Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

brachu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez brachu

  1. ProMyst, zaktualizowałem swój wpis wg Twoich sugestii.
  2. Witajcie. Są sobie dwa mieszkania o wyszczególnionym poniżej standardzie wykonania. Interesują mnie koszty ich utrzymania, a więc izolacja termiczna, która ma na ten czynnik największy wpływ, choć również odległość do pracy, przedszkola, gimnazjum, kościoła, sklepu itp. To ostatnie jednak przetrawię we własnym zakresie, a przy budowlance już uginają mi się nogi Do sedna - mieszkania: 1. na piętrze PIERWSZYM w budynku 3 kondygnacyjnym, grzane więc z dołu i góry, budowane z silki 25cm + 15cm styropianu, okna PCV 5-komorowe o współczynniku przenikania ciepła 1,1 do 2,0 W/m2K, mieszkanie położone największą swoją powierzchnią od strony wschodniej, odsłonięte 2. mieszkanie na PARTERZE, budynek niepodpiwniczony, dwukondygnacyjny, więc tu grzane tylko od góry, budowane z cegły Porotherm Poroton 25cm + 12cm styropianu, okna wiem tylko tyle, że PCV 5-komorowe z roletami zewnętrznymi, mieszkanie również położone największą swoją powierzchnią od strony wschodniej, jednak stojące 8m od innego budynku 2-kondygnacyjnego mieszkalnego mieszczącego po jego wschodniej stronie, więc współczynnik nasłonecznienia jest niższy, tu też budynek odsłonięte, izolacja podłogi to folia + 4cm styropianu pod posadzką Obydwa mają 70-72m2, których 65% powierzchni ścian bocznych wystawionych jest na zewnątrz, reszta łączy się z sąsiednim mieszkaniem, obydwa ogrzewane piecem gazowym dwufunkcyjnym. Które z nich będzie cieplejsze i jeśli będą różnice w kosztach ogrzewania to jakiego rzędu ? Jakość wykonania bardzo dobra - byłem z niezależnym inspektorem tu i tu i jest ok. Dziękuję. Im bliżej podjęcia decyzji, tym mi trudniej; 300tyś pln w kredycie mnie przeraża, stąd ten post.
  3. Dziękuję za opinie.
  4. Arturo, Jeśli miałbym kawałek ziemi - jasne. Niestety ta w bliskim sąsiedztwie z P-niem jest koszmarnie droga. Na takich kosztach by się nie skończyło. Eskaa, dzięki za wartościową opinię.
  5. Witajcie. Mam do wyboru dwa interesujące mnie mieszkania - jedno nad drugim. Pierwsze jest na parterze, drugie na piętrze pierwszym. Obydwa są w budynku 3 kondygnacyjnym. Wydaje mi się drugie mieszkanie czyli na piętrze pierwszym będzie mieszkaniem cieplejszym, tym samym ekonomiczniejsze w ogrzewaniu. Nie mam jednak doświadczenia; wspomóżcie mnie proszę w ekonomicznej decyzji Oto zdjęcie tych mieszkań (zaznaczone) - w załączniku. Dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...