Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Skarpa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Krycie dachu

Dane osobowe

  • Miejscowość
    małopolskie
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Skarpa's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzieki Croolick. A co to znaczy spierdzielone rynny? czy to chodzi o ustawienie, żeby śnieg ich nie zrywał?
  2. Nie pomyślałem o konieczności zrzucania - raczej niewdzięczna robota w zimie. Dekarz raczej wskazywał, że płotki wyginają się pod ciężarem i że też płotki naciskając na dachówkę powodują jej pękanie. Dzięki za opinię.
  3. Witam, Mój dekarz proponuje założenie "Rozbijacz śniegu dachówkowy" (tzw. groty) zamiast płotków przeciwśniegowyc na dachu. Kto ma takie rozwiązanie u siebie? Poproszę o opinie jak to się sprawuje w praktyce.
  4. Również dzięki za opinie i wszystkim za dyskusję. Tego mi było trzeba!
  5. Ja już umówiłem na nowo murarzy do tych kominów, które są w projekcie. Ale wymyśliłem jeszcze jeden kanał do wywiewu znad kuchenki gazowej. Jak dodam jeszcze jeden komin murowany to nie będzie ładnie wyglądało ale i też będę musiał go "dokleić " do już zbudowanej ściany. I dlatego jeszcze się zastanawiam nad kominkiem ceramicznym w tym miejscu. Czy wywiew znad kuchenki będzie działał?
  6. Witam, Czy ktoś korzystał z usług firmy Tondach? - oferują oni na Allegro dorabianie dachówek przejściowych i kominków ceramicznych do dowolnego typu dachówki. Na ile robią to solidnie? Ja chce zamówić kominki do dodatkowego wywiewu znad kuchenki gazowej do dachówki Sirius Ruppceramika.
  7. A ja mam w projekcie kominki wentylacyjne murowane. Na etapie stawiania ścian murarze namówili mnie by zrezygnować z murowanych i wstawiać ceramiczne lub plastikowe - bo tak się robi. Teraz widzę, że trzeba wracać do projektu i murować. Na szczęście dachówka jeszcze nie jest położona. Dzięki za opinię.
  8. Dzięki, Tak to wygląda, że nie nadają się do wentylacji. Upewniłem się
  9. A jak głęboko jest to odwodnienie opaskowe? Na zdjęciu jest tylko w dnie wykopu. U mnie kazali robić na wysokości całej ściany fundamentowej.
  10. Ja też buduję na stoku. (5m spadku na 50 m długości). Warunki w pewnym sensie podobne - gliniaste grunty, a na dodatek stok utworzony przez nasypywanie ziemi w ostatnich 30 latach. Parę słów jak to u mnie rozwiązałem, może będzie pomocne: Projektant dał rozwiązanie w postaci płyty fundamentowej pod całym budynkiem, a pod płytą 70 cm tłucznia, by płyta siedziała na gruncie rodzimym. Do tego jak wylałem płytę, to zobaczyłem że ścianą wykopu cieknie woda. Kierownik zalecił zamiast ściany fundamentowej z bloczków ścianę żelbetonową - ze względu na duży napór cieków wodnych i ziemi. Powstał z tego niezły bunkier przysypany ziemią. I poszło na to sporo kasy. No ale myślę, ze teraz dom będzie dobrze stał
  11. Witam, Czy ktoś kładł dachówkę RuppCeramika Sirius i wie coś o ceramicznych kominkach wentylacyjnych do tej dachówki? Szukałem i znalazłem w ich katalogach tylko niskie kominki ceramiczne do wywiewu kanalizacji (nie nadające się do wentylacji - tak mi mówi kominiarz) Mają też plastikowe w swojej ofercie. Ceramicznych nie mogę znaleźć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...