Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tiyagaris

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Tiyagaris

  1. Witam, oto obiecane fotki. Pojedynczy obrazek właśnie oglądacie , poniżej zaś link do całego albumu. http://images34.fotosik.pl/189/f8c72ca125147403med.jpg http://tiyagaris.fotosik.pl/albumy/397106.html pozdrawiam T.
  2. Witam po latach , ja też już (hihihi ładne mi już) mam dach zrobiony. Fotki postaram się umieścić po świętach. Zdecydowałem się jednak na wersję zarzynającą finansowo, ale jakże piękną (w mym odczuciu rzecz jasna). Dachówka to wymarzony glazurowany zwany także szlachetną angobą Opal od RuppCeramiki w kolorze kasztan. http://baza.budujemydom.pl/upload/articles/Lafarge_RuppCeramika/OPAL_KASZTAN_www.jpg http://www.monier.pl/katalog-ruppceramika/dachowki/opal.html (w tym linku 4 od końca) Obróbki blacharskie wykonano z blachy tytanowo-cynkowej RHEINZINK patyna pro szaroniebieska (to ta w środku na zdjęciu poniżej). http://www.e-dach.pl/gdp_prezentacje_zdjecia/material_rheinzink_prez.jpg Kolego Mariuszu18, chylę czoła. Domostwo przepiękne a sam dach to majstersztyk aż boję się wizualizacje swej wariacji na temat Henryka przedstawiać bowiem okazać się może on kurną chatą przy Twym pałacu . Napisz proszę, jakich materiałów użyłeś (dachówka, rodzaj blachy na obróbki, orynnowanie itp.)? Czy do wyprofilowania łuków i bawolego oczka wykorzystano sklejkę wodoodporną tak jak w mym przypadku czy może klejone i gięte drewno? Komuż to tak dobrze udało się całość wykonać (sam robiłeś a może magiczną ekipę znalazłeś)? Jeżeli można wiedzieć napisz także ile dach Cię kosztował? Wybacz tą mnogość pytań, ale sam wszechświat przejechałem, aby kogoś sensownego znaleźć a tu widzę trzeba było częściej na forum zaglądać. Jeszcze jak mi powiesz, że to wszystko stoi gdzieś w okolicach Warszawy i koszty oscylowały poniżej 100 tys. PLN to chyba pomoc psychiatryczna będzie mi potrzebna hihihi. Napisz proszę, jakiego urządzenia użyłeś i jaki rodzaj rozprowadzenia (chodzi mi o dolne źródło) zastosowano (pionowe-głębokie, poziome, mieszane a może jeszcze jakąś inną hybrydę). Rzecz jasna ciekawi mnie strasznie jak to wszystko w użytkowaniu wypada. Czy sprężarka nie pożera w sezonie grzewczym zbyt dużej ilości energii itp.? bardzo proszę o przesłanie kilku fotek na adres [email protected] pozdrawiam Tiyagaris
  3. Jak to na początku, teraz mniej Ci wychodzi? Wiem kwota ogromna, ale to jest jeden z nielicznych wykonawców, który chciał się podjąć tego zadania. Nie kręcił nosem, że trudne i najlepiej będzie jak przerobię domostwo na dwuspadową stodołę . Jeżeli chodzi o fachowość to pokazał mi kilka realizacji właśnie pływających dachów Archipelagu. Naprawdę pięknie wyglądały (tak jak sobie wyobrażałem). Wytrwale szukam dalej . Pozdrawiam T.
  4. Witam ponownie, mam wreszcie wycenę dachu. Fanom Henryka o słabszych nerwach sugeruje nie czytanie dalszej opowieści hihihihi . Cena, którą podam dalszej części wywodu po prostu powala (przynajmniej mnie). Najpierw będzie klika superlatyw o firmie DACHMUR i Szanownym Panie Nowosińskim. Profesjonalista w każdym calu, negocjacje, rozmowy przebiegały niezwykle miło i rzeczowo. Naprawdę odczuwa się, iż to fachowcy w każdym calu. Zapewne dużo zdziałał talent marketingowy ( i to bynajmniej nie mój hihihi) tak czy inaczej czułem się doskonale po spotkaniu (a to miła odmiana po fachowcach „książętach” łaskę robiących). Tak na marginesie niestety po rozmowie z cieślą okazało się, że zmiany, które wprowadziłem pociągną za sobą korektę bryły dachu (nad czym ubolewam mocno bo właśnie ten element urzekł mnie najbardziej). Także domostwo powoli staje się fantazją na temat Henryka. Na szczęście te wszystkie łuki i fale uda się zachować, co mi łzy odrobinę otarło. Teraz konkrety. Cały, kompletny dach ma mnie kosztować 160000 PLN netto (tak to nie pomyłka ilość zer się zgadza). Powierzchnię obliczono na poziomie 500 m2 (w poprzedniej wycenie innej firmy było 443 m2 na podstawie tego samego projektu). Nie wiem, z czego wynika ta rozbieżność. Tutaj ukłony dla kolegi Wartownika, który zapewne o takiej liczbie myślał. Więźbę dachową, deskowanie i pokrycie papą miałem już wcześniej w 3/4 zrobione. Także szacuje całkowity koszt tego, co nad głową na 180000-190000 PLN. Zażyczyłem sobie dachówkę RuppCeramika, kasztan http://www.ruppceramika.com.pl/oferta/opal.asp (do najtańszych nie należy). Można podobno około 15000 PLN zaoszczędzić zastępując ją np. Creatonem http://www.creaton.de/html/pl/152/index.html. To by było na tyle. Następny raport wkrótce. Pozdrawiam T.
  5. Witam, odzywam się wedle życzenia Jutro jestem umówiony na konkretną rozmowę. Miało być przed długim weekendem, ale sprawa się przeciągnęła. Informował będę o postępach. Przesadzili ...ale 443m2 to troszeczke jakby za malo Powierzchnię dachu wziąłem z wyceny, którą na podstawie projektu przygotował dostawca dachówki i akcesoriów. Chciał mi sprzedać kompleksowo cały dach i twierdził, że obliczenia są precyzyjne. Może jednak gdzieś wkradł mu się błąd, kopii o to kruszył nie będę . T.
  6. Jestem właśnie po spotkaniu z specjalistą od dachów z firmy DACHMUR. Powiem tylko tyle, że zadowolenie we mnie kiełkuje . Zapewne było w tym wszystkim sporo marketingu, ale gościu prezentował się jako wybitny fachowiec. W przyszłym tygodniu mam otrzymać ofertę. Wiem, że się cenią ma jednak nadzieje, że nie zemdleję na widok zer po cyferce hihihi. Informował będę na bieżąco. T.
  7. Zapewne nie, bo w większości pisałaś do niereformowalnych indywiduów. Znaczenia to jednak większego nie ma, pazurki pokazałaś i już .
  8. Witam ja też, rewelacyjne spuentowałaś wątek na forum gazety, brawo .
  9. Witam, niewiasto zacna olej te pszennoburaczane wywody . Jest to objaw frustracji niespełnionych życiowo malkontentów. Rzecz jasna w sukurs Ci poszedłem. Popatrz, poczytaj daj znak jak odsiecz Ci się podoba. Zauważyłem przy okazji, że jakoś tylko kobietkom to domostwo odpowiada. Czyżbym miał w sobie nieprzebrane pokłady pierwiastka żeńskiego hihihihi. Zaczynam szukać odpowiedniej poradni .
  10. Witam, Nie możesz otworzyć bo pliki wygasły . Poza tym to nie są foty tylko scany z projektu (rzuty parteru i poddasza z opisem modyfikacji, jakie wprowadziłem). Jeżeli Cię to interesuje daj znak a raz jeszcze zamieszczę obrazki .
  11. Nie było, bo jedną literkę w nicku zjadłem hhihihi. Oto link, pod którym ją znajdziesz http://www.allegro.pl/show_user.php?search=muszkaneta , co prawda konto ma zawieszone, ale mailika napisać możesz. OK jak znajdziesz chwilkę zapraszam (fotek tedy nie robię hihihi). Powierzchni dachu jak wcześniej pisałem sam nie liczyłem. Są to dane od oferentów, którzy dachówkę chcą mi sprzedać (na podstawie projektu rzecz jasna). Pewnie jednak tyle wyjdzie. Pozdrawiam T.
  12. To Choszcówka jest pod Warszawą Ja zaś mieszkam w jednej z warszawskich dzielnic a w drugiej usiłuje postawić Henryka . Wcale mnie nie dręczysz po prostu cały czas zapominam pstryknąć parę fotek lub aparat w bazie zostawię hihihi. Tak naprawdę obrazki nie oddadzą stanu faktycznego. Jak chcesz zapraszam do osobistego zgłębienia tematu. Rzuć swe namiary na p.w. to jakoś się umówimy. Dachu jest 443 m2 tak przynajmniej wyliczyli mi oferenci proponujący dachówkę. Przeleciałem się z grubsza po wymiarach i faktycznie tyle może wyjść. Jak chcesz powieszę na serwerze scan rzutu dachu to sama policzysz . Pozdrawiam T.
  13. Witam Szanownego Wartownika, Słyszałem, że kolega właśnie wykonawstwem się zajmuje. Jeżeli jest taka opcja i wolne moce przerobowe do wygospodarowania to chętnie pogadałbym o ewentualnym ubraniu Henryka w ten nietrudny acz bardzo pracochłonny dach. Pozdrawiam T.
  14. Cześć, racjonalne i realistyczne myślenie to jest jedynie słuszna droga . Jak to kiedyś powiedziała przedstawicielka płci pięknej jestem samcem kasy alpha (mam nadzieję, że mnie nie obraziła hihihihi) także argumentacja w stylu „jakoś to będzie” zupełnie do mnie nie przemawia. Jeszcze raz wybierając zastanowiłbym się sto razy. Decyzję jednak pewnie tą samą podjął. Mieszkanie w stodole lub klocku jest mało porywające . Zazdroszczę w takim układzie spokoju przy kwocie 900 tyś. PLN bo mnie ona z nóg zwala , co mnie znaczy, że już na cmentarzu parcelę wykupiłem poddając się bez walki. Jeżeli chodzi projekt jest on faktycznie koszmarnie drogi jak na „dzieło” typowe (inne sensowne domki można spokojne za maksymalnie 2 tyś PLN nabyć). Widziałem kiedyś na allegro ogłoszenie oferujące Henryka (pełen niewykorzystany pakiet) znacznie poniżej ceny Archipelagu. Oferent, kobietka nick bodajże muszkanet. Napisz do niej wiadomość może jeszcze ma to ewentualnie pohandlujecie. Na podziały okien i tak nie patrzyłem bo troszeczkę w tym zamieszałem jak wcześniej pisałem. Choszczówka jest pod Warszawą bardzo bliziutko. Inny Jurand tez jest niedaleko mnie na Białołęce tylko nieco słabiej zrobiony (ale też ładny). Ojojojo kliny na bawolich oczętach aż się boję o tym myśleć. Nie widziałem rozwiązania jednak już sam opis do mnie nie przemawia. Śmiem twierdzić, iż tylko karpiówka i do tego ceramiczna odda w pełni istotę i urok dachu. Pod tymi linkami są zwykłe pliki word’owskie. Tak wstawiłem obrazek, abyś nawet na kuchence mikrofalowej dała radę uruchomić hihihi. Kliknij w linka (jak coś protestowało będzie skopiuj całego do przeglądarki i otwórz w nowym oknie). Pojawi Ci się strona gdzie będziesz miała przycisk DOWNLOAD NOW. Klikasz na niego lub jeżeli problemy będą naciskasz prawy klawisz myszy (z kursorem na tym guziku) i robisz zapisz jako. Powinno działać bez pudła. Chyba jednak nie rozumiesz . Teraz właśnie nie mam stryszku tylko kawał powierzchni do wykorzystania. Będzie tam wielkie pomieszczenie oraz także spora łazienka. W miejscu gdzie pierwotnie ona była zamierzam zorganizować pralnię lub prasowalnię (a może jedno i drugie) pozostawiając ten przybytek bez dostępu do światła słonecznego. Natomiast w tej nowo planowanej a jakże jakieś okno dachowe wstawię. Pomysł z luksferami jakoś mnie nie powala na kolana. Pozdrawiam T.
  15. Witam ponownie mą interlokutorkę (teraz już to wiem, chociaż ze sposobu pisania właśnie taką płeć obstawiałem tylko nick mi troszeczkę nie pasował). Faktycznie ten gościu z forum gazety to jakiś urodzony malkontent z przykrością dodaję jednak, że ma odrobinę racji. Projekt ma wiele (to delikatnie powiedziane) niedoróbek jednak cierpliwy wizjoner da radę . Jeżeli chodzi zaś o opinie w wątku muratora to raczej pozytywny wydźwięk mają poza oczywistą prawdą, że finansowanie trzeba mieć baaaardzo obfite. Musisz o tym pamiętać, abyś tak jak ja się nie przeliczyła (walczę dzielnie pewnie jeszcze trochę domostwo pobuduję). Jestem w o tyle doskonałej sytuacji, że mój Papa w budownictwie śledzi. Ma uprawnienia także on mi jest sterem, żeglarzem i wiosłem hihihihi jak to mawia pewien smakosz win owocowych (kierownikiem budowy i projektantem adaptacyjnym). Dzięki temu jeden worek pieniędzy na nadzorcę i adaptatora mi odpadł . W zamian, co tydzień wysłuchuję kazania, jaką to beznadzieję wykonawczą wybrałem. Tu potwierdza się kolejna prawda przez wyżej wymienionego marudę wytknięta, iż projektant raczej z wykonawstwem niewiele miał do czynienia. Wszystkie zmiany, które wprowadziłem nie wymagają dodatkowej odpłatnej zgody. Jak zorganizujesz materiały (chyba, że już masz) zobaczysz tam rozdział mówiący w jaki sposób możesz nim manipulować. Przestawianie ścianek, zmiana kształtu lub wielkości okien, nachylenie dachu bodajże o 5 stopni, podpiwniczenie, rodzaj materiałów (i jeszcze parę innych rzeczy) w grę wchodzą. Wszystko to nie może naruszać konstrukcji i musi być odpowiednio przeliczone. Jedna a może nawet i dwie (na pewno dwie hihihi) ważnie informacje na dzień dobry. Pewnie zakochałaś się w animacji, która jest dostępna (tak jak ja zresztą). Jest to dość swobodna wizja. Przykładowo finalnie masz trzy kominy a na ruchomych obrazkach widać dwa. Dla uspokojenia powiem (bo chyba powoli o palpitację serca Cię przyprawiam), że podobny dach z falistymi rynnami (Jurand) jest pięknie zrobiony w Choszczówce. Na nieszczęście robił go ludzik, którego wygnałem (opowiastka z poprzedniej wiadomości). Teraz odpowiedzi na pytania : - tak buduję metodą gospodarczą a góra pieniędzy to około 300 tyś. PLN bez liczenia nadzoru i adaptacji, bo te za free mam (oj nawet samo napisanie tej kwoty już boli). Oczywiście tyle kosztowało cacko do tego momentu. Obstawiam jeszcze pewnie trzecie (to nie pomyłka) tyle, aby całkowicie wykończyć (się hihihi). Szacunki mówiące o 1,5 mln PLN nie są wcale przesadzone przy założeniu super świetnego, hi endowego wykończenia, - jeżeli chodzi o kolektor słoneczny błagam tylko nie na dachu . Nie po to człowiek porywa się na takie bajkowe łuki, aby je potem przykrywać. Poważnie mówiąc pomysł fajny, ale efekt końcowy chybaby szpeciłby (kwestia gustu rzecz jasna) niezależnie od lokalizacji, - jak zapewne zauważysz lub już zauważyłaś poddasze użytkowe nie rozciąga się nad całym parterem (tu nasz link do rzutu poddasza http://download.yousendit.com/8418C692581B1771 ). Pomieszczenia, na rzucie parteru 1/13, 1/12, 1/11, 1/10, 1/9, 1/8 http://download.yousendit.com/CFBFB4EF2EC49692 mają nad sobą tylko coś na kształt stryszku. Do pełnego wykorzystania marnującej się powierzchni konieczne jest podwyższenie góry i rozciągnięcie stropu na całą powierzchnię. Co to Wartownika to on się poleca czy jego polecają to zasadnicza różnica? Powiedz z łaski swojej, czym się zajmujesz, jeżeli wiedzieć można, bo zafrapowałaś mnie tym powątpiewaniem w swe kompetencje zawodowe . Pozdrawiam T.
  16. Witam, podjąłem nierówną walkę z praktyczną realizacją tego cud domostwa . Słowo cud wcale nie jest przekorne. Dom jest śliczny i to nie tylko ma opinia. Ludziska klasyfikują go jako rezydencja marzeń. Jedyne negatywne uwagi pod jego adresem (zresztą słuszne, boleśnie się o tym przekonuję) to wkład finansowy na poziomie góry ( a nawet całego pasma hihihi) pieniędzy i konieczność zatrudnienia naprawdę perfekcyjnej ekipy zwłaszcza do dachu. Swoją drogą osobiście nie spotkałem się z jak to ujął mój zacny rozmówca (bądź rozmówczyni) record z raczej złymi o Heńku opiniami. Może źle szukałem. Bardzo proszę o podesłanie jakiegoś linka z tymi obrazoburczymi tezami hihihi. Oczywiście każdy ma swój gust a o upodobaniach się nie dyskutuje. Jest jednak pojęcie ogólnych kanonów piękna, w które Henry wpisuje się w całej rozciągłości . Oto garść szczegółów. Przewrotnie zacznę od dachu. Tak naprawdę przy dzisiejszej sytuacji znalezienie dobrego wykonawcy najlepiej cieśla i dekarz w jednym graniczy z cudem. Kogoś, kto umie ułożyć dach z karpiówki, bo tylko taka dachówka w grę wchodzi, aby te bawole oczęta, łuki pięknie wyszły i nie piały trzeba rezerwować, co najmniej z 6 miesięcznym wyprzedzeniem. Ja niestety pognałem fachowca (tylko dekarza, co prawda) i z ręką w nocniku zostałem na razie. Zachowywał się jak księżniczka i łaskę robił, że telefon odbierał. Nie zaczął roboty na szczęście niczego nie podpisywaliśmy. Niby wszystko było dogadane ustnie, ale to czasu nie miał podjechać a to z pracownikiem do lekarza jechał. Po intensywnych zabiegach obiecał kontakt. Minęły dwa tygodnie i lipa, więc ja zadzwoniłem i podziękowałem za współpracę (chociaż takowej w zasadzie nie było). Teraz cieśla złoty chłopina . Niestety brak umiejętności sercem nadrabia (wolałbym osobiście na odwrót) więc cześć dachu rozebrać będzie musiał bo troszeczkę mu się nie udało. Wszystko jednak da się poprawić. Ogólnie domek jest prawie w stanie surowym. Bez okien i drzwi za to wszystkie ścianki, mury, sklepienia itp. Dach w 2/3 wykonany (wybrałem wariant z pełnym kryciem papą i na to dachówka) w tych łatwiejszych 2/3. Reszta prowizorycznie przykryta, aby do środka się nie lalo. Poeksperymentowałem trochę z oknami. Zrezygnowałem z ogrodu zimowego i w miejsce tej dużej powierzchni szklanej mam zamiar wstawić ździebko mniejsze normalne okno. Z kolei łukowate duże okna od strony tarasu idące do samej ziemi odrobinę skróciłem. Teraz od posadzki jest 80 cm ścianki. Konstrukcję częściowo podpiwniczyłem umieszczając tam kotłownię i kawałek jeszcze nie wiadomo, czego . Sklepienie jest nad całym domem nie tylko nad pierwotną częścią mieszkalną. Coś, co miało być pomieszczeniami gospodarczymi jest teraz między innymi pokojem kąpielowym. Górę podwyższyłem o jakieś 50 cm, aby można było wykorzystać nowopowstałą powierzchnię. Jest jeszcze par drobnych zmian. Śmiem jednak twierdzić, iż nie zaburza to cud bryły. No może tylko garaż nieco pokracznie wygląda. Zrobił się, trochę zbyt strzelisty. Dodanie wykończeń bocznych (tych przypominających wycinek ściętej piramidy elementów na krańcach) powinno przynajmniej wizualnie sytuację poprawić. Uff, ale się uzewnętrzniłem. Na początek chyba wystarczy. Swoją drogą jak ktoś zna dobrego dekarza biorę w ciemno (prawie hihihi). Obecnie modlę się o kolejną górę kasy. Pozdrawiam T.
  17. Witam raz jeszcze, dodzwoniłem się w kocu i do firmy „Drewler” w miejscowości Czarnolas. Człowiek całkiem miły, ale ceny nieco wygórowane (chociaż może się czepiam). A więc tak, wszystko zależy od szerokości. Sztacheta szerokości 8 cm (reszta wymiarów jak w 1 poście) kosztuje 2,90 – 3,00 PLN; ale już 10 cm to wydatek między 4,50 a 5,00 PLN. Chciałem transport wytargować, ale nic z tego nie wyszło. Drewno podobno suchutkie dobrze wysezonowane. Będę na bieżąco informował jak znajdę coś ciekawego. Pozdrawiam T.
  18. Witam wszystkich serdecznie i dzięki za odzew. Sprawdziłem sugerowane przez Was kontakty. Jeżeli chodzi o Pana Spinka z miejscowości Sielc koło Ostrowi Mazowieckiej chce on za sztachetę o poszukiwanych przeze mnie wymiarach (szerokość 8 cm) 2,60 PLN za sztukę . Niestety jest to drewno niesezonowane (podobno w tym wymiarze wszystko mu już zeszło). Nie wiem jak jest z innymi długościami. Czas oczekiwania na to minimum miesiąc. Jeżeli ktoś jest zainteresowany podaję nr telefonu za zacną koleżanką HAGO: 604 102 133. Oto link to tematu, w którym namiar się znajduje http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=51359&highlight=sielc post wysłany : Pon, 1 Sierpień 2005 12:42 Temat postu : SZTACHETY W przypadku zakładu w miejscowości Czarnolas koło Zwolenia znalazłem następujące namiary: 0486772826, 0486772027 lub 602 107 324 Niestety nikt telefonu tam nie odbiera (jeszcze próbował będę ). Dokładna nazwa firmy to: Produkcja i Usługi Tartaczno-Stolarskie „Drewler” L. Wójcik, 26-720 Czarnolas 38, woj. mazowieckie powiat zwoleński, gmina Policzna pozdrawiam T.
  19. Witam wszystkich, poszukuję 1500 szt. sztachet olchowych w dobrej cenie najlepiej w okolicach Warszawy. Najtańsza oferta, którą mi zaproponowano to 3,00 PLN brutto za sztukę. Jeżeli ktoś zna jakiś atrakcyjniejszy namiar bardzo proszę o jego podanie. Wymiary poszukiwanych przeze mnie sztachet: wysokość 150,0 cm szerokość 8,0 – 10,0 cm grubość 2,0 – 3,0 cm Zaokrąglone na górze. Rzecz jasna nie jest wymagana aptekarska dokładność wymiarów . Pozdrawiam T.
  20. Witam, czy chodzi Ci o domek z pracowni Archipelag? T
  21. Witam ponownie, informuję, że ogłoszenie nie jest już aktualne (projekt sprzedany). pozdrawiam Tiyagaris
  22. Witam ponownie, informuję, że ogłoszenie nie jest już aktualne (projekt sprzedany). pozdrawiam Tiyagaris
  23. Witam Wszystkich, Do zaoferowania mam niewykorzystany projekt domu (3 kopie) „Jan” z pracowni PIK wraz z multimedialnym poradnikiem „Jak Budować” na CD zawierającym szereg wzorów dokumentów, aktów prawnych, sugestii oraz praktycznych rad bardzo pomocnych dla rozpoczynających inwestycję. Koszt zakupu u dystrybutora to 1200,00 PLN ja oferujące go za niezwykle atrakcyjną cenę, która wynosi: 721,00 PLN Na terenie Warszawy możliwy odbiór osobisty. Jestem dostępny pod numerem telefonu 502281999 na GG 2278230 oraz pod mail'em: [email protected] także w razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt. Koszt wysyłki to 8,40 PLN (paczka ekonomiczna 6,50 PLN + potwierdzenie odbioru 1,90 PLN). Priorytet to dodatkowo 1,00 PLN. Uwaga! Projekt nie zawiera schematów instalacji wewnętrznych: energii elektrycznej, teletechnicznej, wod-kan, c.o. Poniżej garść szczegółów związanych z tą urokliwą konstrukcją Dane ogólne Dom jednorodzinny - wolno stojący mogący zaspokoić potrzeby mieszkaniowe rodziny cztero lub pięcioosobowej. Budynek jest dwukondygnacyjny - w całości podpiwniczony, z garażem. Ściany zewnętrzne zaprezentowano w technologii tradycyjnej - dwuwarstwowej (Uo=0,29). Krycie dachu - dachówka. Kąt nachylenia połaci - 40 stopni. Wysokość ścianki kolankowej poddasza 130 cm. Możliwe zastosowanie ogrzewania węglowego - ekologicznego, gazowego lub kominkowego. Koszt samodzielnej realizacji - od 295 000 zł,- Zestawienie powierzchni i kubatury Powierzchnia zabudowy 125,1 m2 Powierzchnia całkowita kondyg. nadziemnych 213,9 m2 Powierzchnia całkowita 336,5 m2 Powierzchnia użytkowa mieszkalna 175,8 m2 Powierzchnia użytkowa gospodarcza 98,5 m2 Powierzchnia użytkowa całości 274,3 m2 Kubatura 910,0 m2 Parter 1.01 Wiatrołap 6,6 m2 1.02 Hall 16,1 m2 1.03 Łazienka 9,5 m2 1.04 Pokój 16,8 m2 1.05 Pokój dzienny 26,5 m2 1.06 Kuchnia 17,1 m2 RAZEM 92,6 m2 Pow. zabudowy 125,1 m2 Pow. całkowita 115,0 m2 Kubatura 350,0 m3 Piętro 2.01 Sypialnia 20,6 m2 2.02 Łazienka 9,0 m2 2.03 Korytarz 13,3 m2 2.04 Garderoba 3,5 m2 2.05 Pokój 18,7 m2 2.06 Pokój 18,1 m2 RAZEM 83,2 m2 Pow. całkowita 98,9 m2 Kubatura 280,0 m3 Piwnica 0.01 Pom.gospod. 8,5 m2 0.02 Garaż 44,1 m2 0.03 Pom.gospod. 16,8 m2 0.04 Kotłownia 9,5 m2 0.05 Korytarz 6,5 m2 0.06 Piwnica 6,6 m2 0.06 Piwnica 6,5 m2 RAZEM 98,5 m2 Pow. całkowita 122,6 m2 Kubatura 280,0 m3 informacje można znaleźć także pod adresem: http://www.pppik.com.pl
  24. Witam wszystkich, Do zaoferowania mam kompletny niewykorzystany projekt domu (4 kopie) „WB-3488” z pracowni AGROBISP wraz z multimedialnym poradnikiem „Jak Budować” na CD zawierającym szereg wzorów dokumentów, aktów prawnych, sugestii oraz praktycznych rad bardzo pomocnych dla rozpoczynających inwestycję. Koszt zakupu u dystrybutora to 1550,00 PLN ja oferujące go za niezwykle atrakcyjną cenę, która wynosi: 999,00 PLN Na terenie Warszawy możliwy odbiór osobisty. Jestem dostępny pod numerem telefonu 502281999 na GG 2278230 lub pod adresem email: [email protected] także w razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt. Koszt wysyłki to 8,40 PLN (paczka ekonomiczna 6,50 PLN + potwierdzenie odbioru 1,90 PLN). Priorytet to dodatkowo 1,00 PLN. Poniżej garść szczegółów związanych z tą urokliwą konstrukcją Budynek jednorodzinny, mieszkalno-letniskowy, parterowy, z poddaszem mieszkalnym, niepodpiwniczony Symbol projektu: WB-3488 Powierzchnia zabudowy: 72.40 m2 Powierzchnia użytkowa: 67.70 m2 Powierzchnia mieszkalna: 37.80 m2 Kubatura: 315.00 m3 Minimalna szerokość działki: 14.60 m Ilość pomieszczeń: 4 pokoje z kuchnią Ściany zewnętrzne: grubość 36,5 cm: z bloczków betonu komórkowego YTONG Strop: belkowy, drewniany Schody: drewniane, zabiegowe Dach: dwuspadowy o nachyleniu 42 stopni, więźba drewniana krokwiowo-jętkowa, krycie dachówką cementową Poziom kalenicy: od terenu 6,63 m informacje można znaleźć także pod adresem: http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=344&usid=1
  25. Witam wszystkich, Do zaoferowania mam niewykorzystany projekt domu (3 kopie) „Ziemowit” z pracowni Archipelag wraz z multimedialnym poradnikiem „Jak Budować” na CD zawierającym szereg praktycznych rad bardzo pomocnych dla rozpoczynających inwestycję. Koszt zakupu u dystrybutora to 1800,00 PLN ja oferujące go za niezwykle atrakcyjną cenę, która wynosi: 1174, 00 PLN Na terenie Warszawy możliwy odbiór osobisty. Jestem dostępny również na GG pod numerem 2278230 lub adresem email [email protected] a także pod telefonem 502281999 także w razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt. Koszt ewentualnej wysyłki to 8,40 PLN (paczka ekonomiczna 6,50 PLN + potwierdzenie odbioru 1,90 PLN). Priorytet to dodatkowo 1,00 PLN. Poniżej garść szczegółów związanych z tą urokliwą konstrukcją Charakterystyka Dom z użytkowym poddaszem, niepodpiwniczony, przeznaczony dla 4-osobowej rodziny. Duże lukarny w kształcie „wolich oczu” oraz miękka linia okapu sprawiają, że budynek dobrze komponuje się z krajobrazem leśnym lub górskim. Na parterze zaplanowano wszystkie pomieszczenia związane z funkcją dzienną budynku. Gabinet dostępny z pokoju dziennego można z łatwością przerobić na dodatkowe pomieszczenie gospodarcze lub pokój rekreacyjny z sauną czy też siłownią. Na piętrze mieści się sypialnia i pokoje dziecinne. Technologia i konstrukcja Dom zaprojektowano w technologii murowej ze stropem gęstożebrowym. Dach o konstrukcji drewnianej kryty dachówką ceramiczną. Schody wewnętrzne drewniane. Wykończenie Elewację wykonano z tynku strukturalnego i cegieł klinkierowych. Stolarka okienna drewniana. Okna połaciowe. Parametry Pow. użytkowa: 154.9 m2 Pow. netto: 201.1 m2 Pow. zabudowy: 130.1 m2 Kubatura netto: 480.8 m3 Szerokość budynku: 10.4 m Długość budynku: 14.0 m Min. szerokość działki: 18.4 m Min. długość działki: 22 m Wysokość budynku: 10.5 m Kąt nachylenia dachu: 50.0 ° Parter 1. Wiatrołap 11.2 m2 2. Hall 6.6 m2 3. Kuchnia z jadalnią 15.5 m2 4. Spiżarnia 3.6 m2 5. Pokój dzienny 33.5 m2 6. Gabinet 9.2 m2 7. Toaleta 3.4 m2 8. Gabinet 9.4 m2 Poddasze 1. Korytarz 12.1 m2 2. Sypialnia 17.3 m2 3. Garderoba 2.9 m2 4. Pokój 12.8 m2 5. Pokój 11.2 m2 6. Łazienka 8.4 m2 informacje można znaleźć także pod adresem: http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3091200&ProjID=159
×
×
  • Dodaj nową pozycję...