Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

vesperos

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    65
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez vesperos

  1. Witam, Poszukuję rozwiązania redukcji ciśnienia przy zmiennym jego odbiorze. Dokładnie chodzi o instalację nawadniania. Studnia głębinowa z pompą głębinową 4kw, rura fi50, potem filtr dyskowy a za nim sekcje z elektrozaworami. Problem polega na regulacji ciśnienia przy otworzeniu konkretnych elektrozaworów. Kiedy zasilane są 2 duże sekcje ciśnienie rozkłada się idealnie, i na manometrze za filtrem mam oczekiwane 1,6 bara. Natomiast kiedy chce nawadniać jedynie jedna kwaterę, lub kilka mniejszych muszę zredukować ciśnienie z np 3 bar. Wiem ze można zastosować zawór bezpieczeństwa np na 2 bar który będzie upuszczał nadmiar ciśnienia do studni "kopanej" którą mam tuż obok (żeby nie marnować wody). Chyba rozwiązanie z reduktorem (a przynajmniej jednym) w moim przypadku się nie sprawdzi, a kryzowanie (dławienie pompy) zaworem głównym nie odpowiada mi ze względu na konieczność zdalnego sterowania systemem.
  2. A o jakie konkretnie badania powinienem zapytać? Zwiększenie twardości raczej nic nie zmieniło. Dodatkowo może głupia sprawa ale żona strasznie narzeka na wodę jeżeli chodzi o mycie włosów. Testowała na wielu rożnych szamponach, włosy są po umyciu gorsze niż przed (coś w rodzaju przetłuszczonych). myjąc na twardej wodzie u teściów nie ma tego problemu. Jeszcze spróbuje na wodzie z przed zmiękczacza.
  3. Zwiększył twardość do około 5 stopni i w zmiekczacz ustawiłem twardość wejściowa na 17 stopni (było 15) czy dobrze kombinuje że to powinno lepiej pluskać złoże czy częściej?
  4. A ilość soli jaka jest zużywają w moim przypadku, około 50 kg na rok to nie jest za mało?
  5. Inaczej nie da się usunąć tego a już raz czyściłem pastą i były po tym jak nowe (oczywiście trzeba bardzo delikatnie). Po wyczyszczeniu i podniesieniu twardości będę mógł zobaczyć czy coś pomogło. No właśnie na jaką wartość? Jaka wg Ciebie jest optymalna żeby nie pojawił się kamień.
  6. Teraz mam 0. Baterie mogę wyczyścić pasta lekko scierna i poobserwowac. A nie jest to wina np soli do zmiekczania albo złych ustawień samego urządzenia?
  7. Ale to robi się po pozostawienie wody na baterii (nie przetarcia). Co może to powodować? Ewentualnie jakie badanie zrobić żeby to ustalić?
  8. Octem nie schodzi. Poniżej zdjęcia: Wszelkie środki typu cilit, cif nie dają rady.
  9. Problem w tym ze jest to uciążliwe do usunięcia. O ile na kamień są sposoby to na mój przypadek ciężko znaleźć. Jedyne co jest skuteczne to pasta polerska lekko scierna
  10. Posiadam zmiekczacz Cosmowater Home 22, wejściowa twardość to 16, wyjściowa 0-1 (mierzone testem kropelkowym). Mimo wszystko w czajniku zbiera się kamień a po kompieli jeśli nie wytrę baterii do sucha to zostają brzydkie smugi, ciężkie do usunięcia zwykłymi środkami. Używam soli Ciech.
  11. A czy ten cały CF jest wart swej ceny? Fajnie że na wyświetlaczu można widzieć wartości przeplywow ale czy potrzebne jest ciągle poprawianie bilansowania?
  12. A możesz zdradzić konkrety co do okien czasowych?
  13. A jak masz skonfigurowane ogrzewanie? Grzejesz na pogodowce?
  14. Właśnie dlatego moje pytanie o przepływy, podejrzewam ze są zbyt niskie. Nie wiem co więcej mogę zrobić. Ewentualnie, szukam doświadczonego specjalisty, który wykona w Lublinie usługę ekspertyzy, oceny mojej instalacji oczywiście odpłatnie. Możecie kogoś polecić?
  15. Aktualnie spada max o 1-1,5 stopnia i przy tej krzywej zawsze dogrzewa a nawet wyłącza się jeszcze przed końcem okna.
  16. A jakie macie przepływy ustawione? U mnie na większych pętlach (salon i kuchnia) mam około 1l/min a w sypialniach i łazience 0,5 l/min. Moje zużycie przy domku 110mkw (sama podłogówka) na samo ogrzewanie w grudniu 2016 wyniosło 146 m3 krzywa grzewcza to aż 1,5. Ogrzewanie działa w oknach czasowych 3-8 i 15-20, temperatura utrzymywana to 21,5. Sterownik auraton, kocioł Broetje WBS22
  17. To ja jeszcze raz zapytam, być może była już podobna dyskusja ale nie identyczna z moją. Zmiękczacz CosmoWATER HOME 22, woda z wodociągu, na wejściu 16 stopni, po zmiękczeniu 0-1 stopnia. W czajniku zero jakiegokolwiek osadu, tudzież na innych urządzeniach. Problem pojawia się na bateriach, które zawsze muszą być wycierane do sucha, w przeciwnym wypadku po 2 3 dniach pojawia się nalot, który jest bardzo ciężki o usunięcia. Środki dostępne na rynku jako do tego przeznaczone w ogóle nie dają rady. Próbowałem środków przemysłowych również z nikłym skutkiem. Jedyne co pomaga to pasta lekko ścierna Autosol. Czy to normalne zjawisko?
  18. Gora jest zamknieta, na stropie 5 sm styro, dach docieplony 20cm pur. Na poddaszu jest ok 12*c.
  19. Dogrzeje bo w czesci mieszkalnej jest tylko podlogowka, piwnica i garaz maja grzejniki ale jak sie okazuje w ogole nie sa potrzebne. Moj kociol dobierali pod 110 podlogowki na parterze, okolo 90 podlogowki na poddaszu, piwnica i garaz okolo 59m2 na grzejnikach. Byc moze byla by mozliwosc wymiany kotla na 1,9-12 jeszcze teraz. Chce ktos kupic wbs22e?
  20. Grzejniki mam tylko w garazu i piwnicy. Garaz juz dawno odlaczylem a piwnice kilka dni temu bo za cieplo jest. Po przelaczeniu na nizsza temp mam nadzieje na nizsze zuzycie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...