Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

franzrr

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez franzrr

  1. Poniżej przedstawiam zestawienie kosztów dla naszego barwny 132a, strop teriva: 9 800 - robocizna murarzy 2 000 - (mniej-więcej) za stal 5 500 - beton 6 000 - pustaki i cały materiał na terivę 1 000 - 'pierdoły' - śruby, kratownica, ... 2 000 - drewno (stemple + deski)
  2. Wrzuciłem na YT moją wizualizację domku w wariancie I. Byle do wiosny! [url= ][/url]
  3. aaania, pamiętaj, że adaptacja adaptacji nierówna. Zapytaj przede wszystkim o zakres usługi. Czy chodzi tylko o wrysowanie budynku w teren, modyfikacje projektu, projekty branżowe czy też o załatwienie wszystkich niezbędnych papierów (a jest tego co niemiara). W woj łódzkim 2011 ceny były bardzo różne od 3000 do nawet 8-9 000 (!). Pani, która nam robiła wzięła 3,5 (usługa obejmowała komplet, łącznie z chodzeniem po różnych urzędach i załatwianiem kwitów). Efektem pracy było pozwolenie. Czy zima przyjdzie czy nie przyjdzie? My zaczynamy c132a od wiosny
  4. Co do ocieplenia poddasza - niestety nie mam na tyle wiedzy, aby Wam odpowiedzieć. Ja zamierzam ocieplić zgodnie z sugestiami zawartymi w 'pakiecie'. Teraz projekt jest w adaptacji więc 'pakietu' również teraz nie mam przed oczami. U mnie jednak nie planuję podłogówki lecz tradycyjne grzejniki. Jak można zrobić cyrkulację bez pompki? Barwniacy, którzy już użytkują domki - jak rozwiązaliście cyrkulację?
  5. Witam, Jestem kolejną osobą, która zamierza budować Barwnego w wariancie I. Temat przejrzany już "od deski do deski". Jest to doskonała skarbnica wiedzy. Będziemy budować w woj. Łódzkim. Przy okazji - może jest ktoś w okolicach Wawy lub Łodzi, kto chciałby zaprezentować swój dom - najchętniej w wariancie c132a? Zmiany, które przewiduję w projekcie (a które są już właściwie standardem): 1. Przesunięcie komina na ścianę przy schodach. 2. Połączenie dolnych łazienek. 3. Wygospodarowanie garderoby/schowka na poddaszu na wprost schodów + usunięcie tego okna. 4. Dodanie okna nad schodami. 5. W łazience na górze wygospodarowanie podłóżnego pomieszczenia pod skosem na potrzeby prania oraz suszenia. 6. Ogrzewanie: piec 1-funk z zasobnikiem. Ponieważ jestem na etapie adaptacji projektu, chciałbym podpytać Was, czy może już się zastanawialiście nad nast kwestiami: 1. Czy cyrkulacja wody (projekt przewiduje) jest niezbędna? Myślę, że łazienki góra + dół pewnie dałyby radę bez cyrkulacji, a co w przypadku kuchni? Czy może lepiej w ogóle nie przejmować się tematem i zostawić jak jest? 2. Zamierzam docieplić domek zgodnie ze wskazówkami z 'pakietu energooszczędnego' Muratora - myślicie, że to dobry pomysł (i rozsądnie wydane pieniądze)? Pamiętam o sugestii odn przesunięcia słupów do światła budynku. 3. Dość dawno temu spotkałem się w wpisami (bardzo krótki wątek o c132a), żeby uważać na otwory drzwiowe i oknowe - że są niestandardowe. Czy w najnowszych wydaniach, również jest ten problem? (Drzwi zewn, 235x100, brama garażowa 460x215) 4. Czy na etapie adaptacji należy już zastanowić się nad oświetleniem zewnętrza (wyprowadzenie instalacji do punktów świetlnych wokół) 5. Czy ktoś z Was planuje wyprowadzić wodę do garażu oraz na zewnątrz (osobny licznik)? 6. Do osób, które powiększały taras - jakie wymiary mają teraz wasze tarasy? Chyba trochę zasypałem pytaniami forum, ale może się coś rozrusza .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...