Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

siwy_001

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    67
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez siwy_001

  1. Bzdurna ta ankieta. Dom.pl, extradom i dobry-dom to portale pośredniczące w sprzedaży, oferują projekty wszystkich wymienionych biur.
  2. https://www.facebook.com/projekty.archetyp/posts/414788738722403 https://www.facebook.com/projekty.archetyp/posts/416124475255496
  3. Witam Jak wasza driada ? Jest szansa na kolejne zdjęcia z postępów na budowie ? Mieszkacie już ?
  4. Ciekawi mnie co się zyskuje bawiąc się w ramy z kontenerów zamiast np szkieletu stalowego z profili zimnogiętych. I czy to dalej jest dom z kontenerów czy tylko z wykorzystaniem ich elementów.
  5. Znajdź projektanta który będzie adaptował. Niech zadzwoni do pracowni po projekt, jako nowy pośrednik dostanie pewnie z 20 % prowizji. Jak się dogadacie to tą prowizją może się podzielić bo i tak będzie kasę brał za adaptację niezależnie czy kupiłbyś projekt i z nim przyszedł i czy adapter by kupił za ciebie.
  6. Pewnie chodzi o informację o możliwości zastosowania ekologicznych źródeł energii solary itp.
  7. dom.pl to nie pracownia tylko sklep internetowy z projektami różnych pracowni. to tak na marginesie
  8. Projekt bez zagospodarowania działki też nie spełnia, powinni dołączać do gotowców
  9. Witam Charakterystyka energetyczna do pozwolenia na budowę rzeczywiście jest wymagana, jednak to co jest dołączane do projektów gotowych jest przeważnie tylko tzw "sztuką" czyli jest bo wymógł to na pracowniach rynek i inwestorzy którzy dzwonili z pretensjami a urzędy to przyjmują bo nie mają obowiązku i prawa tego kwestionować. Nie jest to rzetelnie zrobione opracowanie bo brakuje w nich lokalizacji, ustawienia względem stron świata itd. Jeżeli ma to być dobrze zrobione to do każdej budowy trzeba to robić osobno. Powinien to robić architekt adaptujący ewentualnie pracownia za opłatą, po przesłaniu wymaganych do sporządzenia danych.
  10. Trzymam kciuki. Jak będziesz miał koncepcję to pochwal się, jestem ciekaw jak to będzie wyglądać. pozdrawiam
  11. Jaki mostek? Jak się dociepli to mostka nie będzie. Nie takie kształty się buduje i da się to bez mostków zrobić bez problemu. To że więcej roboty przy wykańczaniu takich miejsc i fizycznie-teoretycznie większe straty przy załamaniach to inna sprawa ale mostkiem tego bym nie nazywał.
  12. Ciekawi mnie jak się odbywa taka weryfikacja. Co mają twoje kosztorysy np. czego nie mają inne i o co w ogóle chodzi.
  13. Moim zdaniem tak, nikt nie powinien kwestionować tego że suszarnia czy pralnia jest ogrzewana, doświetlona oknem itp i niczym nie różni się od pokoju. Dla spokoju można ewentualnie doprowadzić tam wentylację, podłączenie wody i kanalizacji.
  14. Myślę, że dom powinien mieć wydzielone 2 osobne lokale żeby to przeszło.
  15. Jeżeli chodzi o parametry cieplne przegród to większość nowo powstających projektów spełnia z zapasem wymagania energooszczędności określonych np w tzw standardzie NF40. Reszta to kwestia instalacji rekuperacji, pompy ciepła itd. Można to mieć w projekcie ale podejrzewam że instalatorzy którzy dostarczą własne urządzenia nie będą nawet zaglądać do projektu tych instalacji tylko zrobią to po swojemu. Ważne żeby w proj. budowlanym były przewidziane miejsca na te instalacje, odpowiednia wysokość dla sufitów podwieszanych kryjących kanały, przebicia w stropie itp. Chyba że chodzi o projekt indywidualny - wykonawczy, wtedy można na etapie projektowania wybrać konkretne urządzenia danych firm i wszystko mieć naniesione na projekt ale do tego nie musisz mieć specjalistycznej pracowni, każdy w miarę ogarnięty architekt ci to zrobi. p.s. podoba mi się ta magia słowa energooszczędonść i marketing z tym związany
  16. Wystarczy odpowiednio nazwać
  17. Mogliby zwolnić np z zusu pierwszego zatrudnionego pracownika. To by rozruszało gospodarkę, a tak to pół narodu ma jednoosobowe firmy. Ale robi się offtop to może nie brnijmy już w te tematy
  18. Tylko czy to logiczne i sprawiedliwe że 100 % społeczeństwa zrzuca się na zaspokojenie potrzeb mniej niż 0,01 % ludzi ? Bo to nie są ani najbiedniejsi ani najbardziej potrzebujący tylko tacy co kupują pierwsze mieszkanie na kredyt i akurat wstrzelili się w wyznaczone ramy regulaminu. to tak na marginesie
  19. Zrezygnuj z wykusza (80 cm) i już ci się zmieści, można ewentualnie dodatkowo poszerzyć dom od strony jadalni o 50 cm co zrekompensuje brak wykusza w jadalni. Zmiana nieduża, nie będzie to kosztowne.
  20. Rzeźbienie, po wybudowaniu musisz mieć inwentaryzację powykonawczą do zgłoszenia zakończenia budowy, rozbieżność między projektem a inwentarką będzie prawdopodobnie podstawą sprzeciwu urzędu. Jak już rzeźbić to w projekcie przed złożeniem papierów do pozwolenia na bud.
  21. Pustaki szklane nie spełniają normy na przenikanie ciepła ani dla ścian ani dla okien, nie powinno się ich używać w pomieszczeniach mieszkalnych, ewentualnie garaż. Z tymi mlecznymi oknami to jeżeli mogłoby to mieć sens to wtedy gdy byłyby w podwyższonej odporności ogniowej, takie okna kosztują kilka razy więcej niż zwykły fix, ale to dyskusyjne i spotkałem się z różnymi interpretacjami takiego rozwiązania. Ciekawi mnie czy ktoś się z tym spotkał i co na to urząd.
  22. "7) powierzchni użytkowej lokalu – należy przez to rozumieć powierzchnię wszystkich pomieszczeń znajdujących się w lokalu, a w szczególności pokoi, kuchni, spiżarni, przedpokoi, alków, holi, korytarzy, łazienek oraz innych pomieszczeń służących mieszkalnym i gospodarczym potrzebom lokatora, bez względu na ich przeznaczenie i sposób używania; za powierzchnię użytkową lokalu nie uważa się powierzchni balkonów, tarasów i loggii, antresoli, szaf i schowków w ścianach, pralni, suszarni, wózkowni, strychów, piwnic i komórek przeznaczonych do przechowywania opału; " Nie wiem w sumie co będzie z garażami i kotłowniami bo nie są tu wymienione, a jak nie są to pewnie ktoś wpadnie na pomysł żeby to jednak dodawać. Poprawcie mnie jak się mylę
  23. Okna czy rodzaj pokrycia to zmiany nieistotne, grubość ocieplenia wpływa na wymiary budynku i powierzchnię zabudowy.
  24. Ciekawy domek letniskowy, podobny projekt można zamówić u architekta, gotowca nie spotkałem. Jako dom całoroczny nie wyobrażam sobie korzystania z niego, ale pewnie się da.
  25. Może po prostu napisać do pracowni w tej sprawie, na pewno mają szczegółowe rysunki
×
×
  • Dodaj nową pozycję...