
Arielag
Użytkownicy-
Liczba zawartości
41 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Arielag
-
A ok, no to rewelacyjny wynik, gratuluję. Ja z mojego też jestem mega zadowolony. Takie koszty są dla mnie do przyjęcia a komfort jest wysoki.
- 44 089 odpowiedzi
-
- ciepło
- elektrycznością
- (i 6 więcej)
-
Ja podaję cały prąd, nie tylko grzanie. Mam w tym też np. pompę na prąd do przepompowni ścieków, no i oczywiście grzanie ciepłej wody (300l zbiornik). Kominek zwykły, bez rozprowadzenia. Palę bardziej dla klimatu i raczej na full. Sporo ciepła idzie w komin. Przykręcanie kończy się brudną szybą.
- 44 089 odpowiedzi
-
- ciepło
- elektrycznością
- (i 6 więcej)
-
Powierzchnia użytkowa z projektu 154m2
- 44 089 odpowiedzi
-
- ciepło
- elektrycznością
- (i 6 więcej)
-
Dzięki Asolt. poniżej moje wydatki na CAŁY prąd, czyli ogrzewanie, ciepła woda, oświetlenie, komputery, TV itp. Za Wrzesień: 166,62 PLN Październik: 183,62 PLN Listopad: 293,75 Grudzień: 476,36 Styczeń: 354,27 Luty: 377,18 Suma 1851,79 Prócz prądu tylko kominek, kupiłem 10m3 drewna, spaliłem około 6m3, czyli jakieś 1200 PLN. Razem 3051,79 PLN Jak dla mnie całkiem ok.
- 44 089 odpowiedzi
-
- ciepło
- elektrycznością
- (i 6 więcej)
-
Jak "II tar - 0.0991 zł brutto" skoro za sama energię bez dystrybucji jest 0,2002. No chyba, że 0,0991 to za dystrybucję, razem będzie 0,2993 w taniej. G12W może i korzystniejsza, ale godzinowo podział na drogą i tanią lepiej mi pasuje w G12g. Moje zużycie od Października do 02-02-2015 cały prąd: Droga 1271,8 Tania: 3178,5 Grzeję tylko prądem plus kominek.
- 44 089 odpowiedzi
-
- ciepło
- elektrycznością
- (i 6 więcej)
-
Witam Panowie, pomóżcie proszę z oszacowaniem całkowitych kosztów prądu. Używam G12g z Taurona i stawkę mam taką: dzień 0,4112 noc 0,2002 Koszty dystrybucji oszacowałem takie: dzień 0,1998 noc 0,076 Razem wychodzi to tak: dzień 0,611 noc 0,2762 Ma to sens jako podstawa do wyliczeń aktualnych kosztów? P.S. Ogrzewam tylko prądem
- 44 089 odpowiedzi
-
- ciepło
- elektrycznością
- (i 6 więcej)
-
czerpnio-wyrzutnia ścienna - fi 100mm
Arielag odpowiedział ketchup → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
A co założyć na czerpnię z ziemi? Rura fi 200 wychodzi pionowo z ziemi. Kto ma GWC? Co zakładaliście na czerpnie?- 4 odpowiedzi
-
- 100mm
- czerpnio-wyrzutnia
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
A co z tymi, którzy są już przekonani do pianki? Kto mi odpowie która pianka otwarto komórkowa lepsza? Icynene czy Tecnopol? Różnica e cenie 15 zł na m2 na niekorzyść Icynene.
- 2 413 odpowiedzi
-
- kontra
- ocieplająca
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, Ojazuje się, że mam znajomego znajomego co taką piankę na poddasza nakłada. Ale on stosuje otwartokomórkową jakąś Holenderską. Cena 65zł za m2, 18 cm. Czy ktoś się z taką spotkał? Jak wypada w porównaniu z tą Icynene cenowo i jakościowo?
- 2 413 odpowiedzi
-
- kontra
- ocieplająca
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Odświeżam temat. Ja ścianę za kominkiem mam z silki 24 cm (ściana zewnętrzna). Czy mogę zostawić taką ścianę nieotynkowaną i bez izolacji za kominkiem? Ścianki kominka planuję z płyt silikatowych. Planuję też postawić kominek na pustakach takich samych co ściana zewnętrzna. Silka całkiem dobrze akumuluje ciepło. Niestety nie wiem, czy można ją narażać na ciągłe wysokie temperatury.
-
Witam, Przydarzył mi się taki wypadek, że podczas piankowania na poddaszu, przez dziurkę przy krokwi wyleciała mi pianka na zewnątrz i zastygła na elewacji. Piankę zaraz po zaschnięciu zerwałem, ale trochę zostało. Teraz te resztki zżółkły i widać to z daleka. Czy ktoś ma pomysł jak to usunąć? Nie chcę podrapać elewacji ani też żeby zostały jakieś plamy po rozpuszczalnikach. Tynk akrylowy, baranek.
-
Ten sterownik Devireg Touch, czy on ma możliwość wyłączenia ogrzewania nie przez czujniki? Na przekład właśnie po sezonie grzewczym? Bawiłem się programem demo tego sterownika, ale takiej opcji tam nie widziałem.
- 44 089 odpowiedzi
-
- ciepło
- elektrycznością
- (i 6 więcej)
-
Ja ociepliłem mój dom styro z Termo Organiki - 20 cm Platinum (szary). Styro kupiłem jeszcze w zeszłym roku zimą, tak że zdążył się uleżeć (niedawno skończyli kleić, teraz mam już prawie elewację na gotowo). Kleiłem klejem w piance Tytan Eos. I nie kołkowałem!!. Klej w piance trzyma bardzo dobrze i ogólnie jestem bardzo zadowolony z efektu, mimo że moja ekipa była sceptyczna, bo zwykle robią na klej w workach i kołkują. Cała akcja z ocieplaniem elewacji trwała ponad dwa miesiące – robili na raty. Miałem więc szansę potestować przyczepność styro i naprawdę nie mam żadnych zastrzeżeń. Sam styropian też całkiem ok. – nie widziałem żadnych pokrzywionych. Myślę, że z czystym sumieniem mogę polecić innym.
-
Rekuperator Mitsubishi Lossnay
Arielag odpowiedział rydzadam → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Skoro ten wymiennik Mitsu jest tak wrażliwy na wodę, czy zagrożeniem nie będzie podpięcie go pod wyciąg z łazienki?- 293 odpowiedzi
-
- lossnay
- mitsubishi
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Rekuperator Mitsubishi Lossnay
Arielag odpowiedział rydzadam → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Witam Też się mocno zastanawiam nad tym Mitsu. Pytanko - jak odróżnić modele z DC? Zdaje się że wszystkie w ofercie na necie są AC.- 293 odpowiedzi
-
- lossnay
- mitsubishi
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
GWC żwirowe - jakie rury?
Arielag odpowiedział Arielag → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Super - bardzo dziękuję. -
Witam serdecznie. Jestem na etapie stawiania ścian. Mam wyprowadzoną w warstwie fundamentowej rurę 200. Do tej rury mam zamiar zrobić wykop około 3m. na 8m i zasypać go żwirem (wlaściwie chcętam dać jak największe kamienie, prawie otoczaki). Moje pytanie jest takie - jak konstrukcyjnie ma wyglądać ta rura 200 mm. zasypana żwirem? Chodzi mi o to, żeby na wejściu powietrza przed żwirem i na jego odbiorze za żwirem nie było oporów na rurze. Czy ta część zasypana która podaje powietrze i część która odbiera ma być jakoś podziurkowana? jakie duże dziurki i jak gęsto? Cy może przecięta na pół wzdłóż? Proszę o pomoc.
-
Czy warto zrobić GWC żwirowe dla reku Bartosz?
Arielag odpowiedział kajmanxxl → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Własnie - jak ma się ten system Pro Vent z pompa ciepła i wymiennikiem krzyżowym a wymiennikiem przeciwprądowym z GWC bez pompy? Warto iść w koszty? -
Na jakim etapie jest najlepiej montowac wentylacje
Arielag odpowiedział nodan → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Witam Planuję w nowo budowanym domu wentylację mechaniczną z reku. Jestem na etapie dogadywania wszystkiego z ekipą budowlaną - niedługo będzie zaczynać. I tu mnie zaskoczyli - mówią, że skoro chcę wyntylację mechaniczną z kanałami w podwieszanych sufitach, a w planie konstrukcyjnym była wentylacja grawitacyjna, to trzeba podnieść wysokość parteru o jeden pustak. Czy rzeczywiście trzeba tak robić? Boję się zakłócić wygląd bryły budynku. Prosze o porady. -
Eniu - ja mam podobnie. Rozumiem że wyglądać to będzie tak że w stropie będzie tylko dziura 200mm, a na piętrze już normalnie murowany komin (cegła lub pusty system). W to później wstawiamy rurę. A czy tą rurę trzeba jakoś dodatkowo mocować do ściany? Czy ma się po prostu opierać na wkładzie kominkowym?
- 1 593 odpowiedzi
-
Silikaty wycena i pytanie
Arielag odpowiedział Arielag → na topic → Ściany, okna, stropy, kominy, garaże
Dzięki Madeleine. Pogadałem w Manexie z p. Tomkiem i mam wycenkę. Wygląda to lepiej Cegła silikatowa U24L gr.24cm - 2,89 PLN sztuka Mam nadzieję że na wszystko mają dobre ceny. Jeszcze raz dzieki za pomoc. -
Silikaty wycena i pytanie
Arielag odpowiedział Arielag → na topic → Ściany, okna, stropy, kominy, garaże
Buduję się od strony zachodniej. Ofertę mam ze sładu w Świdnicy. A dla tego tam, bo fachowcy z którymi negocjuję polecali bo mają tam duże rabaty. Jednak od razu próbowano mnie zniechęcić do Silikatów na rzecz bk. Cena w tej wycenie i tak jest lepsza niż to z czym wyskoczyli na początku. -
Witam wszystkich, Niedługo startuję z budową. Sporo czasu spędziłem na tym forum i zdecydowałem się na budowę ścian z Silikatów. Kupiłem nawet projekt gotowy na bazie Silikatów. Poniżej oferta jaką dostałem ze składu budowlanego: BLOCZEK U 24L(D) 15 1,4 (248x240x248) cena brutto z dostawa + rozladunek 3,6zł/szt to jest za m2 wynosi 57.6zł. BLOCZEK U 11,5L (D) 15 1,6 (500x115x248) cena brutto z dostawa+ rozładunek 4,16 zł/szt BLOCZEK U24L15 1,4 (250x240x220) cena brutto z dostawa + rozładunek 3,32zł/szt to jest za m2 wynosi 59,76zł To sa bloczki z Sil-Pro. Teraz takie pytanie - czy kupować bloczki w składzie? Mam od nich jakieś 30 km. Oferują oni przywóz bloczków na budowę według potrzeb a w międzyczasie składowanie u siebie. Oczywiście zawyża to cenę. Czy może kupić raz od producenta całą potrzebną ilość? Znajomi i majstry odradzają kupno od razu całości. Mówią że ktoś łatwo może mi te bloczki po prostu ukraść z budowy. Jak Wy doradzacie? I jak te ceny ze składu? pozdrawiam. P.S. Lepiej kupić te bloczki z oznaczeniem D (większe), czy zwykłe??
-
Witam Niedługo rozpoczynam budowę domu. Mam w planach rekuperator z GWC. Pytanie, czy powinienem jakoś to uwzględnić na etapie fundamentów? W projekcie domu nie mam tego ujętego, a przecież rekuperator z GWC powinien się jakoś łączyć przez strop. Prosze o podpowiedź.
- 1 odpowiedź
-
- czym
- fundamentach?
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami: