Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krakol

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    34
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez krakol

  1. Jeśli zauważyłeś, że wydajność grzewcza CO spadła w ostatnim czasie a CWU grzeje " w miarę" normalnie to jest duże prawdopodobieństwo, że masz zakamieniony wymiennik. Zacznij od porządnego płukania instalacji i chemicznego czyszczenia wymiennika. Sprawy z układem chłodniczym zostaw na sam koniec tym bardziej po tak długim czasie eksploatacji.
  2. krakol

    Pompy ciepła SmartHeat

    Dobre. Dlaczego serwis instalatora nie naprawił? SmartHeat ma się dobrze jak i serwis i nawet są wszystkie wersje oprogramowania i podpowiem, że na śląsku są 3 osoby, które to bez problemu ogarną. Wydałeś już więcej niż byłeś dłużny czy jeszcze jesteś na plusie?
  3. krakol

    Pompy ciepła SmartHeat

    Jestem Twoim wykonawcą i aby udowodnić, że ściemniasz mogę przedstawić maila jednego z wielu od Ciebie gdzie to się potwierdza oczywiście bez danych osobowych jeśli wyrażasz zgodę ? Proszę Cię o prostą odpowiedź tak lub nie . Czy zobowiązywałeś sie przez 5 lat do zapłacenia zaległej kwoty za instalację?
  4. krakol

    Pompy ciepła SmartHeat

    Czyli nie było sytuacji, że 5 lat zobowiązywałeś się do zapłaty pozostałej kwoty za instalację ? I przypominało Ci się jak był jakiś problem?
  5. krakol

    Pompy ciepła SmartHeat

    Bardziej ważna jest geneza tej sytuacji, której mogło nie być czyż nie? Ale widzę, że nie masz odwagi napisać jak naprawdę było a to zupełnie zmienia całe te wywody.
  6. krakol

    Pompy ciepła SmartHeat

    Czyli dalej kluczysz i mataczysz. Ja jestem Twoim wykonawcą chyba, że udajesz dalej. Sytuacja wygląda trochę inaczej niż opisujesz. Pompa mogła być naprawiona małym kosztem bo nie było problemu ze sprężarką a tak nawiasem mówiąc to sprężarkę można kupić za 1600 zł w Katowicach praktycznie od ręki. Nie wiem co chcesz osiągnąć ale albo napiszesz publicznie prawdę albo ja to zrobię bo uderzasz bezpośrednio we mnie .
  7. krakol

    Pompy ciepła SmartHeat

    I nie ma tu sporu. Instalator zaproponował rozwiązanie naszych relacji, które ja zaakceptowałem i rozstaliśmy się jak dorośli ludzie. To kończy temat. Komentowanie reszty nie ma znaczenia i nie o to tu chodzi. Dlaczego zaproponował rozwiązanie relacji ?. Miej trochę godności i napisz jak było naprawdę . A ma to to duże znaczenie w tym przypadku.
  8. krakol

    Pompy ciepła SmartHeat

    Może napisz jak jest naprawdę i dlaczego tak jest . Chyba, że ja mam to zrobić ? Nie ma żadnej kuriozalnej sytuacji - nikt nie lubi pracować za darmo. Ciekawy case jak od 5 lat się nie płaci za instalację czyż nie?
  9. Podczas pracy pompy gdy grzeje CWU spisz wartości z czujników GT8 i GT9 i temperature z GT3 następnie podczas grzania CO spisz wartości z tych samych czujników. Może padł Ci zawór trójdrogowy i miesza CWU z CO
  10. Junkers to grupa Bosch tak jak i Buderus . Bosch kupił IVT w tamtym roku z tego co wiem
  11. Żenujący to ty jesteś na całej linii kilka razy w tym wątku poruszasz temat odwiertów, tąpnięć i rzekomych uszkodzeń dolnych źródeł. Nie wspominając już, że na innych forach robisz to samo. Jak masz coś wartościowego do powiedzenia w wątku o powietrznych pompach ciepła to się wypowiedz a "NIE SIEJ HEREZJI' myślisz, że po takich wpisach jutro rano się obudzisz i będziesz miał kolejkę klientów po powietrznego Panasonica za którego jak wcześniej pisałeś bierzesz chyba 37-40 tys za instalację. Za taką kasę to ja robię IVT z odwiertami i na tym zarabiam. Ale widać żyjesz jeszcze w starych czasach kiedy to na instalacji zarabiało się 10-15 tys zł niestety świat się zmienia. Kończę ten bezsens bo to nie o tym wątek.
  12. A tak się robi odwierty na śląsku: 1 Projekt geologiczny 2.Jeśli Starostwo stwierdzi, że teren jest na obszarze górniczym - plan ruchu do akceptacji Wyższego Urzędu Górniczego 3 W planie ruchu i projekcie określa się głębokość odwiertów i sposób ich wykonania. Jeśli są jakieś obawy robi się po prostu krótsze odwierty i daje grubszą ściankę w sondach. 4.Podczas odwiertów często panowie z Urzędu Górniczego przyjeżdżają sobie na kontrolę 5.Po zakończeniu odwiertów - projekt powykonawczy
  13. Zero wyczucia. Ja jestem bardziej za gruntowymi ale "nie jade" po powietrznych a mam o nich swoje zdanie.
  14. Ostatnia odpowiedź bo pan "mądry" siejący herezje o dolnych źródłach nie ma argumentów w postaci wykonanych instalacji no chyba, że klimatyzacje ale to w markecie można kupić i samemu podłączyć.
  15. Jeśli tak długo siedzisz w branży pokaż mi 50 pomp powietrznych na śląsku twojego montażu. Ja mogę ci pokazać 50 gruntówek i 10 powietrznych mojego.
  16. Skończ naganiaczu pomp powietrznych siać herezje na każdym forum o uszkodzeniach dolnych źródeł na śląsku !!!! Uważaj jak "tompnie" aby cię ten oblodzony klocek co stoi przed domem (jednostka zewnętrzna pompy powietrznej) nie przygniótł. Rzadko coś pisze ale jak czytam takie pierdoły to aż mi ciśnienie rośnie!
  17. Tak Cie to boli?? Jaka to jedyna pompa w twoich realizacjach http://www.instaltechnic.pl/dla-inwestora/przykladowe-realizacje
  18. krakol

    Firma GHS

    Arturo to nie ta chinka:) To jej młodsza siostra (robiona przez chińczyków dla innova - z Finlandii;)
  19. A skąd masz takie informacje, że m2 za mało niemiecki producent tego kolektora podaje ile należy go ułożyć więc zobaczymy. W trakcie sezonu się okaże.
  20. głębokość 130-140 cm grunt zawsze był wilgotny a nawet po wbiciu łopaty woda wypływała. Tego roku wszystko wyschło mokro jest teraz na 150 cm. Przy tym kolektorze jest większa powierzchnia wymiany nie należy mylić mb rury 40 PE z m2 tego kolektora .
  21. Wal głową w mur może zmądrzejesz..... Chyba nic w tym złego, że na forum o pompach ciepłach pokazuje kolektor poziomy kapilarny? Nie każdy ma działkę, na której zmieści 400m rur PE więc może się to komuś przyda. W trakcie sezonu będę opisywał jak się spisuje . A jak tobie się nie podoba to nie komentuj zrób sam bo potrafisz lepiej i taniej....
  22. Na pewno PP z PP Sugerowana powierzchnia kolektora poziomego do mocy pompy ciepła. Producent Bioclina. http://www.bioclina.de/ Leistung benötigte Grundlfäche 5 kW 64 – 80 m2 8 kW 96 – 128 m2 12 kW 144 – 192 m2 16 kW 208 – 240 m2 20 kW 256 – 272 m2
  23. Fachowcy zgrzewali PP z PP chyba, że nie wolno?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...