Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wojtek Złotnicki

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Wojtek Złotnicki

  1. No to musisz się zastanowić, albo isomur (drogi), albo (taniej) połączenie styroduru (tylko pod oknem) z wylewką - będzie stabilnie.
  2. proponuję zatem 3 warstwy dysperbitu - dokładnie zamalować ściany fundamentowe. Dokładność to najważniejsza rzecz przy izolacjach. Przy piaszczystej glebie i tak nie ma co przejmować się hydroizolacjami, więc nikt nie powinien Cię do nich przekonywać.
  3. Przesłałem na priv
  4. zależy ile studni i o jakiej głębokości chcesz zrobić. Przy 2 studniach po 2,5mb każda to około 4500-5000 za materiał i circa 1500 za robociznę i koparkę. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy (szczegóły na priv)
  5. Czy ktoś się orientuje może jak wygląda kwestia dotacji do instalacji solarnych w Piasecznie? Czy nasza gmina ma program tego typu i co trzeba zrobić, żeby się załapać? Pozdrawiam
  6. Jeśli chodzi o dostawcę szamba, to polecam poszukać w okolicach Radomia - tam jest swoiste zagłębie szambiarskie
  7. Udaj się do geodety i on może postarać się o mapki do celów projektowych (ok.2 tygodnie się na nie oczekuje). To podstawowe 'papierzyska' do dalszych zmagań z urzędami. Powodzenia
  8. Wpierw to zobacz co masz w projekcie na dachu. Jeśli gont to prawdopodobnie powinieneś udać się do konstruktora, żeby przeliczył przekroje więźby dachowej pod dachówkę, jeśli się na nią zdecydujesz. Jest ona sporo cięższa od gontu i wymaga mocniejszej konstrukcji. Osobiście polecam dachówkę, choć i gont nie jest złym materiałem.
  9. Jeśli chodzi o listwy, to spytaj się ekipy tynkującej czy ich potrzebują. Niektórzy ich nie potrzebują i tak sobie radzą. Pozdrawiam
  10. Jeśli koniecznie chcesz nakrokwiowo to rozważ jeszcze możliwość zastosowania płyt z pianki poliuretanowej. Niektórzy producenci mają materiał o izolacyjności 2 razy lepszej niż wełna mineralna czy styropian. Są to również o wiele twardsze i wytrzymalsze płyty niż styropianowe.
  11. za frezowany to dobra cena. Pamiętaj, że w ciągu najbliższych miesięcy (marzec-maj) ceny będą musiały wzrosnąć, więc warto teraz kupić materiał a składować go w magazynie składu budowlanego do czasu wykonania prac. Większe składy powinny bez problemu zgodzić się na takie rozwiązanie. Ważne tylko, żeby ten styropian nie był narażony zbyt długo na warunki atmosferyczne.
  12. Nie zauważyłem, że odpowiadam na wczęsniejszy post sprzed 2 lat hehe
  13. 2-3 dni po wykonaniu tynków to trzeba być uważnym, żeby nie naruszyć gładkiej powierzchni. Radziłbym dłużej poczekać jak stwardnieją i wtedy poprawiać.
  14. W przypadku styropianu niestety nei warto rzucać się na najtańszy, bo to szajs nie trzymający wymiarów i często również parametrów cieplnych. Ze swojej strony polecam styropiany uznanych firm: termoorganika, swisspor, yetico. Pozdrawiam
  15. pamiętaj, że jeszcze pod bramę garażową powinny zmieścić się płytki gresowe... czyli następne 1,5cm
  16. dobrze radzę lepiej sprawdzić wcześniejsze prace każdej nawet poleconej ekipy...
  17. wełna mineralna jest materiałem bardziej przyjaznym użytkownikowi domu, bo jest paroprzepuszczalna i nie tworzy 'termosu', który tworzy się wykonując izolację ze styropianu. Poza tym, wełna mineralna lepiej izoluje przy wszelkiego rodzaju docinkach, gdyż jest elastyczna i dopasowuje się kształtem do miejsca, w którym ją umieścimy. Styropian trzeba docinać i nie da rady zrobić nim izolacji równie szczelnie co wełną (aby wiatr nie hulał po poddaszu).
  18. Tak samo pod kostkę i beton trzeba wpierw przygotować podłoże - zagęszczarką przejechać. Jeśli jest ogrzewany garaż to polecam dać chociaż 5 cm styropianu, żeby nie tracić energii niepotrzebnie gdy zimno idzie z podłogi do pomieszczenia. Na styropian folię paroizolacyjną i wylewka betonowa min. 7-8cm grubości, żeby pod ciężarem samochodu nie pękała.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...