Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

brato

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    34
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez brato

  1. Witam uzupełni powietrze wyciągnięte przez kominek zawsze warto mieć możliwość zamknięcia a może pomyśleć deczko i przejść z tej "topiącej" na np: alu (spiro) Dzięki za odpowiedź.
  2. Czy w przypadku kupna kominka bez możliwości podłączenia dolotu powietrza z dołu, wystarczy zostawić otwartą rurę? Czy to coś da? Mam Wypuszczoną rurę niestety tylko fi 110 PCV na zewnątrz budynku. Jeżeli kupię kominek z możliwością podłączenia bezpośredniego czy przy styku z kominkiem ta rura wytrzyma temp. nie topiąc się? Ewentualnie jak wykonać takie podłączenie i czy zastosować przepustnicę? Jestem lewy w tym temacie, proszę o odpowiedź.
  3. Korzystając z okazji również chciałem zapytać. Mam doprowadzoną rurę z zewnątrz, której wylot znajduje się w centralnym miejscu pod planowanym kominkiem. Wkład który planuję kupić nie ma bezpośredniego przyłączenia od dołu. Kupując standardową obudowę z marketu w jaki sposób rozwiązać dolot powietrza? Czy wystarczy zostawić rurę nie podłączoną pod obudową kominka i ewentualnie założyć przepustnicę która można zamknąć w razie gdy kominek nie będzie używany?
  4. Witam! Mogę polecić z całą odpowiedzialnością firmę "Okna-Beskidy". Wstawiałem w maju okna do nowego domu. Okna są bardzo solidne. Czekałem niespełna 2 tygodnie. Firma mieści się w B-B na Hulance. Oto adres z wizytówki: Okna-Beskidy s. c.ul. Cieszyńska 145 43-300 Bielsko-Biała tel.: 033 819 29 00 Oglądałem jeszcze okna z firmy "DAKO" również mi się podobały, sprzedawca nie próbował na siłę wcisnąć. "DAKO" ul. Partyzantów, nie znam numeru ale mieści się na przeciwko "Apeny"
  5. Zapytałem w firmie handlującej szambami. Pani odpowiedziała że chodzi o to że gęste ścieki zostają w pierwszej komorze. Reszta przelewa się do następnych a z ostatniej zawsze łatwiej to gdzieś zagospodarować )) samemu bez wywozu. W związku z powyższym można rzadziej wywozić zawartość z 1 komory. Tylko trzeba mieć gdzie. Ja niestety nie mam. Nie ma w okolicy rowu melioracyjnego a na działce przecież nie rozleje bo by mnie sąsiedzi zjedli. Jest to jakiś argument za 3-komorowym
  6. Witam! Bardzo proszę o opinie użytkowników szamb. Na jakie szambo lepiej się zdecydować jedno czy wielokomorowe? Czy i ewentualnie jakie ma znaczenie liczba komór? W grę wchodzi szambo o pojemności 10m3.
  7. Dzięki za odpowiedź. Szkoda że nie ma więcej postów, to miałbym rozeznanie jaki jest rozrzut cenowy w tym temacie.
  8. brato

    Ile za wylewke ?

    Ja płaciłem 15zł za m2. W tym było ułożenie folii, styropianu, siatek zbrojeniowych. Wylewka była robiona w betoniarce.
  9. Powiększyliśmy taras o 1m. Niestety nie zapytałem inspektora, zaproponowali mi to sami budowlańcy. Teraz dopiero pomyślałem że może być problem z odbiorem budynku. Proszę powiedzcie czy naprawdę będą problemy?
  10. Oto link do strony producenta: http://www.kielar-eco.pl/html/polska.html Może ktoś mi poleci piec w którym można palić eko-groszkiem i który ma dodatkowo dużą komorę spalania innych paliw stałych oraz drewna. Kielar ma tę możliwość.
  11. Co sadzicie o kotle KIELAR-ECO 2 ? Może ktoś już używa tego kotła, proszę o opinię.
  12. Mam pytanie. Co ile musi być robiony przegląd instalacji solarnej i jakie koszty się z tym wiążą.
  13. Pomyliłem się. Chodziło mi o Daggulke. Tak to jest jak się z pracy na szybko pisze
  14. Witam! Jestem pod wrażeniem jak Wam sprawnie idzie budowa. Przyznam się że Wasza budowa jest punktem odniesienia w stosunku do mojej "Zosi". My z żoną zaczęliśmy w maju ubiegłego roku i dopiero przed samymi Świętami udało nam się przykryć dach. Więc stan surowy już jest (bez ścianek działowych). Sądząc po dzienniku jesteś bardzo energiczną osobą ) Bardzo bym chciał żeby moja żona miała tyle zapału co Ty Życzę w dalszym ciągu takich postępów i pozdrawiam gorąco
  15. Mam w projekcie strop z porothermu. Chciałbym dać lany. Proszę o opinie za i przeciw w poszczególnych przypadkach.
  16. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
  17. Ciesze sie ze ktos jeszcze wpadl na taki pomysl. Szukam jednak kogos kto mi podpowie jak to rozwiazac technicznie. Jestem na etapie zasypywania fundamentow i chcialbym wiedziec czy w nastepnych etapach budowy cos specjalnie przygotowac aby bylo latwiej ta instalacje podlaczyc.
  18. Chcialem u siebie zamontowac instalacje solarna do podgrzewania wody uzytkowej. W zimie ogrzewac dom i nagrzewac wode piecem z podajnikiem na wegiel, groszek, drewno. Czy ktos z forumowiczow ma moze zamontowana taka instalacje, ewentualnie prosilbym o opinie. Gaz u mnie nie wchodzi w gre. Pozdrawiam
  19. Witam. Przyznam sie ze nie bardzo siedze w temacie. Myslalem o zalozeniu instalacji solarnej do podgrzewania wody uzytkowej w lecie, natomiast w chlodnych miesiacach o piecu z podajnikiem na wegiel. Piec mialby za zadanie podgrzewac wode uzytkowa i CO. Mam pytanie czy jest mozliwe takie polaczenie, i czy jest wydajne. Gazu raczej nie bede mial na dzialce wiec pozostaje mi takie rozwiazanie. Bardzo prosze o ewentualny opis instalacji i co bedzie do niej potrzebne. Dom ma miec ok 130m2, poddasze uzytkowe, instalacja dla 4 osobowej rodziny. Pozdrawiam
  20. Wobec tego bedziemy sie wymieniac doswiadczeniami Budujesz systemem gospodarczym, czy wynajelas firme?
  21. Witam. Poszukuję zdjęć domu: projekt GL330 Zośka z Atrium. W maju zaczynam kopac fundamenty. Wiem ze nie jest najlepszy czas na rozpoczynanie budowy, ale kiedys trzeba zaczac lepiej mieszkac we wlasnym. Pozdrawiam
  22. Dzieki za sugestie, przyznam sie ze tego nie wiedzialem. mysle ze poprzestane na tym co bylo w projekcie. Mam jeszczejedno pytanie. Do 30 P+W docieplenie mam zgodnie z projektem z welny min. 10 cm. Czy welna jest efektywniejsza od styropianu. I ewentualnie gdyby bilo odwrotnie to czymoge dac zamiast welny styropian?
  23. Dzieki za rady. Wiem jedno, ze wycofuje sie z 50 i 44. Raczej bede budowal z 38 i dam dobre docieplenie.
  24. Nie mam jeszcze kupionych materialow. W projekcie mialem zasugerowane 30 P+W + docieplenie. Sadzilem ze przy +50 nie bedzie go trzeba. Przyznam ze przemawia do mnie fakt, ze w sumie do konca nie wiadomo jak budowlancy zrobia. Mysle ze 38 P+W bedzie w sam raz + docieplenie oczywiscie. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy konieczne jest budowanie na zaprawie cieplochlonnej i czy w przypadku docieplania mozna budowac na zwyklej (oczywiscie wiemze wiaze sie to z powstaniem mostkow termicznych)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...