Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gelo2104

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    96
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Gelo2104

  1. Tommi, to po co tu zaglądasz i czytasz? Wszystkie nasze zachody mają na celu poprawę spalania co w efekcie końcowym pozwala zaoszczędzić parę groszy i wpływa pozytywnie na ekologię. Co do samego palnika, to że coś tam robiłeś nie znaczy że to dobrze robiłeś, po za tym każdy kocioł, komin , ciąg w kominie itd jest inny o czym była mowa i co u kogoś działa u Ciebie nie musi, dlatego czytając posty powinieneś załapać ogólną zasadę a dalej kombinuj dotąd aż uzyskasz pożądany efekt albo i nie. Zawsze możesz zatruwać wszystkich wkoło to jeszcze zabronione nie jest.
  2. QIM Do złapania temp mi wystarczy samo pw i odgazowanie powinno być tylko na pw . Dołożenie pp powoduje zapalanie się większej ilości opału . PP daje dopiero po odgazowaniu albo jak już kocioł złapie temp wtedy i tak pp zamknięte a ja nie muszę już schodzić do piwnicy ponownie . Tom1000k Ja palę kostką mieszaniny Janina , Sobieski , Bogdanka dostępny również ruski i wszelkie jego odmiany
  3. Tom1000k Ja zawsze miałem problem w swoim kociołku na przejściu kiedy drewno się dopalało a węgiel mocno gazował . Kombinacie pw , pp nic nie dawały zawsze albo wszystko przygasało albo się kisiło . Przy ostatnich silnych wiatrach zauważyłem że tego problemu nie ma , idealne odgazowanie temp 55-60 miarkownik na 60 jedno zaglądnięcie żeby rozgarnąć drzewo . Z komina dymu praktycznie brak , wydłużył się czas palenia . Wniosek , za mały ciąg w kominie ?? hmmm sam nie wiem .
  4. W niedługim czasie planuję zakup kociołka , padło na dolne spalanie . Proszę o poradę jaki kocioł DS wybrać . Moim faworytem jest Vienybe ale za mało o nim wiem . Ciekawi mnie również Defro ale też bardzo mało o nim można poczytać . Jaki zaproponujecie ? A może by tak zrobić ranking kotłów ds .
  5. Robit Skoro widziałeś powinieneś się to wiedzą podzielić , czemu tego nie zrobiłeś ? A skoro już ktoś się swoją wiedza podzielił i są rezultaty i dużo jest z tego zadowolenia to nie mogę zrozumieć twojego chamskiego w tym momencie zachowania . Nikt Ci nie karze tu być , czytać ani nic przerabiać ale nikt Cię również nie wygania . Uszanuj proszę założyciela wątku i to co ma do przekazania nam wszystkim . Po za tym myślę że nie powinieneś zakręcać wody ani gasić światła bo szkoda czasu .
  6. Luka Takie zjawisko zauważyłem u siebie gdy było ponad 2 stopnie na + .Parę szczapek suchego drewna i rozpaliłem na nowo problem znikł . Moim zdaniem było za mało otworzona kpw i cała drewno na wierzchu przygasło .
  7. Musisz sam obserwować i wnioskować . Rozpalasz na samym PW , tem. powinno łapać powoli .U mnie pompa jest na 45 . Klapkę PP otwieram po odgazowaniu czyli po ok 1,5-2h(nastawiam miarkownik na 60 ). Powietrze czy to PP czy PW reguluj i obserwuj i patrz na komin co się dzieje (czy dymi i jakim kolorem ) w końcu dojdziesz do optimum
  8. Nic się nie dowiedziałeś skoro zadajesz te same pytania . Poczytaj . Bywają kociołki bardzo oporne , ja zanim w swoim do czegokolwiek doszedłem poświeciłem w sumie ok miesiąca czasu i wraz nie jest to cobym chciał . A co niektórzy myślą że wejdą i dostaną gotowy przepis . Nie ma tak dobrze , mimo iż kocioł może być ten sam to inne warunki (rozmiar komina , ciśnienie itp) i już dana przeróbka nie zda egzaminu .
  9. Mój kociołek nadal dymi a na samym drzewie ciężko złapać więcej niż 50 . Już obmyśliłem jak zrobić palnik ceramiczny , tylko jedna rzecz mnie zastanawia . Jeśli wyłożę komorę zasypową - spalania szamotem (częściowo) To gdzie odda krótki płomień ciepło (faza koksu) .
  10. Panowie i po co ta po.....dyskusja. Założyciel tego tematu chciał pokazać że da się palić eko i ekono , jeśli komuś z nas tu obecnych , bądź nie obecnych udało się znaleźć lepszy sposób na spalanie eko i ekono to chwała mu a jeśli się wiedzą podzieli to 2x chwała mu . I tak jak to było wcześniej pisane , każdy kocioł się inaczej zachowuje i w każdym inaczej pali i to zależy od wielu czynników . Co u jednego jest dobre to u drugiego może być złe i nic w tym dziwnego . Panowie dajcie na luz i weźmy się do pracy bo idą mrozy
  11. Chyba nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć co Ci każdy doradza . Dostaje za dużo powietrza i nie tak bo wygania gazy które powinny ulec spaleniu lub częściowemu spaleniu po za tym nie masz rozpalać od dołu tylko od góry i bez dmuchawy a jeśli już ją masz i nie chce ci się dorobić KPW to ustaw ją na minimum . Od dołu możesz rozpalać po przeróbce kociołka na dolniaka .
  12. Górę zaślepiłeś i dobrze . Puki co dmuchawę ustaw na minimum ale docelowo do wywalenia bo inaczej cały zasyp się zajara . Regulacja ma być poprzez otwieranie klapki na drzwiczkach popielnika. Chcąc mieć efekty nad palnikiem musisz popracować (wyłożyć szamotem , dobrać odpowiedni rozmiar ) .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...