Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

desta13

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez desta13

  1. Jestem w posiadaniu Brata Turbo 140+W komin ceramiczny do kotłów kondensacyjnych na gaz z pojedynczą wentylacją stąd moje pytanie.
  2. Witam, jestem w posiadaniu komina Brata fi140 pod kondesat. Instalator stwierdza, że konieczne jest włożenie tereaz rury kwasowej w istniejącą rurę ceramiczną aby kondesacja była zachowana. Zastanawia mnie jak "fachowiec" chce teraz włożyć rurę kwasową w ceramikę która ma średnicę fi140 kwasówka to fi 60 lub 80 pod kondesaty. Wydawało mi się, że po to system kominowy typu turbo zakupiłem aby powietrze było zasysane z szachtu komina a teraz wygląda na to ze trzeba było kupić zwykły pustak i wkładać tam to na co fachowiec ma ochote.
  3. Witam, poszukuję teraz komina do kotła gazowego kondensacyjnego. Zastanwiam się nad przedziałem pomiedzy jawar-brata-leier lub schidel-plewa. Rozrzut cenowy pomiedzy 2200-3500 zł. Nie chce przepłacić bo większość i tak daje 30 lat gwarancji etc, a najwazniejsza jest jakos murowania niz wybor komina. Zastanawiam się na przykładzie schidla czy kupić cos w rodzaju https://kominygt.pl/kominy/gt-komin-ceramiczny-schiedel-quadro-pro-12-z-wentylacja-system-kominowy-do-kotlow-na-gaz.html#/powiekszenie_komina_33_cm-bez_powiekszenia/wysokosc-6_00_mb a np.zwykłym uniwersalnym https://kominygt.pl/kominy/gt-komin-ceramiczny-schiedel-rondo-plus-14.html#/wysokosc-4_00_mb/powiekszenie_komina_33_cm-bez_powiekszenia gdzie i tak instalator bedzie wkladal kwasowke do ów komina. Proszę o jaką poradę odnosnie producenta w rozsadnej cenie.
  4. desta13

    krzywy chudziak

    @Sławko123 pomijając wątki personalne czy wiesz może jak to ma się do podłogówki czy jednak nie wymaga ona odpowiedniego wypoziomowania dlaczego ? rozumiem, że taka wylewka popęka przy takiej grubości ? ułożenie styropianiu na takich nierównościach jeśli one nie są równomierne będzie trudne by styropian równo całą powierzchnią przylegał do podłogi. Kierownik budowy twierdzi, że tak. Mnie się też wydaje, że to sporo. Reasumując zalecasz styropian. Dobrej alternatywy dla styropianu @Sławko123 nie widzisz ? O skuwaniu chudziaka nie wspominam nawet
  5. desta13

    krzywy chudziak

    @Sławko123 chcę poznać możliwości. To czy mam nadmiar $ czy inne problemy nie są tematem tego wątku natomiast jak rozumiem - mogę wyrównać wszystko styropianem (czy z czasem taka posadzka nie popęka) - czytałem już coś o wysypaniu perlitu (co jest pewnym rozwiązaniem) - wylewka z mixokreta grubości od 1 do 4 cm (najdroższa opcja ale nie wiem czy tak w ogóle można) proszę o poradę osób, które mają doświadczenie jak rozumiem @Sławko123 dla Ciebie / Pana nie jest to żadna nowość i nic nadzwyczajnego. Jednak odchył w poziomie +/- 2 cm jest akceptowalny tak duża różnica już nie. Dziękuję za zrozumienie.
  6. Dziękuje za odpowiedź. Tak planuje ogrzewanie podłogowe w związku z czym, posadzka z mixokreta będzie miałą różne grubości od 1 do 4 cm nie wiem czy tak cienką warstwę się wykonuje na posadzki. Na tak wyrównane podłoże nie powinno być już potem problemów z przyleganiem styro na całej powierzchni. Czy coś jest złego w moich założeniach ?
  7. desta13

    krzywy chudziak

    szukam skutecznej metody naprawy tego błędu. Zastanawiam się czy można na chudziaka wylać posadzkę betonową lub "coś" co zniweluje różnice, na to już styropian i na niego już posadzkę docelową. Czy może są lepsze rozwiązania ? Jeśli taka możliwość jest to czy wykonać wyrównanie wylewką przed czy po wymurowaniu działówek w domu ? Pozdrawiam
  8. Dzień dobry, wykonawca "nie popisał" się z wykonaniem chudziaka gdzie różnica poziomów wynosi około 3-4 cm. W związku z czym szukam skutecznej metody naprawy tego błędu. Zastanawiam się czy można na chudziaka wylać posadzkę betonową lub anhydryt co zniweluje różnice, na to już styropian i na niego już posadzkę docelową. Czy może są lepsze rozwiązania ? Jeśli taka możliwość jest to czy wykonać wyrównanie wylewką przed czy po wymurowaniu działówek w domu ? Pozdrawiam
  9. desta13

    krzywy chudziak

    To może inaczej napiszę. Robiąc posadzkę w domu okaże się w pewnym momencie, że jeden koniec domu w podłogę dam 18 cm styro a w drugim końcu jedynie 12 cm styro. W takim wpypadku ktoś będzie musiał wyprostowoać to co zostało sp*%$# na poziomie chudziaka.
  10. Dzień dobry, w dniu dzisiejszym postanowiłem zweryfikowałem poziom chudziaka fundament, po wymurowaniu pierwszej warstwy ścian konstrukcyjnych. Wszystko ze względu na fakt, że woda deszczowa zatrzymywała się w jednym miejscu budynku. Z wyliczeń wyszła rzecz następująca: okazało, się że z przodu budynku chudziak jest 5 cm niżej niż jego tył na odległości 12 metrów. W tej sytuacji nie wiem czy to już kwestia samego chudziaka czy źle zniwelowana wysokość sciany fundamentowej. Wzywam kier buda ale co dalej z tym fantem nie wiem czy jest sens brnąć dalej w temacie.
  11. @Andrzej733 W tym jest problem, że okna ma przy takim układzie ściany trapezowaty kształt 137x220x139x220. @henrykow dziękuję za opinię i sugestię.
  12. Dzień dobry, mam krzywą ścianę różnica wyosokości na odległości 3-4 metrów wynosi około 2 cm. W związku z czym pytanie czy dalej murować czy ścianę rozbierać i poprawiać. Dodaje zdjęcia gdzie najlepiej widać różnicę tzn. na narożniku oraz na szczycie ściany. Problematyczne jest to, że okno kuchenne również posiada różnicę w wysokości 2 cm względem końców co zostało uzupełnione taką oto wstawką zaznaczoną na czerwono na zdjęciu. Proszę o opinię.
  13. Podpinam się pod temat. Zastanawiam się nad tym materiałem z tym, że nie wiem czy inwestować w grubszy 15 cm czy brać tak jak autor 10 cm. Nie mam wiedzy czy grubość warstwy styropianu będzie miała znaczenie przy ociepleniu fundamentu, lambda dla obu warstw to 0.034. grunty piaski przepuszczalne
  14. Dzień dobry, proszę o ocenę projektu kanalizacji do domu jednorodzinnego parterowego. Mianowicie chodzi o liczbę kanałów odpowietrzających oraz czy liczba odpływów nie jest zbyt duża
  15. Dzień dobry, proszę o ocenę projektu rekuperacji do domu jednorodzinnego. Mianowicie chodzi o umiejscowienie punktów wiewnych oraz wywiewnych. Zapotrzebowanie to około 340 m3 W projekcie martwi mnie troche dlaczego w pralni oraz kotłowni mamy jednocześnie tłoczone i wyciagane powietrze na tak małej powierzchni
  16. desta13

    Lany fundament

    Panowie dziękuję za opinie. Reasumując plan budowlańca wygląda następująco : Ława fundamentwa + ściana fundamentowa LANA do szalunku + ostatnie dwie warstwy z bloczka betonowego (tutaj nie rozumiem po co skoro można całość zalać). Oczywiście ściana bez zbrojenia aby było "taniej" nie koniecznie dobrze, oczywiście bez ustaleń z konstruktorem czy architektem, bo się kiedyś tak robiło i było dobrze.Kier bud oczywiście ma swoją wizję w związku z czym pozostawiłem tą kwestię kierownikowi on się pod tym w końcu podpisuje.
  17. desta13

    Lany fundament

    Też to tak zrozumiałem. Zastanawia mnie co w takim rozwiązaniu jest złe bloczek betonowy czy beton , jest to ten sam materiał, natomiast czuje ze problemem bedzie izolacja przeciwilgociowa lanej sciany fundamentowej do wykopu. Kier bud widocznie ogarnia o co chodzi , pozostaje kwestia czy zostawiac ekipe skoro nawet nie wkopali jeszcze szpadla w ziemie.
  18. Dzien dobry, przychodzę z takim tematem. Fachowiec zaproponował wykonanie ścian fundamentowych monolitycznych do pewnego poziomu a ostatnie kilka warstw wykończyłby bloczkami. Trochę zostałem zaskoczony propozycją gdyż w projekcie mam klasyczną ławę + bloczki, sam wykonawca argumentuje to niższym kosztem i pewnie jest to dla niego dużo szybsze niż murowanie ścian fundamentowych. Zadałem pytanie kier bud i sam stwierdził, że to rozwiązanie będzie tworzyło problem z przemarzaniem ? ( albo czegoś nie zrozumiałem ) przez co odradza takie rozwiązanie. Chciałbym się zaopiniować czy wogóle takie konstrukcje mają racje bytu ? Czy iść na rękę murarzowi czy może kier bud ma rację Budynek parterowy bez podpiwniczenia
  19. Dziękuję wam bardzo za podpowiedzi są bardzo pomocne. Chciałabym jeszcze abyście zaopiniowały zaproponowany układ, na podstawie waszych sugestii rozumiem, że w powyższym błędem jest otwieranie drzwi do środka. w tym pomieszczeniu chciałabym pomieścić pralke (moze byc w slupku) szurake eletryczna (moze byc w slupku) umywalke gospodarcza dodatkowo myslalam pomiescic jakies mopy wiadra chemie deske do prasowania czy suszarke wolnostojącą ( a to trzeba gdzieś pochować) przydałoby sie również miejsce do układania ubrań (czyli jakiś drobny blackik) w tym ukladzie rozumiem ze zle wyglada wejscie do lazienki od strony salonu. dla mnie bledem jest brak polek w prysznicu, co sugerujecie powyzej na zdjecia, pozatym prysznic posiada niestandardowy wymiar, cale pomieszczenie mozna zrotowac w strone korytarza w tym ukladzie okno zostalo zrobione na rowni ze sciana do ktorej przytulona jest wanna ( gdzie sa polki ? ) rozumiem ze nalezy to odsunac wykonano blat do sciany gdzie znajduje sie wanna (problemem jest dojscie do przestrzeni pod ta polka) prysznic i wc zamieniamy miejscami natomiast czy nie bedzie problemu ze swobodnym dojsciu do prysznica
  20. Dzień dobry, w zwiazku z planowana budowa prosilabym o pomoc lub przeslanie opinii co w ponizszym ukladzie funkcjonalnym wymaga poprawy. Moim zdaniem problemem sa 3 pomiesczenia - duza lazienka - pralnia sasiadujaca z kotlowana - uklad kanap w salonie Jesli ktos mialby czas zaopiniowac zalaczony uklad bede wdzieczna za sugestia i porady.
  21. Mam takie pytanie czy można układać płytki po deszczu. Ostatnią noc padało jutro ma przyjść majster do układania pytanie czy najpierw powierzchnia nie powinna zostać całkowicie osuszona ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...