Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

camel998

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez camel998

  1. No to tanio wyszło popatrzcie tu co się kroi http://allegro.pl/wymiennik-entalpiczny-erv-do-rekuperatora-aerisnex-i7315730781.html prawie 5 tysi chcą wariaty:p
  2. No i jak ktoś coś podpowie odnośnie mojego projektu ? Przyszły wentyle R3G 220 nie myślałem że to takie wielkie bedzie:D
  3. Chyba trzeba zapytanie na ich stronie złożyć z tego co tu chłopaki pisali nie mają cennika jako takiego. Jak byś się dowiedział to napisz na forum jestem ciekaw ile ?
  4. No właśnie to jedna z moich bolączek jak zamówiłem ten wymiennik to jeszcze nie doszedłem do tego w tym wątku:D ale cena mnie skusiła.Napisałem do Pani z firmy o przesłanie mi programu ale przysłała pustego maila napisałem jeszcze raz zobaczymy. Obecnie jestem na 202 stronie tego wątku i muszę się pożalić że z ponad 80% rysunków i zdjęć jest nie do odtworzenia szkoda No cóż będzie trzeba więcej dmuchać. Mam pytanko czy te wymienniki tego klingenburga powinny się bujać delikatnie na boki? czy powinny być sztywne. Z uwagi że rysunków i zdjęć na forum jest mało tzn zniknęły mam kilka pytań do was naszkicowałem wstępnie szkic tego co chce wykonać w paintcie . Kotłownie mam małą więć pudło 1,25mx0,6mx0,5m ciężko mi zmieścić postanowiłem zrobić pudło osobno dla wymiennika i wentyli, chce to wykonać ze styropianu xps. Załączam rysunki proszę o porady czy to bedzie pracować jak się należy.
  5. Wymiennik przeciwprądowy wentyle 3RG 220-AD-11-02 wentylacja dla 5 osób 7 kanałów nawiew pe flex 75 i wywiew to daje mi od 150m przy 2m/s do 350m przy 5 m/s
  6. Witam jako nowy na forum muszę napisać że jestem pod pozytywnym wrażeniem tego wątku jestem dopiero na 34 stronie czytania i chyba przeczytam wsio:D Dzięki temu forum postanowiłem też skonstruować własnego reku zakupiłem już wymiennik GS45/500 Klingenburg i dwa wentyle EBM takie jak Adam z tego forum wymiennik 540zł. wentyle 850zł ceny z przesyłką jak uważacie warto?
  7. Nie chce mieć inaczej, chodzi mi o to że ten zbiornik to prostopadłościan i dlatego wężownice chce rozmieścić we wszystkich rogach bo o to chyba chodzi? A jak tak by zrobić tą wężownice Albo może tak w elipse pierwszą a drugą u samej góry w poprzek
  8. OK a jak zrobię takie cóś dwie wężownice 25m fi 18 połączone ze sobą jedna koło drugiej średnicy 34cm w poprzek zbiornika jedna nad drugą jak na tym rysunku już by było lepiej
  9. Poddaje się to jak tą wężownice zamontować kupić 50m rury zwinąć w koło i włożyć tak aby wychodziła z dołu do góry? dostarczanie z dołu pobieranie u góry dlaczego tamta wężownica się nie nada?
  10. No więc bufor to do podłogówki głównie chce ponieważ palić będę drewnem którego mam znaczną ilość a cwu przy okazji. To ja już nic nie rozumiem 1mkw. pow. wężownicy to jakieś 13-15 kW i żeby mieć wodę 10 litrów na min. to potrzeba ze 2m kw. a ta wężownica ma 4,5 to chyba powinno wystarczyć, nie wiem woda się nie zdąży ogrzać w tej wężownicy czy co?
  11. Taką wężownice chce wstawić http://allegro.pl/wezownica-miedziana-karbowana-ocynkowana-4-5m2-i5284795791.html tylko że ona powinna być montowana w pionie chyba a ja chce ją w poziomie zamontować u samej góry aby przechodziła przez całą szerokość zbiornika a zasilanie podłogówki dać tak 30cm od góry aby zabezpieczyć wodę dla cwu poprwnie myślę?
  12. Jeżeli chodzi o fotowoltaike to ja planuje montaż na allegro po 30 zł panel 50W da się kupić z certifikatem TUV wyjdzie 3 tysie za 5 kWp:) + inwerter jakiś. Pokaż mi teraz gdzie dostaniesz solar w takiej kasie, jest tylko jedna wada powierzchnia panel ma 1200x620:eek:
  13. Dziękuje za cierpliwość i wyrozumiałość tak naprawdę to już zacząłem spawać ten zbiornik:yes: wkleję zdjęcia na forum. Największe wątpliwości dotyczą wężownicy CWU tak jak wcześniej Strups napisał że musi być ułożona przeciwprądowo a jak ułożę ją pod samą górą jak na tym rysunku poziomo czy pionowo ta wężownica ma 79cm długości 18cm średnicy podwójna rura. Króćce wychodzące do ładowania oraz podłogówki muszą być po przeciwnych stronach czy w jednej linii?
  14. Widzisz Adamie jak bym posiadał taką wiedzę i doświadczenie w budowie tych zbiorników jak Ty też z chęcią pomagałbym takim lajkom jak ja aby mogli uniknąć jak najwięcej błędów w wykonaniu, chociaż cierpliwość też się kiedyś kończy bo ileż można wałkować w kółko to samo ja to rozumiem. Nie ukrywam przeczytałem trochę tego forum już ale nie mogę otworzyć rysunków które są umieszczane przez Ciebie i innych, orłem z fizyki też nie byłem niestety. Zaproponowałem jak chciałem wykonać ten bufor ponieważ takie mam warunki i możliwości, nie każdego stać na wydanie 6000 zł. Chciałem tylko żeby ktoś z tego forum mi pomógł coś podpowiedział. Pozdrawiam wszystkich
  15. Właśnie chodzi o wyporność takiego zbiornika rozumiem? Czytam na tym forum żeby drutami wzmacnić od ściany do ściany ale dla mnie to nie za dobre rozwiązanie wolałbym opasać ten zbiornik kątownikami 40mm o gr. 4mm. większa powierzchnia a drut się trzyma na kawałeczku spawu. Nie chodzi mi o to czy ten zbiornik wytrzyma parcie tylko czy będzie spełniał swoją funkcje jako bufor? A także czy wężownica ułożona na samej górze ok. 30cm od góry z rury miedzianej 18mm 25m długości wystarczy czy zamontować tam wężownice z rury karbowanej o pow. 4,5m. Bufor spawany przez zawodowego spawacza i on uważa że druty mogą nie wytrzymać.
  16. Witam wszystkich chciałbym się zapytać czy wykonanie bufora w formie prostopadłościanu będzie dobrym rozwiązaniem? Oczywiście wzmocniony dookoła kątownikami. Załączam rysunek jak chce to wykonać. Czy wężownica z miedzi karbowanej umieszczona na samej górze przez całą szerokość to dobre rozwiązanie i czy te 4,5 m jest wystarczające? Bardzo proszę o pomoc dziękuje za wszystkie posty.
  17. Do mpoplaw i zbiegulec bardzo mi przykro ale wasze kłutnie w niczym mi nie pomogły. Tak jak już zauważyliście nie jestem praktykiem, jakimś wyspecjalizowanym mistrzem w ogrzewnictwie, jak bym był to bym doradzał nie prosił o pomoc. Myślalem że ktoś mi tu pomoże zrobić ten system dobrze coś doradzi lub poprowadzi na właściwą drogę.
  18. No właśnie myślałem i ze względu na koszt odpuszcze sobie chyba że sam ją wykonam. Na oku mam taki bufor http://allegro.pl/bufor-zbiornik-1000l-metalowy-i4020868018.html co myslicie warto zaryzykować większy nie wejdzie niestety.
  19. No właśnie czy się da:eek: u mnie już jest 35 cm styro w podłodze 30cm wełny w skosach i 50cm wełny poddaszu w ścianach oscyluje miedzy grafitem 15cm a 20cm o wentylacji nie wspominam, i weź zrób tak aby on rzeczywiście spalin te 4 m drewna. Chociaż odbiegamy od tematu i myślę że jeśli kocioł na paliwo stałe to tylko z buforem może się sprawdzić. A ogólnie chciałem zapytać czy ktoś ma dom niskoenergetyczny i instalacje z buforem ?
  20. Bardzo dziękuje za zainteresowanie do G69 : no masz racie od razu to lepiej wygląda ale czy nie lepiej jeszcze tą pompe dać przed zaworem mieszającym na pionowej rurce. dzięki czy można tu jeszcze coś poprawić. Do mpoplaw: nie zrozumieliśmy się ja liczyłem to dla drewna 30kgx 15.000kjx80%/3,6=100kW w sumie to te 60 kg to i tak za dużo, teoretycznie ciekawe jak w praktyce?Czy ktoś tu pali drewnem tak że rzeczywiście tyle mu pali ? Ogólnie to bardzo dziękuje za wszystkie porady. A tak w ogóle moje zapotrzebowanie z OZC wyszło 176 Mj/m 47 kW 34.000.00 Mj/rok/15 MJ=2266 kg drewna:jawdrop: dla CO i staram się wszystko tak zrobić aby to osiągnąć ale nie wiem czy to jest realne. Najbardziej realne chyba z buforem bo podajnik to ile wsypiesz tyle zeżre; Jeśli mi si to nie uda to OZC w dupe można se wsadzić a w domy pasywne to nigdy nie uwierze:rolleyes:
  21. o wreszcie mi się udało wrzucić schemat I teraz niech mi ktoś powie że ten schemat jest dobrze wykonany
  22. Kociołek planuje 15 kW nie wiem jak długo się pali ale załadować można 60kg to wychodzi jakieś 10 godzin palenia i tera 10x15kW=150kW. Odbiór ciepła 7kW na instalacje to 70kW i zostaje 70kW właśnie w buforze (1000l) żle myśle? Tylko co teraz jak odbiór zmniejszy się do 2kW Bufor będzie miał wysokość 2m kocioł nie wiem 1m to chyba nie potrzebny zaleca producent kotła aby stosować laddomat. Tak właśnie drabinki pójdą z rozdzielacza ta sama temp. Nie wiem ale pompa jest umieszczona chyba na powrocie, powrót wody miesza się z zasilaniem i potem pompa tloczy na rozdzielacze pomarańczowy kolor, to jest żle? Chyba musze to lepiej rozrysować. Albo zmienić gościa co mi robił ten schemat
  23. Zobacz w tym miejscu ten zawór zwrotby ? czy tak lepiej podłączyć podłogówkę niż przez wężownice? Ten zawór ma służyć aby woda z buforu nie mieszała się z zasilaniem ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...