Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

psiczka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez psiczka

  1. Witam udało mi się zmierzyć przez drzwiczki rewizyjne średnicę wewnętrzną i wyszło ok. 128mm ,czyli na chłopski rozum wychodzi rura 130. Sądzisz ,że można włożyć rurę w rurę czy trzeba się liczyć z wymianą całego komina na dwuścienny? Pozdrawiam Artur
  2. Mam tylko i wyłącznie same grzejniki. Kotłownia znajduje się w osobnym pomieszczeniu z tyłu budynku, jest podciągnięta kanaliza, komin mniej więcej 9-10 m wysokości o przekroju 14x14 kwasówka w środku. Podłączenie starego kotła do komina jest ok. 1m od podłogi, pod spodem drzwiczki rewizyjne. Pozdrawiam
  3. To jest sam kocioł z zasobnikiem. Proszę napisz mi jako fachowiec co jeszcze będę musiał dokupić do tego kotła żeby to wszystko funkcjonowało( oczywiście nie mam na myśli rurek , kształtek itp. dupereli). Dzięki i pozdrawiam.
  4. Mój 14 letni dom ma 180 m2 pow.użytkowej , ocieplenie 8cm styropian,rodzina 2+2, ogrzewanie tylko grzejniki i to w dodatku małe , Brak OZC, okna plastiki dwuszybowe,kotłownia w osobnym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o dostępność serwisu to wiem na pewno , że w moim mieście jest Vaillant,Viessman,Junkers,Termet,i Buderus . Znalazłem też serwisanta De Dietrich. Chyba muszę się uśmiechnąć do 1950 bo w końcu zdecydowałem się na markę ale jeszcze model kotła to dla mnie wielka niewiadoma. Zostałem przekonany co do tego ,że jednak będzie to kondensat. 1950 zaproponujesz coś dobrego, oczywiście w dobrej cenie i co się sprawdzi w mojej dość starej instalacji grzejnikowej? Pozdrawiam Artur
  5. Podobno atmosferyki też modulują, nie wiem fachowcem nie jestem, dlatego pozwoliłem sobie poprosić o radę. Byłem zdecydowany na kondensata i wydatek rzędu 10 tys. a tu instalator z Junkersa mi namieszał w głowie , że mogę zaoszczędzić te 4 tys. i głupi już jestem. Doradźcie coś konkretnego plisss, a w ogóle dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  6. No jak to kto? Cały czas się o tym trąbi na forum. Przeczytałem wszystkie posty i zrozumiałem tyle, że kocioł kondensacyjny jest dobry jeśli się ma choć parę m2 podłogówki.Przy jej braku wyższa temperatura powrotu i brak kondensacji powodują ,że kondensat pracuje jak zwykły atmosferyk.Czyli trzeba dołożyć grzejników. To tyle , jeśli chodzi o moją wiedzę teoretyczną. To też nie chodzi o to , żeby kupić tani kocioł i później żałować, chodzi o przekonanie do konkretnego modelu i marki. W Tadmarze pewnie dostanę dobry upust, tylko nie wiem co w końcu wybrać.
  7. Grzejniki panelowe Purmo. Szukam cały czas , ale wiadomo chciałoby się dobry i tani.Każdy swoje chwali aby tylko sprzedać. W tej chwili mam starego Vaillanta stojącego i trochę się zraziłem do niego .Było już trzech serwisantów i żaden nie może ... a może nie chce naprawić-słyszę taki tekst -chodzi już tyle więc czas na zmianę.
  8. Witam czytam, czytam i wiem, że nic nie wiem. Mówicie o wyższości kotła kondensacyjnego nad atmosferycznym, już byłem zdecydowany na kondensata Vaillanta bo mój stary atmosferyk goni resztkami sił, ale znajomy instalator złapał się za głowę i kategorycznie stwierdził , że nie ma sensu ładować się w dużo droższy kocioł który i tak się nie zwróci. Zaproponował mi kocioł Junkersa 1-funkcyjny z otwartą komorą spalania ZSC 24-3 MFK CERACLASS + zasobnik Galmet KWADRO 140l. Całość z montażem ok. 5500 zł co daje prawie połowę tego co musiałbym zapłacić za kondensata z montażem. Mój 14 letni dom ma 180 m2 pow.użytkowej , ocieplenie 8cm styropian,rodzina 2+2, ogrzewanie tylko grzejniki i to w dodatku małe , Brak OZC, okna plastiki dwuszybowe,kotłownia w osobnym pomieszczeniu. Jeśli chodzi o dostępność serwisu to wiem na pewno , że w moim mieście jest Vaillant,Viessman,Junkers,Termet,i Buderus . Czy wyżej wymieniony kocioł Junkersa to dobry wybór, a może na forum jest jakiś użytkownik lub serwisant Junkersa? Dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...