Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

clean fire

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    72
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez clean fire

  1. Moim skromnym zdaniem robiłeś wszystko zgodnie ze sztuką. Zaznaczam, że jestem tylko amatorem, ale ja trochę "poprawiałem" właściwości acryl-putz-a dodając grunt. Tak, aby po wymieszaniu powstała konsystencja gęstej śmietanki. Zdecydowanie poprawia to przyczepność nawet do powierzchni pokrytej farbą. Proponuję wpierw zrobić mały test.
  2. Opiszę, jak to zrobiłem u siebie. Do wieczka skrzynki przykleiłem płaski magnes neodymowy, a do skrzynki zamocowałem kontaktron w takim miejscu, aby zwarcie kontaktronu następowało przy pełnym otwarciu wieczka. Kontaktron podpiąłem do dzwonka bezprzewodowego równolegle do przycisku dzwonka . Należy wybrać dzwonek bezprzewodowy w wersji na baterie dla przycisku dzwonkowego
  3. W tej sprawie pisałem już chyba dwa miesiące temu. Post został skasowany. Przestałem już wierzyć w to, że coś się w tej sprawie poprawi.
  4. Ja wierciłem fi 12, bo takie miałem pod ręką. Im większa średnica wiertła, tym trudniej wiercić w betonie. W czasie wiercenia trzeba tylko pilnować pionu, aby wiertło nie za bardzo "zjechało".
  5. Są specjalne wiertnice koronkowe do zastosowań profesjonalnych. Być może uda Ci się zamówić taką usługę, albo wypożyczyć sprzęt. W warunkach amatorskich myślę, że metodą nawiercania otworów po okręgu też da się zrobić. Oczywiście trzeba nawiercać otwory tak, aby ten okrąg był odpowiednio większy.
  6. Nie polecam metody wykuwania bezpośrednio młotem udarowym. Tak zazwyczaj robią "fachowcy". Kiedyś hydraulik przerabiał mi kanalizację i po jego robocie miałem taką demolkę w stropie, że musiałem dokładać zbrojenie, aby odtworzyć poprzedni stan. Sam przekuwałem się przez strop używając dobrą wiertarkę z udarem, do tego długie wiertło widiowe i wiercimy otwory po okręgu. Po taki zabiegu możemy usuwać środek młotkiem udarowym. Otwór wyszedł taki, jak chciałem.
  7. Czy naprawdę nie da się napisać skryptu, żeby ten komunikat " Drogi Użytkowniku" pokazał się jeden raz po wejściu na forum?. To jest tak up....liwe, że odechciewa się wchodzić na to forum.
  8. Aby uzyskać wymagany spadek ok. 2%, to kafelkarz musiałby podnieść poziom pozostałych płytek ok. 2 cm. Czy na pewno tak się powinno robić?.
  9. A u mnie było tak: - przetarcie grubym papierem ściernym, - grunt rozcieńczony, aby nie powstała szklista powierzchnia - folia w płynie 3x nakładana wałkiem , aby pozostała struktura ( można przy ostatniej warstwie posypać delikatnie piaskiem kwarcowym) - na to płytki na dobrym kleju elastycznym. Folia w płynie robi tutaj całą robotę. Jest bardzo elastyczna i kompensuje różne odkształcenie OSB i warstwy płytek.
  10. Kładłem w łazience Domino ASH BEIGE STR GRES SZKLIWIONY 14,8X59,8 G1 i miałem zamiar położyć także w salonie. Całe szcęście, że nie zamówiłem w jednej dostawie wszystkich. Rzeczywiście są ładne, ale bardzo krzywe. Do tradycyjnego łódkowania dochodzi jeszcze odkształcenie w rodzaju śmigła. Do tego po rektyfikacji mają ostrą krawędź od góry płytki (niektóre firmy tą krawędź stępiają). Z tańszych płytek proponuję zainteresować się płytkami z Cerradu np. Calatea 17,5x90cm. Są dostępne za ok. 70 zł/m2 .
  11. Niestety, bez zmian. Rzeczywiście, zainstalowanie adBlock'a rozwiązuje problem (dla użytkownika).
  12. Potwierdzam. W przeglądarce Google Chrome nie da się wejść w poszczególne posty z poziomu - tematy. W przeglądarce Mozilla Firefox wszystko "chodzi" prawidłowo.
  13. clean fire

    Brak cugu w piecu

    Odpowiem na drugą część pytania. Wentylacja mechaniczna w takim pomieszczeniu spowoduje zassanie spalin z przewodów kominowych i nieszczęście gotowe.
  14. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki pomysł zrealizować, kładąc np. takie płytki: http://www.myway-paradyz.com/plytki/drewnopodobne/almonte/elementy-kolekcji
  15. Tą metalową kratkę pomaluj ze dwa razy folią w płynie. Można dodatkowo zatopić siatkę taką od dociepleń. Po takim przygotowaniu powierzchni zwykły klej do płytek będzie trzymał.
  16. Jeżeli docieplisz podłogę, to logiczne, że więcej ciepła zatrzymasz w mieszkaniu. Strop Kleina równałem keramzytem. Poczytaj. Są sprawdzone metody, np. tu: http://www.e-izolacje.pl/a/remont-stropu-kleina-krok-po-kroku-11250.html
  17. W stosunku do tego co miałem przed dociepleniem stropu i przed założeniem podłogówki, to ciepła. Rzeczywiście to określenie "nie jest zimna" jest bardziej trafne.
  18. Przy grubości 5 cm będzie dużo mniej, np tu: http://astrobud.pl/plyty-pir-plyta-pir-2400x1200-0-022-5cm,c96,p124,pl.html W tym roku kleiłem kafle i dopiero pod koniec sezonu grzewczego włączyłem grzanie. Bardzo przyjemnie chodzi się po podłodze szczególnie w łazience, która ma ok 24 * C . Oczywiście temp. można dowolnie zmienić na zaworze trójdrogowym, a na poszczególnych pętlach rotametrami. Co do strat ciepła w kierunku stropu, to jeszcze nie mogę oszacować, ale komfort ciepłej podłogi wart jest poniesionych kosztów.
  19. Byłem w podobnej sytuacji jak Ty. Zdecydowałem się na podłogówkę bardziej na zasadzie dogrzewania zimnej podłogi. Grzejniki zostawiłem, a zamiast styropianu zastosowałem płyty PIR, które mają λ= 0,023 [W/mK] .
  20. Niedługo sam będę docieplał więc próbuję zgłębić temat. Klejenie obwodowe i na placki , zalecane przez ekspertów ma jeszcze jeden walor. Taka płyta przyklejona na obwodzie płyty nie ma pustki powietrznej na styku płyt. Jak myślisz, skąd bierze się efekt fal patrząc na elewację prawie równolegle do ściany?. Przy klejeniu tylko na placki widać zarysy poszczególnych płyt. Chyba nie o to Ci chodzi.
  21. Odradza, ze względu większe możliwości ukrycia własnych błędów i nierówności samych płytek.
  22. Zgadza się. Zazwyczaj zaleca się przy ogrzewaniu podłogowym fugę min. 2 mm. Ja zastosowałem fugę 1.5 mm. W praktyce przy płytce nierektyfikowanej szczelina na dole płytki jest jeszcze mniejsza. Wcale się tym nie przejmuję. Płytka i tak jest zblokowana na dole podpływającym klejem, więc czemu ma służyć ta fuga min. 2 mm.? Płytki i tak nagrzewają się razem z wylewką. Ważniejszą sprawą jest zadbanie o to, aby na etapie klejenia płytek zastosować dylatację na obwodzie płyty grzewczej.
  23. W płytkach nierektyfikowanych warto zwrócić uwagę, jak wykonane jest obrzeże płytki. Może być mniej lub bardziej zaokrąglone. Podobało mi się wykonanie np. płytek Cerrad Calatea 17.5x90.
  24. Płytki rektyfikowane muszą być naprawdę równe, aby na podłodze nie było uskoków pomiędzy płytkami. W praktyce te nierektyfikowane pozwalają na zatuszowanie nierówności płytki, czy samej podłogi. Mam np. w łazience rektyfikowane Domino asch. Nie jestem zadowolony z tych płytek, bo niestety widać nierówności płytek. Z kolei w salonie położyłem gres Canada Nogal Ape 15x90 nierektyfikowane. Stosunkowo równe, ale wszelkie niedoskonałości łatwiej zgubić przy płytkach nierektyfikowanych. Dlatego gdybym jeszcze raz wybierał, to bym wybrał nierektyfikowane.
  25. Zanim się zdecydujesz, to weź pod uwagę, że i taki przypadek może się zdarzyć: http://www.tvn24.pl/weterynarz-o-pogryzieniu-6-latka-to-nigdy-nie-jest-wina-psa,722872,s.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...