Miesięcznik Murator ONLINE

Jump to content

inwestor

Members
  • Posts

    3868
  • Joined

  • Days Won

    3

inwestor last won the day on October 9 2022

inwestor had the most liked content!

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Converted

  • Title
    najlepszy doradca na tym forum

inwestor's Achievements

 Lider FORUM (min. 2800)

Lider FORUM (min. 2800) (7/9)

83

Reputation

  1. Jestem po rozmowach zwieloma dostawcami wkładów do remineralizacji wody. Najgorzej , bardzo źle albo tragicznie , ku mojemu zmartwieniu wypada wkład ECOPERLA ELIXIR. Skrzętnie ukrywane są dane producenta. Cena za wkład ECOPERLA z kosmosu. Do wody zamiast wapnia, potasu i magnezu itd. wprowadzany jest tylko magnez za setki złotych. Renomowani producenci wkładów remineralizacyjnych wprowadzają do wody wapń, magnez potas itd itd. mikroelementy za ok. 30 zł za wkład na 6-12 mięsiecy. Zatem ECOPERLA to tragedia, kasa x 10 remineralizacja bida z nędzą.
  2. Widzę, że ludzie chcą na siłę zmiękczać wodę ? Z 20 letniego doświadczenia korzystania z takiego ustroistwa oczywistym jest że woda zmiękczona żywicą jonowymienną do picia się nie nadaje !!! Jest dobra do prania do spuszczania w kiblu do zmywarki itd. do mycia i kąpieli ale nie do picia ! Nie uprzedzają o tym sprzedawcy stacji uzdatniania wiadomo stracili by zarobek. Pojawiają się różni szamani wmawiający filtrację RO no ale żadnych parametrów wody remineralizowanej po RO nie gwarantują. Na proste pytania dotyczące fundamentalnych elementarnych parametrów wody po remineralizacji tj. jakie będzie Ph i ORP wody po ich filtrze, to jakby nie rozumieli co to jest woda i jakie ma parametry. Pytania o zawartość Mg, siarczynów, wapnia itd. itd. to w zasadzie jakby takie parametry wody nie istniały ? Podkreślić należy że mowa jest o reminarelizacji po filtracji RO danego producenta filtra , czyli wody jałowej zero minerałów . Tak woda bezwartościowa woda demineralizowana o Ph 5,8 do napełniania akumulatora w samochodzie ale nie do picia. Wygląda na to że po 20 latach korzystania ze zmiękczacza wypierniczę go i zostawię tylko filtry mechaniczne i dezynfekcję UV
  3. Nie podzielam opinii że może się odkleić. Potrzebowałem kiedyś odkleić lustro i prawie skończyło by się na połamaniu ramki tak silnie się trzymało. Raczej chyba glazura by się oderwała od ściany. Przyklejone było na taśmę dwustronną taką ok 1-2mm grubości piankową i trzeba było na siłę nożem odcinać i podważać ramkę.
  4. Kiedyś wolno było spalać na ognisku. Teraz jest zakaz za to w zamian odbierają odpady zielone. Trzeba jednak pociąć i powiązać albo powkładać do worków. Kupa z tym roboty i żaden z tego pożytek. Kupiłem rozdrabniacz spalinowy gałęzie do ok. 10cm średnicy. Dużo mam gałęzi z drzew i żywopłotu, w zeszłym sezonie po rozdrobnieniu wyszło chyba gdzieś ze 4-5 m3 zrębków. Idealnie nadaje się na kompost. Kompostuję na pryzmach pod plandeką. Wystarczy że kilka dni poleży i samo się rozkłada nagrzewa się do ok 50 st. Potem jak zaczyna stygnąć to dodaję nieco wody, mocznika i przerzucam widłami. Kompost wychodzi dosyć kwaśny PH ok. 5,5. Jak potrzebuję zwiększyć PH to dodaję po przekompostowaniu wapna dolomitowego. Liści z orzecha włoskiego i chwastów nie kompostuję. Oddaję ten badziew na odpady zielone.
  5. Mam lustro przyklejane do płytek, ale nie jest przyklejone lustro tylko jego ramka. Tafla lustra jest od tyłu pokryta jakąś farba czy też lakierem, nie wiem czy taśma klejąca nie uszkodziłaby tej powłoki, i wolałem przykleić samą ramkę. Lustro mocowane w ramce odstaje jakieś 5mm od płytek.
  6. Od jakiegoś czasu rozważam zastosowanie filtra mineralizacyjnego do wody pitnej, czyli do kranu w kuchni. Woda po zmiękczeniu do zera posiada niewykrywalne ilości minerałów jak wapń i magnez, za to ma duże ilości sodu. Czyli w zasadzie do picia się nie nadaje. Po przepuszczeniu wody przez filtr dzbankowy MG+ uzyskała zaledwie ok. 6,4 mg/l magnezu. Czyli słabo. Obecnie modne są jakieś magiczne generatory "aktywnego wodoru" i wody alkalicznej, co ponoć podnosi potencjał REDOX i PH wody przez co znacznie zdrowsi umrzemy . W necie jest straszny bełkot marketingowy nic konkretnego nie można się dowiedzieć. Ceny wkładów mineralizacyjnych są od kilkunastu złotych do kilkuset. Nie ma praktycznie żadnych parametrów tych wkładów poza tym, że każdy producent pisze że jego jest najlepszy. Czy może ktoś się orientuje jak się poruszać w tym temacie i w oparciu o jakie kryteria dokonywać wyboru ?
  7. Nie wiem też co to masz za cieknące spawy ? Czego z czym ? jak masz piec na paliwa stałe to pewnie instalacje w otwartym systemie masz czyli z ciągłym dostępem tlenu, czyli tak naprawdę dedykowaną pod starego typu grzejniki żeliwne. Może masz nieprawidłowo pomieszane różne rodzaje materiałów w instalacji np. aluminium i miedź. Będzie wówczas korozja elektrochemiczna i powstawać będą wżery i nieszczelności. U mnie instalacja z grzejnikami stalowymi płytowymi Purmo ma ponad 20 lat i nic się nie dzieje ani jednego grzejnika nie wymieniałem. Woda instalacyjna ma inhibitory i jest szczelna. Jest niewielkie pomieszanie materiałów o małej różnicy potencjałów stal chrom i tyci tyci miedzi. Jak masz Al i Cu to gorzej być już chyba nie może. Może też masz nieszczelności i dużo uzupełniasz wody czyli tlen i koroduje. U mnie ubytki w instalacji to max ok. 0.5l na rok na ok 120 l pojemności instalacji.
  8. Brak sprzeciwów to nie jest zgoda to typowa manipulacja prawnicza. Najpierw nalażałoby wykazać datę skutecznego doręczenia, potem czy pismo podpisała osoba upoważniona ze strony energetyki czyli ujawniona w KRS. Śpiesz się aby nie przegapić terminu tzw zasiedzenia. Czyli co najmniej wezwanie do sądowego postępowania ugodowego aby przerwać bieg terminu zasiedzenia. Wyślij wezwanie do usunięcia linii czyli przywrócenia stanu zgodnego z prawem, oraz do odszkodowania za bezumowne korzystanie z nieruchomości. Najlepiej jak dogadasz się z nimi tylko nie zgadzaj się na jednorazowe odszkodowanie tylko kasa co miesiąc. Jak nie podejmą negocjacji to wyznacz termin i w razie bezskutecznego przekroczenia poinformuj że na ich koszt usuniesz te nielegalne sieci. Czekają cię spore koszty na obsługę prawną
  9. To już teraz kompletnie nie rozumiem Masz kanalizację i skropliny chcesz zrzucać do oczka wodnego ni jak nie pojmuje może weź i mnie oświeć .
  10. Wiesz nie wiem co ten instalator Ci proponował niech dokładnie odpowie na Twoje pytania , a nie pyta Ciebie co ma zainstalować ? Ma dokładnie wyjaśnić co i jak będzie działać , a nie oczekiwać od Ciebie że będziesz mu tłumaczyć jak działa regulacja. To on ma dokładnie wyjaśnić ile i gdzie będą czujniki oraz jak będziesz nastawiać temperaturę. Sorry ale z tego co piszesz to jakiś drobny cwaniaczek który oczekuje że inwestor mu nakaże co ma bidula robić a potem jak coś spieprzy to będzie gadał tak "przecież inwestorka mi tak kazała" Może ustal z nim za co bierze pieniądze i za co odpowiada. Jak nie zna się na swojej robocie to niech spada
  11. Bez napinki napisał Ci PLONK co oznacza że znowu ma problemy psychiczne i z ich powodu zablokuje Twoje wypowiedzi. Wiesz ja też liczyłem na Jego plonki ale jakoś tak pomimo dozgonnych obietnic że nie będzie czytał moich wypowiedzi i dalej je czyta . Prosiłem aby trzymał się swoich obietnic i gów....o z tego tyle jego plonki są warte Więc myślę abyś sobie też nie obiecywał że Jego stan psychiczny pod nazwą plonk wpłynie na Jego zachowanie . Se tak bezdurno popierd....jeto jego osobista psychiczna sprawa co nam do tego. Jak będzie miał dużo głębsze problemy psychiczne i poprosi o pomoc nie ma problemu ja przynajmniej w miarę możliwości będę udzielał Mu pomocy.
  12. O jakie termostaty zapytuje ten potencjalny wykonawca. Przy podłogówce stosuje się głownie czujniki temperatury w posadzce oraz temperatury zewnętrznej. Mogą być jeszcze ewentualnie czujniki temperatury pomieszczeniowe, ale to wyłącznie w przypadku mocno zaawansowanych algorytmów regulacji z tzw. zmienną pomocniczą.Tylko takie układy dają jako taką stabilność układu regulacji. Ogrzewanie podłogowe to jeden z najgorszych obiektów regulacji ze względu na beznadziejne parametry regulacji. Przy podłogówce raczej zapomnij o regulacji temperatury pomieszczenia. Tak naprawdę reguluje się temperaturę wody na zasilaniu, a jakie będzie to miało skutki w temperaturze powietrza w pomieszczeniach z czasem się nauczysz. Podstawa to czujnik temperatury zewnętrznej
  13. Jak już wspomniałeś kondensat może być mocno kwaśny PH 3-5 . Proponowałbym zmierzyć PH wody w oczku a potem na bieżąco (tak raz w miesiącu) kontrolować. Jak PH będzie spadać w jakiś istotny sposób to przed spuszczeniem kondensatu do oczka zastosować neutralizator kondensatu. np. coś takiego https://allegro.pl/oferta/neutralizator-kondensatu-kotla-pieca-co-ferdom-10518187400?offerId=10518187400&inventoryUnitId=7D6xz62JdBDmnEJKZOTQ_w&adGroupId=ZDMwODRlMjYtN2NiZi00NGFjLWEyOTQtODgyYmZjYWM0MTg2AA&campaignId=NjRlZTUyY2UtODc3Mi00Y2FmLWEwMTAtZTY3YWQ2NWE0OWZiAA&sig=7f5eac48c5f00417b2e38dea41e27e59&utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=ads&gclid=EAIaIQobChMIzLXk3Zy_-gIVOgqiAx0RHwv8EAQYASABEgKvBPD_BwE
  14. @ewelina czym Ty się przejmujesz Przecież to ma się podobać Tobie, a nie publice. Weź i daj na luz. Jak będziesz miała ochotę to podnoś sobie ile chcesz , ale UWAGA Zwiększenie wysokości budynku może stanowić zmianę istotną w stosunku do projektu budowlanego i decyzji o pozwoleniu na budowę.
  15. Myjka służy do mycia a nie do sterylizacji ? Napisz co konkretnie chcesz robić. Mam myjkę już kilka lat taką z10L myję rózne rzeczy ale o sterylizacji nie słyszałem ?
×
×
  • Create New...