Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mn1s1ek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    100
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Mn1s1ek

  1. Blacha ??? No ja chciałem tanio ale blachę to się kładzie na dachy a nie do kuchni. Jak to będzie wyglądać ? To już lepiej byłoby olejną pomalować...
  2. Witam, o radę proszę... Malutkie mieszkanko 30 m2 na poddaszu (czyli raczej spory namiot). Kuchnia wygląda tak: http://www.miklaszewicz.pl/temp/Kuchnia_1.jpg Pierwotne założenia co do pokrycia ścian płytkami nie sprawdziły się i teraz ściany wyglądają fatalnie: http://www.miklaszewicz.pl/temp/Kuchnia_2.jpg Ściany pionowe nie stanowią dla mnie problemu, bo wyłożę je nowymi płytkami do maksymalnej wysokości. Nie wiem natomiast czym i jak pokryć ścianę skośną ? Jest ona narażona na zabrudzenia tłuszczem od smażenia i gotowania. Tak więc zwykła farba zmywalna w tym miejscu się nie sprawdzi. Tapetę zmywalną od temperatury i pary też szlag trafi po jakimś czasie. Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś rozwiązanie, czym pokryć tą ścianę aby możliwe było jej mycie ? Ważne dla mnie jest aby było to rozwiązanie niedrogie i do wykonania we własnym zakresie. Dlatego np. płyty szklane czy podobne patenty po kilkaset zł za metr nie wchodzą w rachubę. Mam niestety ograniczone możliwości finansowe, w końcu nie mieszkam na 30 metrach ze względu na agorafobię
  3. Witam Szukam jakiś badań na dźwiękoszczelność pakietów 3-szybowych a najbardziej interesuje mnie różnica w dźwiękoszczelności standardowych pakietów 4/16/4 a właśnie tych 3-szybowych. Atestów na przenikalność termiczną jest sporo ale o tej dźwiękoszczelności jakoś się nie mogę doszukać. Potrzebne mi jest to bo nie wiem co bardziej "zatrzyma" hałas z zewnątrz; pakiet 3-szybowy czy np. pakiet 4/14/6. Z fizyki pamiętam, że dźwięk gorzej się rozchodzi mając do pokonania przeszkody o różnej grubości. Więc interesuje mnie to czy taki pakiet z "czwórką" i "szóstką" czasem nie będzie lepszy od trzech "czwórek". Czy ktoś może coś słyszał na ten temat ?
  4. O barwie to wiem, że jest inna. Chodzi mi tylko o to aby nie było ciemniej.
  5. Witam Mam już dość swojego żyrandola w salonie z trzema żarówkami G9 - średnio co 2-3 tygodnie jedna się przepala. http://www.miklaszewicz.pl/temp/g9.jpg Chcę wymienić ten żyrandol na inny, z dwoma żarówkami energooszczędnymi z gwintem E14. No i teraz jak dobrać moc aby zrównoważyć moc 3xG9 25W. Czy wystarczą dwie żarówki 6W np. takie: http://www.miklaszewicz.pl/temp/philips.jpg Czy może kupić żyrandol na trzy takie żarówki ?
  6. Serio ? To dobrze, bo bałem się, że poszybuję z nim w górę
  7. Czy ktoś próbował kiedyś zdjąć skrzydło z okna dachowego Fakro (obrotowe - VTS-V). Czy jest to możliwe a jeśli tak to jak się do tego zabrać ?
  8. Dużo się pisze tu o połączeniach płyt g-k tak aby nie pękały. Ja natomiast chciałbym się spytać jak naprawić pękający tynk wewnętrzny. Postawiłem w mieszkaniu ściankę z suporeksu: http://lh6.ggpht.com/_dLrCCF9EeJw/SiVv-y5NKII/AAAAAAAAPW0/t1O4yfxSumw/2006-11-27_17.07.13.jpg Potem położyłem ręcznie tynk gipsowy. Wszystko ładnie ale teraz po 3 lata nieźle popękało. W sumie świeża ścianka więc miała prawo popękać. Przymierzam się do remontu i chciałbym to jakoś tak zrobić aby już nie pękało. Zamierzam "pogłębić" wszystkie pęknięcia i uzupełnić jakimś specjalnym tynkiem do uzupełniania szczelin. Ale czy dawać siatkę czy flizelinę ? Czy może sam gips wystarczy ?
  9. Witam Mam grzejniki takie jak na poniższych zdjęciach: http://www.miklaszewicz.pl/temp/grzejnik1.jpg http://www.miklaszewicz.pl/temp/grzejnik2.jpg http://www.miklaszewicz.pl/temp/grzejnik3.jpg Chciałem się dowiedzieć czy takie grzejniki można montować obustronnie ? Tzn. czy jest ważne gdzie jest przód a gdzie tył. Z tego co wypatrzyłem to przód i tył grzejnika jest identyczny. Ale czy jest ważne w którą "dziurę" zamontuję dopływ a w którą odpływ ? Muszę to wiedzieć bo chcę zamienić grzejniki: 50 cm z sypialni chcę wymienić na 60 cm z kuchni a jeden ma podłączenie z lewej strony a drugi z prawej i kombinuję czy da się je powiesić "tył naprzód".
  10. Podłączenie jest zgodne ze sztuką, różnicówka też jest. Ok - więc przyjmuję, że mogę być bezpieczny. W razie gdy mnie zabije prąd to Cię będę nachodził po nocach Dzięki
  11. Nie zamierzam jej używać wiecznie - chciałem ją jeszcze poużywać jekieś kilka tygodni zanim nie kupię drugiej. I najbardziej mi tylko zależy na informacji czy jest BEZPIECZNA ? Bo to, że się sypnie za czas jakiś nie ma znaczenia. I tak wyląduje w śmietniku... Boję się czy czasem ta wilgoć nie spowoduje jakiegoś przebicia i groźby porażenia prądem - a działa ona na prąd "siłę" a nie 220V więc stąd moje obawy.
  12. Witam Mam zestaw: piekarnik+płyta grzejna elektryczna. Niestety, na skutek nieszczęśliwego wypadku (upadek szklanej butelki) płyta mi pękła. Pęknięcie obejmuje tylko jeden palnik. Pozostałe są nietknięte. I tu moje pytanie: czy użytkowanie pozostałych palników niczym nie grozi ? Czy nie będzie żadnego przebicia ani innych niepożądanych zjawisk ?
  13. Nie rzuciło mi się to w oczy więc raczej rozebrali to. Nawiasem mówiąc obok tego nieszczęsnego toru leżą wykopane z ziemi takie wielkie zbiorniki-walce; zen5 metrów długie i ok. 2 metry średnicy - może to to o czym mówisz. Nie mam pojęcia... Mieszkałeś w Biskupcu czy służyłeś tu w jednostce ?
  14. To nie tak - tor będzie otwarty codziennie a największe nasilenie jazd "następców Kubicy" przypada na weekend. A ja o niczym tak nie marzę jak o tym aby po tygodniu pracy "odpoczywać" w sobotę-niedzielę w domu ze słuchawkami na uszach... Nie wiem o czym mówisz ? Na terenie jednostki nie zauważyłem żadnej stacji benzynowej. Gdzie mogę znaleźć treść tego rozporządzenia - właśnie o to mi chodziło !
  15. To co ? Mam im wymienić silniki na elektryczne ??? Bez żartów...
  16. Tak - to bardzo piękny sport - ALE NIE POD OKNEM MIESZKANIA ! Ponawiam pytanie: czy ktoś zna jakieś przepisy lub naprowadzi mnie jak tego szukać. Rzecz dzieje się w małym mieście gdzie nikt nie bada poziomu głośności gokarda wyjeżdżającego na tor. Miłośnikom gokardów dziękuję...
  17. Witam Po likwidacji jednostki wojskowej w mojej miejscowości powstał na jej terenie tor gokardowy. Ale po kilku latach zaczęto remontować budynki koszar i sprzedawać mieszkania. Działalność toru została zawieszona. Teraz jednak nasi radni/bezradni zamierzają wydać pozwolenie na reaktywowanie toru - CZASOWO na... 4 lata !!! Tor znajduje się dokładnie 7 metrów od mojego bloku. Miałem "przyjemność" posłuchania ryczącego gokarda - przy zamkniętych oknach ciężko było rozmawiać w domu. Czy ktoś może wie jakie są przepisy odnośnie lokalizacji takich torów - ewentualnie gdzie szukać takich przepisów, gdzie dzwonić, gdzie pytać, jak się ratować ?
  18. Nie - przyklejanie nie wchodzi w rachubę. Po tym się bedzie chodzić więc odpadłoby. Ten miernik na podczerwień to nie wiem czy zda egzamin - rurki są w otulinach więc różnice temperatur byłyby minimalne. Myślałem o innym rozwiązaniu: przyłożyć niewielkie napięcie do grzejników (np. 24 volt) i wtedy sprawdzić czujnikiem do kabli (jest tańszy) którędy biegną rurki. Ciekawe czy to by zadziałało ? Boję się tylko czy takie napięcie nie zaszkodziłoby mojemu piecowi gazowemu Vaillant... No i nie wiem czy te mierniki kabli są tak czułe, żeby wykryły 24 volty. Czy jakiś fachowiec mógłby się wypowiedzieć ?
  19. Witam Kupiłem mieszkanie (stan surowy zamknięty ze wszystkimi instalacjami). Wykańczam je właśnie i chcę przywiercić listwy maskujące na zbiegu paneli i terakoty. Boję się tylko, że trafię w rurki miedziane od centralnego ogrzewania, które są w posadzce - a wiem, że jest ich trochę. Wykonawca wykręcił się sianem i jestem w kropce. Czy jest jakiś sposób aby "wyczaić" którędy one biegną ? Dodam, że chciałbym uniknąć kupowania wykrywaczy metalu za grubą kasę. Ktoś pomoże ?
  20. Tak właśnie chcę zrobić - na klej. Ścianka niewielka więc różnica w cenie między klejem a zaprawą nie jest aż tak istotna. A bloczki mam nowe, równe więc powinno być ok.
  21. Zakotwienie to rozumiem ale właśnie nie mogę się zdecydować na rodzaj materiału łączącego - słyszałem, że przy klejeniu zaprawą nie da się postawić kilku rzędów bloczków od razu bo te najniższe potrafią się rozjeżdżać pod ciężarem następnych rzędów i trzeba to stawiać rząd po rzędzie czekając aż poprzednie wyschną. Teraz pogoda jest marna i schnięcie będzie wydłużone a chciałbym to zrobić w miarę szybko.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...