Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

w_a_pinteria.pl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    78
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez w_a_pinteria.pl

  1. Witam mam do wprowadzenia pare zmian w projekcie Acad. Zmiany to doprojektowanie piwnicy, tarasu (słupy na fundamentach), wyrównanie dachu i zmiana kilku otworów okiennych. Potrzebna jest do tego znajomość rysunku technicznego budowlanego i zasad projektowania, niekoniecznie uprawnienia ministerialne . Zainteresowanych proszę o kontakt na [email protected]
  2. Witam, mam do zaadaptowania projekt, pod kawałkiem trzeba w dokumentacji dorobić piwnicę, wokół domu dorysować taras, wyrównać krawędz dachu i troszkę zmienić okna. Mam plik autocad. W razie zaintersowania proszę o kontakt na [email protected] albo 668691021
  3. Witajcie wszyscy, dom juz stoi, praktycznie wykonczony, pojawił się problem wprowadzenia zmian na projekt, zeby przy oddawaniu pan urzędnik się nie czepił. Zmiany: 1. Pod połową domu wyszła piwnica (po wkopaniu się pare łopat w fundament), są do niej drzwi. 2. Krawędź dachu miała wycięcie, już nie ma. 3. Będzie taras drewniany, dosyć duży, ze słupkami na swoich fundamentach Ile może waszym zdaniem kosztować wprowadzenie takich zmian do projektu?
  4. Prosze o poważne opinie a nie jakies bajdurzenie o osiadaniu wilgoci. Ktos się zna na fundamentach i moze się wypowiedziec czy poziom wiedzy na tym forum jest taki jak na wszystkich innych forach internetowych?
  5. nie ma takiej mozliwosci zeby to byla wilgoc z powietrza - to jest piwnica i drzwi są nieszczelne, poza tym mam 2 ciągi wentylacyjne. Poza tym wilgoc pojawiła się na wiosne po roztopach i od tego czasu wysokość zawilgocenia się obniza, jest sucho, teraz jest jakies 10-15 cm nad posadzką. Maksymalnie sięgała jakies 40-50 cm nad posadzkę. Grzebac w tym? W zimie w tej piwnicy będzie mróz, nie rozsadzi mi takiego wilgotnego fundamentu?
  6. budynek stoi na pochyłości, piwnica jest wkopana jakieś 40 cm, na fundamencie są metrowej wysokości ściany piwnicy z pustaka odizolowane od pustaka papą, ściany właściwe są też odizolowane papą. Wilgoci na ścianach się nie boje, bo musiałaby jeszcze przejść przez resztę fundamentu (ok 50 cm) i przez metr pustaków betonowych. Na razie wychodzi to na jakies 30-40 cm od podłogi, podłoga to chudziak wylany na folii, suchy jak pieprz. Jeżeli konstrukcyjnie to nie grozi (np. pękaniem betonu fundamentu na mrozie) to zostaje tylko sprawa wilgoci, ale w sumie mam tam wentylację... Zastanawiam się czy lepiej to odkopywac/izolować, czy nawiercic i zrobić injekcje?
  7. @big35 - podciąganie wilgoci objawia się ciemniejszym kolorem fundamentu w piwnicy. Wydawało mi się, że jestem carem i nie muszę się na wszystkim znac. Więc wziąłem kierownika budowy który miał sie znać na technologii i pilnować ekipy, nie tylko klepać papiery. To był jego pomysł - wlać beton B25 W8 prosto w ziemię i będzie spokój. No i jest... Na razie widać to tylko w piwnicy, tzn ok. pół metra poniżej gruntu. Tam gdzie fundament "widać" jest sucho. Izolację poziomą ścian mam - papa 2x. Czym grozi "zostawienie tematu"?
  8. Witam mam problem. Zainwestowałem w fundament monolityczny kupę kasy, dodatkowo zrobiłem go z betonu hydrotechnicznego b25-W8 bo miał być spokój z podmakaniem. Co się stało? Fundament po prawie dwóch latach zaczyna podciągać wodę... Kto skopał? Betoniarnia źle namieszała i sprzedali mi normalny beton zamiast hydrotechnicznego? Jak ich można wziąć za d? Zlewają mnie ciepłym, zero odzewu na pisma... Iść z tym do nadzoru budowlanego? izby budowlanej? HelpHelp... WP
  9. Witam , czy zna ktoś może tartak który impregnuje ciśnieniowo? Okolice Mszany-Dobczyc-Limanowej. Proszę na priva [email protected] Pozdrowienia WP
  10. Witam, mam ten sam problem, mogę prosić o namiary na projektanta/projektantkę? Z góry dziękuję i pozdrawiam. WP
  11. A z ciekawosci nie boicie się robali pod podłogą na legarach? Nie wlezą tam mrówki pszczoły korniki?
  12. Każ mężowi ugotować szarlotke i pieczeń w sosie. W czyms mu sie przewraca.
  13. Witam czy membrany paroprzepuszczalne mogą mieć jakieś substancje szkodliwe, czy mozna je ułożyć wewnątrz bez obawy o zdrowie?
  14. Witam, mam problem - musze przeniesc podłaczenie kominka o 90 stopni, czyli zatkać stare podłączenie fi200 i wyciąć z boku nowe. Straszą mnie ze jakieś komplikacje mnie czekają, że to dzień dłubania i ze jak będę miał pecha to mi pęknie cały komin. I że jakieś specjalne narzędzia szybkoobrotowe są potrzebne bo inaczej pęknie wszystko. Prawda to czy właśnie chodze i zbieram ampery do wiadra? Da się to zrobić samemu, rzeczywiście trzeba sie babrać cały dzień specjalnymi narzędziami?
  15. no to jak, jest szansa ze 5 cm perlitu + 5 cm perlitobetonu bedzie przyjemne z pozytecznym? moze jeszcze w te 5 cm perlitobetonu siatke 10x10 wrzuce na "murbeton"?
  16. Nie tak. Na dole sam perlit, dajmy na to 5 cm, a na to mieszanka z cementem drugie 5cm. Woda nie wyparuje tylko zwiąże, ok, za kilka dni a nie od razu jak gips. a reszta wyjdzie przez betono-perlit, nie jest on wodoodporny.
  17. ciekawostka: rozmawiałem z "fachmanem od perlitów" i zwrócił uwagę, że mieszanie perlitu z "więzadłem" znakomicie zmniejszy własności termoizolacyjne. Hmmm. Trudno zaprzeczyć. Może by tak nałożyć najpierw warstwę perlitu solo a na to nasypac warstwę perlitu z więzadłem i zalać? Osobiście skłaniam się ku wiązaniu perlitu cementem. Nawet jak przesiąknie po zalaniu całkiem w dół to po jakimś czasie wyprowadzi tą wilgoć na górę. A cement jest mocniejszy i nie ciągnie wilgoci w odróżnieniu od gipsu. Na to paroizolacja "przepuszczalnością" ku górze. Co myślicie?
  18. no własnie, ale jak osiągnie punkt rosy własnie w warstwie perlito-gipsu, to po jakims czasie związany zostanie caly ten gips, a potem punkt rosy wypadnie juz w "związanej" warstwie. Idąc dalej - zacznie wykraplac sie woda, która, hmmmm, bedzie próbowala wyparować do góry bo od dołu jest papa. Dobrze mysle? Jezeli dobrze, to delikatna warstwa folii paroprzepuszczalnej ułożonej w kierunku przepuszczalności do wnętrz pomieszczenia problem by rozwiązała. albo moze nawet warstwa paroszczelna na tym perlito-gipsie? Głosno mysle - mozna mnie głośno zrugać jak zboczyłem na manowce
  19. luks. dzieki. A powracając do kabli: jak jest ze zbrojeniem, wzmacnianiem itp. Kombinuje tak: opcja 1: w górnej warstwie 12-13 albo nawet 14 cm perlitu zatopić siatki oczko 10x10, potem pod kablami matę - siatkę z włókna, na to kable, klej, płytki. pytanie: czy nie bedzie grzania kretów? i czy jak dam 3-4mm kleju to nośność będzie wystarczająca i nie spęka jak ktoś nartami stuknie? opcja 2 mi się jawi, wynika z troski o izolację takich 12-13 cm perlitu: 10 cm perlitu z siatką +5 cm xps + ogrzewanie elektryczne + płytki. Pytanie o nośność: 3-4 mm kleju na 5 cm xps. Głosowanie: kto za opcją 1 a kto za opcją 2 i dlaczego?
  20. no, mozna sobie za to nastepne 450 W położyć Widziałem tez maty kładzone pod podłogą z desek - ciekawe... nie powyginają się one w cholere?
  21. no patrzcie, 440W kabla 10W/m plus programator = 350 zeta, a 3m2 maty (ta sama moc)=600 zl. Co takiego ma w sobie mata ze kosztuje 2x wiecej?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...