Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

2pac

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez 2pac

  1. Balto Przed zatopieniem siatki w kleju ściany zagruntowałem Unigruntem Atlas, czy tera pod farbę (akrylowa śnieżka) mam też Unigruntem pociągnąć, czy może dedykowanym gruntem śnieżki - ACRYL-PUTZ® GP 41 Grunt Głęboko Penetrujący. Zależy mi na tym aby klej był zabezpieczony/wzmocniony, ale też aby z nakładaniem farby nie było problemu.
  2. Nie wiem czy się zrozumieliśmy stary tynk jest cementowo-wapienny, kiedyś malowany, potem położona styrosuprema, która teraz zdjąłem. Stara farba miejscami się dobrze trzyma, wczoraj ścianę potraktowałem karcherem a jutro chcę ja przestrzec papierem/siatką na pacy. Następnie położyć klej z siatka i to zamalować farba akrylową. Czy wcześniej przed klejem gruntować stary tynk cem-wap, nawet jeśli jest stara dobrze trzymająca się farba?
  3. Tynku nowego nie chcę robić, tylko ten stary przygotować pod malowanie. Pęknięcia są gdyż wcześniej na ścianie leżała styrosuprema.
  4. Mam budynek gospodarczy otynkowany tradycyjnym tynkiem cem-wap, miejscami wymaga naprawy (pęknięcia 0,5-3mm). Wydaje mi się, ze najlepiej go będzie naprawić gotową zaprawa cem-wap gdyż stary i nowy materiał będzie taki sam, dla wzmocnienia chce zastosować siatkę do wtapiania w klej. Czy to się sprawdzi? A może do naprawy wykorzystać klej i siatkę? Czy i czym zagruntować powierzchnię przed naprawą?
  5. I tak właśnie zacząłem działać Na ocieplenia budynku mi nie zależy, a tynk pod suprema w dobrym stanie. Zalepie dziury po kolkach i pomaluje ścianę. Surma ładnie się zdejmuje,,styropian w bdb stanie może jeszcze znajdzie się amator.
  6. Witam Posiadam budynek gospodarczy, który na początku lat 90 został docieplony supremą(styropian z wiórami w cemencie). Montaż wyglądał następująco: nawiercano dziurę, w która wbijano kołek drewniany,następnie płytę mocowano 10 calowym gwoździem i wszystko spięte drutem, żadnego kleju i cementu, na wierzch położono tynk. Przez kolejne lata malowano wapnem potem parę razy emulsją. Obecnie każda płyta się odznacza, ściana jest spękana. Farba odstaje. Czy można teraz: Każdą płytę na nowo zakołkować x4, oczyści z luźnej farby, zagruntować i położyć siatkę z klejem, a następnie pomalować Czy będzie to miało ręce i nogi, bardzo proszę o poradę, gdyż jestem totalnym laikiem. Nie ukrywam, że zależy mi na minimalnych kosztach.
  7. Pytanie jak w temacie: Sezon grzewczy rozpocząłem 7 października, średnie dobowe spalanie to 6,8m3. Temperatura w domu 20C [ godz. 6-8, 16-23], w pozostałych godzinach 19C. Kocioł Immergas Mini Eolo. Załącza się 3-4 razy dziennie i pracuje do 1 godz - w godzinach gdy dobija do 20C. Temperatura na kotle nastawiona na 57C. Na CWU poza sezonem grzewczym średnio zużywał 0,7 m3, zasobnik 80 litrów. Dom z początku lat 90, okna plastiki nowe, pow. 110 m2, plus piwnica nieogrzewana, ściana 1,5 suporeksu w ścianie ok 5-7 cm styropianu, strych nieużytkowany, na stropie 5 cm styropianu zalanych szlichtą [myślę o położeniu na strychu wełny mineralnej tylko nie wiem czy 15 czy 30 cm] Czy zużycie gazu w takiej ilości jest poprawne?
  8. Dostałęm dzisiaj ofertę: Kocioł Immergas Eolo Star + zasobnik 120+zestaw kominowy+materiał+montaż= 6626 PLN Sterownik pokojowy ok. 300 PLN Teraz pytania: 1) jak jest różnica miedzy kotłami immergas: "eolo star" a "eolo mini"? 2) Podana cena jest ceną netto. Jakiej wysokości jest podatek dla tego typu towaru i usługi?
  9. Czyli kocioł z zasobnikiem. Myślę, że 100 L wystarczy. W takim razie jaka moc kotła? Czy jest ona taka sama dla kotła kondensacyjnego i niekondensacyjnego? Myślałem o takim zestawie: Immergas Eolo Mini 3E 24KW + Zasobnik 100L+dedykowany sterownik pokojowy
  10. Tytuł kontrowersyjny, ale wyjaśniam. Chciałbym docieplić strop na strychu, na którym położono styropian 4-5 cm i zalano szlichtę. Jakiej grubości dołożyć wełnę? Czy muszę kłaść jakąś folię pod wełnę? Dodam że strych nieużytkowany.
  11. Niestety miejse monatżu kotła nie może być zmienione, wymagałoby to duzej przebudowy. Chodzi mi o to czy jest sens inwestować w kocioł z zasobnikiem w momencie kiedy nie ma cyrkulacji
  12. Witam wszystkich! Jak w tytule mam totalny mętlik w głowie zwiazany z insatalacją gazową w moim domu. Przez 8 lat ogrzewałem dom kotłem węglowym. W ubiegłym roku podłączyłem gaz i przyszła pora na zakup kotła gazowego. Tylko jest dużo ale... 1) Dom pow. 110 m2 w zabudowie bliżniaczej, ściany z suporeksu (1 cały sup. i 1/2 sup. pomiędzy max 5 cm stytorpianu) 2) grzejniki aluminiowe żeberkowe 110 szt. 3) podejście pod kocioł w piwnicy- kuchnia parter, łazienka z wanną na I piętrze, brak cyrkulacji 4) Liczba mieszkańców domu 2 os. dorosłe + 1 dziecko I teraz pytania: 1) Czy jest sens instalowania kotła kondensacyjnego kiedy nie ma podłogówki a nie chcę rozbudowywać grzejników o kolejne żeberka? 2) Czy w zwiazku z brakiem cyrkulacji w c.w.u jest sens zakupu droższego kotła z zasobnikiem jak i tak trzeba będzie czekać na ciepła wodę, która podgrzewana będzie w piwnicy? Bedę wdzieczny za jakiekolwiek sugestie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...