Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Agnieszka i Michał

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    79
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Agnieszka i Michał

  1. Jesteśmy z nich zadowoleni, łatwo je utrzymać w czystości, wyglądają ok. Użyliśmy fugi Mapei w kolorze Jaśmin. W przypadku użycia tego samego koloru na ścianach i podłodze może się tak stać jak piszesz, będzie mdło. Dlatego celowo zrobiliśmy podłogę w innym kolorze. Oprócz tego na jednej ze ścian(na przeciw wanny)mamy te płytki w wersji z falą(czego nie widać na zdjęciach)http://mozaiki24.pl/images/4527d1b79c0de942a4a3b72a7f754ebb.jpg
  2. Nam przy chodzeniu nie, czasem tylko tak same z siebie, np w nocy, tak jakby jakieś naprężenia w drewnie się pojawiały i wtedy potrafią wydać z siebie dźwięk, tym bardziej słyszalny w nocy.
  3. Obudowa kominka, w sensie konstrukcji to płyta gk na stelażu z izolacją z wełny. Część podbudowy wykonana z bloczków Ytong. Kominek Kratki, model Oliwia 16. Ta szara ramka to płyty gresu Ceracasa Filita Gris. Downlight'y to Kanlux Mateo w kolorze srebrnym
  4. Wyposażenie póki co z poprzedniego mieszkania. Zbieramy na nowe meble i szukamy inspiracji. Stawiamy raczej na minimalizm i lekko skandynawski styl.
  5. Został popełniony błąd na etapie wykonania instalacji C.O. Wtedy nie było jeszcze wiadomo jak nisko zejdzie zabudowa skosów. Może mogliśmy zrobić trochę wyżej podejścia. Do tego przy zabudowie wanny musieliśmy zamontować ją trochę wyżej, ze względu na lokalizację odpływu dlatego wyszło tak a nie inaczej. Nie mieliśmy już ochoty na przeróbki. Ale nie jest to niepraktyczne rozwiązanie więc zostaje z nami w tej formie. Można oczywiście było zamontować grzejnik na innej ścianie ale zależało nam aby był w strefie wanna/umywalka (suszenie ręczników itp.).
  6. Tak. Szczególnie że układ pomieszczenia i ilość okien(3 sztuki) mocno ograniczył przestrzeń roboczą. Nie jest tak źle z tym usytuowaniem. Szczególnie że płyta jest szeroka (chyba 78 cm) więc garnki nie stoją przy jej krawędzi.
  7. W mojej ocenie najlepszym rozwiązaniem będzie dachówka glazurowana. Jej gładka powierzchni nie pozwoli na zadomowienie się mchu. Dachówki angobowane także powinny się sprawdzić. Podobnie blacha. Najgorzej wypadną pokrycia na bazie pap typu gonty. Szczególnie eksponowane w kierunku północnym. Są jeszcze jakieś środki chemiczne, które nanosi się na powierzchnię materiału, mające zapobiegać zielenieniu i mszeniu czy rozwojowi porostów. Nie mam pojęcia jak zachowują się w praktyce. Radzę także zamontować osłony rynien ze specjalnych siatek, które uchronią wpadanie do nich liści i igliwia oraz regularne przeglądy systemu odwodnienia dachu.
  8. Agnieszka i Michał

    Zlewozmywaki

    Posiadamy zlewozmywak w kolorze czarnym. Wykonany jest z materiału o nazwie Tectonite. Producent to Franke. Zlewozmywak jest lekki i świetnie się sprawdza. Nie ma zacieków, śladów użytkowania. Dostępny w cenie poniżej 400 pln.
  9. Kuchnia została przeniesiona w miejsce gabinetu. Jest w osobnym pomieszczeniu ale jest widoczna z salonu, przynajmniej z jego części. Kominek pozostał w pierwotnym miejscu. Co do kosztów to w pewnym momencie przestałem liczyć ile to wszystko kosztowało. Ale trzeba być przygotowanym realnie na koszt rzędu 600 k pln. Mówię tu to przyzwoitym standardzie wykończenia wraz z wyposażeniem i terenami zewnętrznymi. Mowa o kosztach przy budowie systemem gospodarczym.
  10. Dachówka Erlus Karat XXL Titansilver Edelangobe
  11. Witam. wybudowaliśmy, mieszkamy. Brakuje docelowego tynku, ogrodzenia, zieleni. Ale to nie przeszkadza w przeżywaniu radości z posiadania własnego domu. Projekt lekko zmodyfikowaliśmy, zmieniając układ części garażowej. Dodatkowo kuchnia została przeniesiona w miejsce gabinetu. Tym samym w miejscu pierwotnej kuchni mamy aneks tv. Dołożyliśmy częściowe podpiwniczenie. Poddasze bez zmian. Atutem projektu jest zwarta bryła, prosty dach, duże przeszklenia dające jasne wnętrza, kominek, garderoba, 2 łazienki i pralnia. Jest wygodnie, zgodnie z założeniem i wizją projektanta.
  12. Agnieszka i Michał

    KOMINKI nasze !!!

    Dla niektórych ogień to sposób na relaks, dla innych to tylko sposób na zarobek...
  13. Agnieszka i Michał

    KOMINKI nasze !!!

    Pomiędzy poważnymi dyskusjami o akumulacji ciepła, jego dystrybucji, kosztach, wykonaniu, etc. przedstawiam nasz autorski pomysł na kącik z kominkiem. Jeszcze nie skończony w 100% ale jesteśmy mega zadowoleni z efektów. Wkład tani typu kratki oliwia. Zwykła komora z ciepłym powietrzem, wyrzut grawitacyjny do salonu oraz pokoju na poddaszu. Izolacja z wełny, obudowa g-k. Projekt i wykonanie własne. Najważniejszy efekt czyli widok ognia i ciepło emitowane przez wkład zostały osiągnięte. Dla nas kominek ma być elementem dekoracji wnętrza i okazjonalnego wygrzewania się przy nim z kubkiem kakao w ręku. I taka rolę ten zestaw spełnia znakomicie. Koszt finalny to około 5500-6000 pln.
  14. Robią się wnętrza, co prawda bardzo powoli ale zawsze do przodu. Jak będzie co pokazać to się pokaże
  15. Ja pas podrynnowy z płytek struktonitowych wykonałem na desce o gr 40 mm nabitej na czoło krokwi. Deska się nie pokrzywiła, żadna płytka nie odstaje. Jeżeli zrobisz to ze zwykłej calowej deski jest większe prawdopodobieństwo że deska zacznie się kręcić i poszczególne płytki zaczną odstawać.
  16. Ja mam taki układ warstw w konstrukcji dachu. Wentylację szczeliny pomiędzy membraną a deskami wykonałem montując w strefie kalenicy w każdym polu pomiędzy krokwiami płaskie wywietrzniki połaciowe o przekroju okrągłym. Układ ten nie zwiększył znacząco kosztów całego dachu. Za to mam podwójne wstępne krycie. Zamiast zwykłej papy mam u siebie na deskowaniu bitumiczną membranę Delta Bituxx. Membrana pod deskami na krokwiach Delta Max Plus.
  17. Nad garażem mam stropodach, będący jednocześnie tarasem z możliwością wyjścia z sypialni na poddaszu. Powierzchnia około 60 m2(50 m do użytku reszta pod okapem dachy). Na tarasie/stropodachu pokrycie z membrany PVC Mapeplan 1,8 mm(poniżej geowłóknina, wylewka cementowa zbrojona siatką i włóknami, styropian ze spadkami o gr 16-20 cm, paroizolacja, płyta żelbetowa). Murek attykowy z obróbką z blachy tytan-cynk na płycie OSB. Taras ma być użytkowany rekreacyjnie(wieczorna posiadówka, suszenie prania, itp). Zastanawiam się nad wyborem nawierzchni. Kiedyś myślałem o wyłożeniu warstwy żwiru 8-32 mm i ułożenie ciągów komunikacyjnych z płytek chodnikowych betonowych. Biorąc pod uwagę ciężar żwiru na takiej powierzchni zadaję sobie pytanie czy to nie będzie zbyt dużo ważyć. Dodatkowo trzeba to jakoś przedostać na tą wysokość. Membrana nie musi być balastowana, jest mocowana mechanicznie pod zakładem. Ułożenie tam drewna to z kolei koszt, konserwacja itp. Pozostawienie samej membrany- opcja najmniej przyjemna dla oka i dodatkowo ciągłe oddziaływanie UV(mimo odporności membrany zawsze coś się utleni). Może macie jakieś pomysły, doświadczenia, przemyślenia, analizy, sugestie? Wszelkie uwagi będą cenione.
  18. Jest taki kolor renolitu dla okien jak Sosna Górska. Okna na profilach VEKA mogą występować w takiej okleinie. Mam więc wiem!!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...