Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kampinos

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kampinos

  1. Witam jestem z wielkopolski z okolic Poznania .Rozbudowuje właśnie domek z lat 40dziestych z czerwonej cegły niepodpiwniczony i na płytkim fundamencie z czerwonej cegły Co prawda wody gruntowe są nisko i budowlańcy twierdza że nie powinno być problemu z wilgocią ,to wiadomo że najważniejsza jest izolacja pozioma budynku.Dlatego właśnie szukam złotego środka na ten problem .Z moich poszukiwań i zebranych wiadomości na ten temat wynika że izolację można wykonać na zasadzie iniekcji krystalicznej ale, najpewniejsze jest założenie nowej izolacji poziomej przez tzw.,,metode podcięcia budynku".W tej sytuacji gdy część stara budynku jest w trakcie gruntownego remontu to na ta chwilę to pewno najbardziej odpowiednia chwila na takie sprawy.Nie zrobię pewnie tego podcięcia sam i szukam firmy która podejmie się tego zajęcia.Czy ktoś z Was wykonywał podobne izolacje na istniejących już budynkach i ma jakieś doświadczenie w temacie co do firm i kosztów .Z góry dzięki za odp.
  2. Witam. Budowę domu ropoczołem w pażdzierniku 2010r. lecz ze względu na zimę prace zostały przerwane .Drożejące paliwa energia podatek vat napewno napędzą wzrost cen w przyszłym roku.Czy można przewidzieć ile średnio wzrosną ceny za usługi i materiały potrzebne do budowy domu .Mam takie zapytanie ponieważ środki przeznaczone na budowę przeniosę na przyszły rok w takiej samej wysokości.Jaką kwotę będę musiał [średnio doliczyć] doliczyć.Dziękuję z góry za komentarze i opinie .
  3. witam ---czytam ten temat i stwierdzam fakt że właściwie to mam identyczny problem . Zupełnie podobna sytuacja . Dom który kupiłem jest z 1940r. z czerwonej dobrej cegły. Z zewnątrz poza dachem , tynkami od środka, wymiana posadzek ,całości elektryki , rur , wygląda nieżle. Z racji tego że chciałem dom razbudować postanowiłem sprawdzić jak wygląda fundament. No właśnie- około 20dziestu cm cegły pod ziemia dalej gruz i to wszystko. Zdębiałem. Czy dom może tylko na tym być posadowiony? Dwie warstwy cegły powyżej ziemi znalazłem izolację pozioma z papy dookoła budynku. Papa jest pewnie tak stara jak budynek .Nie ma śladu wilgoci na ścianach i w narożnikach. I mam takie pytanie .Jeżeli są teraz pozrywane podłogi i tynki to może warto by wymienić tą izolacje pozioma na nowa metodą ,,podcinania" czy może zostawić tak jak jest .Jaką papa ma żywotność .Na czym dokładnie polega to podcinanie budynku . Z góry dzięki za odp.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...