Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

asz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    386
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez asz

  1. Często cwaniaki-leniuszki którzy chcą kleić płyty tylko na placki wciskają kit o tego rodzaju wentylacji...
  2. Może sąsiad z dołu zgodziłby się na umieszczenie stempli w swoim mieszkaniu? W zamian za zaproszenie na impreze
  3. A jaka moc przyłączeniowa? Jak najbardziej może być aluminium - mniej zapłacisz na materiał. W domach w instalacji wew się nie stosuje, bo minimalny jaki można użyć to 10mm kw.
  4. Uwielbiam takie wyliczenia Oczywista, oczywistość że robocizna będzie rosła 2% rocznie Ceny energii zaś latami będą niewzruszone jak skała i zawsze oszczędzimy 3tys rocznie
  5. WaldiM, ty tak na poważnie Wzrok wyteżam i w całym tym wątku moc podnoszona jest co najwyżej do pierwszej potęgi A co mi tam: Jednostka gęstości objętościowej strumienia ciepła wat na metr sześcienny (W/m³) jest gęstością objętościową takiego strumienia ciepła, w którym przez 1 m³ objętości strumienia przepływa równowmiernie rozłożony w tej objętości strumień ciepła równy 1 W.
  6. opłata stanowi iloczyn mocy maksymalnej zarejestrowanej przez licznik ponad moc deklarowaną, ilości godzin w okresie rozliczeniowym i 3 x stawka opłaty stałej z W3 Czy ktoś mógłby mi to przetłumaczyć na polski?
  7. Ogół prosi o materiał wyjściowy nad którym będzie można podyskutować
  8. Pogadaj z forumowiczem o nicku Ogniowy. Ma chałupe zbudowaną w tej technologii, większość zrobił własnoręcznie.
  9. Nie doradzę w sprawie pieca, ale myślę że praktycy niedługo sie wypowiedzą. Natomiast na Twoim miejscu zmieniłbym koncepcję grzania w garażu - proponuje brak ocieplenia podłogi na gruncie (tylko chudziak, izolacja przeciwwilgociowa, wylewka) i brak podłogówki. Jak bedziesz chciał cos podłubać w garażu można dogrzać farelką.
  10. Prawidłowa wentylacja jest konieczna, czymkolwiek by się nie grzało. Ciągnie powietrze o temp -10, -20 i nie wyziębia pomieszczenia? Chyba nieźle grzeją w tej kotłowni
  11. Cholera, liczyłem zapotrzebowanie w OZC i nie uwzglednilem współczynnika korekcyjnego: ilość (n) powietrznych pomp ciepla o mocy (p) kW w promieniu ® m od budynku. Troche mam pietra...
  12. boguslaw wyleje miód na Twoje serce mam wszędzie podłogówkę, temperatura w chałupie 16 stopni
  13. bartekgr Wygrzewając jastrych dawałem w podłogówkę kilka dni ok 45st. W chałupie nie dało się wytrzymać, podłoga miała 32-34 stopnie, a w pomieszczeniach 23-25 (dwa tygodnie temu, więc na dworze upału nie było:-) Rozstawy rurek dobrane zgodnie z zapotrzebowaniem pomieszczeń, dom przeciętny ok 7 litrowy ogrzewany kondensatem 15kW Dawanie w podłogę 50 stopni to jakieś grube nieporozumienie, oprócz nieoptymalności takie temperatury w nogach mogą powodować kłopoty ze zdrowiem.
  14. Panie zarząd... to psuł się ten kocioł czy nie?
  15. A czemu 38 zamiast 25? Chcesz robić ścianę jednowarstwową?
  16. no jak 125 litrów betonu 1 m2 ??? To nie ma żadnego sensu (ps. beton podajemy w m3 nie litrach ) Gwoli ścisłości to beton najczęściej podajemy pompą, albo taczką. Ale wedle życzenia... W takim systemie potrzeba 0,125m3 betonu B-15 na 1m2 ściany. czyli autor artykułu powinien napisać "...Przestrzeń pomiędzy płytami wypełnia się betonem o plastycznej konsystencji i klasie b15. Na 10m2 ściany potrzeba ok 1,25 m3 betonu ...."
  17. Gdzieś Autorowi przecinek zaginął W takim systemie potrzeba 125 litrów betonu na 1m.kw. ściany
  18. Ja przykleiłem 10 cm na sufit w garażu. Podobnie na ścianę oddzielającą garaż od ogrzewanej klatki schodowej. W pokoju nad garażem temperatura podobna jak w innych.
  19. hmm nie negując na starcie pomysłu jedziemy... folia paroprzepuszcalna i na tym papa? A papa też paroprzepuszczalna???
  20. pawlok na horyzoncie jest kolejny hit transferowy: miasteczko TP
  21. I tu się mylisz dyfuzja pary wodnej zależy od gęstości pary wodnej więc może zachodzić nawet gdy temperatury w pomieszczeniach są identyczne. @orko fakt, masz rację Milcząco założyłem istnienie wentylacji w łazience @ANNNJA różnice kilku stopni są pomijalne (no chyba planujesz natrętnych gości wymrozić w pokoju gościnnym
  22. Może fachowcy jeszcze potwierdzą ale moim zdaniem... Jeśli ściana działowa rozdziela dwa ogrzewane pomieszczenia nie ma potrzeby dawania folii. Przy braku różnicy temperatur nie zachodzi dyfuzja pary wodnej.
  23. A potem my inwestorzy dziwimy się, że w projekcie stało coś jak wół, a zbudowane coś innego
×
×
  • Dodaj nową pozycję...