Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izabela Dombrowska

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Izabela Dombrowska

  1. O ile okno jest uchylne to można zrobić niżej parapet. Jednak lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie blatów na różnej wysokości, np. http://wyposazenie-kuchni.com.pl/wp-content/uploads/2011/02/blat_stalowy-rewela-2143.jpg
  2. Projekt przyzwoity, ale... zdecydowane nie dla półek w pokoju, są zbyt ciężkie, masywne i przez to, że są "sklejone" sprawiają wrażenie jednego ciężkiego elementu. Moim zdaniem powinny to być samodzielne półki, część w pionie, część w poziomie, tak aby tworzyły lekkie półki, ale przy tym rozłożone na ścianie geometrycznie. I zdecydowanie proponuję zmienić kolorystykę tych półek. W łazience proponuję pod biały montaż dać ciemne płytki, które będą tworzyły fajny kontrast z białym WC i bidetem oraz przechodząc na sufit, również z sufitem. W tej chwili ciemna ściana jako tło może być zbyt przytłaczająca, a białe płytki zlewają się z białymi płytkami.
  3. Bardzo fajna duża łazienka, nie ma sensu przedzielać i robić oddzielnego pomieszczenia na pralnię, w której spędzi się tyle czasu, ile zabiera włożenie i wyjęcie prania z pralki + ewentualne pranie ręczne, które spokojnie można wykonać w wannie. Wcześniejsze sugestie odnośnie suszenia prania w takim pomieszczeniu też się specjalnie nie sprawdzą, ponieważ pomieszczenie jest zbyt małe na swobodny przepływ powietrza, więc pranie będzie długo schło. Szkoda też zasłaniać okno, w łazience ze skosami każde źródło światła się przyda. Proponuję zabudować pralkę lub pralko-suszarkę lub i pralkę i suszarkę, bo wygląda na to, że się zmieszczą, w ciągu szafek pod skosem, którego kąt (czyli połączenie ściany z sufitem pod skosem) i tak nie będzie użytkowany, ponieważ skos schodzi dość nisko, z tego co widzę chyba do ok. 1m nad poziomem posadzki.
  4. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury antresolą jest "górna część kondygnacji lub pomieszczenia znajdującą się nad przedzielającym je stropem pośrednim o powierzchni mniejszej od powierzchni tej kondygnacji lub pomieszczenia, niezamkniętą przegrodami budowlanymi od strony wnętrza, z którego jest wydzielona" i stanowi "powierzchnię wewnętrzną budynku", czyli antresola nie posiada ścianek działowych, powinna jednak odpowiadać przepisom w kwestii wysokości pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi, czyli powinna mieć wysokość 2,2 m. Natomiast przy stropach pochyłych jest to wysokość średnia liczona między największą a najmniejszą wysokością pomieszczenia, lecz nie mniejszą niż 1,9 m. Przestrzeni o wysokości poniżej 1,9 m nie zalicza się do odpowiadającej przeznaczeniu danego pomieszczenia. Dodatkowe ograniczenia odnośnie kwestii pożarowych dotyczą antresoli przeznaczonej na użytek więcej niż 10. Zgodnie z Prawem Budowlanym antresola nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Jednak wszelkie roboty remontowo-budowlane w lokalu mieszkalnym wymagają zgody Zarządu Spółdzielni. PB nie wymienia antresoli, a jedynie roboty związane z przebudową ścianek działowych, wymianą podłóg, przerobieniem instalacji, zabudową loggi, balkonu, zainstalowaniem krat, jednak złożenie stosownego wniosku będzie wymagane, ponieważ antresola może powodować obciążenie konstrukcji nośnej budynku w zależności od wielkości i użytych materiałów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...