Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ironmike

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ironmike

  1. Może źle to wyjaśniłem. Izolacja pionowa już jest, folia kubełkowa ma tylko stanowić dodatkowe zabezpieczenie na izolacji pionowej. Wody gruntowe nie są problemem są dość głęboko. Fundament do pewnego momentu wykonany jest z kamienia. Drenaż kładę po to żeby zbierał wody opadowe i jak najmniej tej wilgoci gromadziło się pod fundamentem.
  2. W starym domu fundament jest z kamienia, po wykonaniu izolacji pionowej chciałbym położyć drenaż (raczej do zbierania wody opadowej niż gruntowej). Chodzi o to żeby jak najmniej wody miało dostęp do spodu fundamentów tak aby zminimalizować podciąganie kapilarne. Czy jeśli na izolację poziomą położę folię kubełkową to mogę ją wywinąć pod spód drenażu np. 40 cm poniżej???
  3. Pytanie teraz czy czas gra role? Jest gluchy w niektórych miejscach, ale wyglada ze to wszystko sie trzyma dość mocno.
  4. W starym budynku z tym tynkiem cementowo wapiennym, który za komuny został pokryty barankiem został zbity w tych miejscach gdzie się dało stary tynk. w paru miejscach do cegły. Duże dziury zostały wypełnione zaprawą cementowo-wapienną, wszystko wyrównane klejem do siatki i wygładzone Atlas rekordem na gładko. Po roku pojawiły się cienkie pękniecia na tynku. W paru miejscach tynk jest głuchy, a w paru jest tylko pęknięcie. Pytanie co z tym zrobić? Po deszczu w okolicach pęknięcia widać że delikatnie wsiąka woda pod tynk. Czy można póki co wypełnić rysy np. akrylem, a potem przemalować całość?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...