Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Quaritto

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Quaritto

  1. witam, znalzlem jeszcze coś takiego: haba, sbr primo+ wiro jak to wyglada na tle ZBS-6C ? w haba podobają mi się pokrywy "kameleon" czy coś takiego da się dostać do zbs?
  2. Witam, prosze o pomoc w doborze rodzina 4 osobowa, może bedzie 5, ilośc zużywanej wody - nie mam pojecia, ale nie jesteśmy oszczędni musi być jak najmniej awaryjna i możlwie mało obsługowa, bezwonna - nie ma idealnych, wiem zastanawiam się nad 3: Bio Easy Flow 5 9400zł SBR ZBS-6C 9000zł Biorock - nie znsam ceny prosze o opinie, ja już głupieje od czytania tych wszystkich wątków prawdopodobnie będe musiał montować sam, brak instalatorów w okolicy pozdrawiam
  3. link do zdjęc https://zapodaj.net/images/2ffb1865f6008.png https://zapodaj.net/images/4698c0f16bd26.png oczyszczalnie jeszcze nie ma, jestem na etapie przygptpwania wszystkiego do wylewek
  4. odświeżam, czy cyrkulacja na rozdzielaczu to nic innego jak trzecia belka (powrotu cieplej wody) z pompą obiegową ? bo widzialem rozdzielacze z belką dzieloną na rozdzielacz i pompą, ale to tylko widzialem w internecie, nigdzie indziej..
  5. mógłbyś zatem odnieść się konretnie do mojego przypadku? jak Ty to widzisz?
  6. niestety mam blachodachowke i nie ma mozliwosci zeby to bylo ladnie wykonczone dlatego chce tego uniknąć, dwa, staram sie robic dom pasywny, energooszczedny, a takie cos to duzy mostek termiczny trzy, nie po to zrezygnowalem z kominów zeby teraz wypuszczac odpowietrzenia na dach ale wiem o co chodzi, widzialem cos takiego
  7. w projekcie są kominy, u mnie nie ma, w projekcie nie ma jedej lazienki, u mnie jest. Teoretycznie mając zawory napowietrzniajace to nie ma koniecznosci wyprowadzanie rur ponad dach, ale to teoria, a w interecie pisze roznie, a ja juz sam nie wiem
  8. aby uniknąć robienia kominków w dachu mozna do zrobic w podbitce? oczyszczalnie bedzio biologiczna.. jakies inne rozwiazanie?
  9. Witam, przeszukałem fora, obejrzalem rózne filmiki na yt ale odpowiedzi mi brak Jak zrobic a dokladnie gdzie musze zrobić odpowietrzenie kanalizacji w domu w którym mam 8 punktów (odpływów głownych do oczyszczalni) Dodaje zdjęcia aby to zobrazować - wszystkie odpływy są fi 110 - tylko dwa idą do góry (w tym jeden fi 50 pod umywałki) - górny prysznic i wanna rury będą szły pod podłogą (na zabudowanym suficie na parterze) brak miejsca na uzyskanie spadku w podłodze - dom bez kominów myśle dawać zawory napowietrzające McAlpine lub coś takiego wiem tylko ze jeden pasuje mi dać nad WC w górnym pionie, ale czy tylko jeden? czy w toalecie pod schodami dać drugi, a w łązience na parterze koło WC trzeci? link do zdjęc https://zapodaj.net/images/2ffb1865f6008.png https://zapodaj.net/images/4698c0f16bd26.png
  10. .
  11. a ja wiem czy ma taki zapach.. nie śmierdzi wilgocia ani grzybem.. tylko tak jak w drewnianym domu na wsi:p mam zdjęcia ale na nich nic nie widać jeśli chodzi o bale deski, czy cos znaczącego, ale jesli chcesz wysle na pw
  12. bardzo dobre pytanie;p bo sam nie wiem kupilem domek z zamiarem odnowienia go (ale z tynkiem) i w środku jest otynkowane wiec nie wiem jak jest, a z zewnątrz tak jak mowilem jest wełna i na to płyty.. cos jak osb ale ze 3mm grubosci. Oczywiscie nie kupilem go w ciemno bo sprawdzalem w kilku wyrywkowych miejscach jak wyglada drewno pod spodem i jest zdrowe, suche, bez grzyba i wilgoci wiec mam nadzieje ze wszystko jest ok. Dopiero przygotowuje sie do tego wszystkiego i chce nabrać wiedzy na ten temat, dlatego go założylem;)
  13. z tego co już wyczytałem i to chyba na tej stronce.. "Wykończenie elewacji stanowi tynk cienkowarstwowy o dużej paroprzepuszczalności, silikatowy bądź mineralny." Wgl znalazłem ten artykuł:http://muratordom.pl/budowa/domy-drewniane/domy-drewniane-ocieplenie-domu-tylko-welna-mineralna,109_5313.html?cat=109 ale już po założeniu tematu. W kazdym bądż razie zamierzam odbudować, odrestaurować, odnowić czy jak kolwiek by to nazwał stary drewniany dom z bali, Bedę mial jeszcze mnustwo pytań odnośnie tego bo na wiosne chce zacząc i jeśli duzo dowiem sie z tej stronki (a zadalem rowniez pytanie - bez odpowiedzi na innym forum) to pofatyguje się i zrobie zdjecia przed, po, opis moich prac i wgl.. - dla potomnosci:D. Teraz bede szukał jaki impregnat przed tynkowaniem i jak nie znajde nic ciekawego bądz bede mial wątpliwosci to tez bedzie nowy temat (chyba ze juz jest oczywiscie)
  14. noo nieźle, nawet niewiedziałem, że jest takie coś, przeszukałem google i allegro i to tzw wełna fasadowa.. jeśli Zbyszek jesteś w temacie to może wiesz jaką grubość wystarczy zastosować? czy po zastosowniu tej płyty etapy tynkowania są takie jak przy steropianie?
  15. no fajnie by tak było, alee z tego co wygrzebałem z neta to nie powinno się stosować styropianu ponieważ zatrzymuje on wilgoć a drewno powinno oddychać(?) dlatego wskazana jest wełna..
  16. Witam, chciałbym ocieplić i otynkować drewniany dom z bali ale jestem zielony w tych sprawach. aktualnie dom jest ocieplony wełną i przykryty jakimiś cienkimi płytami drewnianymi. Ja chciałbym ocieplić i otynkować ten dom, nie wchodzą tu w gre żadne sidingi, blachy, płyty... Czy jest możliwość otynkowania takiego domu? wiem, że nie moża stosować styropianu, więc bedzie wełna, i tu sie pojawia ten problem, jak i czy da sie takie cos otynkować?
  17. raczej nie, tam jest max 3cm i to nie tak, że stojąc na wprost, bo profil jest schowany do połowy tylko miedzy profilem a scianą patrząc w bok... (bo brama byla wymieniana na miejsce starej) mam nadzieje że wiadomo oc o mi chodzi;)
  18. skorzystam z okazji, że temat uaktulniony;) otóż obsadzam brame i jestem na etapie, że zostało mi wypełnić szczeliny między profilami a scianą, co wy na to żeby zrobić to pianką?od wenwątrz i zewnątrz chyba też..
×
×
  • Dodaj nową pozycję...