Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aregh24

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    59
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez aregh24

  1. Witam. Obecnie jestem na etapie zatapiania siatki na obudowie kominka. Docelowo będą znajdować się na nim płyty z betonu architektonicznego klejone klejem systemowym dostarczonym przez producenta betonu. I tu pytanie. Czy mogę zatapiać siatkę klejem, który jednak nie jest przeznaczony pod kamień naturalny czy beton? Pytam bo nie mam na tyle dużo kleju systemowego. Został mi tylko jakiś szary, elastyczny klej do podłogówek, który pod beton się nie nadaje.
  2. Czy uszczelniać czymś żeliwne połączenie kominka (kratki mbm) ze stalową rurą dymową. Mam tu chyba całkiem spory luz. Tak na oko około 1mm. To samo dotyczy tej dwuczęściowej kształtki ze sznurem do komina ceramicznego. Chodzi o luz pomiędzy tymi kształtkami, a nie kształtką a kominem. Gibie się to tam i nazad. Rozumiem, że zwykłych rur kielichowych uszczelniać nie trzeba.
  3. aregh24

    obudowa kominka

    Dzisiaj w salonie kominkowym usłyszałem opinie, że nie powinno się stosować wkrętów wewnątrz obudowy bo stanowią mostek termiczny. Ciekawi mnie zdanie fachowców na ten temat.
  4. Kratki mbm szyba boczna.
  5. Sęk w tym, że te są już największe, a ze względów estetycznych nie chcę dokładać kolejnych. Powiększenie powierzchni czynnej kratki nie jest chyba takie trudne. W tym wypadku wiąże się jedynie z poszerzeniem otworu wewnątrz luftu o 1cm. Uzyskam wtedy wymaganą powierzchnię 700cm2. https://kratkiportal.s3.eu-central-1.amazonaws.com/2016/08/25/07-31-26/www-kratka-luft-nl-90-c-3-960-960-1-0.png Niby tak, ale przepływ powietrza praktycznie żaden.
  6. Ostatecznie mogę zrezygnować z wełny i zrobić odcięcie pomiędzy dwoma luftami. Dolny luft można przerobić powiększając otwór by uzyskać wiekszą powierzchnię czynną kratki. Górny będzie w tej pseudokomorze. Czy takie coś jest do zaakceptowania, czy koniecznie muszą być 2 kratki?
  7. Niestety nie. Na górze już wszysytko zalane w podłodze (oczywiście bez izolacji).
  8. Pierwszy pomysł niemożliwy do zrealizowania, ponieważ rury w stropie przechodzą w kanały płaskie. Druga propozycja nie rozwiązuje problemu grzejącego się stropu. W sumie mógłbym te rury ciachnąć na równo, wykleić wszystko płytami i wcisnąć rury o mniejszej średnicy, ale to chyba tylko taka proteza dla oka. Zostanę jednak przy wełnie. Pytanie. Wełna ta to jakaś specjalna, "ognioodporna" czy zwykła do ocieplania poddasza?
  9. Rury DGP podłączone mają być do dystrybutora. Sprzedawca kominka twierdził, że w moim przypadku dystrybutor polepszy wydajność instalacji grawitacyjnej przy tak długich odcinkach ( 8m). W zamierzeniu miałem to robić bez komory dekompresyjnej w celu uniknięcia szpecących kratek. Pomyślałem więc, że podejdę płytami tak wysoko jak się da, zrobię komorę bez kratek i wypełnie ja wełną. Skoro rury i tak są zabetonowane bez izolacji to nie wiem czy ma to jakikolwiek sens, ale odetnę się chociaż od dolnej gorącej komory. No i pytanie. Czy w takiej niewentylowanej komorze będą powstawać jakieś ciśnienia(?) mające nagatywny wpływ na obudowę kominka?
  10. Jak rozwiazujecie kwestie rur dgp, ktore osadzone sa za blisko sciany i nie mozna wkleic plyty? Strop zelbet, sciana silka.
  11. Mam male pytanko. Fachury od wylewek zainstalowali mi kanał plaski o wymiarach 10x5cm. Docelowo kanał ten ma napędzać wkład kratki mbm 10kw. Ma prawo to zadziałać czy raczej do poprawki? Dodam również (jeśli to istotne), ze ów kanał ma długość kilkudziesięciu centymetrów i z tego co widzę to jakiś tam ciąg jest.
  12. Czy mając instalację zbudowaną na niebieskich rurach i gniazdkach Borysowskiego jestem skazany na zestaw sprzątający tej firmy? Czy te wszystkie zestawy i gniazdka są uniwersalne i mogę je dowolnie mieszać ze sobą? Rozumiem, że jednostkę centralną innej firmy podłączę poprzez odpowiednią przejsciówkę,
  13. Wybudowalem sie 40km od Słupska ale w calkowicie odmiennym kierunku, wiec jednak troche za daleko. Mimo wszystko dziekuje za propozycje.
  14. Witam. Aktualnie jestem na etapie budowy schodow drewnianych. Czy znacie moze jakiegos dobrego, sprawdzonego fachowca ze Slupska lub okolic? Z gory dziekuje za odpowiedz.
  15. Wlasciwie to przedstawiles wzorcowy schemat instalacji grzejnikowo-podlogowej. Nic tu nie tzreba zmieniac. Rozgalezienie na podlogowke oczywiscie powinno byc przed zaworem 4d.
  16. A ja mam małe pytanko do autora wątku. Dlaczego w opisie sterownika bruli znajduje sie taki oto zapis: "UWAGA - na obecną chwilę sterownik nie obsługuje zaworu mieszającego!!" , a przy innych sterownikach takiego zapisu nie ma? Ów zapis to "sucha dana" czy bezstronny komentarz?
  17. Analizujac budowe wymiennika (kanały pionowe i ich długość, zawirowywacze) oraz przebieg spalin w OE+ uważam, że problem o ktorym piszesz nie dotyczy w ogóle tego kotła. Być może u konkurencji jest inaczej.
  18. Z tego co piszecie to Polskone Sempre to drzwi przyzwoitej jakosci. Jak one wypadaja na tle Porta Koncept i Dre Scala? Dzis musze wreszcie cos zamowic i waham sie wlasnie pomiedzy tymi modelami. Nie ukrywam, ze w mojej opinie Sempre wygladaja chyba najlepiej. Ps. Nie owijajac w bawelne zapytam. Czy jest tu ktos kto zajmuje sie sprzedaza drzwi?
  19. Czy ktos juz kupowal drzwi wewnetrzne (Polskone) przez internet? Jakie tanie i solidne sklepy polecacie? Z ostatnich zakupow moge polecic: lazienkaplus - ceramika, baterie, natryski ebudujemy - plytki tukado - grzejniki sklepbaterie - baterie ceramika-ak a.kupis (allegro) - plytki Edit: Jesli mialbym czegos nie polecic to kuriera dpd za uszkodzony odplyw liniowy podczas transportu.
  20. I wyobrazasz sobie, ze instalacja bogatka-gagatka w tysiacmetrowym, nowoczesnym i wybajerzonym domu oparta jest na jakims smiesznym plumie. Niech tylko bogatek-gagatek dowie sie, ze jego biedny sasiad w stumetrowym domku ze strzechy moze sterowac instalacja grzewcza z kazdego miejsca na ziemi siedzac na kiblu, a on jak ostatni pajac musi stac przy jakiejs scianie wygladajacej jak kokpit meserszmita bo jakis pseudoinstalator wcisnal mu w jego mniemaniu supernowoczesne rozwiazania.
  21. Nikomu jeszcze nie udalo sie zbudowac perpetum mobile ale jak widac domowi instalatorzy wciaz probuja. Powyzsza instalacja zadziala "jakos" , "tak se" tudziez wcale. Teraz wystarczy czekac do zimy na posty typu: Pomocy podlogowka nie dziala. Krece zaworem i nic sie nie dzieje!!
  22. Skoro specjalisci od skampa stwierdzili, ze 12kw spokojnie wystarczy to dycha ogniwa rowniez sobie poradzi. Wystarczy luknac w dane techniczne i porownac zakres mocy z jaka pracuja oba kociolki. O ile dobrze pamietam Skamp 3,6-15, Ogniwo 3-14. Wedlug mnie specjalisci od marketingu Ogniwa popelnili blad nazywajac swoj produkt OE+10. Rownie dobrze mogli go nazwac OE+11 czy 12. Wtedy ludzie przestali by sie go bac.
  23. Ja u siebie czujnika nie demontuje. Drewno wrzucam na ruszt awaryjny podczas normalnej, automatycznej pracy sterownika. Jako, ze moj kociolek jest przewymiarowany i pracuje na minimalnych nastawach 42-45oC temperatura spalin nie przekracza nawet 200oC a ta jest calkowicie bezpieczna dla czujnika.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...