Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

figer

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    60
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez figer

  1. Polecam http://tv.muratordom.pl/budowa-i-remont/przed-budowa/piec-akumulacyjny-grzeje-jak-piec-wyglada-jak-komi,1485/
  2. Budowa pieca w dniu dzisiejszym zakończona - w chłodniejsze dni będą pierwsze testy.
  3. No niestety samego procesu budowy nie mogłem uwiecznić, bo nie było mnie w kraju. Tak wyglądał po pierwszym dniu, kiedy widziałem piec przed wyjazdem. A tak po powrocie po 3 dniach Palenisko z szamotu - Ekspresja 2
  4. Witam po przerwie. Wychodząc na przeciw pana z firmy Kowart, oraz pozostałym niedowiarkom chciałbym zaprezentować mój nowy piec - aktualnie schnie przed tynkowaniem. Zmieściłem się w zakładanej kwocie, piec z pełną elektroniką Tatarek ZRT8S2-TD, podwójne przeszklenie, możliwość skrócenia drogi spalin w celu łatwiejszego rozpalenia - jednym słowem full-wypas Po rozpoczęciu użytkowania dam w pełni subiektywną recenzję opartą na porównaniu do Majki 12 z Kratek. (Majka poszła do ludu).
  5. Znalazlem lokalnie zduna, ktory zrobi mi piec. Tak wiec moja oferta juz nieaktualna. Bardzo dziekuje
  6. Niktspecjalny - dzięki. Nie musisz sarkać. Jeżeli chcesz osiągnąć odwrotny efekt niż ten, który deklarowałeś na pierwszej stronie i chcesz odstraszyć tych, którzy jednak poszukają możliwego rozwiązania, to proszę Cię - odstąp.
  7. Po lewej stronie tak jak w rysunku jest ścianka działowa - płyta karton gips o podwyższonej odporności na ogień. Od tyłu jest komin. Kominek - sam wkład nie przylega do żadnej ze ścian. Mimo, że cokół ma wymiary 70x70 licząc od ściany komina i od tej ściany po lewej stronie, sama obudowa ma szerokość 95 cm a głębokość łącznie z kominem 116,5 cm. Zwyczajnie prawa ściana stoi poza cokołem.
  8. Jest zasobnik ciepłej wody użytkowej z wbudowaną pompą ciepła. Dom był budowany pod szczytną ideą Pana Brzęczkowskiego - nie CO. Nie ma Centralnego Ogrzewania. Miały być grzejniki elektryczne, ale okazało się w czasie pierwszej zimy, kiedy nie starczyło mi pieniędzy na montaż grzejników elektrycznych - że ich wcale nie potrzebuję. Wystarczy kominek. Dom jest na tyle energooszczędny, że przy obecnych temperaturach wystarczy, że napalę raz na 2 dni. W czasie silnych mrozów włączam w niższej taryfie podłogówkę elektryczną i klimatyzator, który ma opcję grzania i to wystarczy. Czy wyczerpałem Twoją ciekawość? Jak mam inaczej zdobyć oferty? Dzwonić do wszystkich i dostawać strzała? Kto chciał - napisał do mnie i czekam na odpowiedź na moją odpowiedź. Czasem bywa tak, że na forum ludzie piszą, że za mniej jak 100 milionów palcem nie ruszą, a poza forum normalnie jak zwykli ludzie wykonują swoją pracę za normalne pieniądze. Liczyłem, że może specjaliści mają np coś co pasuje do moich oczekiwań i mogą sprzedać to taniej wykonując przy okazji usługę. Czy to jest nienormalne? Karty odkrywam - bo nie potrafiłem w pierwszym poście wyczerpać tematu - to Wy jesteście specjalistami i pytając nakierowujecie mnie na temat.
  9. Jeżeli ktoś deklaruje otwartym tekstem, że prosi o oferty, to wydaje mi się niczym zdrożnym, że Ci, którzy mają w danych pieniądzach ofertę przedstawiają ją zainteresowanemu. Po co Mam pisać Prywatną Wiadomość do Pana, jeżeli zadeklarował Pan, że mam za mało pieniędzy? Musiałbym pisać do każdego, kto pisze na tym forum, a jest wielu, którzy nie piszą a czytają i są zdunami. Napisałem w tytule i w treści posta, że proszę o ofertę. To samo robię w pracy - piszę do moich współpracowników, że proszę o ofertę - oni odpowiadają, nawet jak mają trochę droższą i jest możliwość porozumienia. Ci co nie odpowiadają sami z góry się eliminują. Wydaje mi się to oczywiste i normalne. Przecież nie jestem królową i chyba Was nie deprymuję ? Jeżeli ktoś ma ofertę zgodną z pierwszym postem w tym temacie, bardzo proszę o prywatną wiadomość.
  10. PW - miałem na myśli Prywatną Wiadomość Od wody mam pompę ciepła. Poprosze o oferty na PRIV - po mojemu PW.
  11. Absolutnie nic takiego mnie nie interesuje! Interesuje mnie tylko i wyłącznie piec lub kominek z dużą ilością masy akumulacyjnej - ma odbierać jak najwięcej ciepła z paleniska trzymać temperaturę długo jak się da. Projektując dom byłem pod lekkim wpływem "specjalistów" z innych działów tego forum i nie ma w projekcie przewidzianych żadnych grzejników na wodę i innych pierdół.
  12. Bardzo proszę wszystkich, którzy wiedzą gdzie mam szukać o PW z informacją - gdzie szukać? Bohusz - > odpowiadając na Twoje pytanie - Ta Maja mi sie niespecjalnie udała - jest bardzo nieszczelna, poza tym w tej nowej generacji Kratki pomajstrowali coś i nie ma kurtyny powietrznej. Sama szyba czyszczona nie była od jesieni, więc siłą rzeczy i tak byłaby brudna
  13. Bohusz, bardzo Ci dziekuje za merytoryczne zabranie glosu. W takim razie zbieram dalej, a w miedzyczasie moze mi sie trafi okazja o ktorej pisal Piotr Batura.
  14. Podziwiam Cie Remiks, ale niestety nie mam na to zdrowia i czasu. Głównie nie mam wiedzy.
  15. Wystarczyłoby aby mi napisali, że mam za mało kasy, tak jak to zrobił Pan Batura za co bardzo Mu dziękuję. Wydawało mi się jednak, że to forum czyta więcej specjalistów i że może jednak dostanę jakieś oferty ze szczegółami - wcale nie liczyłem na publiczne ofertowanie - może być na PW. Podobno jest kryzys, ale chyba nie w "budowlance". Nie będę się biczował, bo mam za mało kasy - chcę wiedzieć ile mam mieć pieniędzy aby mieć piec spełniający kryteria, które podałem. Jeszcze jedno - Pan Batura pisał, że mogę poszukać w tych pieniądzach okazji (bez bocznej szyby) - szukam!!!!
  16. Domyślam się kwoty - Pan Batura napisał że potrzebuję 18 tys na kominek i 2 tyś na wymianę wkładu komina, gdyby się okazało, że jest przegrzany. Teraz bardzo chciałbym się dowiedzieć co w tej kwocie jest - kominek z akumulacją, czy może piec? Napisałem ten pierwszy post nie tylko aby zorientować się, czy mam z czym startować, ale również szukając pomocy w określeniu co pasowałoby najbardziej? Przed zakupem Mai też starałem się czytać to forum, ale tutaj to najwięcej krytyki i uszczypliwości, a pomocy ze świecą szukać...
  17. Obudowa jest znacznie większa, część stoi na podłodze z płyty OSB. Zresztą stojak wkładu też stoi częściowo na podłodze. Myślę, że kumulacja musi stać na postumencie (to co waży najwięcej), a sam wkład i część przyszłej obudowy stać w całości na nim nie musi koniecznie.
  18. Jeżeli 12 tys pln. wystarcza na obudowę, to zaczynam myśleć, że na normalny piec albo kominek z akumulacją to stać Kulczyka! Rozumiem, że za wiedzę trzeba płacić, ale są ludzie co tyle nie zarabiają przez pół roku. Ile konkretnie muszę mieć pieniędzy? Na forum dużo wpisów, ale takiej informacji nie znalazłem.
  19. Miałby robić Litwin. Ruski prawdziwy zaśpiewał kwotę nie na moje możliwości - czyli wygląda, że wie co mówi Wydaje mi się jednak, że piec Kuzniecowa nie zmieści się na powierzchni 70x70. Co proponujesz - kominek mam, sprawdzał się w miarę przez 3 sezony, wytrzymam jeszcze jeden. Ale chcę coś dostosowanego do rekuperacji i z dużą pojemnością cieplną, żeby nie było takich wahań temperatury w domu.
  20. niktspecjalny -> czy mógłbyś rozwinąć myśl o systemie kominowym którego branża nie cierpi? Rozumiem, że Schiedel to pomyłka i do wymiany? Nie róbcie tajemnic tylko napiszcie proszę jak "krowie na rowie"! Wolę odpowiedź Piotra gdzie pisze konkretnie, że nie mieszczę się w budżecie niż opłotkami jakieś niedomówienia. Piszczie proszę ile mam uzbierać i co to powinno być. Jeszcze jedno - przyszły piec/kominek nie musi być narożny - może być zwykły - na wprost. Ładnie jest jak jest narożnikowo, ale pisałem o piecu i raczej nie widzę pieca z narożnikiem. Co do ceny - mam ofertę na piec "Kuzniecowa" w tych pieniądzach, ale chciałbym zobaczyć co oferuje nasz ojczysty rynek. Jeżeli możecie - napiszcie choćby na PW - jaka jest Wasza propozycja i ile by to kosztowało? Umówimy się na zimę, może będzie jakiś rabat
  21. Witam, NIEAKTUALNE - patrz post na stronie 3 Chcę zlikwidować obecny kominek Maja w obudowie G/K, który mi się nie sprawdza i nie pasuje. W to miejsce chciałbym najchętniej piec z przeszklonymi drzwiczkami albo kominek z dużą ilością masy kumulacyjnej. Musi służyć jako główne źródło ogrzewania. Musi być na wiele lat. Dom w okolicach Wołomina pod Warszawą. Dom jest drewniany , szkieletowy ocieplony 30 cm. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Pod obecnym kominkiem jest cokół betonowy o wymiarach 70x70 cm. Jest doprowadzone powietrze z zewnątrz rurą o dużej średnicy. Kominek jest połączony z kominem na wysokości około 2 metrów. Komin Schiedel Rondo Plus o średnicy około 20 cm. Nie ma żadnego rozprowadzania gorącego powietrza. Na całość mogę przeznaczyć maksymalnie 12 tys pln. Bardzo proszę o oferty na PW lub o porady np. z namiarami na sprawdzonego zduna który w założonej sumie mógłby wykonać jakiś sensowny piec. Obecny kominek do likwidacji Umiejscowienie kominka Cokół Jeżeli pominąłem jakąś istotną informację, proszę o info - dopiszę.
  22. Płaszcz z buforem odpada - musiałbym przerabiać cały dom. Takie sprawy to można planować na etapie projektu, a nie na etapie planu wymiany samego kominka, gdzie w domu nie ma instalacji CO.
  23. Wygląda tak - ciężko oceniać płomień na podstawie zdjęcia z telefonu - przez szybę która jest szara od sadzy, ponieważ nie myje jej co tydzień, a raczej raz na miesiąc. Dziękuję za podpowiedź - wypróbuję. Aczkolwiek, jak będę wsadzał mniej jak sugerujecie, to będę musiał dokładać i wtedy żar będzie już na dole.
  24. W środku pusto - rura podłączona do przewodu kominowego. W kominku nie jest wcale mocno napalone - taki efekt dały brudne szyby + podciągnięcie tonalne w programie do edycji zdjęć, bo zdjęcie było ciemne i żółte - i wyszedł żar jak z pieca kowalskiego.
  25. Wiem Panie Piotrze. Napisałem, że chcę aby mój następny kominek/obudowa był wyposażony w przynajmniej taki układ kumulacyjny. Jak mnie będzie stać na wymianę to zatrudnię prawdziwego zduna, który mi wybuduje układ kumulacyjny pod miejsce jakie mam i dobierze odpowiedni wkład, a następnie odpowiednio obuduje, aby to był tzw. ciepły kominek.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...