
1964as
Użytkownicy-
Liczba zawartości
228 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
1964as's Achievements
-
Raczej słabszy rok. 2021-7790- 1053 kWh z kWp 2022-8780- 1186 kWh z kWp 2023-7910- 1068 kWh z kWp Pierwszy rok najmniej trzeci więcej niż pierwszy, więc to chyba nie panele się starzeją.
-
Nie byłem już tam z 5 lat, ale wybieram się na święta, więc sprawdzę i wyślę Ci namiary, choć nie wiem czy pomoże to Twojej mojszości.
-
Kolego mieszkałem na podhalu 23 lata, a w budowlance siedzę już 40 lat, i w przeciwieństwie do Ciebie piszę jak jak to wygląda w praktyce, nie teoretyzuję i nie korzystam z internetowych znawców.Rozbierałem osobiście 2 domy szkieletowe jeden miał 68 lat drugi 73, pierwszy kryty dachówką drugi papą. Izolacji nie było żadnej piwnica z kamienia,a bezpośrednio na kamieniu szkielet ocieplenie z trocin, co prawda po tylu latach tego ocieplenia zostało może 60,70 % poosiadało.fakt nie było w tych domach bieżącej wody,łazienek itp.jedyną możliwością wilgoci było mycie podłogi,przypadkowe rozlanie wody,i to co mieszkańcy wydzielali,a kiedyś w tych małych domach było dużo więcej mieszkańców na 1M2 niż teraz,i te domy tyle stały, może i postałyby dłużej gdyby i ich mieszkańcy nie opuścili tego padołu. Do drugiej części Twej wypowiedzi, niestety też nie jestem w stanie się z tobą zgodzić,to nie słaba jakość dachów, a fachowców którzy ten dach robili, rozumiem jeśli wiatr zdmuchnie część poszycia , ale nie cały dach i nie ma tu znaczenia czy konstrukcja drewniana czy stalowa, a propos dach masz też z betonu:D że tak atakujesz te drewniane konstrukcje, a może wiesz dlaczego Zadrę zbudowano przy użyciu drewna, jakby ktoś nie wiedział "Zadra to najwyższy na świecie WOODEN ROLLER COASTER" znajduje się w miejscowości Zator.Na koniec mojego elaboratu powiem tylko mój głos nie jest absolutnie głosem na nie dla murowańców, w przeciwieństwie do twojego nie dla szkieletowców niech każdy robi sobie jak chce wolny wybór.Nie cierpię naszej narodowej cechy moje jest mojsze i nic lepszego nie ma. Polecam odrobinę pokory dla swej mojszości. Z poważaniem, pozdrawiam.
-
Ja widziałem więcej murowańców bez dachu niż poprzechylanych i i przekoszonych szkieletowców, przejedź się po wiochach podhala, lub podkarpacia i zobacz ile szkieletowców mających 70,80 i więcej lat jakoś jeszcze stoi.
-
U mnie tak wygląda 2021/2022 2021-1052,7 kWh/1kWp 2022-1186,5 kWh/1kWp Klęska urodzaju jak już ktoś wspominał,może trzeba pomyśleć o aucie elektrycznym dla żony:lol2:
-
Tak teraz sobie popatrzyłem to wynik z całego 2021 osiągnąłem 1-10-2022
-
U mnie tak jak u kolegi Viniu cały listopad 2021 182 kWh, a wczorajszy wynik tegorocznego listopada 201 kWh, rzut beretem od Viniu, bo w Żarach.
-
Panele FV na płaski dach kryty deską i papą
1964as odpowiedział Toty → na topic → Fotowoltaika i magazyny energii
Nie ma potrzeby nic dziurawić stosuje się tak zwany system balastowy. Pierwszy lepszy z brzegu np. https://sklep.remor.pl/systemy-mocowan/dachy-plaskie/system-rem-23-konstrukcja-na-dach-plaski-kierunek-poludniowy-?gclid=Cj0KCQjwhsmaBhCvARIsAIbEbH4r_75JCmWfF-yqg98YpoOgBrI5WdDE5OAGBw37g3_c-MQB5QxjlgkaAtOPEALw_wcB Osobiście pod stelaż dałbym jeszcze dodatkowo dwustronną taśmę bitumiczną tak na wszelki W. -
Grupa niezadowolonych z fotowoltaiki
1964as odpowiedział obrzydliwy → na topic → Fotowoltaika i magazyny energii
A gdzie śpece od wyliczeń, że to się nie zwróci nie ma sensu itd,itp? Zapraszam do dyskusji. -
Może. Grudzień 2020 26,1kWh z 1kWp 2021 10,5kWh z 1kWp. Cały 2021 1052,7kWh z 1kWp
-
Co myslicie o takim zestawie?
1964as odpowiedział pyra100 → na topic → Fotowoltaika i magazyny energii
Doradźcie co wybrać, a może całkiem coś innego.Ten ostatni załącznik jako ciekawostka ja się oplułem:no: -
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na drobny szczegół ty masz dom murowany ja szkieletowy, a to wielka różnica. Masz rację nie da się ogrzać całego domu wszystkich pomieszczeń jednakowo, wiele zależy od rozkładu pomieszczeń. Ja mam klimę w salonie który jest umieszczony centralnie 2 sypialnie na prawo i sypialnia i kuchnia na lewo od salonu. Różnica 2 stopni pomiędzy salonem a pozostałą częścią nie jest dla mnie problemem, to raczej na plus. I żeby nie było w każdym pomieszczeniu mam zainstalowane elektryczne maty podłogowe ze sterownikami dla każdego pomieszczenia indywidualnie,bo też nie chciało mi się wierzyć że "TO" da radę, a jednak sprawdza się. Mat nie używam i jestem zadowolony nie wiem może gdyby temp. przez 2 tygodnie byłaby poniżej -10 trzeba byłoby się z matami przeprosić.
- 31 072 odpowiedzi
-
Kompletny system grzewczy do 15 tyś zł , rach.do 3 tyś za sezon CO+CWU
1964as odpowiedział RK1719508166 → na topic → Ogrzewanie
Doszedłem do tego po doświadczeniach na własnej skórze po prostu w ciągu dnia 28 stopni to za gorąco,i zżera niepotrzebnie prąd gdy jesteśmy w pracy, podniesienie temp. przed kąpielą matą do akceptowalnej trwa zbyt długo, a nie planuję od której do której mam się kąpać. W zimie wystarczy na chwilę otworzyć drzwi by temp. gwałtownie spadła mam malutki wiatrołap 6 m2 poza tym mam dość duże drzwi i wejście na strych przez składane schody, dlatego panuje tam niższa temp. niż w domu,a jak wiadomo im mniejsza różnica temp.zewnątrz/wewnątrz tym lepiej.Reasumując służy to jako taki bufor. Tak jak pisałem wyżej niepotrzebna strata energii. -
Ja chodzę z przyczajenia żona i syn kapci nie używają, a żona chyba jak każda żona ciepłolubna i pierwsze co jej marznie to stopy, później nos:)
- 31 072 odpowiedzi
-
Chodzę po domu bez kapci i jakoś tego nie odczuwam. Klima chodzi na najniższym biegu więc halnego nie robi i żeby cokolwiek usłyszeć trzeba słuchać w nocy, a ponieważ śpię w sypialni nie w salonie to jej nie słyszę. No rzeczywiście nierównomierne salon 22-24 sypialnie 20-22 Typowe polactwo wyszło nie mam, nie widziałem, nie sprawdziłem, ale wiem bo szwagra siostry syn mówił. Tu masz rację "JAK DLA CIEBIE" Bo moje jest mojsze.
- 31 072 odpowiedzi