Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zeep

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez zeep

  1. africates od 3 m-cy zastanawiam sie nad identycznym pomysłem. chętnie poobserwuje ten wątek. jak sie pojawi pare postów na ten temat to opisze swoje argumenty za i moje obawy przeciw.
  2. Najlepiej zrobić to z zaprawy cem -wapiennej o jak najmniejszej frakcji ziarna. zarzucić zatrzeć pacą a następnie wygładzić pacą filcową większy zakres niż sama bruzda. Najlepiej zlecić to doświadczonemu i zaufanemu tynkarzowi. Jest to do zrobienia!
  3. Zdaję sobie sprawe, że każdy kto buduje liczy się z kosztami ale te parę groszy (w skali całej budowy) jakie weźmie nadzorujący to niewymierne korzyści. Ale musi być to osoba godna zaufania i znająca b. dobrze temat budownictwa. Na budowie powinna być nie rzadziej niż 3razy w tygodniu. Na każdym etapie budowy wynika wiele szczegółów które rozwiązane pozytywnie potem procentują ,czy to ułatwieniem prac na następnym etapie czy oszczędnością materiału itd.a o jakości to już nawet nie mówię. A i my zdrowsi będziemy. Dlatego już na etapie szukania projektu należy rozglądać się za dobrym nadzorem. Tu nie chodzi tylko o wpis do dziennika budowy ale o inwestycję naszego życia. Pozdrawiam.
  4. zeep

    A ja mam dość kominka .Hej

    I ja tak myślę że że jak przejdę się po pracy z koszykiem do drewutni to "samo zdrowie". A jak jestem bardzo zmęczony to niech kocioł gazowy grzeje, aco mi tam pozdro dla wszystkich forumowiczów.
  5. Zdecydowanie na poziomie mieszkania. a co do wykończenia to odradzam terrakotę, na rzecz kostki brukowej lub płyt tarasowych.
  6. My mamy Tarnawe 14 retro już drugą zimę i dotychczas jesteśmy zadowoleni.
  7. Woda w plastiku, c.o. peksal do grzejników i do podłogówki. pozdro.
  8. Zdecydowanie proponuję tynk. Płyty jedynie na ekstremalnie krzywe ściany.
  9. Ja też polecam Stihl lub Husquvarna 1.8-2.0KM jak na taki areał lasu.(ta druga powiedziałbym troche bardziej ekonomiczna) ale obie niezawodne pod warunkiem odpowiedniego traktowania.
  10. Zgadzam się z Jezierem. Lepiej mniejszy a wykończyć od razu jak Pan Bóg przykazał i nie zostawiaj nic na póżniej bo zanim się obejrzysz dzieciaki odejdą i na co tyle przestrzeni dla ciebie i"babci"? A z upływem czasu i bieżące remonty się pojawią i kasę wyłożyć trzeba. Czy nie lepiej od czasu do czasu zasunąć walizkę, wyjechać, odpocząć i coś zwiedzić? A na emeryturze "urlopu"nie liczysz.
  11. My mamy razem ale oddzieloną wysokim barkiem 1.25m i uważam to za doskonały kompromis.
  12. Akryl jest trwały pod warunkiem że jest położony na niezapylone podłoże. Najlepiej to zrobić po pierwszej warstwie malowania lub wcześniej zagruntować,okno okleić taśmą malarską .malować po całkowitym wyschnięciu.
  13. Ja też uważam, że piwnica to wspaniała sprawa, ale nie za wszelką cenę. Jeżeli poziom wód gruntowych jest wysoko to stanowczo odradzam, za wysokie koszty, a tu półśrodki nie wchodzą w rachubę. To ma być suche i praktyczne pomieszczenie, a nie zagrzybiony i śmierdzący loch. Aby zmniejszyć koszty proponuję zrobić 1,5-1,6m poniżej poziomu a wybraną ziemię wykorzystać do obsypania fundamentu i ewentualnie pod taras. Jeśli jest ładnie wymurowana zbloczków to można jej w środku nie tynkować tylko taką ścianę pomalować.(widziałem cos takiego w niemczech) ma to swój urok. No i wysokość piwnicy na gotowo nie więcej niż 219cm.
  14. Czerpnię powietrza należy ustawić tak aby nie pobierała z zewnątrz kurzu, spalin lub innych zanieczyszczeń. a kształt w jaki będzie ułożona rura nie ma większego znaczenia. bo różnica ciśnień spowoduje że zimne powietrze i tak dostanie się do środka.
  15. zeep

    Jaka turbina DGP?

    Ja też mam dospel a zamontowany jest w górnej częsci kominka (mieszkanie jednopoziomowe wyżej sąsiad ) Wsalonie prawie go nie słychać chociaż zrobione są kratki do jego wentylacji. A w pozostałych pokojach trochę słychać szum powietrza ale to nie jest takie straszne. To jego pierwsza zima idziała bez zarzutu. Oby tak dalej.
  16. Ja uważam się za człowieka nowoczesnego i idącego z postępem, a jednak podobają mi się np. tynki gliniane czy strzecha i nie stronie także od dawnych zwyczajów (chociaż ktoś to nazwie może gusłami). I podobnie jak ty wychodzę z założenia ,że jeśli tylko nie zaszkodzi to dlaczego nie spróbować. Widziałem jak moja mama przelewała wosk swoim wnukom.Pomogło ale czy to napewno to tego dokońca nie wiem. Ale czy pomogła psychologiczna rozmowa z 20-to miesięcznym dzieckiem???
  17. A ja mam marmur przed paleniskiem aresztęw drewnie i podoba mi się
  18. Ja też uważam że się opłaci. Z takiej studni możesz podłączyć się do wc i np. do pralki co daje dodatkowe oszczędności
  19. Zgadzam się z Griszką. A co do tej poziomicy co radzi Jędrzej to tak nie do końca bo nie wszystko jesteś w stanie tym zmierzyć zwłaszcza na skosach. Ale zwróć uwagę na wygłąd całych płaszczyzn a zwłaszcza linie ich przecięcia (łączenia) to ma być prosto. Zwróc uwagę na jakość ułożenia wełny i nie próbuj oszczędzić na jakości szpachli zwłaszcza na tej pierwszej warstwie.TO PODDASZE a nie jakiś tam sufit podwieszany (chociaż to też jest ważne).
  20. Moja propozycja to 110cm myślę że to jest optymalna wysokość dla każdego wzrostu. Proponuję też dodatkowy wyłącznik światła w sypialni przy łóżku (tzw. schodowy) baaaardzo praktyczne. Pozdrawiam.
  21. Myślę że najlepszym (chociaż nie najtńszym) sposobem jest zrobienie głębokigo wykopu w poziomie uwzględniając gł. posadowienia fundamentu w najniższym punkcie. Ten sposób daje możliwość równoczesnego wykonania drenażu. Na terenach pochyłych polecam projekty częściowo lub całkowicie podpiwniczone. A koszt wykonania piwnic zmniejszy się o koszt nawiezienia ziemi w celu zniwelowania gruntu. A dodatkowe pomieszczenia gospodarcze zawsze się mogą przydać. Zycie to sztuka wyboru.
  22. Fantastyczna robota panowie!!!! Wielkie dzięki
  23. Araman zgadzam się z tobą że najlepiej ogrzewa nie z sufitu a przy posadzce. ja mam też Tarnawe ale14kW jest OK. Napisz prosze czy masz filtr i czy brudzi troche przy wylotach.
  24. Ja mam mieszkanie jednopoziomowe 80m kw. i rozprowadzenie ciepła z dmuchawą. Całą instalację łącznie z kominkiem zrobiłem sam po długim okresie dowiadywania sie o każdy szczegół. Chciałem zrobić grawitacyjnie ale wszyscy mi odradzali że nie będzie działać i dlatego dmuchawa. Instalacja działa bez zarzutu ale czytając wasze posty zastanawia mnie jak działałoby to bez wentylatora i w jakim stopniu był on konieczny. nie bedę przerabiał ale jestem bardzo ciekawy gdyż ten temat bardzo mnie interesuje. A spostrzerzeniami się podzielę na forum. Co do rur to użyłem spiro łączonych zapomocą metalowych kształtek i taśmy aluminiowej a zaizolowałem wełną mineralną uni mata 50mm. Do najdalszego punktu jest około 10m a wszystkie rury nad sufitem podwieszanym.Ogrzewa mi to całe mieszkanie a temp. 22-25 stopni, jedynie rano włącza się na chwilę ogrzewanie gazowe z pieca dwufunkcyjnego.
  25. Co do wytrzymałosci to nie ma się co obawiać gdyż elementami nośnymi w tego rodzaju stropach są żebra a pustaki stanowią wypełnienie. Natomiast co do samej obróbki otworów pod halogeny i prowadzenie instalacji elektrycznej jest technicznie dość trudne, dlatego też pollecam sufit podwieszany.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...