Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Best.technik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Best.technik

  1. tak, dokładnie o tym mówię. musi być spadek gruntu pod deskami, bo inaczej woda będzie tam stać przez cały czas. Potem może latem woda parować na deski i od spodu będzie wchodzić wilgoć, zimą może woda zamarzać.
  2. No tak ale tu chodzi o to żeby spadek był w kierunku OD domu, chyba nie chcesz żeby woda cofała Ci się do domu? Najlepiej to widać gdy jest źle zbudowany balkon, wtedy woda nie odpływa tylko stoi, zamarza, odmarza, ściana staje się mokra a woda sukcesywnie wsiąka. Zawsze gdzieś znajdzie sobie miejsce, które będzie drążyć. Później może Ci zająć nawet strop. Należy pamiętać o odpływie wody czyli zachowaniu odpowiedniego nachylenia podłoża w stosunku do budynku (ok. 5mm / metr w kierunku od budynku). Natomiast odstępy między deskami należy zachowywać dlatego, że drewno cały czas pracuje i się naturalnie rozszerza. Dlatego nie należy zapominać, że deski należy układać zachowując odstęp kilku milimetrów od siebie.
  3. Faktycznie, przepraszam moje słowa mogą wprowadzić w błąd czytającego. Cofam więc słowa "jak drewno" Myślę, że z dostępnych na rynku materiałów do budowy tarasów, jeśli chodzi o wrażenia dotykowe, kompozyt najbardziej przypomina drewno.
  4. Witam, deski kompozytowe nie nagrzewają się w pełnym słońcu tak mocno jak drewno. Można chodzić boso bez uczucia dotkliwego gorąca bądź też chłodu. Poza tym po deszczu bardzo szybko wysychają - woda dosłownie niknie w oczach. Polecam
  5. oczywiście: http://bostitch.pl/products/tools/finish-nailers/ bardzo dużo programów tego typu jest na stacji DOMO
  6. Myślący producent nie obniży ceny produktu, gdy inni sprzedają go z powodzeniem w wyżej cenie.
  7. jeśli układamy taras na ziemii, to zarówno pod deskami drewnianymi jak i kompozytowymi należy ułożyć np. włókninę do zabezpieczenia przed chwastami
  8. praktyczny.eu nie ukrywa, że to produkcja chińska z bambusa, który raczej w Polsce nie rośnie
  9. Trzeba szukać mili państwo firm, które nie idą w tanią reklamę i nie ogłaszają się non stop wszędzie gdzie to tylko możliwe. Są firmy, które mają dobry polski produkt w baardzo przystępnych cenach
  10. Witam, deski a'la drewno to zapewne kompozyt WPC czyli połączenie drewna z tworzywem sztucznym. Dobre rozwiązanie na lata, całkowicie bezobsługowe - nie trzeba olejować ani konserwować a zachowują się jak normalne drewno.
  11. po raz kolejny zwracam uwagę na sztuczny marketing firmy Drewex, który nie ma nic wspólnego z jakością ich produktów. Wszędzie piszecie to samo a klientów Waszych jakoś na forum nie widać
  12. Znowu ten marketing Drewexu... To podeślij zdjęcia SWOJEGO tarasu
  13. pamiętaj, że na balkonach obowiązują specjalne standardy - powierzchnia po której chodzimy musi być na odpowiedniej wysokości w stosunku do balustrady - dowiedz się zanim położysz wysokie legary + deski. druga sprawa to ciężar - czy drewniane deski + legary nie będą zbyt ciężkie? jeśli masz już płytki na tym tarasie to możesz też je pokryć gotowymi płytkami tarasowymi z kompozytu WPC, wyjdzie tanio i wygląda jak drewno, no i nie wymaga konserwacji. Robota żadna, ułożysz to w jeden dzień.
  14. Widzę, że użyto tutaj jako legarów innego drewna (pewnie najtańszego, sosnowego) a na samym decku desek z drzewa egzotycznego. Czy to nie komplikuje sytuacji po kilku sezonach ? Moim zdaniem legary i deski powinny być z gatunku drewna zbliżonej gęstości (minimum 850kg/m3). Jest to dość często popełniany błąd - należy stosować materiał wlaściwej gęstości przy budowie konstrukcji tarasu (tzw. legarowania). Zdarza się, że zamiast gatunków zbliżonych twardością do deski tarasowej, zamiennie wykorzystywane są zdecydowanie tańsze, ale też adekwatnie niższej gęstości, a co za tym idzie trwałości, legary sosnowe. Pod wpływem zmian wilgotności drewno zmienia swoją objętość i choć jest to proces powolny i mało spektakularny, jego efekty bywają zadziwiające. Naprężenia powstające w drewnie mogą doprowadzić np. do wyrwania wkrętów z konstrukcji wykonanej z miękkiego drewna sosnowego, lub pozrywania śrub jeśli wykonane są one ze stali niskiej jakości. Widzę, że post jest z przed kilku lat, więc może prześle ktoś zdjęcia po kilku latach użytkowania? Do zablokowania wzrostu roślin pod tarasem mozna użyć włókniny do zabezpieczenia przed chwastami.
  15. zgadzam się z przedmówcą. Teak stosuje się wszędzie tam gdzie jest duża wilgotność, dlatego również drewno tekowe używane jest do produkcji podestów w jachtach. jeśli chodzi o drewno egzotyczne jego wygląd (zwłaszcza tych ciemniejszych gatunków) jest bardzo elegancki i ciepły. Trzeba jednak mieć na względzie niską odporność tych gatunków na działanie promieni UV , dlatego nie powinno się ich stosować na podłogi w pomieszczeniach o bardzo dużym natężeniu światła. Prędzej czy później zmienią one barwę, ale na pewno będzie to miało swój urok i podłoga nadal będzie wyglądać efektownie. Należy tylko odpowiednio dbać o taką podłogę (tzn. olejować, przy projektowaniu salonu nie zaszkodzi również uwzględnienie zasłon ).
  16. nie polecam Pronto, no i zakup zasłonek wydaje się być dobrym pomysłem
  17. oj zżółknie zżółknie. każde drewno się odbarwia, taka już jego naturalna natura. nie ma siły aby sie nie odbarwiło. jednak nawet odbarwione wygląda bardzo ładnie, naturalnie. pomaga konserwacja, niedopuszczanie do nadmiernego zawilgocenia oraz nasłonecznienia.
  18. niedawno widziałam taką podłogę z olejowanej deski barlinieckiej wenge po trzyletnim okresie użytkowania. wygląda ona nadal bardzo pięknie, elegancko, mimo że domownikiem jest również kot powiedziałabym nawet że jest on nawet użytkownikiem najbardziej eksploatującym tę podłogę na podłodze widoczne są rysy od obcasów (po licznych imprezach ) ale nikną po regularnym olejowaniu. ponieważ pokój znajduje się od strony południowej, widoczne są już odbarwienia w kierunku żółci ale podłoga nadal wygląda bardzo efektownie. na co dzień jest myta mydłem z Barlinka - polecam, starcza na długo. Nie polecam Pronto do stosowania na deskę z naturalnego drewna.
  19. na co dzień używamy specjalnego mydła do mycia drewnianych podłóg - starcza na długo. nie można pozwolić aby podłoga nasiąkła wodą - po myciu trzeba od razu wycierać podłogę na sucho. nie używać do tego mopa! co do olejowania: najlepiej robić to raz, dwa razy w roku (zabezpiecza powierzchnię i chronie przed prominiowaniem UV, dzięki temu deska mniej się odbarwi. najpierw podłogę zmywamy specjalnym zmywaczem, który usunie wszelkie zanieczyszczenia. póżniej nakładamy olej. o wszystkie produkty do mycia i konserwacji pytaj w punktach sprzedaży desek.
  20. po pierwsze wszystkie meble należy bezwzględnie podkleić filcem, po drugie po ułożeniu podłogi najlepiej ją od razu zaolejować. najlepiej gdy olej jest również UV, bo drewno się odbarwia.
  21. Właśnie jestem świeżo po odwiedzinach u znajomych, którzy mają w mieszkaniu podłogę z paneli z drewna wenge. Podłoga ma trzy lata. Gdy kupowali deski miały one odcień "wenge" czyli kolor bardzo ciemny brąz, momentami nawet czarny. Niestety podłoga uległa niesamowitemu wybarwieniu w kierunku odcienia miodowego, jasnego orzecha oraz o zgrozo w niektórych miejscach w kierunku odcienia szarego. Żałuję, że nie można na tym forum dodać zdjęć... Nie powiem, podłoga nadal wygląda elegancko ale jeśli ktoś zaplanował sobie dodatki również w odcieniu wenge to może być cokolwiek zdziwiony... Nadmieniam, że ta podłoga jest ułożona w nasłonecznionym salonie i była olejowana olejem UV. Teraz pytanie - jeśli takie cuda dzieją się z podłogą wewnątrz domu, to co będzie się działo z deskami ułożonymi na tarasie, gdzie oprócz nasłonecznienia dochodzą takie rzeczy jak deszcz, piasek, mróz, śnieg itp. A jak wygląda sprawa olejowania? Trzeba je olejować dwa razy w roku, przed sezonem aby je oczyścić z brudu zimowego oraz po sezonie letnim aby zabezpieczyć go przed zimą. Olejowanie wygląda następująco: najpierw zmywamy powierzchnię specjalnym zmywaczem, odczekujemy kilka godzin. Następnie olejujemy raz lub dwukrotnie i znowu czekamy kilka godzin. Po 24 godzinach olej zabezpiecza drewno. Umówmy się: będzie nam się to chciało robić ? I powtarzać to co roku? teraz już wiem, ze do salonu wybrałabym drewno ale na taras z całą pewnością deski kompozytowe.
  22. Witam, faktycznie, zdjęcia, które widać na początku postu są odrażające. Ale są to zupełnie inne deski, niż te, które są powszechnie w sprzedaży. Deski kompozytowe (wykonane z kompozytu WPC, czyli mieszanki wiórów drzewnych i tworzyw sztucznych takich jak: PVC, PE, PP) nie będą tak wyglądać. Ich powierzchnia jest gładka (nie ma takich zadziorów, jak te widoczne na zdjęciach) Co do koloru, to kolor ma prawo i nawet NALEŻY się spodziewać, że ulegnie zmianie. Deska taka zawiera przecież minimum w 50% drzewo -materiał, który w naturze również się odbarwia, patynuje. Nie są to jednak bardzo widoczne zmiany. Po położeniu tarasu i po około miesiącu działania promieni słonecznych, niewielka zmiana koloru utrzyma się już na zawsze. Jeśli macie jakieś pytania-zapraszam
  23. Witam, coś tu ktoś namieszał. Polimerem może być również PVC. Polimer to inaczej tworzywo sztuczne, może nim być PVC, HDPE, PP. Nie wiem dlaczego boisz się PVC ? Na pewno poprzez propagandę anty-PVC... Naprawdę nie widzę podstaw do niepokoju. Druga sprawa: "No do ich produkcji jest używana mączka drewna a nie z bambusa jak wiele na naszym rynku. " - tutaj również widzę nieścisłość ponieważ "bambus" to również mączka drzewna. Z samego drewna bambusowego nie wyprodukujesz kompozytu, musisz to drewno najpierw sproszkować, dlatego w opisach kompozytów pisze się, że powstają z mączki drzewnej. A czy z drewna sosnowego czy bambusowego, to już pozostaje w gestii producenta.
  24. Kolego perm, użytkownik Wyoming pisał o ryflach na legarach... Ryflowanie desek jest rzeczywiście po to aby nadać im efekt antypoślizgowy. Jeśli mówimy o kompozytach, to faktycznie natychmiast po deszczu woda wsiąka. Dzieje się tak dlatego, że deski kompozytowe są produkowane w bardzo wysokich temperaturach i tym samym są pozbawiane grzybów i glonów. Dlatego też nie butwieją i nie wypaczają się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...