Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gezzini

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    34
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez gezzini

  1. Witam serdecznie, chciałbym temat zakończyć pozytywnym akcentem, firma która montowała, nie popisała się, montaż wizualnie był ładnie zrobiony, ale technicznie fuszerka, niedoszczelnione parapety od zewnątrz i w koło okna każdego. Firma ta zwróciła mi pieniądze za montaż, przyznając rację i przeprosiła. Nie podam nazwy firmy... Poszukując jakościowo dobrej firmy za przystępne pieniądze, która naprawi mój problem, znalazłem jedną firmę, która zapoznała się z problemem i problem mój rozwiązała, przyjechała ekipa, po kolei okna dookoła zrobili jak trzeba, przesuwając bardziej do wnętrza i co najważniejsze porządnie okna zostały doszczelnione, tak samo dookoła okien jak i parapetów zew, wew. Nie będę opisywał ile syfu przy tym, bo wyobrazić sobie może każdy, ale fuszerka poprzedniej ekipy, dała mi solidnego kopa. Firma też zajęła się obróbką po przemontowaniu i doszczelnieniu, że już nie widać w ogóle nic (miałem zapas farb), żeby było coś robione. Jestem przekonany, że teraz już problemu na kolejna zimę nie będzie. W zimie kolejnej jak nie zapomnę, zamieszczę tu swoje spostrzeżenia. Firmę, która pomogła mi w problemie, to (pozwalam sobie tu napisać pełną nazwę, firma zgodziła się). EXPRESOKNA Krystyna Faryś ul. Sienkiewicza 117 42-583 Bobrowniki tel/fax. 0-32 287 00 11 kom. 501 444 444 [email protected] http://www.expresokna.pl/ Jeżeli planujesz kupno okien w dobrej cenie oraz solidny montaż, to mogę polecić, ja już mam problem z głowy. Ceny naprawy fuszerki poprzedniej ekipy nie chcę ujawniać, ale musiałem parę złotych dołożyć... trudno. Polecam wszystkim, zanim zamówią montaż, dokładne zapytanie ekipy, jak będą montować, bo najważniejszy jest porządny montaż dookoła, parapety, oraz tak jak powyżej głównie zalecał JAREKO, fachowiec jakich mało... osadzenie okna w odpowiednim miejscu względem danego budynku... Mam nadzieję, że wielu na tym forum, ten wątek czegoś nauczył, bo argumenty tu przytaczane przez specjalistów otwarły oczy wielu ludziom, tak by nie wybierać najtańszego montażu, bo potem traci się 2 lub 3 razy jak nie więcej. Lepiej dać zarobić i wykonać porządny montaż niż potem żałować... Pozdrawiam
  2. Witajcie, mam jedną jedyną opcję, róg kuchni ok. 75 cm na 75 cm i tam jakoś muszę zmontować i pralkę i zmywarkę jakoś... Mam tam zawory wodne i odpływowe, dokładnie w tym rogu. Są dwie opcje: 1. Kupić pralkę i zmywarkę, możliwie najniższe modele 60 cm szer., postawić jedną na drugiej, dokładnie wypoziomować, postawić na gumie jakiejś. 2. Stworzyć stelarz, na którym była by zmywarka u góry, a pod spodem pralka wolnostojąca, czyli coś ala słupek meblowy. Proszę o porady, muszę to jakoś zrobić.
  3. Dziś przychodzi projektant wykonać projekt wewnęrznej instalacji gazowej, wczoraj byli panowie oglądać, mierzyć komin tak by stworzyć wsad kominowy oraz rurę czerpiącą powietrze z zewnątrz. Jedno co mnie zastanawia, stwierdzili, że rura nad sufitem podwieszanych w łazience z okienka do pieca (czerpień powietrza) ma być tak samo jak ta spalinowa kwasoodporna, pierwsze 4 metry (2 kawałki) w łązience od okna ma być ocieplona. Myślałem, że z okna do pieca może iść zwykła plastykowa rura 80 lub 100 i dopiero przy piecu jakaś przejściówka na metalową końcówkę, taką która wchodzi do pieca... a tak będzie drożej, co o tym myślicie?
  4. dzwoniłem do UM zapytać, ile trwa od złożenia wniosku na budowę instalacji gazowej, wydanie zgody... ok. 1.5 miesiąca, a ostatecznie można zacząć prace robić ok. 2 miesiace od złożenia... kosmos
  5. toaleta to łazienka (prysznic, umywalka, toaleta) cienka łazienka mój błąd, już obrazek poprawiony, jest wnęka bez drzwi na przeciw drzwi, swobodne wejście. Lekka modyfikacja będzie taka, że grzejnik nie będzie obok drzwi a na przeciw.
  6. Pytanie: jakie formalności są niezbędne, przy zakładaniu CO Gazowego w mieszkaniu z urzędu miasta (komunalne), podobno do wydziału architektury się coś zanosi, jakaś książka budów czy coś, kto do tego jest niezbędny? Czy może wszystko za mnie załatwić firma ?
  7. Tak front y tył kamienicy. W miejscu legendy jest pokój mieszkania obok, z kamienicy w oficynie, czyli od wejścia obok na placu do drugiej kamienicy. Mi też się wydaje, że mieszkanie w dobrym położeniu. Był u mnie specjalista z firmy z Bytomia, która ma bardzo dobrą opinię, powiedział, że piec tu 24kW, sam się zdziwiłem, szczególnie, że zaznaczałem, że tylko CO, bez CWU, ale jak sobie pomyślałem, to jednak wode z łazienki pociągnę i zacznę ogrzewać wodę do prysznica i umywalki przez piec, bojler zostawię w rezerwie. Mam taki plan, tylko myślę jak go zrealizować: Rurki w mieszkaniu miedziane (kapilarnie lub na złączki), kaloryfery to wszystko mogę zrobić sam, nie widzę tu filozofii, upieram się przy rurkach 15 na całą instalację, bez zwiększania średnicy na głównych rurkach, brak negatywnych opinii, a jak oglądam wszędzie, to wszędzie w mieszkaniach u znajomych w firmach itd. widzę wszędzie tę samą średnicę i działa, czy ktoś ma jakieś ale lub pewność, że jakieś grzejniki będą niedogrzane? Chciałbym wziąć kogoś do: (projekt instalacji gazowej wraz ze zrobieniem, zamontowanie wsadu kominowego, montaż pieca gazowego) - jak myślicie jak kształtują się ceny za takie usługi? - komin ok. 10 m, ew. myślę żeby samemu zmontować wsad, ale jak kolejno się to robi, od komina w dół, czy od dołu do góry. Qgiel - to jakie kaloryferki montować w każdym pomieszczeniu, ilości, rozmiary, jakaś firma? (tanie, a dobre). Czekam na opinie, uwagi - zastanawiam się czy robić samemu wszystko lub większość, czy dać wszystko firmie zrobić.
  8. Już spieszę z informacjami: 1. Ściany zewnętrzne są na 2 cegły, tj. 50 cm (2x24,5 cm), a całe kompletnie mieszkanie łącznie z sufitami wszędzie jest wyłożone karton gipsami (ok. 130 płyt ) 1,2 cm grubości każda. Od zewnątrz cegła i tynk tylko w wykuszu ozdobny stary. 2. Okna wymiary 220cm wys / 120 szer / szyba 1.0 / 5 komorowe 3. Stropy drewniane (grubość nie wiem, legary, deski, płyty, na to folia, maty zielone i panele podłogowe ac4/8mm 4. Pode mną to samo mieszkanie ogrzewane centralnie gazowo 5. Nade mną to samo mieszkanie ogrzewane centralnie węglowo Budynek 4 piętrowy, parter nie używany, 1 piętro gazowe, 2 piętro ja, 3 piętro węgiel, 4 pustostan, powyżej poddasze wysokie. 1 mieszkanie na piętro w tej kamienicy jest, z lewej i prawej strony budynku inne kamienice, też zamieszkane, więc dookoła ogólnie mam ciepło niby, ale może tam być dylatacja miedzy budynkowa, której nie widać od frontu. 6. oczekiwana temp. 23 stopnie (żona zmarzluch ) 7. wysokość mieszkania wszędzie oryginalnie była 3.25, wszędzie obniżony sufit do 2.55, na rysunku jest podana powierzchnia i kubatura każdego pomieszczenia stan faktyczny. W przedpokoju jest 2.33 m wys, w komórce jako jedyne miejsce jest oryginalna wysokość, ale tam nie chcę chyba ogrzewać, bo to najbardziej centralne miejsce, będzie tam piec, a do tego tam chciałbym mieć lekko niższą temp. ze względu na charakter miejsca (gospodarcze pomieszczenie na narzędzia pudła), ale nie wykluczam małego kaloryfera., szczególnie, że ta rura z zewnątrz z zimnym powietrzem tam będzie szła... ale to do ustalenia. Chyba jednak zdecyduję się na miedź, chyba najbardziej estetyczne. Czy ktoś może wypowiedzieć się, czy całość instalacji na 16mm rurze będzie dobra, czy główną magistralę należy zrobić ciut grubszą np. 22??? szukam potwierdzenia sugestii kolegi powyżej???
  9. Temat jest taki, że rura powietrzna musi być właśnie do kotła z zamknięta komorą, problem komina jest taki, że jedynie zmieści się rura spalinowa, na spalinowo/powietrzną nie ma zgody i miejsca. W sumie trójnik masz rację, po co rozdzielacz, taniej i sensowniej. W kuchnie w podłodze (płyty na deskach, wystarczy że zrobię takie wycięcia w płytach i rurki swobodnie się zmieszczą) i nacisk żaden nie przeszkodzi, bo go nie będzie, a potem na to panele podłogowe - taki jest plan, Czy możesz podpowiedzieć, jak oszacować zapotrzebowanie dla starej 100 letniej kamienicy na 2 cegły mur, nowe okna 5 kom/szyba 1.0, jak to policzyć, co pomnożyć, rozumiem że muszę przyjąć najwyższy wskaźnik, ze względu na stary i w ogóle nie ocieplony (zabytkowy) budynek. W sumie w mieszkaniu jest 90 m2 (225m3), 90x100Wm2=9kW, ale czy przyjęte 100Wm2 to nie za mało... jeden chłop był u mnie na kosztorysie z firmy i powiedział, że tu piec 24kW musi być, bo budynek stary. Czyli mówisz, że 16 rura nie da sobie rady wszędzie, nie chciałbym mieszać grubszych rur z cieńszymi, tylko kupić zwój jednej i wio. Czy ktoś może potwierdzić, czy wystarczy, czy jednak robić jako główną rurę większą? Estetycznie lepiej mi się podoba miedź, jak wyszło u Ciebie w cenie jakbyś robił w plastiku ile taniej a ile cała inwestycja w rury złączki ? Przedpokój to jedynie w podłodze, nie ma jak inaczej , chyba że sufitem. Jest też opcja, że z 3 pokoju rura poszłaby dalej do kuchni i kuchnia na tym samym obwodzie, ale obawiam się, czy kuchnia będzie odpowiednio zasilana i gorący kaloryfer... ? Wtedy tylko przedpokój i łazienka byłyby z osobnego obwodu, ale czy to lepsze rozwiązanie, nie wiem.
  10. Witam, chciałbym w najbliższym czasie zamontować w mieszkaniu po remoncie C.O. gazowe. Poniżej przedstawiłem mam nadzieje dosyć szczegółowy i porządny rysunek tego co planuję wykonać zgodnie z opinią kominiarską i zaleceniami. Proszę o przejrzenie przez doświadczonych, czy tak jak narysowałem jest wszystko ok i bez najmniejszych problemów będzie to działać. http://www.eurohelp.home.pl/photo/mieszkanie/co.png Na rysunku widać, że pod panelami rurki pójdą tylko w przedpokoju i kuchni, w innych pomieszczeniach będą na zewnątrz przy podłodze, jest to najwygodniejsze w obecnej sytuacji. System dwu rurowy. Ta gruba niebieska rura to doprowadzenie powietrza z okna łazienki z zewnątrz, innej opcji kompletnie nie ma. Zastanawiam się jeszcze nad miedzią czy pex/al/pex, chyba skłonię się w pex ze względu na wysoką jakość i cenę niską. Planuję wszystko zrobić w jednej średnicy rury 16mm, piec jakiś 24kW standardowy, może coś polecicie tani a dobry do 2500 zł. Ściany zewnętrzne na 2 cegły, 2 piętro, 90m2. Oczywiście do wkładu kominowego, gazu itp. będą firmy zewnętrzne, ale gro prac rurki, grzejniki chcę wykonać sam i nabyć doświadczenie. Proszę o uwagi.
  11. Jareko - co byś zrobił, gdybyś był firmą, która robiła mi montaż i sprzedała okna za razem, po mojej reklamacji? Zdemontowałbyś, porządnie zamontował i doprowadził mieszkanie do stanu z przed przemontowania na tyle ile się da na swój koszt, czy tylko na swój koszt zrobiłbyś przemontowanie okien? Rozmawiałem ze znajomym prawnikiem, mówił że bez gadania ma być przemontowanie okien, porządne uszczelnienie okna, obróbka i doprowadzenie do stanu z przed przemontowania dodatkowo wykonane coś gratis, by zadość uczynić klientowi (np. ocieplenie zewnętrzne glifów (szpalet)) za błędną diagnozę zgłoszonych problemów przez klienta, w moim przypadku mówiłem, że mi z okien wieje, to dostałem info, że wszystko w porządku u każdego tak montujemy. Ciekaw jestem jak postąpiła by porządna firma w moim przypadku?
  12. I po termowizji , wszystko zgodnie z informacją jareko , okna do przemontowania... bardzo słaba izolacja, złe położenie okna w murze itp. . Specjalista zwrócił szczególną uwagę na słaby montaż i izolację, boki oraz okno/parapet szczególnie, w każdym oknie, sam zwrócił uwagę, że okno za głęboko zamontowane, coś tam mówił o punkcie rosy i możliwych komplikacjach i najlepiej okno przemontować bardziej do wnętrza. Jestem w szoku , człowiek od termowizji wie jak okno powinno być zamontowane, a firma montażowa nie wie jak montować okna w murze, w którym miejscu... Jak to mówił mi montażysta, wszędzie tak montujemy, nigdy nikt się nie skarży, jest Pan pierwszy... szok. Sprawdzone zostało całe mieszkanie, wentylacyjne kratki, itd. itd. wszystko ok, lekko drzwi można doszczelnić, lepsza uszczelka, ale jest ok. Z tego co widziałem na ekranie urządzenia, to tak jak w standardowych fotkach w internecie z termowizji, dookoła obróbki niebieskie pole, a rogi boków w połączeniu z parapetem i na całej długości parapetu jest najzimniejsze. Jak dostanę fotki, pokażę. Podsumowanie: Okna do przemontowania bliżej i porządniejsze uszczelnienie oraz porządna obróbka, takie wnioski, całkowicie zgodne z opinią Pana Jarosława - JAREKO.
  13. malux20 nie za bardzo zrozumiałem Twój post i co ma wnieść do wątku, ale może po kolei: 1. każdy wie co pokaże termowizja, ale niech pokaże w całym mieszkaniu co jest problemem. 2. jakich pismach? ja nie piszę żadnych pism. 3. na moje życzenie? nikt nie dał mi opcji wyboru montażu, gdzie, jak, czy coś dołożyć by coś było dodatkowo, dopiero teraz gdy fora poczytałem, do wiedziełem się o opcjach montażu z foliami paroszczelnymi, foliami paroprzepuszczalnymi, dylatacjami, poszerzeniami itd. Gdybym miał opcję wybrania, rozważyłbym ją, znając wady i zalety. Dla mnie montaż to montaż był, teraz wiem, jak wiele montaży jest na co dzień przeprowadzanych źle, a ich montażyści przekonują, że tak jest wszędzie i tak ma być (jak było w moim przypadku), a akurat pod oknem u większości są kaloryfery, dlatego odczucie przewiewów z okien są mniej odczuwalne, bo wieje cieplejszym powietrzem. Teraz mam taką manię, u kogo jestem to widzę wady montażu, wady uszczelek, pęknięcia, wyszukuję co można poprawić, jak już się tak dużo dowiedziałem od specjalistów z tego forum, staram się wiedzę wykorzystywać i podpowiadać innym, czy to o oknach, montażu, wentylacji itp. Świadomość normalnego kowalskiego jest na poziomie: Przychodzi firma montażowa, wyrywa stare okna, oczyszcza dziurę, wkłada okno i montuje i idzie, a czy potem kowalski odczuwa, że ma gorzej niż na starych oknach czy nie, to gdy zgłosi reklamację, to firma wciśnie mu kit, że panie to włącz pan ogrzewanie mocniej albo ociepl pan sobie dookoła okien, a błąd tkwi w montażu, czyli w podstawie, jak w moim wątku. W moim przypadku nie mogę zrobić ocieplenia zewnętrznego - kamienica zabytkowa. Mam nadzieję, że wszystko wyjaśnione, bo odczułem, jakbyś czegoś nie zrozumiał z treści, które ciągną się od 4 stron.
  14. Kilka jeszcze fotek: 1. Termometr elektroniczny z zewnętrzną sondą, która wisi za parapetem swobodnie. dziś rano, stoi tak od wczoraj. Widać lód przy listwie dolnej przy szybowej. http://www.eurohelp.home.pl/photo/okna/3.jpg 2. Tu miejsce gdzie mikro przewiew jest i tam wskazuje 0.6 stopnia a czasem nawet - 0,4 http://www.eurohelp.home.pl/photo/okna/wada.jpg 3. Tu widać oblodzone uszczelki przy szybowe http://www.eurohelp.home.pl/photo/okna/1.jpg http://www.eurohelp.home.pl/photo/okna/2.jpg Pytania: a: czy mikro przewiew z 2 punktu, to normalne, czy coś tu jest nie tak?, co może być przyczyną, w dwóch oknach zauważyłem taką wadę. b: czy można coś zrobić, by nie było oblodzenia, co jest przyczyną juicepp może zrób tak jak mi montażysta zrobił, zasilikonował na wzdłóż łączenie okna z parapetem, bo też miałem mikro przewiew, to nie jest rozwiązanie, ale jeszcze na początku wciskał mi kit, że u każdego tak jest i to normalne Po sprawdzeniu temp. tego silikonu, temp to ok. 0 stopni i poniżej, ale jako tako póki nic nie mogę teraz zrobić, coś to pewnie blokuje.
  15. zrobiłem przed chwilą, gdzie -20 za oknem pomiary w lewym skrzydle, 4 skrzydłowca centralnego w wykuszu, inne okna prezentują prawie ten sam przedział temperatur. mam nadzieję, że ktoś wyciągnie z tego co nieco. w każdym oknie przy dolnej listwie mam mikro lód, cała gumowa uszczelka przy dolnej listwie jest minimalnie oblodzona w rogach temp jej to -2 prawie a środku okna ok -0.9. Proszę przeanalizować rysunek. Proszę wybaczyć, tyle udało się w paincie, korzystam z precyzyjnego termometru z ciągłym skanerem do ucha i głowy dla dzieci Tech-Med TM-52Z http://www.eurohelp.home.pl/photo/okna/pomiary.png Najzimniejsze (lodowate miejsca, to uszczelka dolna -2 stopnie, najgorzej rogi oraz rogi pomiędzy glifem a obróbką, czyli rogi dolne 0,5 stopnia. zauważyłem też w 2 oknach w wykuszu, że jak jest łączenie listwy przyszybowej dolnej i bocznej, czyli łączenie dwóch listw z ramą okna, tam taka mikro szczelinka, gdzie jak przyłożę termometr, wskazuje 0.6 stopnia, ale to muszę idealnie nacelować, bo obok np. 8 stopnia, tak jakby nie do końca łączenie. Uszczelki gdy przykladam termometr to tak ok 5,5 stopnia ok. Z uwagi, że z wnęk non stop wieje jakby, chucha zimnem do mieszkania, to czy w sobotę nie kupić tego styropianu ok 5/7 cm i tak jak wspomniałeś Jarku, rogi na długość glifu ok. 10 cm, gdzie najzimniej (to te 3 - 5 cm), klej, silikon, to by pewnie powstrzymało te przewiewy do wnętrza chodź trochę, przynajmniej do momentu przemontowania okna i porządnego uszczelnienia, a to dopiero jak będzie +5 stopnia, czyli za miesiąc lub więcej.? Co myślicie, pomoże. Przez te okna, po całym mieszkaniu ciągnie od okien po podłogach, czuć to znacznie, na pewno nie od drzwi zewn. oraz kanałów wentylacyjnych, szczelnie zalepiałem na test i to samo. ?
  16. Witaj, okna zamontowane są na kotwy, te metalowe paski odstające od okna i mocowane do ściany, nie mam zdjęcia pokazującego ilość kotew, ale jak pamiętam to chyba było po 3 na boki, a góra dół nie pamiętam. Jeżeli bardzo potrzebujesz, to jutro jak z Warszawy wrócę sprawdzę.
  17. Jestem właścicielem mieszkania. Byłem przekonany, że zaproponowane okna będą rewelacyjne, nie narzekam na okna, działają poprawnie, czytałem opinie, jednym jest ok, drugim coś nie pasuje, jak chyba z każdym produktem. Oglądałem okna i nawet teraz nie bardzo wiem o co chodzi Tobie z ich jakością, ze jest coś nie tak ?
  18. W najbliższych dniach (do 2 tygodni), ale raczej 1 tydzień będzie prawdopodobnie u mnie termowizja robiona. Podzielę się zdjęciami, jak tylko dostanę. Okna to z tego co wyczytałem na nalepkach: dobroplast avantgarde 7000, 5 komorowe, szyba 1.0. Siedzę w środku tego pokoju co jest wykusz, na krześle, na podłodze nogi i czuć, jak od wnęki zimno idzie w kierunku wnętrza mieszkania po podłodze... moze to wina zasłon i kieruje zimno z wnęk w dół i dalej...
  19. Co do ogrzewania, zastosowane są na sufitach panele podczerwieni, nowoczesna technologia ogrzewania elektrycznego. Nikt prawie nie rozumie zasady działania tej technologii, zatem zapraszam poczytać na stronie http://infrapanel.pl/ Ogrzewanie to z sufitów promieniuje w każdą stronę, wszystkie miejsca w domu są ogrzewane, w mieszkaniu panuje stała temperatura 22 stopnie, jest komfortowo, problem polega na tym... że z wnęk tak jakby chucha zimnem, stajesz przed wnęką i po chwili jest Ci zimno, szczególnie przy parapecie plastykowym, tak jakby po nim spływa całe zimno (zimno idzie w dół) i na podłogę. Zimno po prostu wlatuje do wnętrza.
  20. U mnie sytuacja przedstawia się następująco, na przedstawione zarzuty błędnego montażu okien, żądaniu cofnięcia okien i odpowiedniego ocieplenia, by z wnęk nie było czuć znaczącego zimna/przewiewu, powiedział że cudów wymagam i że tak zawsze są okna montowane, to samo powiedział montażysta. Właściciel firmy dodał na końcu, że mam wziąć sobie firmę inną by okna wymontowała i poprawnie zamontowała, a jemu przesłał rachunek za robotę. Jestem w kompletnym szoku, jak można tak postępować z klientem, który zgłasza reklamację i problem, ale zgodziłem się, poprosiłem jednakże o przesłanie mi pisma pocztą, by było czarno na białym, że tak mam zrobić, by nie tracić gwarancji na okna. Zatem teraz czekam na pismo i jak będę miał pismo, zabieram się za wyszukanie firmy i odpowiednie prace. Co Wy na to? szok!
  21. Panie Jarku, czy rysunek przedstawia, tak jak powinno być? http://www.eurohelp.home.pl/photo/okna/montaz.png czyli wyciągnąć okno, zamontować je bliżej w tej szerokiej wnęce (oś szyby równa osi ściany), zastosować poszerzenia, tak by max od poszerzenia do ściany było 1-3cm, na zewnątrz w dziurze (pomiędzy ościeżnicą okna a węgarkiem) piany sporo i na to tynk, a od wewnątrz piana, tynk, i na to ocieplenie styropianem, automatycznie parapety zewnętrzne i wewnętrzne do wymiany, wewnątrz krótsze, jak w starych oknach, z zewnątrz dłuższe. Porządkuję kolejność prac by nadzorować, oraz przekazać problem do firmy, która (sprzedawała i montowała), bo to o czym tu piszemy, to rozumiem, że tak powinien wyglądać standardowy i najnormalniejszy montaż, pomijam opcję ciepłego montażu z foliami itd. Czy ktokolwiek na forum ma odmienne zdanie? Dla mnie wypowiedzi pana Jarka to cenna pomoc, ale chcę poznać zdanie innych specjalistów, czy się w pełni zgadzają z tym, że to jest błąd montażystów, którzy powinni okna wyciągać i montować na nowo "wg wskazówek", brak wiedzy montażystów najwyraźniej... Panie Jarku, proszę o informację, czy rysunek przedstawia prawidłowy montaż? z jakimi kosztami musza liczyć się montażyści dodatkowymi, by kupić poszerzenia, piana, itd. żeby poprawić montaż? (za montaż płaciłem ponad 1000 zł, chyba 1300). Wiem, że zależy im na jakości i dobrej renomie, zatem ufam, że przyznają błąd, przeproszą i wykonają na własny koszt poprawę (być może robili jak każdy, zamiast dowiedzieć się jak montować okna po starych "skrzynkach". Nie ukrywam sam jestem laik, zaufałem ekipie, mam teraz mroźne ściany dookoła we wnękach przy oknach głównie i jak widać, sam muszę uczyć się rzeczy, których nawet się nie spodziewałem. Proszę o odpowiedzi i Wasze zdanie. P/S: Panie Jarku, na zdjęciach, które Pan przedstawił widać, że okna też są zamontowane przy samym węgarku, czyli po demontażu, montował je Pan także bardziej wewnątrz, czyli w osi muru? dobrze mówię, czy coś pomyliłem? Jaki był potem efekt? Klient odczuł znaczną poprawę?
  22. Budynek z 1912 roku około. prace podczas montażu - może zdjęcie coś wyjaśni: http://www.eurohelp.home.pl/photo/okna/n.jpg wnęka zaraz po skuciu starego tynku: http://www.eurohelp.home.pl/photo/okna/p.jpg zdjęcia dodatkowe (akryl sam nałożyłem, myślałem, że coś pomoże - nic) http://www.eurohelp.home.pl/photo/okna/r.jpg Tu widać, jakie mam duże parapety wewnątrz, rogi przy ścianie są bardzo zimne w każdej wnęce. http://www.eurohelp.home.pl/photo/okna/i.jpg Może to foto coś pomoże (w lewym oknie, nadproże jest już naprawione przez administrację). http://www.eurohelp.home.pl/photo/okna/j.jpg Może to foto też pomoże. widać cegły ledwo. http://www.eurohelp.home.pl/photo/okna/l.jpg Bardzo zależy mi na wyjaśnieniu tematu, tak by być przekonanym, co powoduje, że we wnękach jest tak zimno.
  23. Temad dalej rozwijany tu http://forum.muratordom.pl/showthread.php?195775-Monta%C5%BC-okien-a-punkt-rosy...-Bardzo-zimne-o%C5%9Bcie%C5%BCa...-wieje-z-wn%C4%99k-okiennych!&p=5162162#post5162162 można zamknąć temat, najwyraźniej to nie wina okien, a błędu podstawowego w montowaniu okien w miejsce starych okien skrzynkowych, zapraszam do dyskusji.
  24. Źle nazwałem problem, nie wieje, jako wianie ogólnie zrozumiane, tylko stojąc przed wnęką dowolną czuć jak wewnątrz wnęki jest zimno, bardzo zimno i od wnęk te zimno emanuje, wchodzi do pomieszczeń, brak świstów, gwizdów itp. Czy jesteś przekonany, że objawy te, o których piszę nie są powodem zbyt dalekiego zamontowania okien, tzn. przy węgarku? Podobno oś szyby powinna być na równi z osią muru, czyli okno powinno być o ok. 6 cm bliżej wewnątrz mieszkania. Jeśli chodzi o pianę, montażyści nie oszczędzali podobno, starali się zrobić możliwie najlepiej, ale cóż z tego jak z okien bucha zimnem, nie wieje, a emanuje, że tak powiem , po parapecie zimno kieruje sie w stronę podłogi i tak lekko wędruje po mieszkaniu. Ościeżnice są zimne, a rogi to już najzimniejsze miejsca.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...