Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WM 08

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    242
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez WM 08

  1. A ja szukam ekipy do położenia tynku akrylowego na zewnątrz. Jest styropian, siatka, klej, grunt i tylko brakuje tynku
  2. Jak w temacie. Muszę otynkować dom tynkiem akrylowym, czy wiecie ile teraz kosztuje m2 wykonania takiego tynku?
  3. Jak w temacie. Wykonane ocieplenie ze styropianu, zagruntowane i trzeba położyć tynk akrylowy. Drodzy forumowicze, może kogoś sprawdzonego polecicie?
  4. To nie jest wada, że widoczne są kwadraciki z siatki po nałożeniu kleju. Tynkowanie wszystko pokryje. Fachowcy przed tynkowaniem i tak nanoszą potrzebne poprawki np. naprawiają uszkodzenia, które w międzyczasie powstały.
  5. Moja koleżanka ma taki wkład z "kurtyną powietrzną" i jest bardzo niezadowolona. Niebardzo rpzumię zasadę dopływu powietrza do tego wkładu, bo jeżeli drzwiczki i popielnik są uszczelnione i nie ma doprpwadzenia powietrza do wkładu, to jak czerpie powietrze?
  6. Tylko jest jeszcze jedno "ale" jeżeli przewód nie będzie doprowadzony do wkładu, a tylko pod wkład, to musisz mieć świadomość, że zimne powietrze zimą będzie schładzało powietrze w domu kiedy nie będzie palić się w kominku. Może warto z tego względu poszukać wkładu z doprowadzeniem powietrza bezpośrednio do paleniska.
  7. O, tak sorry, oczywiście, że powietrza. Nie do końca się zgadzam, że wystarczy pobór powietrza z pomieszczenia. Jeżeli pobór następuje nie z zewnątrz, to musimy pamiętać o częstym dostarczaniu nowego tlenu z zewnątrz przez wietrzenie. Spalanie potrzebuje dużo tlenu i lepiej dostarczać bezpośrednio do kominka z zewnątrz.
  8. My mamy 1X4,5 m, pewnie chciałabym 2X2,5m, ale o tym trzeba było pomyśleć na etapie projektu. Przy dwóch bramach musiałby być słupek co zawęziłoby światło wjazdu. Za wersją dwóch bram przemawiało nie otwieranie pełnych wrót kiedy chce się wjechać 1 autem. Koszt 2 bram jest zdecydowanie większy niż jednej. Odpadła wersja uchylnych bram bo podjazd mamy tylko 10m więc przy postawieniu 2 aut przed garażem uniemożliwiłoby uchylanie. Co do wagi bramy 4,5 m to bez problemu radzę sobie z podnoszenie (jestem kobietą). Mamy zamiar zainstalować automat, ale póki co radzę sobie
  9. Izolacja na fundament to tak, ale na chudziak daje się folię budowlaną, styropian lub wełnę i wylewkę.
  10. My czekaliśmy od stycznia 2005 r. do listopada 2007 r. tj. od otrzymania warunków przyłącza do podpisania umowy na dostawę gazu. Na to składały się uzgodnienia z ZUiD, projekt gazociągu (ok. 60 m), projekt wewnętrzny, wykonanie wewnętrznej instalacji + skrzynka w ogrodzeniu, budowa gazociagu, przyjęcie gazociagu od wykonawcy i wreszcie podłączenie licznika. Może wynajęcie prywatnej firmy (a nie czekanie na gazownię) skróciłoby czas oczekiwania, ale zwiększyłoby koszty. Gazownia za gazociąg "skasowała" nas na 1200 zł, prywatnie było by drożej.
  11. I jeszcze jedno, nie wszystkie kominki mają doprowadzenie spalin bezpośrednio do wkładu.
  12. Nie wiem czemu doprowadzenie powietrze do kominka ma być rurą okrągłą. My daliśmy prostokątną 10x20 cm, świetnie schowała się w wylewce (nie musiała być w chudziaku), łatwo było wyprowadzić na zewnątrz i podłączyć do czerpni powietrza Większy otór kominowy nie jest problemem, gorzej jak otwór jest mniejszy, a kominek, który Ci się spodoba ma szersze wyprowadzenie spalin. Redukcja z większego na mniejszy przekrój komina spalinowego chyba nie jest wskazane. Zastanów się jaki chcesz mieć kominek i jaki jest przekrój odprowadzenia spalin.
  13. DGP i płaszcz wodny? Zwykle DGP wspomaga inny rodzaj ogrzewania. Jak jest płaszcz wodny, to wtedy kiedy palisz to masz ciepłe grzejniki i czy wtedy potrzebne jeszcze ciepłe powietrze? My mamy gazowe i kominek z DGP. Kiedy palimy w kominku oszczędzamy gaz i cieplutkie powierze ogrzewa dom. Rozprowadzenie robiliśmy przed tynkowaniem. Komorę do pobierania gorącego powietrza trzeba zrobić przy obudowie kominka. Wszystko można zrobić później tylko po co powtórny bałagan i większe koszta? Nie wiem skąd opinie, że z DGP śmierdzi dymem??? Chyba, że odprowadzenie spalin jest nieszczelne (a to tragedia), my mamy nadmuch z sufitu.
  14. Trudno jest poradzić skąd wybrać firmę, ja rozesłałm e-maile do różnych firm z pytaniem o warunki, cenę itp. Zdecydowanie preferowaliśmy firmy, które produkują i montują bo unika się w ten sposób kosztów pośrednika. Wybraliśmy firmę, która zaoferowała nam najlepsze warunki i podeszła do nas z profesjonalizmem i zainteresowaniem problemami kienta. Złożyło się tak, że jest to firma miejscowa. Prywatnie wiem, że ta firma montuje POś-e nie tylko w W-wie, ale w dalszych okolicach również. Wyżej podałam adres tej firmy.
  15. My kupujemy bakterie w firmie, w której kupiliśmy POŚ, zamawiam telefonicznie. Co do ceny i częstotliwości to zależy od producenta, zajrzyj na stronę http://www.ekoserwis.waw.pl
  16. Ważne jaką macie działkę, czy można zbudować studnię chłonną, rozważyć za i przeciw obu oczyszczalniom, kwestia ceny, lokalizacji, warunków gruntowych, spełnienia prawnych wymogów itp., sprawdzić co jest zapisane w planie zagospodarowania przestrzennego. Najlepiej, żeby podjąć decyzję wcześniej i mieć wrysowane już do projektu przed złożeniem o pozwolenie na budowę, to uniknie się dodatkowego biegania po urzędach.
  17. To był komentarz do zdjęć (konkretnie trzeciego). Za co przepraszać?
  18. No, jeżeli dreny zasypane są żwirem bezpośrednio, to gratuluję!!!
  19. a to się urzędasy nagłowili, żeby coś takiego wymyśleć. Muszą chyba wydać do takiego zapisu słownik. Idź i proś o przetłumaczenie. Może tam są wody podskórne lub inne przeciwskazania?
  20. Ja mam okna z Natury i nie mogę niczego złego powiedzieć. Tylko 3 dni się spóxnili i okna są śliczne
×
×
  • Dodaj nową pozycję...