Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

buulee

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez buulee

  1. Witam! Czy może ktoś doradzić jaki kupić przepływowy ogrzewacz wody jednofazowy moc około 2-3kW. Problem polega na tym ,że podgrzewa on wodę do jednego kranu ale zasilany jest opadowo z bojlerka 100L. Do tej pory przez 10lat używałem podgrzewacza Omega - chyba tyrystorowy - miał wewnątrz może litrowy zasobniczek i grzałka sterowana była przez spadek temperatury - po odkręceniu wody. Psuł się już wielokrotnie i mam go dosyć. Szukałem pod hasłem bezciśnieniowy ale z definicji wynika że nie oto tu chodzi. Może ktoś polecić jakiś sprawdzony mały podgrzewacz montowany bezpośrednio nad zlewem na "kranie" nie włączany ciśnieniem??
  2. Przeglądając menu sterownika kotła natknąłem się na funcję potrzymywania temperatury CWU oraz zabezpieczenie przed Leginellą więc zasugerowałem się tym że piec do zasobnika jest przystosowany - tylko czy tak jest na pewno i w co trzeba zainwestować??
  3. buulee

    Piec 2 funkcyjny gazowy ?

    Podepnę się pod temat gdyż też stoję przed wyborem kotła - biorąc pod uwagę spory czas oczekiwania na cwu - jakie zalety/wady ma kocioł 1f z zasobnikiem wzgledem 2f z zasobnikiem i jaki wpływ ma na komfort użytkowania i ekonomię wielkość zasobnika np 1f z zasobnikiem 100l i 2f zasobnik 20l ?? - dom parterowy 100m2 rodzina 2+1.
  4. Witam. W domu rodziców jest w łazience zamontowany w.w. kocioł dwufunkcyjny, odległości punktów poboru wody nie sa duże (2-5m) jednak czasem - zwłaszcza latem lub po dłuższej przerwie w działaniu CO w ciągu dnia trzeba długo czekać na ciepłą wode w kranie - zastanawiamy się czy ten kocioł można doposażyć w niewielki (np 20-30l) z racji braku miejsca w łazience , zasobnik?? Jeżeli tak z jakimi przeróbkami się to wiąże - co trzeba mieć oprócz zasobnika - dodatkowe pompy , zawory itp??
  5. Witam serdecznie. Im więcej czytam na ten temat tym większy mętlik w głowie co wybrać. Poza tym wydaje sie ze każdy system dobiera sie indywidualnie wiec prosze o pomoc. Dom jest nowy, ściany gazobeton + styro 15cm, płyta fundamentowa na styrodurze 24cm, strop 30cm wełna, okna 3szybowe, więc raczej termos. Do ogrzewana tylko parter 100m2, kotłownio-łazienka jest tak usytuowana że punkty odbioru CWU znajdują się odpowiednio - kuchnia około 1m , prysznic i wanna ok 3m i umywalka ok5m w łazience (w linii prostej) od kotła. Grzejniki aluminiowe, bez podłogówki. I teraz pytanie jaki system ogrzewania wybrać aby było ekonomicznie i w miarę komfortowo?? - myślę nad : 1) zwykły czy kondensat 2) kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem ok 100l 3) kocioł dwufunkcyjny 4) kocioł dwufunkcyjny z zasobnikiem ok20l O markę kotłą nie pytam aby nie wprowadzać zamieszania - chodzi mi tylko o dobór prostego systemu do grzania CO i CWU
  6. Na wstępie witam wszystkich serdecznie! Postów o drenażu przeczytałem ze 100 jednak nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: W niedługim czasie będe wykonywał drenaż wokół wykopu, teren glina , drenaż będzie wykonany w systemie: Rura drenarska w środku, obsypana żwirem, i to owinięte geowłókniną szeroką 2m - i tu pytanie : JAKĄ GEOWŁÓKNINĘ DOBRAĆ ?? - chodzi mi głównie o to że jedna drugiej nie równa i nie chciałbym aby w niedługim czasie np. zablokowała przepływ wody - sama masa powierzchniowa to nie wszystko, czytałem o przypadkach że drenaż przestał działać po paru dniach od wykonania, właśnie przez źle dobrana geowłókninę. Proszę o poradę na co zwrócić uwagę przy zakupie geowłókniny , na jakie parametry - jakie mają być w gruncie gliniastym?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...