Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

qubic

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    2 563
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez qubic

  1. 20 cm styro w dachu to jest stanowczo zbyt mało. zimą nie będzie dużego dyskomfortu bo zimy są lekkie ale latem będzie gorąco na piętrze zwłaszcza jak słoneczko przypali dłuższy czas to będziecie klimę montować. 40cm i więcej ...liczy się też ciągłość izolacji
  2. najtaniej jest połozyć płyty kanałowe
  3. qubic

    Pompa ciepła JULA

    dzięki za radę
  4. a tak z ludzkiej ciekawości...mógłbyś wrzucić zdjęcia z montażu, plan rozmieszczenia anemostatów, jak prowadzisz kanały, gdzie dałeś jednostkę. jestem w tym temacie zielony a chciałbym to sobie przemyśleć na przykładzie oczywiście jeśli to nie tajemnica i problem?
  5. jest to jakiś punkt odniesienia zwłaszcza w kontekście "marketingu" instalatorów. moim zdaniem do tego jest FM aby porównywać. a to, że niektórzy odczuwają samozadowolenie to już chyba ich problem
  6. mam bardzo podobny układ tylko zamiast kotłowni na parterze mam pokój. podzieliłem tak: salon,kuchnia,łazienka,hol,wiatrołap i u mnie pokój a u ciebie chyba niepotrzebnie w kotłowni. inne temperatury mam praktycznie wszędzie. z drugiej strony mam też podłogówkę na parterze w układzie takim jak kable i grzeję wszędzie tak samo. czyli można zrobić sekcje i będzie bardziej sterowalnie i bezpieczniej w razie awarii albo całość na jednym kablu. ale to może jeszcze się ktoś wypowie. na piętrze wszystkie pomieszczenia oddzielnie i tam się to najlepiej sprawdza.
  7. qubic

    Pompa ciepła JULA

    obliczyłem COP za ostatnie 12 dni i wyszedł mi wynik 1,6. do wyboru jest kilka opcji: -albo temperatury w okolicy zera, -albo nowa jednostka jest kiepska -albo ciepłomierz szwankuje coś mi się nie bardzo chce wierzyć w pierwszy . chyba najprościej to usunąć ciepłomierz i nie wiedzieć hehe.
  8. ja mam roombę i jest świetna. a hałas mnie nie interesuje ponieważ włączam ją jak wychodzę do pracy. jest czysto.
  9. wybieram Z256 GL. garaż można wykonać w ten sposób, że na razie postawić wiatę a po jakimś czasie życie zweryfikuje czy jest potrzebny garaż. przejście idealnie można zaadoptować na małą garderobę. zrezygnował bym z kominów. kable grzejne w wylewce + klima albo PC albo gaz z zamkniętą komorą spalania i przewód spalinowy przez ścianę. takie modyfikacje to 50k w kieszeni.
  10. qubic

    Pompa ciepła JULA

    do końca nie umiem tego inaczej sprawdzić. COP może być dość niski ponieważ nocami było około 0*C i w takich warunkach Jula pracuje na granicy. postaram się dzisiaj obliczyć COP z 12 dni, zobaczymy. niemniej dzięki za zwrócenie uwagi, warto rozważyć niedomaganie ciepłomierza. heh poprzednia PC rzeczywiście działała rewelacyjnie ale krótko
  11. qubic

    Pompa ciepła JULA

    to prawda. serwis Jula podchodzi poważnie do klienta. ja mam nadzieję, że jednak teraz trochę pochodzi a jak nie to wracam do kabli i ew. dogrzewanie klimą. nie opłaca się za bardzo kupować nową, ceny około 15k nie zwróci się. każdy egzemplarz jest inny i chodzi troszkę inaczej. dla mnie osobiście w PC największe zaskoczenie było w lutym jak sobie przeliczyłem z ciepłomierzem.myślałem, że pracuje w miarę normalnie a ona nie miała już żadnego COP. pod tym względem kable tak nigdy nie oszukają. najwyżej przestaną działać.
  12. qubic

    Pompa ciepła JULA

    Od 01.03.2017 nastąpiła wymiana jednostki na nową.Trochę czasu trwało "dochodzenie" gwarancyjne ponieważ nie było jednoznacznych "objawów" niedomagania. Niemniej zgłaszałem coraz szybszy spadek parametrów pomimo normalnej pracy Juli. Ostatnie dwa miesiące czyli styczeń i luty pracowała jak zawsze, niby poprawnie ale jednak coś mało ciepła produkowała. Po weryfikacji zużycia z ciepłomierzem ze zdumieniem stwierdziłem , że Jula w styczniu i lutym więcej zużyła kWh niż wyprodukowała. Na szczęście zbiegło się to w czasie z wymianą gwarancyjną i teraz już pracuje nowa PC Jula. Jeszcze mieli na sklepie ten sam model i bez problemu wymienili, przyjechał Pan serwisant i zamontował. Zobaczymy jak się teraz będzie nowa jednostka sprawowała. Ostatnie 9 dni średni COP 1,8. Na grubej rurze temperatury maksymalne do 69*C. Podsumowując gdybym nie był cokolwiek rozgarniętym użytkownikiem i gdybym nie posiadał ciepłomierza w instalacji to prawdopodobnie żył bym sobie w totalnej nieświadomości, że PC super ciepełko produkuje.
  13. praktycznie cały styczeń kominek chodził i wstyd się tutaj przyznać ale spaliśmy przy uchylonym oknie... w styczniu. co to się dzieje z tym klimatem
  14. być może.gdybym słabo zaizolował. w innym przypadku za wielkiej różnicy nie będzie.wiadomo dużo zależy też od lokalizacji ale u mnie klimat raczej łagodny. to może inaczej. my ludzie, w zimie lubimy przebywać przy rozpalonym ognisku a nie w chłodnej pieczarze. nie uraziłem?
  15. istnieją domy zamieszkałe na stałe. jak pomieszkujesz to i też ze dwa razy podgrzewasz. w kosztach nie będzie za wielkiej różnicy grzejąc małą mocą stale a np. odpalając 12,6kW od wielkiego dzwonu . my ludzie jakoś chętnie przebywamy tam gdzie promieniowanie podczerwone.
  16. używam i kabli, i rurek a nawet kominka.... najmniej klimy. na żaden system się nie obrażam. chociaż gdybym miał wskazać mojego faworyta w następnym domu to na pierwszym miejscu KABLE. potem długo nic i instalacja PV. a następnie cała reszta powietrzne, gruntówki, kominki itp. kocioł elektryczny chyba tylko jako przejściówka. idealna PC p-w dla mnie to taka o mikro mocy która potrafi zejść bardzo nisko z modulacją i działać non stop dla fajnej, komfortowej podłogi zużywając tyle co klima. reszta tematu w niższych temperaturach - kable.
  17. Osobiście też najbardziej do mnie przemawia taki układ.
  18. heh na to nigdy nie jest za późno . sam używam irobota i teraz kupiłem drugi Harper za 300zł. jak dla mnie nie ma zbyt wielkiej różnicy a robotę robią super.jeden na parterze a drugi na piętrze. polecam. przy piesku jest znacznie czyściej. poza tym pupil też się nie nudzi bo musi "pilnować" robota przynajmniej przez godzinę mam też centralny odkurzacz ale przy robotach używa się go znacznie rzadziej.
  19. zgadzam się. mieszkam tylko kilka kilometrów od Zielonej Góry a różnica temperatur jest znaczna.przykładowo w ZG jest -4*C a u mnie -6*C lub -7*C a to już robi różnicę.a między ZG a wschodem Polski to już niewyobrażalna dla mnie masakra. poza tym jeśli ktoś regularnie przepala w kominku to jednak dostarcza spore ilości energii bo nie da się palić tylko trochę, wg. potrzeb.
  20. a ja w tym roku zaszalałem i postanowiłem po dwóch latach nieużywania odpalić kominek. spaliłem wszystkie zapasy brykietu,drewna etc., chata się rozgrzała jak piec. śpimy przy otwartym oknie cały styczeń kable miałem wyłączone. na dole podłogówka działała dla komfortu ale z PC. styczeń uważam za zhajcowany i jest fajnie
  21. osobiście nie robiłbym komina w salonie tylko połączył łazienkę z kotłownią.komin z kotłowni przestawiłbym bliżej ściany z korytarzem/salonem i w tą ścianę wbudował jakiś niezbyt głęboki wkład z szybą na salon.ściana da odbowiednią akumulację.będziesz miał ciepło w łazience salonie i pokojach przyległych, pozbędziesz się jednego komina.ja mam centralnie w domu mini wkład thorma można ogrzać cały dom. w tym miesiącu odpaliłem pierwszy raz od ponad dwóch lat bo przyjechała ciocia w odwiedziny i jest gorąco w całym domu.
  22. mam, użytkuję, nic się nie dzieje złego, wykonanie jest proste i technologia całkiem zmyślna, jak masz ochotę to pooglądaj filmiki, są na tym wątku. pyskówki nigdy nie stosuję w stosunku do ludzi twojego pokroju ponieważ wiem, że mnie w tym pokonasz. jestem na tym forum już jakiś czas i cenię sobie swobodną wymianę poglądów. jak chcesz kogoś nawracać na swoje teorie to proponuję jakieś forum religijne itp. moderatora proszę o wykasowanie moich odpowiedzi do jacentyy ponieważ nie chcę zaśmiecać ciekawego wątku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...