Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Michael09

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Michael09

  1. Witam, czy jest ktoś w posiadaniu kotła Wolf CGW 11/100? 11 kW to moc wystarczająca do ogrzania mojego mieszkania. Boję się tylko o c.w.u. W łazience nie będzie żadnych jacuzzi i tego typu udziwnień, będzie jednak bardzo dobra słuchawka prysznicowa zużywająca wodę w ilości 15 l/min. Zastanawiam się, czy 11 kW da radę. Czy ktoś korzysta z tego kotła? Jakie są Państwa odczucia? Niewiele droższy (można założyć, że cena taka sama) jest model CGW 20/120, jednak to wersja o wiele za duża na ogrzanie mojego mieszkania, co wiąże się z częstszym taktowaniem i większym zużyciem gazu. Tylko o ile więcej gazu będzie zużywane? Bo jeśli przy wersji 20 kW (piec sporo przewymiarowany) będę płacił 3 zł więcej za gaz miesięcznie, to biorę 20 kW, ale jeśli różnica będzie opiewała na kilkadziesiąt złotych, to już problem. Czy zna ktoś odpowiedź na to pytanie? Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam Krzysiek
  2. Wczoraj przypadkiem wpadło mi w ucho, że Dierre to bardzo wysoka półka drzwi antywłamaniowych.
  3. Nie wiem, czy to pisać, bo mogę się skompromitować. Pewnie napiszę oczywistą oczywistość, ale kilkakrotnie podkreślasz, że nie znasz się na budownictwie, więc może rzeczywiście bardzo mało wiesz i pomogę Ci podając markę znanego od lat producenta drzwi antywłamaniowych. To Gerda. Przejrzyj sobie ich ofertę na http://www.gerda.pl. Ja mam ich drzwi od lat i chyba spełniają Twoje wymagania: antywłamaniowe, solidne, nierzucające się w oczy i z wizjerem, przez który wszystko bardzo dobrze widać (ale to akurat już chyba standard nawet w najtańszych drzwiach).
  4. Znalazłem ciekawe okna o współczynniku przenikania ciepła szyby na poziomie 0,5. To Vetrex V70 Optimal Black: http://www.vetrex.com.pl/oferta/okna-premium/v70-optimal-black.html. Ich opis brzmi o wiele lepiej niż Oknoplast i Dako. Macie jakieś opinie na temat tych okien i tego producenta?
  5. Panie i Panowie, bardzo proszę o opinie na temat nawiewników. Higrosterowane czy ciśnieniowe? Znam teoretyczne zasady działania, ale moje pytanie dotyczy praktycznego użytkowania - co w jednych i drugich wkurza a co cieszy? Które bardziej się sprawdzają? Są też nawiewniki ścienne. Dlaczego są mniej popularne? Gorsze? Ścienne mogą być podgrzewane. Czy takie rozwiązanie sprawdza się? Orientuje się ktoś ile kosztuje takie podgrzewanie? Mam tu na myśli rachunek za prąd.
  6. Drodzy Forumowicze, będę miał wentylację grawitacyjną, w związku z czym myślę o dopływie świeżego powietrza do domu. Rozmawiam z ludźmi z branż (dwóch branż - zaraz wyjaśnię), czytam tematyczne gazety, przeglądam internet. I jakie mam wnioski? Przedstawiciele świata okien z całą pewnością przekonują, że nawiewniki to zupełny nonsens. -Po co niszczyć okno montując nawiewnik, skoro okno to zostało zaprojektowane tak, aby dostarczać świeże powietrze do domu w przypadku wentylacji grawitacyjnej? - pytają mając na myśli mikrowentylację. Natomiast przedstawiciele świata wentylacji mikrowentylację traktują z wielką pogardą aprobując nawiewniki. Twierdzą, że specjaliści od okien nie mają zielonego pojęcia o wentylacji domu, więc nawet nie mają prawa zajmować stanowiska w tej kwestii. Dwie wyżej wymienione grupy ludzi mówią z taką samą pewnością i nie przyjmują do wiadomości argumentów tej drugiej strony. Jakie są Wasze przemyślenia w tym temacie? Czy ktoś dysponuje dowodami potwierdzającymi słuszność jednej z powyższych teorii, tak żeby można było zmusić drugą grupę do zmiany zdania? Proszę mi wybaczyć, nie chcę zaśmiecać forum, ale chcę poznać jak najwięcej argumentów obu obozów, dlatego z premedytacją wątek ten zakładam w dziale poświęconym oknom oraz dziale poświęconym wentylacji.
  7. Drodzy Forumowicze, będę miał wentylację grawitacyjną, w związku z czym myślę o dopływie świeżego powietrza do domu. Rozmawiam z ludźmi z branż (dwóch branż - zaraz wyjaśnię), czytam tematyczne gazety, przeglądam internet. I jakie mam wnioski? Przedstawiciele świata okien z całą pewnością przekonują, że nawiewniki to zupełny nonsens. -Po co niszczyć okno montując nawiewnik, skoro okno to zostało zaprojektowane tak, aby dostarczać świeże powietrze do domu w przypadku wentylacji grawitacyjnej? - pytają mając na myśli mikrowentylację. Natomiast przedstawiciele świata wentylacji mikrowentylację traktują z wielką pogardą aprobując nawiewniki. Twierdzą, że specjaliści od okien nie mają zielonego pojęcia o wentylacji domu, więc nawet nie mają prawa zajmować stanowiska w tej kwestii. Dwie wyżej wymienione grupy ludzi mówią z taką samą pewnością i nie przyjmują do wiadomości argumentów tej drugiej strony. Jakie są Wasze przemyślenia w tym temacie? Czy ktoś dysponuje dowodami potwierdzającymi słuszność jednej z powyższych teorii, tak żeby można było zmusić drugą grupę do zmiany zdania? Proszę mi wybaczyć, nie chcę zaśmiecać forum, ale chcę poznać jak najwięcej argumentów obu obozów, dlatego z premedytacją wątek ten zakładam w dziale poświęconym oknom oraz dziale poświęconym wentylacji.
  8. W celu zmniejszenia dyskomfortu związanego z wianiem, produkowane są nawietrzaki z grzałką w środku. Ale ile to zużywa energii? Jak przekłada się na rachunki za prąd? Wie ktoś?
  9. Podnoszę. Dlaczego nawiewniki okienne są o wiele bardziej popularne od ściennych? Ma ktoś jakieś doświadczenia/przemyślenia? Są jeszcze ścienne z grzałkami w środku, żeby nie wychładzać dom. Macie pojęcie jakie są koszty energii elektrycznej w związku z ich używaniem?
  10. Brałem pod uwagę okna Oknoplastu lub Dako, kiedy natknąłem się na Vetrex i ich szybę o współczynniku przenikania 0,5 (w modelu V70 Optimal Black, któty nie jest topowy)! Oknoplast i Dako nie mają takich szyb nawet w swoich topowych, najcieplejszych oknach! Co o tym myślicie? Jak byście ocenili Vetrex na tle Oknoplastu i Dako?
  11. Jakie szyby szanowni Forumowicze zakładają w łazienkach - zwykłe czy matowe? Jeśli zwykłe to co od środka? Firanka w łazience? Moim zdaniem beznadzieja. Roleta? Obecnie w mieszkaniu mam łazienkę bez okna, więc nie wiem co by w takim oknie pasowało.
  12. I jeszcze jedna sprawa jeśli chodzi o Oknoplast Platinium Evolution². Słyszałem, że związku zaokrąglonym kształtem profilu, ciężko jest lub jest niemożliwe zamontowanie wewnętrznych rolet lub moskitier. Ile w tym prawdy? Jak to wygląda w praktyce? Przedstawiciel Oknoplastu stwierdził, że wszystko się da, ale czułem niepewność w jego głosie.
  13. Chciałbym mieć dobre i ciepłe okna, ale jest jedno "ale". Mam wentylację grawitacyjną. Proszę mnie nie przekonywać, że mechaniczna jest lepsza, ponieważ wiem to. A ta moja grawitacyjna... "Tak wyszło" i jest już za późno na zmiany. Żeby jakoś mieszkać, będę używał mikrowentylacji lub powietrze będzie się dostawało przez nawiewniki. Czy zatem jest sens montować super ciepłe okna? Z jednej strony myślę, że nie a z drugiej, że lepiej jak chłód idzie z jednego źródła u góry okna (nawiewnik) niż przez całe okno (zimniejsze okno o gorszych parametrach). Co sądzicie? Założę też wątek mikrowentylacja vs. nawiewniki, ponieważ przedstawiciele świata okien z całą pewnością przekonują, że nawiewniki to zupełny nonsens a przedstawiciele świata wentylacji grawitacyjnej, że tę mikrowentylację to sobie można wsadzić... Wszyscy mówią z taką samą pewnością. Mimo, że założę osobny wątek, może na tym ktoś się dobrze orientuje w tym temacie?
  14. Są tu jeszcze użytkownicy okien z tematu tego wątku, czyli Oknoplast Platinium Evolution²? Proszę o opinię. Jestem na etapie wyboru okien i zastanawiam się nad: 1) Oknoplast Platinium Evolution², 2) Oknoplast Thermic 90, 3) Dako DPT-90, 4) Dako DPP-70, 5) Dako DPE-70. Mam też pytania dodatkowe: 1) Czy propozycje 1) i 3) są przydatne w standardowym nowoczesnym budownictwie czy raczej tylko w domach pasywnych? Czy mając ograniczone finanse, jest sens brać pod uwagę te okna? To dobra inwestycja czy fanaberia? 2) Czym różnią się Dako DPP-70 od DPE-70? Na stronie internetowej producenta ciężko jest dostrzec znaczące różnice. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.
  15. Marką opon nie, ale właściwościami silnika tak. Zadając pytanie nie chodziło mi o markę samą w sobie, ale o właściwości okuć. Nie jestem specjalistą w tym temacie, ale domyślam się, że każdy producent chce się pozytywnie wyróżnić na rynku oferując różne - jego zdaniem wspaniałe - cechy swoich produktów.
  16. Czy jednym z tych względów nie powinny być właśnie okucia?
  17. Więc Winkhaus activePilot czy Maco Multi-Matic? Pierwsze są montowane m.in. przez Dako, drugie m.in. przez Oknoplast.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...