Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tripler

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Tripler

  1. Czy ktoś pomalował już tynki cementowo wapienne robione przez producenta mieszanki Nida? Jaki jest efekt końcowy? Czy wychodzi na tyle równo i gładko że ściana podświetlona halogenem/ledem nie drażni efektem wizualnym? Wciąż pozostaję przed dylematem - tynk cementowo wapienny Nidy czy gipsowy Knauf Diamant. Macie jakieś doświadczenia? Z góry dzięki za rady i opinie. Pozdrawiam D.
  2. Gonzo, bufor masz podłączony przed grzejnikami/podłogówką czy za? Czy dobrze zrozumiałem, grzejesz od 18-23 (nagrzewasz bufor i układ) i wyłączasz grzejniki na noc żeby mieć CWU na następny dzień. A gdybyś nie wyłączył grzejników na noc? Jak następnego dnia włączasz grzejniki robią się gorące? Moje pytania może są tendencyjne ale po Twoim poście zaczynam się zastanawiać czy akumulowanie ciepła w dość małym buforze (600/200ltr) ma wogóle sens.
  3. Czy ma ktoś Kominek z PW + bufor + podłączenie tego wszystkiego do podłogówki? I jak się sprawuje? tzn jak szybko wychładza się woda w zbiorniku.
  4. A bufor masz zbiornik w zbiorniku? Jak nie zakręcasz grzejników na noc cała c.w.u. się wychładza? Poważnie rozważam czy nie zrobić ogrzewania podłogowego w całym domu, żeby nie tracić ciepłej wody z bufora na grzejnikach i nie komplikować całej instalacji. Rozgrzana podłoga będzie potrzebowała teoretycznie mniej energii. Myślisz że wtedy bufor dłużej będzie trzymał ciepło?
  5. Wiem, temat wałkowany przez setki wątków, ale konia z rzędem temu kto mi podrzuci link z odpowiedzią na pytanie od użytkowników, a nie teoretyków instalacji kominka z PW połączonego z niewielkim zbiornikiem akumulacyjnym. Poszukuję odpowiedzi czy przy dobrze zaizolowanym domu (dane poniżej) i kominku z PW 24KW warto zainstalować bufor? np. 500ltr (w tym 160ltr C.W.U.) Jak to się sprawuje w praktyce? Nie chciałbym go ładować w nieskończoność. Nie jest to tani sprzęt, planuję Galmet 500/160 L 1-W , stąd moja wielka prośba o odpowiedź czy warto. W domu 60% podłogowe, 40% grzejniki. Czy grzejniki lepiej włączyć przed czy za buforem? Czy w trakcie 2-4 godzinnego palenia nabijemy bufor? Czy 500-600ltr wystarczy? Jeśli tak to orientacyjnie na ile czasu? Jak taka instalacja się sprawuje w praktyce? Czy przy jednym wieczornym paleniu 3-4godz zapewnimy temp w domu 21C na całą dobę? Dom 220m2, dobrze zaizolowany podłoga 15cm U=0,37W/mk, ściany 15cm U=0,31 W/mk, dach 30cm U=0,33 Z góry dzięki Pozdrawiam
  6. Nie rozumiem co miał wnieść ten wątek do dyskusji? Przemyśl ponownie swój post, idź na spacer, i wrócimy do rozmowy... Pytanie do użytkowników kominka z PW, w ile czasu nagrzeje się zbiornik 300ltr 'od zera' przy mocnym paleniu? I jak szybko się wychładza do 40C.
  7. Hydraulik nie widział jeszcze ani domu, ani kominka. Ot tak po prostu podzielił się ze mną swoją mądrością z którą się nie zgadzam. Konstrukcja obydwu kominków jest w końcu taka sama, mogę przecież kupić 19kw też w panoramie i podobnie będę układał drewno na środku paleniska... więc moc dla mnie ma drugorzędne znaczenie. Kupując piec gazowy o mocy 24kw tez nie jest powiedziane że trzeba wykorzystywać go na 100%, może przecież chodzić powoli wykorzystując np 6kw mocy.
  8. Witam szanownych forumowiczów. Studiuję od pewnego czasu forum w poszukiwaniu informacji nt kominka z płaszczem wodnym i podłączeniu go do bufora z CWU. Nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na poniższe pytania: -chciałbym podłączyć zbiornik 300ltr z dwiema wężownicami, dogrzewając się kominkiem ładuję ciepłą wodę. Do jakiej temp. nagrzeje się woda w takim zbiorniku przy 'standardowym' paleniu, tj z lekko przymkniętym szybrem.? -Przy 3 osobach cieplej wody wystarczy np. na 48 godzin przy korzystaniu z prysznica? -Czy to się wogóle opłaca pod względem inwestycyjnym w nowo budowanym domu? w sumie wydatki na CWU nie są takie duże... ale z drugiej strony po coś ludzie robią np. solary:) -dogrzewać wodę kominkiem można właściwie przez 7msc, więc super sprawa, nie płacimy za gaz. Ale... w pozostałych 5 msc podgrzewamy nie np. 120ltr tylko 300ltr:/ czy bufor jest na tyle dobrze ocieplony że nie ma dużej różnicy czy dogrzewamy gazem 120ltr czy 300ltr? Co o tym myślicie? Lubię palić w kominku, szkoda by mi było tego nie wykorzystać. Kominek chcę mieć w panoramie 24kw. Czy ktoś korzysta z takiego układu? Jak się to sprawdza, no i czy warto?? Pzdr Darek
  9. Mam pytanie, odnośnie doboru kominka. Upatrzyłem sobie kominek MILA 24KW z płaszczem wodnym, na to mój hydraulik stwierdził że będzie on zbyt dużej mocy i mogę 'zagotować wodę' bo nie będzie miała gdzie rozchodzić się w układzie. Poleca mi 19KW. Czy nie jest to jakaś bzdura? Wydaje mi się że im większy kominek tym większy układ, więcej wody itp, to chyba ciężej go zagotować. Podkreślam że nie będę go wykorzystywał na 100% mocy. Najpierw porządne rozpalenie a potem drobne dokładanie do kominka. Dom będzie ok 200m2 planuję w 3/4 zrobienie podłogówki + zbiornik na CWU z dwiema wężnownicami ok 300ltr, grzanie z pieca gazowego + z kominka. Czy mój hydraulik się myli? Czy zbiornik na wodę 300ltr nie będzie zbyt duży?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...