Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rafallle

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rafallle

  1. Troche glupio to narysowalem, myslalem, ze wszyscy sie domysla ze za 3d jest pompa, wiec schemat po poprawkach wygladalby tak: Bo chodzilo mi tylko i wylacznie o odwrocenie kolejnosci-kociol bufor podlogowka na bufor kociol podlogowka. Czy to nadal zly pomysl??
  2. Witam szanowne grono. Mam pytanie dla bardziej kumatych ode mnie.Chce zrobic taK Czy mozna tak sie wpiac z rurami do obiegu, czy lepiej jest ciagnac rury od bufora? Bo bufor stoi wlasnie w takiej kolejnosci tzn w kacie kotlowni jest bufor, przy drzwiach jest kociol, a za drzwiami rozdzielacz i jakbym sie wpial kolo kotla to zaoszczedzilbym dobrych kilka metrow rury fi 28, a jesli do bufora to bede musial sie troche bardziej nagimnastykowac. Z gory dziekuje za wszelkie opinie i sugestie.
  3. Tutaj ewentualne komentarze. rafallle
  4. Zakladam nowy watek, bede opisywal tutaj moje zmagania z budowa tego malego domu. No to tyle, jesli chodzi o pierwszy post. A i jeszcze cos. KOMENTARZE W KOMENTARZACH.
  5. http://www.z500.pl/projekt/z115,Prosty-w-bryle-subtelny-i-ekonomiczny-dom-z-mozliwoscia-budowy-jako-dom-pasywny.html#project-realisations A w linku powyzej realizacja projektu z115 na plycie fundamentowej a styropianik jakis taki malo xpsowaty. Chyba ze sie myle, ale obstawiam ze to EPS 200. A dom prefabrykowany-podobno ma byc pasywny.
  6. Ja tylko chcialem tylko poruszyc temat wytrzymalosci styropianu-nurtuje mnie to troszke, tyle. Nie jest tak, ze mam zamiar dac EPS 100 pod swoj dom. Ale fakt jest taki, ze wielokrotnie juz spotkalem sie z wypowiedziami budujacych, ze daja EPS 100 pod plyte. Z drugiej strony mozna sie zastanawiac, czy EPS 200 sie nadaje skoro jest nasiakliwy. To ze EPS 100 wydaje sie duzo miekszy od EPS 200 to dosc subiektywne odczucie, trzeba pamietac, ze ciezar plyty rozkladany jest bardzo rownomiernie na kazdy m2 styro-to tak jak ulozenie tonowej palety np z butelkami na drugiej takiej samej palecie-jedna butelka nie utrzyma tony ale kilkaset butelek w warstwie jak najbardziej. Tak sobie teoretyzuje. Jesli ktos chcialby sie jeszcze wypowiedziec to zapraszam.
  7. Zastanawiam sie jak to jest z uzywaniem styro EPS 100 pod plyte fundamentowa. Kilka razy na roznych forach spotkalem sie, ze ktos uzyl tego styropianu pod plyte fundamentowa. Teoretycznie styropian o takich parametrach, jesli dobrze licze ,odksztalca sie o 10 proc przy nacisku 10 ton na m2-dobrze mowie? Ale pytanie jest czy to sie nadaje pod plyte, dla np lekkiego domku szkieletowego?
  8. Kurka wodna-270 m2... drogawo. Toz to prawie w cenie hotbloka. Jak bede mial czas to policze bo widze, ze zgodnie ze starym porzekadlem: umiesz liczyc-licz na siebie.
  9. Uwielbiam, kiedy pierwsza odpowiedz jest wymijajaca, przez co pozostali potencjalni uzytkownicy, ktorzy mogliby pomoc, olewaja watek wychodzac z zalozenia ze ktos juz pomogl (Bez obrazy perm). Ja wiem wiele na temat wlasciwosci tych scian, wiem ze to nie jest determinujacy koszt budowy itd. Ale chce wiedziec w jakich granicach zamyka sie m2 sciany w tych 2 technologiach. Tyle.
  10. Szukalem moze niezbyt dokladnie na forum muratora, ale nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie. Mianowicie- chcialbym aby ktos wycenil mi m2 kompletnej sciany zewnetrznej w systemie szkieletu kanadyjskiego oraz w systemie tradycyjnym, murowanym. Prosba wynika z faktu, iz mam troszke zbyt mala orientacje w temacie budownictwa, aby prowidlowo wycenic ile kosztuje jakis tam styropian czy membrana do szkieletu czy np siatka czy tynk w scianie murowanej. Z gory dziekuje.
  11. Dziekuje wszystkim za wypowiedzi-mimo pesymistycznych prognoz betona44 okazalo sie, ze to wzglednie wartosciowy material. Oceny dokonal majster starej daty-stwierdzil, ze bez problemu mozna stawiac z tego chalupe. Powiem nawet wiecej-stare drewno ma ta zalete, ze nie wabi robactwa, bo jest "zwietrzale" tzn ulotnily sie zwiazki, ktore przyciagaja pasozyty.
  12. Jedna odpowiedz juz mam,niezbyt zachecajaco zabrzmialo. Czy ktos inny jeszcze sie wypowie?
  13. Dodam jeszcze, ze czesc bali w zostala juz odseparowana, a te ktore pozostaly sa w roznym stanie, ale czesc wyglada naprawde zdrowo, bez oznak robactwa i zgnilizny. Sa to bale sosnowe, tzw starodrzew. Maja wysoka zawartosc zywicy.
  14. Witam Wszystkich serdecznie. A witam bo to moj pierwszy post na tym forum-chociaz przegladam je prawie codziennie. A teraz zaczne snuc opowiesc. Byla sobie chata przy mlynie, szeroka na 16 dluga na 12 metrow. Wybudowana przed pierwsza wojna swiatowa, pokryta byla gontem a potem jak gont zaczal okazywac oznaki zmeczenia, zmieniono pokrycie na blache-niestety bardzo slabej jakosci, nieocynkowana, przez co po kilkunastu latach byla powtorka z rozrywki, znowu zaczelo sie lac a ze chalupa drewniana no to wiadomo ze na zdrowie jej to nie wyszlo. Chata w koncu zostala rozlozona na czynniki pierwsze i tak sobie lezy na kupie od jakichs 15 lat. Pytanie jest nastepujace. Ile jest wart material, ktory pozostal po wyzej wymienionej budowli? Jak ocenic jego stan? Zalaczam zdjecia-bo bez nich to oczywiscie trudno cos wyrokowac. Mieszkam w woj lubelskim-malo tu kompetentnych fachowcow starej daty, ktorzy mogiby ocenic te sosnowe bale. Z gory dziekuje za wszelkie sugestie. Dodam,iz mam nadzieje wykorzystac te bale do budowy malego domu typu np http://www.domdrewniany-projekt.pl/projekt-domu-293.html Serdecznie pozdrawiam, ponizej zamieszczam zdjecia-jak nie dam rady za pierwszym razem, wkleje je w drugim poscie. http://img189.imageshack.us/img189/5381/p2031184.jpg http://img607.imageshack.us/img607/8550/p2031185.jpg http://img145.imageshack.us/img145/3410/p2031186.jpg http://img806.imageshack.us/img806/4697/p2031187.jpg http://img690.imageshack.us/img690/1333/p2031188.jpg
×
×
  • Dodaj nową pozycję...