Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Radosław Krasowski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    781
  • Rejestracja

O Radosław Krasowski

  • Urodziny 13.05.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    Tynkarz
  • Mój klub zainteresowań
    Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
  • imię i nazwisko
    Radosław Krasowski

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Rumia
  • Kod pocztowy
    84-230
  • Dzielnica
    Trójmiasto :)
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Radosław Krasowski's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

11

Reputacja

  1. Witam. Jeżeli pierwsza warstwa tynku była sucha, została odpowiednio porysowana i nałożony został betonkontakt a ze zdjęć widzę, że faktycznie tak było to możesz spać spokojnie bo nic nie odpadnie
  2. Tynki cementowo-wapienne (CW) nie są całkowicie odporne na pleśń, ponieważ mimo swojej mineralnej struktury i zasadowości, mogą stworzyć warunki sprzyjające rozwojowi grzybów w niekorzystnym środowisku. Oto główne powody: 1. Chłonność i porowatość – Tynki CW mają strukturę porowatą, co pozwala na wchłanianie wilgoci z otoczenia (np. z przecieków, kondensacji pary wodnej lub podciągania kapilarnego). Wysoka wilgotność to główny czynnik sprzyjający rozwojowi pleśni. 2. Brak dodatków grzybobójczych – Standardowe mieszanki CW nie zawierają składników biobójczych. Jeśli nie dodano domieszek antygrzybicznych lub nie pokryto ich odpowiednimi farbami, pleśń może się rozwijać na powierzchni. 3. Zabrudzenia organiczne – Z czasem na tynkach mogą osadzać się kurz, tłuszcz, czy inne substancje organiczne, które stanowią pożywkę dla pleśni, nawet jeśli sam tynk początkowo był zasadowy i nieprzyjazny dla grzybów. 4.Utrata zasadowości z czasem – Tynk CW jest na początku zasadowy, co utrudnia rozwój pleśni, ale z czasem (np. po kilku latach) jego pH może spaść, co eliminuje ten efekt ochronny. 5. Brak wentylacji lub złe warunki eksploatacyjne – Nawet najlepszy tynk nie ochroni przed pleśnią, jeśli pomieszczenie jest źle wentylowane lub ma chroniczny problem z wilgocią.
  3. Witam. Znowu jest jakiś problem z powiadomieniami na forum murator dlatego przepraszam, że odpisuję dopiero teraz. Zdecydownie betonkotakt i to dobrej firmy. Ja używam Dolina Nidy inter grunt. Nie rozcieńczać wodą tylko dobrze wymieszać mikserem i nakładać wałkiem. Następnie obrzutka i warstwa docelowa. Obrzutka mocno cementowa. Ogolnie to dlaczego c-w a nie gipsowe??? A jeśli już cw to tylko z worka, kilka postów wyżej jest opisane dlaczego....
  4. Krasowski tynki maszynowe gipsowe Gdańsk Gdynia Trójmiasto. Dlaczego tynki gipsowe – szczególnie Dolina Nidy Alfa Plus – są lepszym wyborem niż tynki cementowo-wapienne? Coraz więcej inwestorów i wykonawców rezygnuje z tynków cementowo-wapiennych (CW) na rzecz nowoczesnych tynków gipsowych. Dlaczego? Wady tynków cementowo-wapiennych: Słaba przyczepność – na ścianach z betonu komórkowego (np. Ytong) potrafią odpaść całymi płatami, jeśli nie zostanie idealnie przygotowane podłoże. Duża kurczliwość – prowadzi do pęknięć na ścianach i sufitach. Chropowata struktura – wymaga dużej ilości gładzi, aby uzyskać gładką powierzchnię. Wysoka cena robocizny – więcej etapów pracy, dłuższy czas wiązania i wysychania. Mniejsza wydajność – większe zużycie materiału i czasu. Zalety tynków gipsowych (np. Dolina Nidy Alfa Plus): Świetna przyczepność do typowych materiałów ściennych (cegła, pustak, beton komórkowy). Równa, łatwa w obróbce powierzchnia – gładź nadal jest wskazana, ale zużywa się jej znacznie mniej. Szybkie wiązanie i schnięcie – można szybciej przejść do kolejnych etapów prac. Niższe koszty robocizny – tynkarz zrobi więcej w krótszym czasie. Dużo lepsza izolacyjność termiczna. łatwy do drobnych poprawek w przypadku uszkodzeń. Mniejsze ryzyko pękania – bardziej elastyczna struktura niż w przypadku CW. Dolina Nidy Alfa Plus to obecnie jeden z najlepszych tynków gipsowych na rynku – bardzo plastyczny, wydajny i trwały. Strona www: https://tynkipomorskie.net/ FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100057549425629&locale=pl_PL Youtube: https://www.youtube.com/@Krasowski.TynkiMaszynowe Wizytówka google: https://g.co/kgs/EGyp6CF https://www.oferteo.pl/krasowski-tynki-maszynowe-gipsowe/firma/4495111 Trójmiastopl: https://ogloszenia.trojmiasto.pl/remonty-budowlane/krasowski-tynki-maszynowe-trojmiasto-gdansk-gdynia-gipsowe-ogl7933679.html
  5. Mała reklama Strona www: https://tynkipomorskie.net/ FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100057549425629&locale=pl_PL Youtube: https://www.youtube.com/@Krasowski.TynkiMaszynowe Wizytówka google: https://g.co/kgs/EGyp6CF Niedługo na youtube zaczne dodawać ciekawe filmiki dotyczące tynków. Serdecznie zapraszam.
  6. Jeśli chodzi o tynki gipsowe to nie dzielą się one na kategorie. Normy ich dotyczące:PN-B-10110:2005 Tynki gipsowe wykonywane mechanicznie - Zasady wykonywania i wymagania techniczne. I tak zawsze są wpisywane na umowie którą podpisują z klientem.
  7. A dlaczego nie weźniesz usługi z materiałem? O nic się nie będziesz musiał martwić, do tego każdy tynkarz ma materiał w którym ma doświadczenie i lepiej mu się na nim robi. Znajdź kogoś kto działa na Alfie bo teraz materiał nr1 i dogadaj cenę i po sprawie.
  8. Jeśli masz tynki c-w to nałóż koniecznie gładź bo później podczas użytkowania domu jeśli zrobi sie jakieś uszkodzenie będzie problem z naprawą (nie wetrzesz tynku cw- w tyn c-w) będziesz musiał je wykonać gładzią a wtedy będzie różnica w fakturze.
  9. Zdaję sobię sprawę, że teraz niewiele osób już korzysta FORUM bo nie chce sie czytać tylko wszyscy oglądają filmiki na YT dlatego nie mam takiej siły przebicia żeby dotrzeć do większej ilości osób. Ja osobiście jakoś mam awersję do nagrywania filmików ale być może zwalczę ją w sobie i za jakiś czas nagram materiał o tynkach
  10. Zresztą nawet nie trzeba wychodzić z forum, wystarczy wejść w dział "wykończenie ścian" żeby zdać sobie sprawę żeby nei robić c-w:
  11. A teraz małe ostrzeżenie z mojej strony dla wszystkich którzy planują robić tynki c-w. Piszę o tym od kilkunastu lat. Tynki gipsowe to spokój (najlepsze uczucie podczas budowy domu) a tynki c-w to wieczny stres, pękanie, dodatkowe koszty przy nakładaniu gładzi, no iniestety zdarzają się dużo gorsze sytuacje takie jak ta poniżej. Znalazłem to w profilu innej firmy wykonującej tynki c-w mieszane na budowie (firma z wieloma pozytywnymi opiniami więc nie jakaś pierwsza lepsza) i tutaj chciałbym dodać, że każdemu może zdarzyć się jakaś wtopa, narożnik do poprawy, brak kąta, brak płaszczyzny to normalka i wszystko można poprawić ALE NIE DA SIĘ POPRAWIĆ ODPADAJĄCEGO TYNKU. Dlatego moim zdaniem tylko tynki gipsowe.
  12. Witam serdecznie. Niestety nie dotarło do mnie powiadominie o nowym wpisie na tym wątku więc przeprszam za brak odpowiedzi.
  13. tak niestety wiem o tym i naprawdę nie mogę zrozumieć jak to możliwe, że ceny są takie zbliżone biorąc pod uwage jak bardzo musimy się napracować wykonując tynki w porównaniu do gładzi... Kiedyś tak było, że był prównywalny do gładzi, ale powtarzam że to był zupełnie inny materiał niż teraz. Obecnie nie mam pojęcia bo od kilku lat tynkujemy materiałami Doliny Nidy głównie Alfa a klienci nakładają gładź, natomiast przy zecie wygląda to bardzo ładnie po wyszlifowaniu ale nigdy nie będzie tak idealnie jak gładź.
  14. Gratuluję wytrwałości ale dla tego zrobiłem podsumowanie, żeby nie trzeba było wszystkiego czytać, zresztą niektóre sprawy już się przeedawniły bo to już chuba 15 lat temu było pisane Wykonawca ma rację, rózna chłonność i jakość materiału (knauf to co paleta to jest inny) ograniczają możliwość idealnego wygładzenia. Zresztą żaden tynk nigdy nie będzie jak szlifowana gładź z raji tego, że ma w sobie kruszywo dzięki któremu staje się twardy po wyschnięciu. Proszę zrobić próbę szlifowania na jednej ścianie, popróbować z uziarnieniem. Ja kiedyś szlifowałem nawet 120 ale to były zupełnie inne matriały niż teraz... Drobne zaprawki i tak będą potrzebne no i ściany muszą być 100% suche bo papier będzie się zapychał. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...