Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

norbert_atv

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez norbert_atv

  1. prosze o podpowiedz. Chcialbym zrobic tynk w stylu retro, ale z dekorem w takim stylu - czyli wypukly na nierownej strukturze. Jak do tego sie zabrac. Jak to zrobic - pomozcie. http://img525.imageshack.us/img525/8002/51ad7d80dab9c5947c59a34.jpg
  2. Nie wiem czy w dobrym dziale - zaryzykuje. Chcialbym zrobic u siebie na dole w kuchni - kaflową kuchnię-taka nie za duza - narozna, z piekarnikiem. Jednak podpowiedzcie mi czy tak jak i w przypadku kominkow nie zalecane jest aby pod wylewka byl styropian? U mnie juz jest.
  3. tak zgadza sie 2 palety - dokladnie było 497
  4. tak ta niby scianka z prawej strony, gdzie jest dziura to blok akumulacyjny i jest to zrobione wlasnie z cegiel szamotowych. Blok akukulacyjny jest na wysokosc sufitu , zachodzi on delikatnie za wklad kominka. Tak eniu - dobre oko
  5. Eniu - wymiennik jest z prawej strony kominka - wykorzystane zostalo do tego jak dobrze pamietam ponad 500 szamotek. Sam wsklad z relacji mojego taty ktory byl w Porębie Wielkiej przy zdunach tez zostal oblozony szamokami. Kratka nad wkladem ma za zadanie oddawanie ciepla z wymiennika. Z wymiennika bedzie rozchodzilo sie tez cieplo do dgp. Jak chcesz coś jeszcze wiedziec to pisz.
  6. Mistrzu Zduński - jesli to beda kaflowe piecokominki to bardzo prosze. Myslę że osoby zainteresowane tematem, beda heppy z tego powodu. Eniu - a widziales kiedys milion złotych. Ja nie ,ale to nie znaczy ze nie istnieje
  7. zapraszam do dadawania zdjec swoich kaflowych piecokominkow
  8. Gdy rozpoczynalem remont domu, wiedzialem ze bedzie kominek. Chcialem na to przeznaczyc ok 6tys. zl. Mial byc ładny, bez rozprowadzenia cieplego powietrza - ot normalny kominek, w ladnej obudowie. Wowczas chcialem z kamienia. Lektóry o stylu zakopiańskim gdzie kazdy kominem byl z kafli, wnikliwa analiza forum, rozmowy ze zdunami, wpraszanie sie do domow ludzi u ktorych zobaczylem przez okno kominem z kafli, utwierdzily mnie w przekonaniu ze jesli kominem w stylowym domu to tylko z kafli. Nastepny pomysl - akumulacja ciepla. Dlaczego nie? W koncu powstal - piecokominek. Kafle zieleń butelkowa tzw. kapliczki, wklad unico z szyba boczna tak zeby ogien widac bylo i z kuchni i z duzego pokoju i pokoju kominkowego. Wymiennik ciepla z cegiel szamotowych - w sumie cegiel nie zeszlo az tak duzo - ktos zgadnie ile? Rozprowadzenie cieplego powietrza bedzie zrobione nie wczesniej niz za pol roku - jak zjade z misji. Aha na pietrze gdzie stoi piecokominek jest ok.60m2 do ogrzania a na pietrze gdzie bedzie dgp ok.55m2. http://img23.imageshack.us/img23/7656/dsc00294ey.jpg http://img808.imageshack.us/img808/7312/dsc00283r.jpg
  9. Słuchajcie - jakis czas temu bylem na kursie w Słupsku. Zupelnie przypadkowo odwiedzilem salon z kominkami. Na wystawie byla super figurka ceramiczna Papieza Polaka (bialo - zielona). Byla uszkodzona wiec jej nie zakupilem. Sprzedawczyni mowila iz figurki te produkuje jakas kaflarnia chyba z Krakowa. Ma ktos z szanownego grona taka figurke u siebie w sklepie?
  10. hmm.. chyba za bardzo pstrokaty ten parkiet jak dla mnie. Dlaczego mówisz żebym raczej darował sobie modrzewia syberyjskiego?
  11. Dziekuje za odpowiedz. Moze zle sie wyraziłem, nie ja tylko firma z podhala bedzie to robiła. Kamien mam na mysli taki normalny jak układa sie na wszystkich domach na podhalu - nie wiem jak on sie fachowo nazywa. A chodzi mi o to czy w miejscu gdzie bedzie ulozony kamien tez ma byc wata, czy styropian?
  12. Czesc. Chce zrobic u siebie taka oto elewacje Na ok dwa metry wysokosci oblozyc kamieniem, nastepnie na ok 3 metry balami z welnianką a docieplenie wykonac z welny fasadowej, O oblozenie balami to spoko - jakos ograniam temat wiem jak bedzie to robione, a elewacja z kamienie to juz nie bardzo. Podpowiedzcie na jakiej zasadzie bedzie zrobiona... jakies stelaze?
  13. Ostatnio przez bardzo długi czas szukałem czegos dla siebie. Dom w górach w goralskim stylu. Wiekszosc mebli rzeźbionych w stylu zakopianskim. Myslalem o panelach w kolorze sosny nawet patrzylem za takimi po 130zł. Patrzylem na deski jesionowe do przyklejenia. Ale zawsze gdzies deski z modrzewia syberyjskiego sie przewijały. Podpowiedzcie proszę. Warte uwagi są te deski z modrzewia syberyjskiego? Modrzew syberyjski to twarde drzewo ? Ma ktos je ulozone u siebie?
  14. Odswieze troche temat. Ostatnio przez bardzo długi czas szukałem czegos dla siebie. Dom w górach w goralskim stylu. Wiekszosc mebli rzeźbionych w stylu zakopianskim, drzwi równiez itp. Myslalem o panelach w kolorze sosny nawet patrzylem za takimi za 130zł. Patrzylem na deski jesionowe do przyklejenia. Ale zawsze gdzies deski z modrzewia syberyjskiego sie przewijały. Podpowiedzcie proszę. Warte uwagi są te deski z modrzewia syberyjskiego? Modrzew syberyjski to twarde drzewo ? Ma ktos je ulozone u siebie?
  15. norbert_atv

    wklady Unico - opinie

    hej powiedz mi gdzie w okolicach warszawy mozna tanio dostac te wklady? w malopolsce najtaniem z szyba boczna kosztuje 5300zl.
  16. norbert_atv

    wklady Unico - opinie

    kolego ja będę miał wkład tej firmy. Bedzie z szybą boczną. Niestety dopiero będzie wszystko złożone w czerwcu najwczesniej, wiec musisz się uzbroic w cieprliwosc. Ja słyszałem od kilku osób ktore zajmuja sie kominkami ze to bardzo dobre wkłady.
  17. ps. gdzies tez czytałem że wklady panormaiczne takie 1 metrowe mają to do siebie że drzewo zajebiscie szybko sie spala. Nie wiem czy tak jest faktycznie - jest w tym temacie mistrz kominkowy, wiec on wie zdecydowanie lepiej.
  18. Impreza z akumulacją ciepła jest droga. Dla mnie - czyli przy naszych zarobkach (moich i żony) bardzo droga! Koszt : wkład ~5000-5200zł. , kształtki do akumulacji ciepła ok. 4000zł. - zamiast tego można i chyba nwet lepszy efekt jak da się cegły szamotowe - wchodzi ich po prostu więcej , przez co cały system akumulacji jest cięższy - nawet o 500kg w porównaniu do kształtek z których sytem waży ok.800kg. koszt szamotek ok.1000zł i klej zduński ok1000zł. - więc masz przez pół - no nawet więcej. Koszt obudowy, wykonania tego wszystkiego to zalezy ile policzy sobie zdun - powiedzmy że minimalnie od 4tys.zł. Do tego jak chcesz kafle to tu już robi się zajebiście droga impreza ale powiedzmy że 6 tys, za już tak fajnie obudowany kominek. W moim przypadku zrezygnowałem teraz z urzadzenia kuchni na rzecz pieco-kominka. Być może to zboczeństwo wydawać tyle kasy na kominek, ale ja mam taki charakter że zanim mam wydać jakąś kase to najpierw czytam, analizuje i wybieram i niestety są zazwyczaj drożesz rzeczy. Jakość kosztuje, ale z biegiem czasu koszta się zwracają. Roznica pomiedzy normalnym kominkiem a pieco-kominkiem jest taka że w normalnym kominku masz cieplo tylko wtedy gdy nim palisz - cieplo wydostaje się przez te kratki. W pieco-kominku masz cieplo przede wszystkim z systemu akumulacji- gdy palisz cieplo gromadzi sie sie w systemie i promieniuje tak srednio do 12 godz. Jest to tez lepsze rozwiazanie przy systemie DGP
  19. ja też tak na początku myslałem. Na początku znaczy się gdy byłem zielony w temacie kominków. Miałą być zwykła zabudowa do max 8tys. Stanęło na systemie akumulacji ciepła, wkład wyłożony szamotem i kafle. Myślę że ta inwestycja z pewnością się zwróci i to bardzo szybko. Napale w kominku na 3-4 godz. wieczorem przed spaniem i mam ciepło w całym domu do rana. Wstane rano napalę, wygasi się a ciepła będzie na następne 10godzin czyli do wieczornego palenia Akumulacja ciepła to jest naprawdę super rozwiązanie. Moim zdaniem naprawdę warto dołożyć do tego , a odżałować na czym innym. Taki pieco-kominek jest na całe życie nasze i naszych dzieci. Koszt ogrzewania jest naprawdę niewiarygodnie tani.
  20. Witam. Kurczę siedze na muratorze od parunastu dni i czytam cały czas o tych "ciepłych" kominkach. prowadzę teraz remont domu w okolicach Mszany Dolnej. Kontaktowałem sie już poprzez forum i ostatnio telefonicznie co do wkładu i kominu z kolegą bohusz Wkład wybrany - Unico z dodatkową boczną szybą. Chcę rozprowadzić ciepłe powietrze na I piętro. Poczytałem też o systemie akumulacji ciepła takim jak tu: http://www.cebud.eu/news_images/145.jpg Warto takie cos zakładać? Myslę nad obłożeniem tego kamieniem, ale nie wiem czy to nie stłumi ciepła, Jeśli stłumi to tynk + kafle. Dodam,że kominek będzie stał na piętrze gdzie pokój z kominkiem, kuchnia i salon mają wspołna otwartą przesteń. Czy poniesione koszta będą adekwatne do zysków cieplnych i ogrzanej otwartej powierzchni ok. 55m/2 w miejscu gdzie będzie stał kominek oraz ok. 45M/2 na I piętrze z sytemu DGP? Ps. aha - komin bedzie postawiony na płycie na I piętrze.
  21. Elfir te płytki dopiero pojawiają się na sklepach i kosztują coś ok. 160-170 m/2
  22. Dom: -suterena -parter -I piętro -poddasze nie użytkowe. Suterena jest z dwóch pustaków - także grubość ściany ok.50cm parter pustak i cegła. I piętro pustak -poddasze nie ocieplone, dach równiez nie ocieplony. Piec na groszek 18kw. ogrzewanie bardzo wydajne - rodzilelacze wody na wszystkie grzejniki osobno. w przyszłym roku kominek na parterze z nawiewem na I piętro okna plastkiowe. Rozmawiałem z kolegą który pracował kilka lat przy dociepleniach mowil zebym nie docieplał domu. Ja myślę żeby wrzucić 10'kę Dom w górach - co o tym sądzicie?
  23. Elfir nie mowie żebys czytał caly temat (ja to zrobilem) ale 1 strone to móglbys przeczytac - jak kazdy tu bedzie zadawal tylko pytania nie czytajac wczesniejszego posta to bedzie burdel na kolkach - popatrz pare postow wyżej - napisałem cos o nowych plytkach paradyza. Huanita_79 fajnie Wam to wyszło. co myslicie ktore by najbardziej pasowaly do góralskiego domu? http://img.archiexpo.es/images_ae/photo-g/azulejos-de-ceramica-imitacion-madera-168690.jpg http://www.oset.es/cmsupload/ambientes/Ambiente-01-Vesubio-15x45.jpg http://www.oset.es/cmsupload/ambientes/Ambiente-01-Irta-15x45.jpg http://www.oset.es/cmsupload/ambientes/Ambiente-01-Aracena-15x45.jpg
  24. Słuchajcie. Zjeździłem cały Kraków i okolice. Przesiedziałem kilkanascie godzin na internecie i moim zdaniem najbardziej drewnopodobne płytki to: Porcelanosa, Paradyż Rovere By My Way, Porcelanite, oraz Oset. Te ostatnio po prostu miażdżą wszystkie!!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...