Tak jak poradziłeś kotwy wykonałem z drutu 10mm ze stali H25T. Postanowiłem nagwintować je z dwóch stron, na końcu kotwy jeszcze
dodam nakrętkę ze stali żaroodpornej, która dodatkowo wzmocni zakotwienie pręta. Kotwy rozstawie w dwóch rzędach(10cm od krawędzi) po trzy plus dwie na dłuższej osi w 1/4 i 3/4 odległości od krawędzi, w sumie 8 kotew.
Jako płytę włóknistą dobrałem płytę "Holterm 1260 M - max. temperatura: 1260 st. C - gęstość: 220 kg/m3".
Zaprawa najodpowiedniejsza wydaje mi się BOS125. Wytrzymuje temperaturę do 1250*, przy czym jest stosunkowo lekka(1.85 g/cm3). Dodatkowo, wzmocniony włóknami stalowymi. Najdokładniej opisane jakie udało mi się znaleźć to "włókna DRAMIX", jednak i tu jest mało informacji na ich temat, przez co może być problem z uzupełnieniem tabeli(wykazu elementów). Dlatego zastanawiam się czy można potraktować taki beton jako kompozyt i tak jak napisałeś do oznaczenia dodać końcówkę st.
Na pokrywę dobrałem blachę ze stali, podobnie jak kotwy H25T o grubości 10mm, choć tu jeszcze nie jestem pewien. Stale żaroodporne są dość trudne w obróbce, a chcę w jednym arkuszu dodatkowo wygiąć ze wszystkich stron zakładkę, tak aby przynajmniej płyta włóknista się schowała, można też trochę wyprowadzić wylewkę. Planowałem zakładki w granicach 5cm, o tyle właz by wystawał ponad płaszczyznę reszty obudowy, dalej krawędzie betonu będą pochylone pod lekkim kontem aby ułatwić osadzenie w otworze. Nie mogę też dać zbyt cienkiej blachy, bo całość będzie dość sporo ważyć, a do powierzchni blachy trzeba jeszcze przykręcić elementy nośne które mogły by ją wyoblić.
Prosiłbym jeszcze o Twoją opinię co o tym sądzisz Oraz miałbym pytanie odnośnie wylania betonu, mianowicie czy mogę go wlać bezpośrednio na włazie przy osadzonych kotwach, czy lepiej go uformować w szalunku, po czym przykręcić do włazu? Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam