Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

młodypalacz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    58
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez młodypalacz

  1. U mnie jest dziwne zjawisko. Pale groszkiem gdzie nie ma nic miału, są to w większości grudki powyżej 25mm. Sieje go przed zasypem bo trafiają sie też takie koło 40mm. Jak jest pełny zasobnik to nie ma problemu jak jest poniżej połowy widzę że ślimak gorzej podaje, jest mniej węgla w palniku. Jesli dmuchawa załączy się na 46-50% obrotów żar schodzi poniżej otworów nadmuchowych. Zwiększyłem już czas pracy podajnika na 20s czyli max. Na palniku nie ma przewęglenia nawet gdy dmuchawa chodzi 38%. Czy jest możliwe że nie ma naporu węgla na ślimak i dlatego gorzej podaje? Boje się że dmuchawa niepotrzebnie schładza mi kocioł. Jak są zimniejsze dni to jest problem z uzyskaniem temperatury CO. Jak zasypałem zasobnik temepratura ładnie się trzymala. Jak zaczeło ubywać to stopniowo coraz słabiej. Dopiero dosypanie grubego węgla na ruszt załatwiało sprawę. https://esterownik.pl/remote/489
  2. Ja pale takim węglem ale nie z Bełchatowa tylko z kopalni w Koninie. Udało mi się kupić go po 141zł/tona. Obecnie jest po 170zł. Kaloryczność podobna jak tego w Bełchatowie. Mieszam go 50/50 z groszkiem. Pali się b dobrze tylko trzeba go podsuszyć bo kupujemy go wilgotnego. Kocioł się zanieczyszcza bardziej jak z groszku. Podobnie jak po groszku czeskim. Ale za te pieniądze nic lepszego się nie znajdzie.
  3. Tak mi wychodzi że właśnie 4D robi opory i zwalnia obroty pompa CO. A jak ustawiasz swój zawór? i jakie masz temperatury?
  4. Od maja kocioł chodzi na CWU. Od dobrego miesiąca na CO. Zawór połączony dokładnie jak na schemacie. tylko mam taki zawór http://www.termoeko.com/Zawor_4_drogowy_mieszajacy_prosty_1_Honeywell-89.html Pompa CO to grundfos alpha 2 Nie jest to dla mnie jakiś problem. traktuje to jako ciekawostkę. PS.Dzięki za zainteresowanie.
  5. Piec odpalony w maju.Dom 10 letni ocieplony. Mam termostaty na grzejnikach. Temperatura w środku to 22st. Utrzymywana przez głowice. Właśnie ustawiłem temperaturę odpowiednią do budynku tj 40 st na grzejniki. Na kotle ustawione min 43 ale kocioł uparcie dąży do 48 i jak wyłączy się dmuchawa to dochodzi do 50st. Myślę oby obniżyć jeszcze temp na kotle do 45st i zrezygnować z 4D. Testowałem już taki układ i powrót idealnie dogrzany.
  6. Ja mam dokładnie tak podłączone a jest problem. Temperatura na kotle 50st a powrót 33. Przy ustawieniu zaworu na 5. Zawór 4D. Ktoś wie dlaczego tak sie dzieje? Temperatura za zaworem to 40 st a na powrocie przed zaworem około 5 st mniej. W związku z takim zachowaniem pompa mieszająca chodzi prawie cały czas.
  7. wracając do czujnika CO, to może lepiej jest go przypiąć opaskami do rury wyjściowej z kotła? Szybciej reagował by na zmiany temperatury.
  8. ja miałem tłokowy prze OE+ 16. Dzień do nocy na korzyść ogniwo. Nie daj się przekonać na tłokowca
  9. Czy u was pali się idealnie na środku retorty? u mnie żar przesunięty jest w głąb kotła patrząc od strony drzwiczek. Płomień tylko minimalnie "dotyka" deflektora. Czy to normalne?
  10. Ta poprawka już jest. Trzeba tylko pobrać nowy soft
  11. witaj Jak to u ciebie jest że kocioł pracuje dmuchawa na 80% a temperatura spalin cały czas w okolicach 50st?
  12. A czy badania eksploatacyjne są jeszcze kontynuowane? Dawno nie było wyników
  13. A tu niedopasowane blachy obudowy z prawej strony o które obcierają się drzwiczki (potrzeba niewiele czasu jak w cienkiej blasze zrobi się dziura) i szara maskownica między drzwiczkami zamocowana "na partyzanta" przesuwa się i też obcierają się o nie drzwiczki i te od popielnika jak i od palnika. U mnie było to samo. Przycierały dolne drzwiczki. Nie ma z czego robić afery. Można podgiąć blachę i po kłopocie. Ale trzeba to zrobić bo farba się szybko wytrze.
  14. Czy może ktoś napisać jaki jest średni czas pracy w min podajnika dla eko plusa 16kW przy miale do opróżnienia zasobnika? Wykasowałem sobie i nie wiem ile wpisać.
  15. węgiel jest bardzo kruchy, więc myślę że te największe kawałki powinny się zmielić
  16. W mojej okolicy można kupić węgiel brunatny sortowany (do40mm) w granicach 170zł tona. Po wyschnięciu pali się b dobrze i ma w granicach 14tyś kcal. Może tego spróbować na ogrzewanie CWU?
  17. znowu dobre wyniki. A Która wersja tej 16 była badana na sprawność nominalną? Ta którą obecnie testujecie czy poprzednia z 5 wspawanymi rurami?
  18. Wczoraj uruchomiłem moje ogniwo 16kW Wszystko git, tylko jedno mnie martwi. Zasypałem podajnik miałem i widze żę palnik cześć drobnego miału wudmuchuje do popiołu. Dziwna sprawa, ale jest tego troche niedopalego węgla. Mam palnik z 3 rzędami otworów. Dolne zaślepiłem i pozostały 2 rzędy.
  19. tak to chyba sobie można wytłumaczyć, więcej ciepła odbiera komora z palnikiem.
  20. Zawijan jak to wytłumaczysz? to wbrew logice Kocioł się brudzi a sprawność rośnie?
  21. powinna być taka tulejka do wsunięcia czujnika temperatury. Jeśli masz bojler z grzałką to musisz wsunąć w ten sam otwór w którym jest czujnik od termostatu bojlera
  22. w moim jest dodatkowa ramka aby niżej opuścić ruszt. Ale tego nie ma.
  23. kocioł nie czyszczony a sprawność w miarę się trzyma. Na zdjęciach palnika które wstawiłeś widać coś z prawej i z lewej strony kotła powyżej palnika. Co to jest?
  24. Czy wiecie dlaczego jest 12 msc gwarancji na sterownik eCoal? Powinno być 24 przecież to teraz standard.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...