Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PLayer2001

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    68
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez PLayer2001

  1. Witam, otrzymałem właśnie ofertę na instalację 9.84 kw. Panele Sunlink, falownik: Hypontech. Dach dwuspadzisty, dachówka ceramiczna, jedna strona skierowana na południe, koszt całkowity: 61700zl (całkowite finansowanie, 120 rat, rata: 928 zł). Czy oferta w miarę rozsądna? Czy obecnie jest sens instalować panele? Kujawsko-pomorskie. Dziękuję
  2. Witam serdecznie, pozwole sobie odświeżyć temat by nie zakładać nowego. Czy możecie powiedzieć mi jaką macie temperaturę na wyjściu na podlogowke po nagraniu CWU do np 45st? U mnie jest tak że temp na wyjściu na podlogowke z reguły jest ok 40 st i się zastanawiam czy zawór trojdrogowy nie jest uszkodzony. Dodatkowo jest tak że jeśli włączę dodatkowa pompke obiegowa podlogowki (pompka jest na wejściu do podlogowki niezależnie od pompki w PC) to mi spada temperatura CWU do np. 30 stopni gdy zaczyna cyrkulację woda w podlogowke. Czy to normalny objaw czy CWU powinno trzymać temperaturę?
  3. Witam, jestem na etapie testowania ivt c7 z podlogowka. Problem jest taki ze za kilka dni wyjezdzam na rok a juz teraz musze poustawiac wszystko zeby na zime jako tako dzialalo bo w domu zostanie tylko 70-cio letnia osoba, ktora tego nie ogarnie. Pompe kupilem uzywana. Poprzednie ustawienia to krzywa 2,6. Zmniejszylem do 2.3 i odpalilem. Na podlogowce zrobilo sie 45°C na wejsciu wiec obnizylem korekta o 5°C. Czy da sie w tej pompie ustawic konkretna temperature na wyjsciu na podlogowke czy to jest zawsze zalezne od temp zewnetrznej? Odczyty to GT1 Wl 12.5° Akt 44°, GT3 temp 45° Akt 45.4°, GT6 76.7°, GT8 50.4°, GT9 44.1°, GT10 18.6°C, GT11 - tu ciekawostka ktorej nie do konca umie wytlumaczyc: 86.2°C
  4. No właśnie nie wiem czy to działa i się zastanawiam jak to można wykorzystać żeby działało Ktoś ma jakiś pomysł?
  5. Właśnie dowiedziałem się, że istnieją jakieś płyty, które zmieniając stan skupienia mogą magazynować energię i potem przy spadku temperatury ją oddać. Czy da się to jakoś (teoretycznie) zgrać z dolnym źródłem? Tak z ciekawości pytam
  6. Chętnie wezmę do tej roboty zduna czy kogoś kumatego. Czy możecie polecić kogoś z kujawsko-pomorskiego? Ten kominiarz wygląda na całkiem kumatego człowieka, aczkolwiek, jako że z natury nieufny jestem, chciałem skonfrontować co najmniej 2 opinie ze sobą. Czyli żadnego kolanka? Wspominał on o osadzaniu się sadzy i wypalaniu rury u góry na skutek działania wysokiej temperatury. Myśliciel - jeśli chodzi o ubezpieczenie domu, czy chodzi o to że u góry będą bardzo wysokie temperatury? Jak coś to na strychu wszystko zaizolują jakąś wełną ognioodporną, przejście przez dach też jakoś ogarnę (oczywiście po konsultacjach ze zdunem / kominiarzem / dekarzem). Obecnie zarządzam działem hartowania więc z piecami co nieco mam do czynienia, choć oczywiście to 2 kompletnie różne sprawy. Jeśli nie będzie się dało tego w pełni bezpiecznie zrobić, nie będzie zrobione, choć raczej jestem za opcją żeby to jednak zrobić
  7. Pogadałem z kominiarzem z godnie z radą, da się to zrobić bez problemu. O jaki banał chodzi? Kominiarz powiedział tylko żeby dać dwupłaszczową rurę przy przejściu przez strop i na piętrze, potem na strychu zrobić kolanko, żeby cała rura prosto nie szła do góry. Macie jakieś wskazówki, które mogą pomóc lub co zrobić, żeby źle nie zrobić?
  8. Mogę studzienkę zrobić tuż przy domu, przy fundamentach gdzie już mam przejście na rury (tyle, że za wąskie na wszystkie rury). Nadzorowałem proces z zagranicy, porobiłem rysunki jak ma być i 10 razy mówiłem, że chodzi mi o 2 przejścia. Po otrzymaniu zdjęć gotowych fundamentów, oczywiście tylko jedna rura była przepuszczona. Pogadam również z majstrem, jeśli nie będzie za bardzo kręcił nosem to może mi się przekuje przez fundament i doprowadzę wszystkie pętle wprost do kotłowni. Czy test szczelności można zrobić, że tak powiem powietrzny? Czy trzeba zalewać? Jeszcze zastanawiam się czy kupować gotowy płyn do dolnego źródła czy samemu to rozcieńczać. Można prosić o wskazówki co do rozcieńczania? I jeszcze co do rur. Czy może być "byle jaka" z marketu lub allegro? Jaka optymalna grubość ścianki (lub nawet kolor, bo mają różne zastosowania)? Sorry za durne pytania ale dopiero badam temat i widziałem tu zastosowane różne, choć częściej czarne. Dziękuję
  9. Czyli najlepiej 4 x 150m i nie ma znaczenia że się zbiegną i z jakiś 1 metr będą szły tylko jedną rurą pe32? I jeszcze jedno pytanie, czy można zakopać puste, nienapełnione rury? Nie pogną się pod naciskiem? Zamierzam zostawić je puste przez co najmniej kilka miesięcy.
  10. No w sumie tak. A jak jest z ilością pętli? Czy jest jakaś różnica jeśli chodzi o długości 4x 150m, 3x200m czy 2x 300m rury zakopanej? Rowy jak wspomniałem będą odpowiednio dłuższe. I czy można kupić 300mb w jednym kawałku? Zwykła PE będzie ok?
  11. Mam pytanie nt. dolnego źródła do PC. Nie było mnie przy laniu fundamentów i zamontowano mi tylko jedną rurę przepustową w fundamencie na rury od PC. Zamierzam więc zrobić Studzienkę przy domu, gdzie będą się zbiegać pętle i tylko np. 2 wpuścić do kotłowni przez tą rurę. Czy będzie to dużym problemem jeśli np. 4 pętlę "zredukuję" do 2 w tej studzience i tak wpuszczę do domu. Chodzi mi o opory tłoczenia płynu itp. I jeszcze jaka opcja jest lepsza: 4x 150m, 3x200m czy 2x 300m rury zakopanej? Długość rowów będzie odpowiednio różna. Też chodzi mi o opory, transfer ciepła itp. Dziękuję z góry za wskazówki
  12. Oki, chyba instalację przesunę w czasie więc postaram się doedukować i zastosować do wskazówek. Tylko jedno jeszcze ogólne pytanie, jeśli salon duży jest połączony z dużą kuchnią (prawie otwarta kuchnia) i np. zrobię 2 nawiewy w salonie, 2 wywiewy w kuchni to fakt, że powietrze się nie przeciska gdzieś pod drzwiami nie zaburzy mieszania się, to znaczy mam na myśli, czy nie będzie tak, że świeże powietrze popłynie sobie przy suficie i "wyleci" wywiewami w kuchni? Jeśli to idiotyczne pytanie to przepraszam, ale nawet nie miałem okazji być w domu, który posiada taką instalację i nie widziałem tego nigdy działającego na żywo.
  13. Będę robił nad sufitem podwieszanym. Tak łatwiej zrobić. Poza tym pomieszczenia są za wysokie, żeby nie robić sufitu podwieszanego i też już mam porobione przejścia przez ściany nośne na wysokości sufitu podw. Myślałem nad rurami elastycznymi ale muszę porównać ceny i może gdzie się uda użyję spiro. Jak radzicie poprawić projekt?
  14. No właśnie projekt wentylacji miałem dołączony do projektu domu i nawet z moją mizerną wiedzą średnio mi to pasuje. Stąd moje zapytanie tutaj. Czy mógłby mi ktoś doradzić, z grubsza, co zmienić żeby to było sensowne? Motyw z kozą rzeczywiście mogę odpuścić, to był tylko "luźny" pomysł
  15. Witam serdecznie. Zdecydowałem, że spróbuję sam zrobić instalację rekuperatora, Dom z poddaszem użytkowym, 120m2 na dole, 84m2 na górze, kubatura 590m3. Ogrzewanie podłogowe 100%. Pompa ciepła jako źródło. Mam zrobiony projekt wentylacji ale zastanawia mnie kilka rzeczy: - w pokojach na górze mam i nawiew i wywiew. Czy tak jest ok? One nie są jakoś bardzo duże. - czy garderoba powinna mieć nawiew czy wywiew? - Myślałem, że wiatrołap jest pomieszczeniem brudnym i powinien mieć wywiew, u mnie jest nawiew co też ma sens, bo ciepło będzie tam wracać. Jak jest prawidłowo? - w salonie na dole planuję rozdzielić na dwa nawiewy, powinno być lepiej? - Będziemy mieć kozę z rurą, która będzie biegła przez całą wysokość domu aż po dach. Pomyślałem, że można by wstawić po kratce wywiewnej w pobliżu tej rury, regulowanej jakimś elektrycznym włącznikiem (otwarta, zamknięta) i gdy koza będzie grzać a w domu zimno to można by otworzyć kratki, żeby zaciągały sobie to nagrzane powietrze z kozy. Tylko wtedy dojdzie dodatkowy wywiew w holu na górze i w salonie na dole. Czy nie zaburzy to jakiegoś bilansu itp? Co sądzicie o takim pomyśle? Czy ktoś mógłby zerknąć na załączone rysunki i napisać czy ogólnie to jest ok? Ewentualnie jaką centralę polecicie (chociaż tu są inne tematy nt central to sobie poszukam ). Umieściłem również czyste rzuty domu dla lepszej widoczności. Dziękuję ślicznie za pomoc.
  16. Witam serdecznie, Planujemy mieć kozę na parterze i z tej kozy rura ma iść centralnie pionowo, przez strop, poddasze użytkowe i dach. Planujemy mieć gołą rurę, bez kominów murowanych itp. W wakacje będą ocieplane podłogi i wylewka robiona. Na tym etapie chciałbym już przygotować otwory pod tą rurę. Jak zalecacie to zrobić, żeby potem było bezpiecznie? Czy to powinien być kawałek rury wmurowany, przez który będzie przechodzić rura spalinowa czy jakoś inaczej? Dzięki z góry za pomoc i sorry za banalne pytania, temat dopiero poznaję
  17. Dzięki wielkie, poniżej zamieszczam screena z wyceny HST. Teraz zatrybiłem główny powód, dla którego nie wzięliśmy HST. Proponowano nam max długość 5000mm a nie chcieliśmy zmniejszać otworu (chyba profil termoslide jest max do 5m czy jakoś tak). No i też nieco chłodniejsze (przynajmniej to z wyceny), i nieco droższe. Pozostanę przy PSK, szkoda, że jak piszecie, nieco przepłacam, ale przynajmniej wywalczyłem 4 lata gwarancji Po wylewkach i tynkach zostaną również zamontowane drzwi Vikking Arctic Eminence.
  18. Po otwarciu caly srodek ma byc pusty. 4 czesci po 1360 mm(chyba). 2 srodkowe sie rozjezdzaja, dajac puste miejsce ok 2.5 metra.
  19. Jest obustronny kolor, siegenia titan, aluplast8000, wymuszony 2stronny automat, skrzydla posrednia czy jakos kosztowaly dodatkowe 1500 zl, profil montazowy nie wiem czy bedzie, mial byc ale dajemy 35 mm poszerzenie (za ktore doplacam 850zl)
  20. W Gdyni na Rewie jest "karczma". Tam maja ogromne okno PSK, ktore mniej wiecej bedzie rozmiarow mojego. Bawilismy sie i bylo ok. Czy Adams robi tez aluminium?
  21. A mozecie mi powiedziec gdzie sie zwrocic o wycene na takiego HSa, jakiej firmy, montaz w woj kujawsko-pomorskim? Moze jeszcze sie uda zadzialac.
  22. Okno PSK. Profil Aluplast Ideal 8000, uchylno przesuwne. Okucie UP z wymuszonym automatem, posiada skrzydla posrednie (za wysokie na standardowe), wzmocniony statycznie slupek ruchomy, lacznik H ze wzmocnieniem, 3 szyby (U=0.5), Uw= 0.76. Wymiary 5.36 x 2.4 metra. 4 czesci, 2 srodkowe rozsuwane na boki, cena 15040.89 brutto. Okno bez szprosow. Do tego cieply montaz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...