Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcintar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O marcintar

  • Urodziny 05.12.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Tarnów
  • Kod pocztowy
    33-100
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

marcintar's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. marcintar

    Perlit Miedzy legary

    Masz rację wełna będzie gniła jak się dostanie woda. Sytuacja z perlitem jest troszkę inna. Jeżeli dojdzie do niego woda to nic się nie stanie. Nic się nie stanie to złe określenie. Jeżeli w jakikolwiek izolator (wełna, perlit) wejdzie nam woda to ten izolator nie będzie izolował. Przykład: biorąc gorący czajnik przez suchą szmatkę nie sparzymy się; przez mokrą szmatkę sparzymy się na pewno. Podaj skąd jesteś to dam Ci namiar gdzie możesz kupić perlit tak abyś nie pędził na drugi koniec Polski.
  2. Spróbuj lekkiego tynku izolacyjnego Izocer T-500.
  3. Zamiast stosowania styropianu i wełny można zawsze zastosować perlit ekspandowany (naturalne szkliwo wulkaniczne). Ma podobne parametry do wełny i do styropianu a żadne szkodniki (wliczając w to robactwo) nie zalęgną się w nim.
  4. marcintar

    ocieplenie starego domu

    Taniej jest wsypać perlit ekspandowany zamiast wełny. Wychodzi mniej-więcej tyle samo co styropian.
  5. Polecam Ci tynki termoizolacyjne i wylewki termoizolacyjne na bazie perlitu. Masz materiał w 100% naturalny, lekki, niepalny, paroprzepuszczalny. Z racji miejsca w którym mieszkam polecam firmę Certech z Niedomic (małopolskie). Poszukaj sobie coś na ich temat w necie. Pozdrawiam. P.S. Podaj tak z ciekawości jaką masz grubość porotermu na priva.
  6. Nie znam dobrej izolacji ze styropianem i rurkami. Choćbyś nie wiem jak się starał to i tak będziesz miał mostki cieplne w podłodze. Po prostu nie jesteś w stanie tak dopasować styropianu do rurek. Zawsze zostaną Ci jakieś przerwy. Można to dodatkowo zaizolować stosując wylewkę termoizolacyjną np. ja tutaj poleciłbym Izocer B-600 Certech. Moim skromnym zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie jeżeli ktoś nie chce się bawić w wycinankę ze styropianem.
  7. Zamiast styropianu można dać sobie perlit ekspandowany i wtedy masz wszystkie pustki zaizolowane i nie występują mostki cieplne.
  8. Spróbuj sobie Izocer B-600 Certech. Troszkę lepsze wytrzymałości na ściskanie i lepsza izolacyjność. Nie ma też zastrzeżeń co do parkietu. Pozdrawiam
  9. Ja polecam Ci taki tynk. Mam wytynkowane wszystkie ściany u siebie i powiem Ci, że rewelacja. Wiadomo, że jest małe zainteresowanie takim tynkiem ale nie znaczy to, że jest on nie popularny w Polsce. Wiadomo, że jak sam sobie zrobisz na placu budowy taki tynk to będzie taniej ale jak kupisz gotowy to będziesz wiedział co masz na ścianie. Ja tutaj z małopolsce znalazłem firmę, która robi taki tynk (Izocer T-500). Poszukaj sobie na necie szczegółów na ten temat. Nie będę ich reklamował ale mają naprawdę dobry produkt i ja osobiście jestem bardzo zadowolony.
  10. Powiem szczerze, że zakup styropianu na ocieplenie stropu i wykorzystanie go później do ocieplenia ścian to jakieś absurd. Styropian utlenia się i zdejmując go ze stropu zdejmiesz granulat styropianowy. Styropian rozwali Ci się w rękach. Ja wysypałbym granulat perlitowy tzw. perlit ekspandowany (te same parametry co styropian czyli lambda na poziomie 0,04 [W/mK]. Pod warstwę perlitu dałbym folię i górę też bym przykrył folią. Sam perlit możesz wykorzystać później do ocieplenia podłogi lub po prostu wyrzucić (jest ekologiczny). Widzę, że jesteś z Tarnowa więc najbliżej ciebie będzie firma z Niedomic, która ewentualnie Cię zaopatrzy w ten materiał.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...