Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nurt

Banned Users
  • Liczba zawartości

    82
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez nurt

  1. Słowo się rzekło..... A więc dawaj i rozwijaj... konkretnie gdzie oszczędności na produkcie i jakie koszty robiąc samemu... Po ilu sprzedanych sztukach..... zaczynasz zarabiać "na czysto"
  2. No to teraz Daniel za fantazjowałeś..... okrutnie... Branża czyli w sumie 3 do 5 w porywach reklamowych, piszących. Praktycznie to tak jakby tu na forum branży kominkowej nie było wcale. No ale tak myślę, że Ci co faktycznie w realu budują kominki i mają coś w tym temacie do powiedzenia, po prostu nie mają czasu, bo pracują... zawodowo.
  3. No NIKT, jak lekceważysz profilaktykę i wyśmiewasz informacje - a właściwie fakty zaistniałe, to dla Ciebie najlepszym wyjściem będzie nie palić w kominku... Wtedy spokojnie możesz się udać do innej kategorii tego forum i tam analizować czyjeś posty i opisywać swoje przemyślenia.
  4. Wpis Enia bardzo mi się podoba. Uproszczenia, a właściwie nie komplikowanie, to jego główny sens. Bo po co komplikować to, co może być proste.... Stosując się do postu Enia, unikamy dodatkowych bajerów, kombinacji wewnątrz obudowy, a jednak podnosimy sprawność i funkcjonalność grzewczą kominka. No ale jednak nie unikniemy stosowania właściwych materiałów przeznaczonych do budowy kominka.
  5. Wpisz w google "pożar sadzy w kominie" Pooglądasz sobie ganc domki nówki - wczasie i po pożarze sadzy w kominie...
  6. Pamiętaj, że nie jesteś sam na forum i Twoje podobania, boczenia się i tupanie nogami, tutaj nic nie znaczą. Po prostu możesz nie czytać co Ci nie pasuje i spoko. Również, nie licz na wyczerpująca odpowiedź tutaj na forum, bo nikt takiego obowiązku nie ma... Na temat pożaru sadzy informacje w internecie są ogólnie dostępne, wystarczy trochę angażu do szukania.
  7. A mnie te dorzucenie tzw. trzech groszy kominiarza bardzo się podoba i uważam że dobrze zrobił wklejając te zdjęcia. A wiec Twoja prośba jest absolutnie nie na miejscu, tym bardziej ze nie jesteś tu sam.
  8. NIKT trochę sfolguj.... Myślę jak Cie, a właściwie Twoją całodniową aktywność wykorzystać... no chyba że już ktoś Ciebie wykorzystuje, oczywiście bez Twojej wiedzy za pomocą manipulacji. No a teraz pytanie do NIKT: Według Ciebie kiedy i jak mogą zapalić się sadze w kominie? Czy to dzieje się, od razu, czyli iskra i się pali, czy to raczej rodzaj typu "bomba zegarowa" - iskra i żarzy się żarzy, aby w dla siebie w stosownym dobrym czasie walnąć ogniem?
  9. Chodzi mi o posumowanie dyskusji w temacie "kominki": Komin do kominka: - Murowany z cegły pełnej czerwonej, - ceramiczny systemowy - lub stalowy. Drewno suche sezonowane. optymalna temperatura spalania drewna to 600 stopni C... w porywach około 800 stopni temperatura spalin z kominka - lub w miejscu wejścia w komin: około 160 w porywach do 250 stopni, zgodnie z zasadami sztuki 2/3 ciepła, a nawet więcej zostaje w domu tylko tyle i aż tyle Pozdrawiam W odniesieniu do norm, zapraszam do lektury: http://www.pkn.pl/news/2010/11/stanowisko-pkn-w-kwestii-dobrowolnosci-stosowania-norm Uważam też: Biorąc pod uwagę możliwą niespójność przepisów i możliwość ich wykorzystanie przez niektórych "obeznanych" w biurokracji, na swoją korzyść.... biorąc też pod uwagę niejednokrotną chęć pójścia na skróty... mając za sobą zaplecze obeznanych w paragrafach. Powoływanie się na normy, ustawy, uprawnienia i inne wszelki papierki, może wywołać samozadowolenie i poczucie "umycia rąk" Czyli ja to zrobiłem według takiej i takiej normy i jestem czysty.... No ale.... jak się nieraz okazuje produkt, czy usługa jest do niczego. Dochodzi sprawa Norm wycofanych, które niestety są nadal jakby to powiedzieć aktualne.. Sumując.... Uważam, że jakieś nadmierne podpieranie się normami, papierkami, certyfikatami, czy nawet uprawnieniami zawodowymi, za swego rodzaju asekuracje i "umywanie rąk"
  10. Czyli powracając do tematu i pomijając wszelkie układy i manipulacje normami i wszelkimi badaniami.... Czyli raj dla urzędników i innych osób pracujących i działających wśród papierów Przykładowo: Mam kominek, palę drewnem właściwie sezonowanym. W wkładzie pali się ładnie w optymalnej dla drewna temperaturze. Temperatura spalin średnio 160 stopni w porywach do 250 stopni. Jaki komin?
  11. No i pytanie dodatkowe.... Jakie normy, dyrektywy, certyfikaty, badania, dopuszczenia - są potrzebne aby sobie wybudować, cegła po cegle komin? Oczywiście oprócz odbioru, gdy budynek jest nowo budowany....
  12. Czyli teraz trzeba pisać, jeżeli chodzi o normy i dyrektywy, troszkę więcej i jaśniej obrazowo... Bo które normy obowiązują w krajach UNI i które i przez kogo wydane dyrektywy.... Jeżeli by to chciał śledzić to, stare - nowe - aktualizacje, to braknie czasu na zarządzanie firmą... Jeżeli wynająć - zlecić śledzenie i opracowania np. deklaracji producenckich, to kosztuje majątek, a i tak do końca nie będzie OK. BO ZALEŻY KTO I KIEDY TO BĘDZIE SPRAWDZAŁ I ANALIZOWAŁ. Tam gdzie multum norm, dyrektyw itp. tam jest wiele dróg dla umiejących je wyszukiwać. Czyli ogólnie jest tak: dajcie produkt, znajdę normę, a jak nie znajdę, to trzeba by napisać jakąś wewnętrzną... albo kartę techniczna, albo coś co załapie.
  13. Jak to jest z tymi normami.... Czy jakiś produkt musi spełniać warunki określone w normach.... no i w których? Jeżeli się wyszuka taką normę to sytuacja jest prosta, wtedy może producent określić, że produkt jest zgodny z taką a taką normą. To tak jakby na plus produktu, gorzej jednak gdy normy nie nadążają za aktualną sytuacją. Wtedy powstają normy zakładowe. Co inszego certyfikaty...
  14. Przecież wykluczyłeś całkowicie... cement.... W każdym kleju elastycznym... fudze super elastycznej jest cement..... W klejach jest go naprawdę sporo. Osobna sprawa gdzie i jaki cement.... no ale to osobna dyskusja. Pisze o tym, bo ja mam kominy (ponad sto lat) murowane na zaprawie z cementem.... to samo w bloku w którym mieszkałem... budowanych zaraz po wojnie. A kominów (kanałów) tam sporo było i jest, trzy poziomy osobnych mieszkań w jednym pionie. Każde mieszkanie 4 pomieszczenia z piecem na paliwo stałe... Szuflady, łączenia kanałów, jeden zimny bo ktoś przepił węgiel, drugi ciepły bo maja węgiel, czyli naprężenia różne. Jeden pali tym drugi tamtym, trzeci czeka, aż sąsiad napali, bo ściana zrobi się ciepła i grzeje... wiem jak wygląda murowanie na samym piasku z wapnem... że to palcem wydłubię Piasku (kwarc) do TERMO wyrobów nie używam, gdyż mogą być wykorzystane przez klientów nie tylko na obudowy... ale zawsze używam cementu... jednak troszkę innego, również 10 - 20 razy droższego niż ten po składach budowlanych Nie przewiduję tak jak producenci kominów zakresu stosowania tylko do 400 stopni... TERMO płyty mają "świecić" nawet, można je do wody i znów mogą świecić i do wody...
  15. Dlaczego bez cementu? Masz może jakiś konkretny cement, który nie może być zastosowany, czy wszystkie? piasek - kwarc...
  16. No akurat w tym przypadku nie trzeba przeprowadzać testów.... wytrzymałość na temperatury elementów wykonanych na cementach typu portland, czyli wszystkich popularnych jest opisana i udokumentowana.... Linków do konkretnych dokumentacji nie zamieszczam, bo i ja, tak jak BOHUSZ mogę zostać urlopowany (ban) przymusowo... O ile pamiętam w którymś z ostatnich tematów użytkownik tego forum (SIS) opisał jak ma wyglądać sprawa dystrybucji (rozprowadzenia), szczególnie wewnątrz obudowy... Linków do tego opisu też nie mogę podawać, gdyż ten użytkownik ma wykupiony profil płatny i występuje tu komercyjnie, a więc każde wskazanie jego postów linkami, może być odczytane jako reklama tego użytkownika.
  17. Witam Nie prościej i skuteczniej informacyjnie jest zadzwonić do firmy Varmsen? Lub osoby która zajmuje się sprzedażą detaliczną?
  18. Ja żyje tu i teraz, myślenie co jest dobre gdyby było a nie jest, to wizje i dyskusje akademickie. Jakie kominy tu i teraz są praktycznie masowo montowane, budowane, to jest fakt, fakt rzeczywistości. Kominy jakie istnieją od lat i są do nich podpinane wkłady kominkowe, to są również fakty. Firmy wykończeniowe, czy firmy kominkowe - masowo robią kominki. Z reguły nie interesują ich kominy, nie analizują tego, itp. Byle więcej zleceń i od kominka do kominka - che-ja dalej. Interesuje ich wygląd zewnętrzny i jak tu pokombinować, aby zlecenie (kosztorys) załapał... Klient chce taniej z regipsów - to robią z regipsów i koniec To jest masówka... i rzeczywistość, tu i teraz. Wiem jaka sytuacja jest, bo rozmawiam często z różnymi wykonawcami. Często mają też oni pretensje do mnie, bo klient coś wypatrzył przypadkowo, na przykład na moich stronach i miesza im o jakiś innych technologiach stawiania kominków, że nie chce wełny, itp. Przykładowo firma wykończeniowa, która u mnie kładła płytki i malowała, też masowo robi kominki... z kartonu i gipsu. Jak zobaczyli u mnie rozwiązania rożne.... to nie wiedzieli o co chodzi kompletnie.... No ale powiedzieli, panie kto by się w to bawił... rach ciach, kominek stoi - kasa bo rodzina czeka i następny proszę. To jest rzeczywistość....
  19. No elektryczne też są kominki i na paliwa ciekłe też są kominki. Może niebawem będą na jakieś inne paliwa.... No jeżeli chodzi o drewno, też jego gatunków jest sporo... Jednak trafiają do komina....
  20. nurt

    Czopuch schiedel

    No może Wiesz, że czas weryfikuje nieraz kompletnie, założenia i plany... Dla ceramiki, czyli też kanałów dymowych w kominie, najgorsze są skoki temperatur... czyli rozgrzewanie (podczas palenia) studzenie (gdy nie palimy) Faktycznie trójniki systemowe 45 stopni są mało popularne i małe ich jest zapotrzebowanie. Bo nic nie pomagają, a jedynie mogą sprawiać problemy. Dlatego z reguły nie są dostępne "od ręki" Przeglądając forum można zauważyć, że połączenie wkładu kominkowego z kominem, stanowi nieraz dla wielu spory problem. Fajnie, że akurat Ty jesteś wyjątkiem.
  21. No ale akurat to kategoria "KOMINKI", a więc problem paliwa jest z głowy. Paliwem jest drewno... Komin jest do odprowadzania spalin. KONIEC Jeżeli mamy paliwo konkretne, już określone, wiemy jakie będą spaliny.... Dochodzi tylko ich temperatura... Od iluś tam postów usiłuję "wymusić" na kominiarzu, aby określił bezpieczną, poniekąd nawet uniwersalną temperaturę, dla standardowych kominów budowanych i przewidzianych do kominków... a nawet tych kominów istniejących już dziesiątki lat, które obsługiwały piece kaflowe i piece kuchenne... Może przedział 120 - 260 stopni jest bezpieczny dla wszystkich kominów (kominki) No i oczywiście rozmawiamy tu o optymalnym spalaniu drewna, nie o wędzeniu. Pisanie o wszystkich kominach, przypomina pisanie o niczym. Za chwilę będzie może poruszony chyba najwyższy komin w Polsce Elektrowni Jaworzno...
  22. Myślałem, że w kategorii forum "kominki" będzie o tylko kominach do kominków.... Dla precyzyjnej informacjo osób przeglądających to forum i zainteresowanych kominkami
  23. Stan: 1) Kominek z wkładem kominkowym (szyba) z zamkniętą komorą spalania. 2) POPULARNE, projektowane i budowane kominy, przewidziane do kominków 3) PALIWO PRZEZNACZONE DO WKŁADÓW KOMINKOWYCH Zalecenia: Uniwersalna bezpieczna (z asekuracją), oszczędna, temperatura spalin ......................................... Koniec dyskusji...... - miało być krótko i na temat Uwagi: Sytuacja wyjątkowe, omawiane indywidualnie z kominiarzem, lub z profesjonalną zarejestrowaną firmą kominkową której się chce w takowe sprawy bawić zarobkowo. Objaśnienie: wypełnić miejsce wykropkowane, czyli wprowadzić temperaturę spalin.
  24. Trudno w kategorii "kominki" rozmawiać o kominach do kotłów CO, czy to węglowych, gazowych, olejowych itp. itp. Dawniej nie było najpopularniejszych aktualnie kominków z wkładami kominkowymi.... Są inne kategorie na forum, niech sobie tam analizują stosowne kominy. Ciekawe, czy to robią? ____________________________________________________ Kominek z wkładem kominkowym (szyba) z zamkniętą komorą spalania. POPULARNE, projektowane i budowane kominy, przewidziane do kominków PALIWO PRZEZNACZONE DO WKŁADÓW KOMINKOWYCH Uniwersalna bezpieczna (asekuracyjna), oszczędna, temperatura spali....... tyle i tyle...... Koniec dyskusji...... - miało być krótko i na temat Sytuacja wyjątkowe, omawiane indywidualnie z kominiarzem, lub z profesjonalną zarejestrowaną firmą kominkową której się chce w takowe sprawy bawić dochodowo.
  25. Można przyjąć, że temperatura spalin w przedziale 120 - 250 stopni C jest uniwersalna dla wszystkich kominów przewidzianych pod kominek? Większa to marnotrawstwo, mniejsza to ryzyko zaniku właściwego ciągu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...