
JK2010
Użytkownicy-
Liczba zawartości
468 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez JK2010
-
Awaryjne zasilanie pompy ciepła - czy jest coś takiego?
JK2010 odpowiedział JK2010 → na topic → Pompy ciepła
Gdyby wyniki pomiarów były OK to obarczyliby mnie kosztami? Tzn. ile? Podasz przykład takiego urządzenia? -
Awaryjne zasilanie pompy ciepła - czy jest coś takiego?
JK2010 odpowiedział JK2010 → na topic → Pompy ciepła
Odświeżam wątek, bo nie wiem, co robić. Mam problem z pompą ciepła, która się wyłącza. Nagle sterownik oraz sprężarka (gdy pracuje) wyłączają się na kilka do kilkudziesięciu sekund. Potem wszystko się włącza jakby nigdy nic. Pompa ciepła została sprawdzona na wszystkie sposoby i rzetelnie przez firmę. Pompa nie jest uszkodzona. Wina jest po stronie zakładu energetycznego. Świadczą o tym przygasanie światła (na kilka sekund) oraz spadki napięcia na stabilizatorze napięcia , do którego podłączony jest telewizor i kino domowe. Spadki te są nawet do 200. Ta cała sytuacja nie wpływa na dom w tym sensie , że temperatura w domu nie spada. Całą sprawę odkryłem przypadkowo, majsterkując wieczorami w kotłowni. Dwa razy zdarzyło się tak, że brakło ciepłej wody. Wydaje się, że mechanizm był taki: CWU grzeje w do 46 stopni, gdy temp. spadnie do 38 to włącza się znów grzanie do 46. Wtedy wiele osób korzystało w wielu punktach z CWU, więc temp. szybko spadła do 38 i włączyła się pompa ciepła, która dogrzała wodę powyżej 38 stopni i spadło napięcie i pompa wyłączyła się. Po kilku sekundach włączyła się ale temp. CWU była powyżej 38 stopni więc nie grzała, a zużycie nadal było duże. I tak dalej. A teraz najlepsze. Zgłosiłem całą sprawę do zakładu energetycznego. Najpierw zwalili winę na instalację w domu, nawet jej nie sprawdzając. Dwóch niezależnych elektryków sprawdzało instalację i wszystko jest OK. Po kolejnych pismach podłączyli do skrzynki rejestrator. Nie mogę od nich dostać wyników z tego rejestratora. Usłyszałem tylko, że wartości odbiegają od tych , które mam w umowie. Po moich kolejnych monitach usłyszałem, że oni wszystko sprawdzili i nie wiedzą , co się dzieje, bo sieć jest w porządku. Nieoficjalne usłyszałem, że to stara sieć. Jakieś rady odnośnie ZE? Czy jest jakieś urządzenie typu UPS czy zasilacz awaryjny, które podtrzymałoby pracę pompy przez te kilkadziesiąt sekund? -
Mam dom parterowy z poddaszem nieużytkowym. Strop monolityczny betonowy. Na stropie 20cm wełny. Trochę mało. Chciałem dołożyć kolejne 20cm i nie wiem jak to zrobić. Czy muszę zdejmować folię i wełnę i kłaść od początku wszystko. Czy tylko zdjąć folię i dołożyć wełny? Ale wtedy musiałbym chodzić po ułożonej wełnie - czy to jej nie zniszczy? Co radzicie?
-
- docieplenie stropu
- strop
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Działka około 1000m2 przy drodze asfaltowej ze wszystkimi mediami (prąd, woda, kanalizacja, gaz). Lokalizacja bardzo dobra. Wokół domy jednorodzinne. Jednak działka ma spadek (trudno mi określić jaki dokładnie) w kierunku drogi asfaltowej i wjazd od wschodu. Na pewno bez projektu indywidualnego się nie obędzie. ALe jak rozwiązać problem tarasy i salonu przy taki spadku, żeby nie były od strony asfaltu. Czy to jest trudna dzialka do budowy wygodnego i energooszczędnego domu ?
-
Dzięki. Udało się bez zdejmowania bidetu. Nie miałem typowego syfonu tylko beznadziejną rurę. Fachowcy.....
-
Nie wiem, czy na amen, ale jest przysylikowane. Co wtedy? Jak to zrobić bez zdejmowania bidetu?
-
Mam bidet Cersanit Delfi. Dziś zauważyłem, że pękł syfon. W tym bidecie syfon to plastikowa karbowana, giętka rura. Pękła tak jakby ktoś ją przeciął nożem tuż przy wejściu do bidetu, tak że dalsza część tej rury leży na podłodze. Próbowałem usunąć syfon, ale daje się on tylko wysunąć z tej części która idzie do kanalizacji. Ta część która jest w bidecie jest nie do usunięcia, trzyma się mocno i można ją tylko po kawałku wyrywać. Jak to naprawić? Czy muszę zdemontować cały bidet? Czy da się wyjąć z bidetu tą część z korkiem i usunąć resztki rury?
-
Co to znaczy opłacalność pompy ciepła? Jeżeli chcesz , żeby pompa "zwróciła się" , to nie nastąpi to nigdy. Różnica w rachunkach za co i cwu dla mojego domu (obliczone na podstawie projektu) dla pompy i gazu to 1000-1500zł różnicy rocznie na korzyść pompy. Trudno powiedzieć czy to dużo czy mało. Niemniej przy różnicy w kosztach inwestycji ewentualny zwrot to ok. 20-30 lat. Nie można w więc się tym kierować przy wyborze źródła ogrzewania. Napiszę oczywistość: podstawa to jak najlepsze zaizolowanie domu - to jest główna przyczyna niskich rachunków. Jak ktoś chce mieć system bezobsługowy a nie ma gazu (jak ja) to pompa jest jedynym wyjściem. Mogą być też zupełnie inne powody. Kolega miał pożar w bloku (na szczęście mały i niegroźny), bo zapaliła się kuchenka gazowa. W nowym domu miał mieć ogrzewanie gazowe. Jego żona się jednak nie zgodziła się na gaz po takim przeżyciu i mają pompę. Każdy dom to jednak indywidualne wybory.
- 644 odpowiedzi
-
- ciepła
- opłacalność
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nie jest potrzebny odbiór. Mam prąd z PGE. U nich wystarczy że w domu są okna. Też byłem źle poinformowany i płaciłem przez wiele miesięcy taryfę budowlaną.
-
Czyli jak to ma być. Ustawiam godziny pracy, temperaturę wody w podłogówce i obniżenie. A jak to wszystko ma się do temp. zewn.?
-
Chcę spróbować wykorzystać tanią taryfę do pompy ciepła i nie wiem jak ustawić sterowanie na pompie. Mam pompę ciepła z odwiertami, którą aktualnie steruje krzywa grzewcza (dla określonej temp. zewn. jest ustawiona określona temp. wody w podłogówce). Na sterowniku mam możliwość ustawienia godzin pracy pompy, temperatury i obnizenia temp. Czy ktoś może steruje tak pompą w taniej taryfie?
-
Zużycie za grudzień na CO+CWU: 676,2 kwh. Dużo. Tyle zużywają raczej pompy powietrze-woda a nie gruntowe.
-
Podłogówka w całym domu daje radę. Problemem mogą być duże okna od sufitu do podłogi. Wtedy ogrzewanie podłogowe może nie dać rady. To wszystko zależy od projektu i wyliczeń podłogówki. Mnie początkowo wyliczyli podłogówkę co 20cm (rozstaw rurek). Po rozmowach z ludźmi , którzy mają podłogówkę zdecydowałem o rozstawie co 10cm. Zwykle fachowcy liczą podłogówkę na styk lub nawet nieco mniej niż zapotrzebowanie dla minus 20 st. Podobno tak się robi....Tak przynajmniej mi mówili - "dogrzeje Pan kominkiem". Stąd pewnie problemy przy niskich temp. Znajomy ma ogromne okna od sufitu do podłogi prawie na całą ścianę. U niego podłogówka jest co 10cm a pod oknami (do 50cm od okien) co 5cm. U mnie najniższa temp. zewn. była minus 15 w zeszłym roku i podłogówka zapewniała plus 21 w domu (tak jak było ustawione). Z grzejnikami kanalowymi jest taki problem, że musisz wszystko zaplanować na etapie projekty (kanały w posadzce, fundamencie itp.) i to wszystko odpowiednio zaizolować.
- 11 odpowiedzi
-
Jak porównuję z powierzchniami domów innych forumowiczów to wychodzi trochę dużo. Ale pewnie to wynika też z mostków ciepła, wełny na stropie tylko 25cm i itp. Muszę pokombinować z g12. Tylko nie mogę nigdzie znaleźć ceny prądu w g12. Znajduję cenniki PGE ale tam tylko ceny samego 1kwh, bez wszystkich innych dodatkowych opłat. Znacie może ceny prądu 1kwh w g12 z wszystkimi dodatkowymi opłatami?
-
Zużycie prądu za listopad na CO i CWU: 423,9. Wciąż szukam dlaczego tak dużo? Przed instalacją całego systemu wykonawca proponował pompę 7kw. Z jego wyliczeń wyczytałem, że wyliczył to na 90% zapotrzebowania domu dla temp. 21 stopni wewnątrz i minus 20 na zewnątrz. Przestraszyłem się i kazałem zainstalować większą pompę. Następna w szeregu była 10kw. Ostrzegał mnie , że będzie brała więcej prądu. Może to jest przyczyna?
-
WM w zamieszkałym domu
JK2010 odpowiedział JK2010 → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
To odpowiedzcie mi na pytanie: gdybym chciał miał WM z wysokiej półki (taki mercedes wśród WM) to na co zwracać uwagę i co wybierać? 1. PE flexy czy tak?- 16 odpowiedzi
-
- dom
- po budowie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
WM w zamieszkałym domu
JK2010 odpowiedział JK2010 → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Rury metalowe to - taniej i prościej i ciszej? Czy dobrze rozumiem?- 16 odpowiedzi
-
- dom
- po budowie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dom już po budowie , zamieszkały. Dom parterowy z nieużytkowym poddaszem i stropem monolitycznym. Z różnych przyczyn nie zrobiłem WM. Ponieważ mam nieużytkowe poddasze wydaje mi się, że jeszcze można to zrobić. W związku z tym mam pytania : 1. co jest lepsze: rury metalowe czy z tworzywa sztucznego? 2. w pomieszczeniach na ścianach przy suficie mam kratki wentylacje z kanałem bięgnącym w ścianie do stropu , w którym jest dziura podłączona rurami spiro do wywiewek dachowych - czy do tych kratek można podłączyć rury WM i wtedy anemostat na ścianie? (oczywiście usunąć połączenia z wywiewkami dachowymi) 3. działkę mam zagospodarowaną (kostka brukowa itp.) w związku z tym kopania pod gwc raczej odpadają - co w związku z tym nagrzewnica przed rekuperatorem - czy są inne sposoby?
- 16 odpowiedzi
-
- dom
- po budowie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zużycie na Co + Cwu w październiku: 295,6 kwh. Dużo. Zastanawiam się, czy to wina pompy czy domu? Co radzicie sprawdzić?
-
Na CO i CWU moja pompa ciepła zużyła w okresie 27.09-27.10 : 272,25 kwh. Wszystko w jednej taryfie , w której 1kwh kosztuje 0,54zł
-
Zaopatrzyłem się w wieszak do roweru mocowany do sufitu z rolkami, za pomocą którego rower wciaga się pod sufit. Coś takiego: W zestawie są śruby. Jak to najlepiej zamontować do sufitu, którym jest strop monolityczny? Boję się, że przy wciąganiu i opuszczaniu roweru śruby mogą pracować i wypaść. Może wywiercić otwory , wtrysnąć jakiś klej i dopiero śruby? Czy ktoś coś takiego montował?
-
Co to jest i jak z tym walczyć?
JK2010 odpowiedział JK2010 → na topic → OGRODY - Pamiętajcie o ogrodach
-
Co to jest i jak z tym walczyć?
JK2010 odpowiedział JK2010 → na topic → OGRODY - Pamiętajcie o ogrodach
Straszna robota. Czy jest jakiś inny sposób? Jakiś środek chemiczny który zaoszczędzi trawę? -
W sierpniu wysiałem trawę. Ostatnio zauważyłem , że w trawie rośnie coś takiego: Na razie nie jest tego dużo, ale wydaje mi się, że to coś ma tendencję do rozprzestrzeniania się. Co mogę z tym zrobić? Wokół domu mam pole , na którym rolnik zrobił łąkę.
-
Ustal , dlaczego masz ciąg wsteczny. Jeżeli masz kanał wentylacyjny w kominie murowanym (lub systemowym) to dziwne. U mnie był ciąg wsteczny w kratce, która jest połączona rurą spiro z wywiewką dachową. Wiele osób tak robi, a to złe rozwiazanie wentylacji. Zainstalowałem taki zawór: http://allegro.pl/pvc-100mm-lacznik-z-zaworem-zwrotnym-awenta-i4570834271.html Ciągu wstecznego nie było, ale jak był prawidłowy ciąg to strasznie hałasowało. I zainstalowałem coś takiego: http://allegro.pl/zawor-zwrotny-zl-d-do-wentylatorow-sr-100-tanio-i4559687408.html Są różne rozmiary.