-
Liczba zawartości
61 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Coltt
-
Hmm... dlaczego? Czytałem że nawet polecają Ytong, kwestia izolacji. Właśnie ten nadbeton mnie trapi, teoretycznie i praktycznie jest to sklepienie samonośne. W Turcji widziałem jak budowali podobne rzeczy to normalnie pełne cegły zacinali ala kielnią w klin i układali w łuk. Tynkowali to z zewnątrz na grubość 1-2cm i zasypywali. Tutaj coś podobnego: https://wedlinydomowe.pl/forum/uploads/monthly_08_2016/post-67209-0-72535100-1471640528_thumb.jpg https://wedlinydomowe.pl/forum/uploads/monthly_08_2016/post-67209-0-89589300-1471640554_thumb.jpg https://wedlinydomowe.pl/forum/uploads/monthly_09_2016/post-67209-0-45951700-1474826741_thumb.jpg Tylko że u mnie powierzchnia też robi róznice Doświadczenie sie nabiera z czasem i gdzieś zawsze jest pierwszy krok, to rzecz nabyta nie warto o niej dyskutować. Cena i nie ten gabaryt za 30m3 trzeba dać niemal 10tys Gdyby na scianach zrobić dodatkowo zbrojony wieniec i ułożyć to w ten sposób nie wytrzyma? Samochody nie bedą po tym jezdzić. Parcie ziemi na sciany pionowe i sklepienie w tej sytuacji były by moimi sprzymierzeńcami. Oczywiście cegła cięta tak : [ATTACH=CONFIG]468745[/ATTACH]
-
Dzień dobry, Zamierzam wybudować ziemiankę, teren jest suchy. Ściany z pustaka ceramicznego lub gazobeton. Zastanawiam się jak i z czego wykonać strop. Interesuje mnie najtańsze rozwiązanie. Wymiary ziemianki to 4 x 5 x 2,5m [szer x dlug x wys] Nie chciałbym angażować gruszki i wylewania betonu. Zastanawiam się nad sklepieniem łukowym ze starych odpadowych cegieł. Czy taki strop moge wykonać np z pustaka ceramicznego porotherm zeszlifowanego na klin ? Proszę o sugestie
-
Biała piana w ścianie dwuwarstwowej
Coltt odpowiedział Coltt → na topic → Ściany, okna, stropy, kominy, garaże
Czy to może być piana krylaminowa ? Od rana googluje a wiadomości na ten temat nie ma żadnych....- 2 odpowiedzi
-
- biała
- dwuwarstwowej
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam Mam problem z ustaleniem nazwy dziwnej "pianki" między ścianami. Budynek jest z lat 80-tych, w latach 90 kiedy byłem jeszcze bajtlem pamiętam, że fachowcy wstrzykiwali coś białego w scianę. Po latach wróciłem na stare śmieci i remontuje ten dom. Pamiętam, że było to białe, miało konsystencje styropianu XPS, ale było sypkie jak sie potarło i pamiętam ze rozpuszczało sie w wodzie. Konkretnie mam problem z temperaturą w domu latem nagrzewa sie niemiłosiernie, sciany az są gorące a zimą trzeba grzać mocno non stop. Np dzisiaj na zewnątrz jest 15 *C gdyby wygasić piec w domu będzie z 5 *C. Podejrzewam, że to coś wciąga wilgoć scianami i przez fundamenty (nie izolowane i nie ocieplone) zamiast izolować ściany termicznie przewodzi zimno z zewnątrz. Szukam sposobu jak ocieplić ten dom, bo jeśli jest tak jak myślę to ocieplenie domu styropianem od zewnątrz odpada. Tylko muszę wiedzieć z czym walczę, ktoś wie co to za pianka i jak sie nazywa ? Posiadam kamere termowizyjną więc tej zimy zobacze jak to wygląda naprawde.
- 2 odpowiedzi
-
- biała
- dwuwarstwowej
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam ! Kupiłem panele podłogowe Eggera 32 medium 10,5mm ( 8mm + 2,5mm zintegrowany podklad), na betonową posadzke (drugie piętro poddasze) dałem folie PE i ułożyłem kilka panel. Niestety posadzka nie jest super równa i gładka a panele lekko sie uginają i klepią. W sklepie dostałem gratis płyty podkladowe XPS PLUS 3mm , zrobiłem próbe z tymi płytami i jest dużo lepiej. Podobno nie powinno sie kłaść dodatkowego podkladu pod panele ze zintegrowanym podkladem, ale dzwoniłem do tego sklepu i sprzedawca stwierdził, że nic sie nie stanie a dodatkowo podłoga będzie stabilniejsza. Patrząc swoim okiem na te panele to ten zintegrowany podklad to nic innego jak 2,5 mm sprasowanego papieru takiego samego jak do wytłoczek na jajka, strasznie twardy i nie potrafie sobie jakos wyobrazic zeby ten podklad w jakimkolwiek stopniu zniwelował drobne nierownosci posadzki. Nowa wylewka niestety nie wchodzi w gre. Jak myślicie podłożyc tą płyte XPS, według mnie jest dużo lepiej a może sie nie znam, z drugiej strony 2,5 mm bardzo twrdego podkladu to troche mało dokładając 3mm tego XPS który też nie jest jakoś super miekki... może byłoby optymalnie tymbardziej, tak jak pisałem wyżej posadzka nie jest super równa i wystają z niej miejscami minimalnie jakies kamyki itp. a widze, że ta zielona pianka XPS ładnie to niweluje.
-
Witaj Piotrze ! Czyli jakoś mi sie udało ... chociaż... Co myslisz o szczelinie miedzy tą "konstrukcją" a blachodachowka był sens ? Komory dekompresyjnej chyba nie bede robił bo wydaje mi sie ze nie ma sensu ... komin i tak bedzie grzal całą komore dekompresyjną. Zamiast tego chodzi mi po głowie wentylator w niszy co o tym myslisz ?
- 12 954 odpowiedzi
-
- biopaleniska
- forestnatura
-
(i 6 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Komin pochodzi od MK Żary izolacja to 3cm, miałem stawiac z shiedla ale jak dowiedziałem sie ze 1 metr wazy 100kg a musiałbym dac ok 5metrow to odpusciłem (dom: parter, 1pietro, i poddasze) powierzchnia salonu na poddaszu ok 55m2 wec bałem sie o strop (całe poddasze ok 200m2) Zgadza sie, do samego grzania wykorzystany jest tylko sam wkład i szyba, kominek ma miec raczej charakter dekoracyjny nie bede wykorzystywac go do ogrzewania "ciągłego" pomieszczen. Jesli chodzi o temperature to napewno sporo ciepła idzie w powietrze komin fi 200, i nie warto wierzyć ze taki komin po godzinie palenia nie jest gorący (chyba ze ma podwojną warstwe ocieplenie-wełna i celuloza)bo moj jak napale to ma spokojnie 150-200 stopni C* na zewnetrznej sciance (albo i lepiej niz 200 C*). Zresztą jak napale to zmierze i podam dokładniejszą temp. Tak jak pisałem wczesniej kominek do uzytku raczej "dekorarskiego" ja nie chciałem wcale kominka na poddaszu bo sie boje pozaru, zona sie uparla ja chciałem nowoczesny Ona rustykalny i wyszedł taki rustykalno nowoczesny Izolacje komina i podłączenie wszytskiego, obróbki wykonywałem sam bo Pan od kominków stwierdził ze sie nie podejmie, obudowa kamien itp robił człwiek który sie tym zajmuje. Edit: No i komin ma niestety tylko 3,5 m od wlotu nad wkładem , ale nawet w ciepłe dni ciąg jest ładny,mimo ze nie mam jeszcze zewnetrznego dolotu powietrza ale pracuje nad nim dodatkowo chce załozyc tzw. "strazaka" zeby wrazie czego mocny wiatr mi nie cofnał dymu do mieszkania no i zeby deszcz lub snieg nie padał mi do wkładu. Niestety postawienie komina bezposrednio na wkładzienie chyba nie było najlepszym rozwiązaniem,ma to swoje zalety (brak oporow, brak wyczystki), ale niestety ma również i wady teraz mam zwykły daszek i jak pada deszcz to woda kapie do wkładu albo wylewa mi sie na połączeniu wkładu z kominem (wkład troche juz podrdzewiał), dlatego musze załozyc tego "strazaka" mam nadzieje ze zrekompensuje mi to przynajmniej 0,5m ciągu kominowego i zabezpieczy wnetrze komina i wkład przed warynkami atmosferycznymi. Aaa... i jeszcze jedno (kurde nazbierało mi sie tych pytan) jest sens zamontowac w niszy pod wkładem np. wentylator tunelowy (wkłada sie go np. w rure spiro) zeby zwiększyc cyrkulacje i przyspieszyc wydmuchiwanie gorącego powietrza z okapu i tym samym zwiększyc wciąganie zimnego powietrza z nadpodłogi. Teść piętro nizej ma wkład własnie z wbudowanym nadmuchem ( wkład marki GABO Les Foyers) i musze powiedziec ze działa to rewelacyjnie okap zimny a gorące powietrze rozchodzi sie duzo szybciej niez grawitacyjnie. Chciałem taki kupic , ale cena... Zalezy mi zeby sufit nad okapem i dookoła rozgrzewał sie jak najmniej.
- 12 954 odpowiedzi
-
- biopaleniska
- forestnatura
-
(i 6 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Na dzien dzisiejszy mam tylko jeden problem z kominkiem zdjąłem juz częsc okapu ponieważ musze jakos wyizolowac belke nad wkładem, za bardzo sie rozgrzewa. Belka jest ze zbrojonego betonu na tym jest płyta GK i płyta granitowa star galaxy. Nad wkładem belka bardzooo (!) sie rozgzrewa i tylko nad samym wkładem, zaraz za wkładem jest juz zimna po obu stronach... no i pekło a raczej sie odspoiło od płyty GK. Wydaje mi sie ze to z powodu róznicy "pól" zimne-gorące-zimne. Narazie wydrapałem tą ryse (chociaż i tak odkleił sie cały kamien) i zabuduje nad samym wkładem płytą izolacyjną zeby sie tak nie rozgrzewała. Chyba ze macie jakies inne pomysły ?
- 12 954 odpowiedzi
-
- biopaleniska
- forestnatura
-
(i 6 więcej)
Oznaczone tagami:
-
CD... Dlaczego moge dodac tylko 5 zdjęc ? Tak to mniej wiecej jest zrobione... pewnie zdziwi Was fakt ze mam dwie folie Okazało sie ze ta biala jest paroprzepuszczalna a nie chciałem jej zrywac bo na niej wisi wełna. Nie wiem czy dobrze zrobiłem zostawiając szczeline miedzy ta "konstrukcją komina a blachodachówka?
- 12 954 odpowiedzi
-
- biopaleniska
- forestnatura
-
(i 6 więcej)
Oznaczone tagami:
-
CD...
- 12 954 odpowiedzi
-
- biopaleniska
- forestnatura
-
(i 6 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam ! Kilkanascie stron wczesniej pisalem ze buduje kominek i stawiam komin, kominek własciwie prawie skonczony lecz wole sie upewnic czy wszytko jest ok jesli chodzi o sam komin i przejscie komina przez połac. Szczegolne chce podziekowac Panu Piotrowi Baturze za uzmysłowienie kilu kwesti moze nie do konca zrobiłem tak jak mówił lecz wydaje mi sie ze takie rozwiązanie tez zda egzamin dlatego tez podsyłam zdjecia.
- 12 954 odpowiedzi
-
- biopaleniska
- forestnatura
-
(i 6 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam ! Czy istnieją jakies przeciwskazania aby np. płatew ocieplic dookoła , na poddaszu walcze o kazdy centymetr sufitu aby nie było za nisko i tak wyszło ze akurat płatew wychodzi na srodku ocieplenia (10cm od góry i 5cm od dołu). Dzisiaj od znajomego usłyszałem ze nie powinno sie ocieplać drewnianych konstrujcji od góry... prawda to czy niesłuchac ?
- 12 316 odpowiedzi
-
- jak ocieplić poddasze
- ocieplam poddasze
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
No i pojawił sie problem... istnieje możliwość odcięcia poddasza od pierwszego pietra i parteru, ale jesli postawie jakąkolwiek ściankę z drzwiami to nie bede w stanie wnieść nawet fotela ( będzie za ciasno ), no i co zrobić ? Jest jakikolwiek sens montowania reku jeśli na pietrach niżej będzie went. grawitacyjna i przestrzeń będzie "otwarta" miedzy nimi, z tego co wiem jest to niedozwolone, a zależy mi na dobrej wentylacji poddasza najlepiej własnie z odzyskiem ciepła. Jakieś propozycje ?
-
Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium
Coltt odpowiedział RadziejS → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Oki, wyszpachlowałem całe płyty, przeleciałem zyrafa, przykładam halogen 500 Watt "prawie" nic nie widac, poprawaim to "prawie" recznie i jest gładko i równo... przykładam latarke ledowa (zajeb...sty, strumien swiatła, regulowana soczewka), przykładam wręcz idealnie równolegle do płyty bo jest bardzo małych rozmiarów... i widac takie nierównosc ze głowa boli. Podejrzewam ze to nierównosci rzedu dziesiętnych mm bo nawet grubiej osadzony pył sprawia wraznie delikatnej "buły", ale widac to strasznie Przesadzam... czy tak zostawic... Jak Wy to robicie ze wychodzi Wam lustro, bo albo ze mna jest coś nie tak albo nie wiem... Mozecie zapodac jakies fotki po przecierce z przyłozonym swiatłem ? Pozdrawiam -
Tez własnie chodzi mi po głowie taka klapka która otwierała by sie w jedną strone pod naporem okapu ... moze nawet nie pozbywałbym sie wentylacji w łazience tylko tez taką klapke zrobił, a w okresach gdzie nie używałbym reku porostu bym je otwierał. Własnie... jest sens uzywac reku przez cały rok 24h na dobe, czy np. latem lub wiosna gdzie sa pootwierane okna raczej nie ma sensu. Chodzi mi po głowie Luna z Dospela bo jest tania i czytałem dobre opinie o niej (jw. nie potrzebuje mercedesa wsród reku) tylko ten metraż troche za duzy 200m2 w Lunie pisane było cos o ok 100m2. Mozecie podsunąc jakis dobry i niedrogi rekuperator. Pozdrawiam
-
hmm... czyli w kuchni zostawic wentylacje grawitacyjna (nie zatykac kanału wentylacyjnego). Zastanawiam sie tylko czy przy włączonym reku nie bedzie "dmuchac" z okapu (odwrotny ciąg), bo wywiewy z tego co wiem powinny byc zainstalowane w "brudnych" pomieszczeniech tj. łazienka i kuchnia. ...no i z drugiej strony jesli nie powstanie odwrotny ciąg to i tak sprawnośc reku spadnie bo ciepłe powietrze bedzie uciekac własnie tym kanałem. Sam juz nie wiem.
-
Witam ! Obecnie remontuje poddasze dom 15 lat (sciany 3 wartwowe, pustak, styropian 5cm, maks) ok 200m2 na każdą kondygnacje, (parter, 1 pietro, poddasze,w sumie ponad 600m2). W budynku funkcjonuje wentylacja grawitacyjna (kuchnia, łazienka). Przed remontem na sufitach i skosach były panele po odsłonięciu ocieplnenia okazało sie ze wełna jest mokra a miedzy dachem a wełna jest pleśń i grzyb ( pełne deskowanie, papa, blachodachówka), tam gdzie było to mozliwe zrobiłem szczeline wentylacyjna, wloty przy okapie i wylot w kalenicy, dodatkowo rozszczelniłem sciany szczytowe, wentylacji dachu nie było (szczelny okap i szczelna kalenica) w najbardziej zniszczonym miejscy dachu tj. salon deski spadły same... razem z wełna, dekarze w tym miejscu wycieli zniszczone deski nadbili nowe krokwie i polozyli folie wysoko paroprzepuszczalna zamiast desek i papy. Aktualnie myśle nad poprawa wentylacji w domu, zdecydowałem sie na wentylacje mechaniczna nawiewno-wywiewną pospolicie mówiac na rekuperator. Niestety na mojej drodze stoi jeszcze stara wentylacja grawitacyjna, poniewaz budynek wewnatrz ma "strukturę otwarta" tj. kazde z pięter jest połaczone z drugim, a z tego co mi wiadomo nie nalezy łączyc wentylacji grawitacyjnej z mechaniczną . Obawiam sie, ze montując na poddaszu płyty GK obecna wentylacja sobie nie poradzi poniewaz panele jak kazdemu wiadomo posiadaja sczeliny i pewna wymiana napewno zachodziła ( jestem wrecz pewien patrząc po zaciekach powietrza ze sczelin tych paneli na scianie) Montując płyte GK uszcelniłem poddasze i to znacząco. Postanowiłem więc, aby odciąc poddasze od pozostałych pięter stawiając scianke w systemie suchej zabudowy i zainstalowac wentylacje nawiewno wywiewna tylko na poddaszu (na parteze jest skelp, 1 pietro mieszkaja tesciowie, i ja z żoną na poddaszu). O co chodzi... w zasadzie to mam dwa problemy: - jaki rekuperator zaintalowac: a) z odzyskiem cipeła b) z odzyskiem ciepła i wilgoci podobno z odzyskiem wilgoci jest lepszy ale ja chce sie pozbyc wilgoci z poddasza aby jak najmniesza ilosc docierała do izolacji termicznej (mimo ze w kazdym pomieszczeniu kłade paroizolacje) - jak rozwiązać problem z okapem kuchennym: a) pozostawic tak jak to sie stosuje w entylacji grawitacyjnej b) podłączyc okap pod reku - no i jaki reku w koncu wybrac nie bede kłamał ze interesuje mnie jak najnizsza cena, byle był ruch powietrza na poddaszu (nie potrzebuje mercedesa wśród reku) całą instalacje bede wykonywał samodzielnie. Dziekuje za podpowiedzi. Pozdrawiam ! Edit: No i pytanie czy właściwie montować to reku ?
-
Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium
Coltt odpowiedział RadziejS → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Qrde... denerwują mnie nieoryginalne łączenia te fazowane bo odstaja od płyty, tasma TT ma 0,5-0,6 mm grubości plus szpachla pod tym i wychodzi 1mm, jak przyłoze na srodku cos długiego i prostego np łate 2m i jak docisne jeden koniec do płyty to na drugim mam z 1cm luzu... nie ma jakiegoś sposobu na to ? Stelaz robi sie dokładnie płyte i inne elementy tez a na finiszu wychodzi buła na łączeniu pod równolegle przyłożonym światłem np z latarki led widać zgrubienie choćby nie wiem jak zaciągać szeroko. Już mnie kusiło żeby wyciąć papier z tego miejsca na szerokość taśmy , ale wiem ze to bez sensu bo pęknie obok taśmy. Mam takie newralgiczne miejsce nad oknem i łączenie jest równolegle do niego boje sie ze jak wpadnie odpowiednie swiatło to bedzie widac to zgrubienie. Wiem ze można wygipsowac całe płyty, ale nie wiem czy potrafie zrobic to równo. Macie jakies patenty na to ? -
Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium
Coltt odpowiedział RadziejS → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Dziekuje za odpowiedz, powiedz jeszcze czy moge wtapiać tego TT na gotową mase szpachlową z wiaderka ? -
Spoinowanie, szpachlowanie GK - kompendium
Coltt odpowiedział RadziejS → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Witam ! Ja postanowiłem wszystkie łączenia płyt, narozniki, skos sufit itp zbroic tasmą strait flex, drogo ale chyba warto. Łączenie sufit sciana tez postanowiłem połączyc tasma TT czy popełniłem duzy błąd, z tego co wiem to amerykanie łącza sufit z scianą na sztywno własnie za pomoca TT (chyba ze mało wiem ) a mają w wiekszosci domki drewniane i pracuje to jak cholera. Mam jeszcze jedno pytanko, ja szpachlowałem najpierw samą szczeline cekolem C-40 czekałem az wyschnie pozniej wtapiałem TT tez na Cekol C40 i ostetecznie na to gotową mase tez z Cekola A-45. Zauwazyłem ze ten C40 troche szybko schnie i miałem sporo problemów z wycisnieciem masy spod tasmy napewno miejscami zostało powietrze pod tasmą o stratach gipsu juz nie wspominam. Czy moge te tasmy wtopic na gotową mase z wiaderka np. tego Cekola A45 finisz ? -
Czyli jesli dobrze Cię zrozumiałem Piotrze zostawic to tak jak jest bez ocieplania tego komina na odcinku ponad sufitem (pomieszczenie nieocieplane), i przy montowaniu regipsów i wełny na regipsach tez zostawic kila centymerów dylatacji miedzy kominem a wełna szklana i płytą?
- 12 954 odpowiedzi
-
- biopaleniska
- forestnatura
-
(i 6 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Piotrze dziekuje za zdjecia własnie cos takiego miałem zamówione, ale okazało sie ze u mnie nie da rady tego łącznika zamontowac poprostu komin dwuscienny wypada za blisko starego komina a inna lokalizacja kominka raczej nie wchodziła w gre. Generalnie znajomy dekarz był u mnie wczoraj i zrobił to tak jak na załącznikach tj. nakleił chyba z cztery warstwy ołowianki (troche cienkiej ale innej nie miałem) podocinał nowe moduły z blachodachowki zeby sie nie lało i obrobił, na moje niefachowe oko zrobił to dobrze. Martwi mnie ciągle temperatura zewnetrznego płaszcza tzn. czy klej z ołowianki i uszczelniacze sie nie roztopią, ile moze wynoscic faktuczna temp. takiego komina na płaszczu zewnetrznym przy kominku powietrznym? Acha i jeszcze jedna rzecz Piotrze lub ktos z kolegów gdybyscie byli tak mili doradzcie czy ocieplic ten komin wełną ognioodporną (jesli juz to jaką marka nazwa itp. a moze zwykła wełna...) powyżej sufitow tj. od jętek do samej blachodachówki. Bo ciągle nosze sie z takim zamiarem ale nie wiem czy ocieplając go paradoksalnie nie zwieksze temperatury komina, sa jakies przeciwskazania? Dzieki za pomoc. PS Wiem... innego koloru blachy nie mielismy
- 12 954 odpowiedzi
-
- biopaleniska
- forestnatura
-
(i 6 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Podstawa to rzeczywiscie suporeks wapienny a na nim bloczek betonowy zbrojony pretami 3x fi 10, mowisz ze suporeks moze byc za słaby kominek ma byc oczywiscie na lata, jak cos to Pan od kominkow powinien to rozebrac i zrobic od nowa ? Wkład mam jeden z tanszych bo uniflam selenic, jest dosc lekki 130 kg. Miałem kupic taką nasadke 50x50cm pod obrobke komina ale okazało sie ze nie wejdzie bo komin jest zbyt blisko starego komina, przedstawiciel komina doradził aby dekarz zrobił obrobke we własnym zakresie a drewniane elementy odylatowac wełna, ale moze masz cos innego na mysli wiec czekam na zdjecie. Pozdrawiam
- 12 954 odpowiedzi
-
- biopaleniska
- forestnatura
-
(i 6 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dziekuje za odpowiedz, jesli chodzi o długosc komina no fakt z tego co wiem powinien miec minimum 4 metry zastanawim sie nad dołozeniem jeszcze 1 metra tylko niestety nie zabardzo mam do czego go przymocowac, jesli chodzi o zagrozenie pozarem to tego własnie boje sie najbardziej docelowo mam w planach obłozenie tego komina wełną przeznaczona do wysokich temperatur, dzwoniłem do przedstawiciela MK Żary do jakich temperatur rozgrzewa sie zewnetrzy płaszcz stwierdził ze nie posiada takich informacji ale to niegrozne temperatury, a mi sie również wydaje ze bedzie kilkaset stopni C*, nie wierze zeby 3 cm wełny w kominie zatrzymało 500-600 stopni C*. Tymbardziej ze mam dach deskowany pokryty papą (!) i blachodachówką. A co kolega mysli o samym montazu komina na kominku, bedzie ok ?
- 12 954 odpowiedzi
-
- biopaleniska
- forestnatura
-
(i 6 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam Wszystkich ! Mam pytanie odnosnie budowy kominka, mianowice chcąc postawic kominek byłem zmuszony do dostawienia nowego komina ( stary kanał dymowy był juz zajęty) wybor padł na dwuscienny izolowany ze względu na jego wage wyszło mi ze nowy murowany Schiedla warzyłby u mnie ponad 500kg + wkład z obudową w sumie wyszłoby koło 800-1000kg i wolałem nie obciązac zbytnio stropu. Pan od kominka postawił juz wkład, ale komin musiałem zrobic we własnym zakresie, wyczytałem ze najlepej jest gdy komin znajduje sie bezposrednio nad wkładem ( tak tez twierdzi mój "kominiarz"), idąc tym trybem myslenia zrobiłem cos takiego jak na zdjęciu postawiłem komin na kominku dosłownie. Role wyczystki, okienka rewizyjnego bedzie pełnił sam wkład Komin oczywiscie jest podparty systemowymi podporami itp na kotwach fi12 wpuszczonych w stary komin. Długosc komina wynosi 3,5m nie wiem ile moze wynoscic jego cięzar ale napewno nie wiecej niz 40 kg. Palic w nim bedziemy sporadycznie. Czy stawiając komin w ten sposob aby nie zabardzo ułatwiłem sobie sprawe... jesli cos w przyszłosci stanie sie z wkładem zeby go wyciągnąc bede miał tez troche zabawy z kominem. Doradzcie póki moge jeszcze cos zmienic... Pozdrawiam
- 12 954 odpowiedzi
-
- biopaleniska
- forestnatura
-
(i 6 więcej)
Oznaczone tagami: