Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Langi_84

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Langi_84

  1. Pytanie do ogółu, kto z Was podjąłby się zwizualizowania małej łazienki, zawierającej WC, kabinę, i umywalkę Łazienka o powierzchni ok. 7m2.
  2. Dzięki koledzy za odzew. Faktycznie, dobry pomysł aby zagaić sprzedawców systemów, projekt też wrzucę
  3. Witam Zamierzam na etapie budowy rozprowadzić instalację do rekuperacji w systemie PE-FLEX. Niestety, albo stety planują rozprowadzenie wykonać samodzielnie, ale nie ma wiedzy jak prawidłowo rozmieścić anemostaty. Czy ktoś z forumowiczów zechciałby wykonać taki szkic/projekt dla mnie? Oczywiście nie za dziękuję
  4. Proszę wybacz, ale nie rozumiem;-)
  5. Staram - czyli nie zawsze się da, czy tak? A co miałeś na myśli pod określeniem docięcia rynny koszowej jako "kiepściano", w czym wg, Ciebie jest problem?
  6. To po Fakro, czy inny Velux dodaje ją do kołnierza? Celowo, aby po kilku latach wymieniać? Taki spisek gąbkowy?
  7. Przykryta folią wstępnego krycia? Przecież kontrłata jest cały czas widoczna, dopiero rynna koszowa ja zakrywa. Samo dno kosza pierwotnie jest wyłożone paskiem membrany, następnie na nią zachodzą paski membrany z połaci, dopiero na to nabita jest kontrłata skośna (koszowa), czy cos nie tak rozumuję? Dach u mnie ma pełne deskowanie, pokryty był papą wierzchniego krycia, a dodatkowo jeszcze jedną warstwą papy specjalnej ("membrana papowa"), każdy pas papy dodatkowej jest wywinięty na druga połać, czyli w koszy są w zasadzie 4 warstwy pokrycia - pewnie to też błąd. Kontrłaty dochodzące do kontrłaty skośnej nie są na styk do nie, jest zostawione klika cm przerwy. Tegoroczne letnie ulewy, spowodowały tylko jeden przeciek w miejscu gdzie była dziura od gwoździa przez wszystkie warstwy - po uszczelnieniu przecieków brak. Rynna koszowa na krawędziach posiada jeszcze gąbki impregnowane więc nie powinno nawiewać pod dachówkę liści czy innych latających przedmiotów. Andrzej a co powiesz o ukształtowaniu rynny koszowej? Proszę nie doszukuj się jakiś dekarskich detali, typu "można było staranniej dociąć", tylko ogólnie czy przejdzie?
  8. Dziękuję kolego za opinię. Tez myślałem nad koszem zagłębionym, ale ostatecznie zrobiłem klasycznie. Jak na razie łaty mam nabite od miesiąca maja (dopiero teraz dachówka) i tylko w jednym punkcie był lekki przeciek, ale spowodowany dziurka w papie. Ulewy były spore przez tez czas do teraz.
  9. Przed docelowym ułożeniem rynny koszowej resztki trocin wyciągnąłem odkurzaczem. W moje okolicy jeszcze nie widziałem innego rozwiązania jak skośnie nabita łata w koszu - czy to znaczy, że wszyscy mają nieprawidłowo wykonane? A co sądzisz o samej rynnie koszowej? Czy wg. Ciebie może tak być docięte?
  10. Proszę koledzy spójrzcie, czy tak może być docięta rynna koszowa oraz zabezpieczenie przed podciekanie z rynny lukarny. Ujdzie, czy beznadzieja?
  11. Witam Chciałbym poprosić Was o poradę. Jak wykonać połączenie zaraz pod koszem lukarny z główną połacią dachu. Chodzi mi o miejsce zaraz pod okapem lukarny, w nim będzie spływać woda z kosza oraz z rynny daszku. Wg. mnie miejsce jest to bardzo narażone na przeciekanie. Nie wiem jak to wykończyć, czy ułożyć taśmę typu Wakaflex i na nią pas nadrynnowy, a następnie rynnę koszową, czy może tylko samą rynnę koszową dobrze wyprofilować? Na fotkach przyłożone mam tylko po kawałku taśmy i pasa aby zobrazować plan działania. Może radzicie coś lepszego?
  12. W sumie jak w temacie. Bardzo potrzebuję pomocy, porady, pomysłu jak rozplanować salon i jadalnie. Układ pomieszczeń jest co najmniej mało ustawny. Generalnie bardziej mam problem gdzie umiejscowić TV - w sumie banał, ale powili rozplanowuję sobie instalację elektryczną, a miejsce telewizora jest w tym momencie dość istotne. Generalnie rozważam 4 lokalizacje, jedna gorsza od drugiej - niestety. Mi najbardziej pasuje lokalizacja 1 i 2. Przy lokalizacji 1, telewizor byłby na ścianie z kominkiem, który będzie w rogu pomieszczenia 1.5 - nie za blisko kominka? Generalnie lokalizacja nr 2 najbardziej mi się widzie, ale... wtedy zachodzi konieczność dobudowania/przedłużenia ścianki, co z kolei spowoduje powstanie wnęki oznaczonej jako 1.1a. - w tym przypadku TV przy kuchni, czy to dobry pomysł? Pomieszczenia: - 1.3 - kuchnia - 1.4 - jadalnia - 1.5 - salon(ik) Nie mam pomysłu jak w razie czego urządzić pomieszczenia - gdzie ustawić jaką kanapę, stół - głównie w obrębie salonu. Ma ktoś z Was jakiś pomysł? Sam chyba nie dam rady nic wyrzeźbić
  13. Faktycznie będzie lepiej narysować sobie na podłodze - taka symulacja wyjdzie;-) Co do pozostałej aranżacji kuchni (firanki itp.) to o tym jeszcze nie myślę ponieważ to jeszcze za daleka przyszłość. Najbardziej, zależało mi na układzie co, gdzie tak +/- będzie. Oświetlenie będzie na pewno jakieś centralne, dodatkowo coś na suficie podwieszanym (w nim będzie ukryta ewentualna rura od okapu), coś podszafkowego też będzie - na razie tylko rozłożę sobie przewody. W kwestii tej półokrągłej witryny od strony jadalni to faktycznie Twoja pierwotna wersja (witryno/słupek) jest najlepsza. Ten ewentualny dodatkowy blat przy lodówce byłby do poziomu głównego blatu raczej. Alicyja wysłałem Ci PW, czytałaś? Jeśli uważasz, aby to wkleił do jakiegoś wątku to jak najbardziej.
  14. alicyja, załączam szkic, z dokładniejszymi wymiarami, tj. wysokość pomieszczenia, wysokość do podciągu, wysokość do parapetu oraz pozostałe wymiary pomieszczenia. Mam nadzieję, że załącznik będzie widoczny ponieważ załączałem plik ponad 1MB w dobrej rozdzielczości, a widzę, że teraz ma niecałe 100kB. Dorzuciłem też szkic barku z tym "zawinięciem" przy wnęce na lodówkę - co Ty o tym myślisz? Faktycznie - masz rację - słupek/witryna od strony jadalni w wersji zaokrąglonej pasowałby jak świni siodło;-)
  15. Po raz kolejny jest bardzo ładnie. Tzn. jeszcze ładniej;-) Koncepcja chyba pozostanie jak na ostatniej wizualizacji. Tzn. jeśli mowa o wyglądzie szafek. Ale co do półwyspu to chyba będzie on z wizualizacji dla wersji nr 1 - tzn. blat dwupoziomowy oraz szafki z przodu. Tak jak wspominałaś. Witryny w słupku są prawie idealne, cały czas myślę nad tym zaokrągleniem (ale to postaram się naszkicować). Jeśli chodzi o okap to jeszcze nie jest przygotowany do niego kanał wywiewny - liczyłem się z tym, że nie będzie wiadomo, co gdzie będzie umieszczone w kuchni - więc coś się wykombinuje. Sufit będziemy chcieli częściowo obniżyć, ale tylko w koło ścian lub na długości jednej ściany - dokładnie nie wiem;-) Chciałem dzisiaj podjechać na budowę i wszystko pomierzyć, ale teraz jest już ciemno i niewiele będzie widać, a przy latarce to nie robota. W sobotę rano podjadę sobie wszystko pomierzyć i przygotować szkice tych "zaokrągleń" Prześlę też więcej fotek z budowy. Możemy się tak umówić, że to już będzie ostateczna wersja - nie chciałbym nadużywać Twojego cennego czasu i chęci pomocy.
  16. Generalnie kaskada szafek tez nie bardzo mi leży, chodzi mi właśnie o same fronty i ogólnie wygląd szafek, ta różnorodność wysokości trochę chaosu wprowadza. Kwestia zasiadania przy barku będzie należała do bardziej okazjonalnych niż funkcjonalnych. Blat barku na tej samej wysokości co blat półwyspu to raczej nie. Wysokość jak w pierwszym projekcie była bardzo OK. Ścianka za plecami półwyspu tez mogła być całkiem ciekawym rozwiązaniem, ciekaw jestem jak by to wyglądało. Tak jak pisałem wcześniej, dzisiaj podjadę dokładnie wszystko pomierzyć. Także postaram się coś naszkicować z tymi słupkami o co mi chodzi. Mam nadzieję, że nie wymyślam za bardzo?
  17. alicyja - nie wiem co powiedzieć, brak mi słów, jestem pod wielkim wrażeniem. Tak 80% trafiłaś idealnie w nasze (żony i moje) oczekiwania. Co prawda styl chciałbym inny, ale na razie nie o to chodzi. Bardziej mi zależy na wstępnym rozmieszczeniu urządzeń. Piekarnik i mikrofala faktycznie w tym miejscu pasuje najlepiej. O płycie w barku (półwyspie, tak?) nie myślałem, ale rozwiązania rewelacyjne. Pomysł na dwa zlewozmywaki oraz drugą małą (dwu polową płytę) wziął się stąd ponieważ często uwielbiam gotować razem z żoną, a wtedy robimy każdy po swojemu;-) Może zamiast dwóch płyt i dwóch zlewozmywaków. Dołożyć gdzieś na półwyspie tylko sam 1 komorowy zlewozmywak - wiem, wiem upieram się Ogólnie dla nas także ważniejsza jest estetyka niż idealna ergonomia. Bardziej mi leży pierwsza wersja, z tym większym blatem. Ten słupek z pólkami od strony jadalni bardziej myślałem aby był w formie witryny tzn. zamykany półokrągły od strony jadalni. To samo z filarem między lodówką, a wejściem do kuchni. Może zaokrąglić jemu jeden kant i przedłużyć półwyspę prostopadle w stronę ściany z większym oknem (takie jakby "L"). Ale nie wiem czy to się zmieści, czy w środku nie zostanie za mało miejsca na poruszanie się. Okap zwisający nad płytą, będzie fajnie wyglądał, ale jak już to będzie to coś małego, nie za duży. Barek od strony jadalni chciałbym aby był wykończony płytkami z piaskowca lub cegły, może nie na całej powierzchni. Generalnie tak aby można było przy nim sobie usiąść od strony jadalni, Szafki nad blatem półwyspu też bardzo interesujące. Ogólny styl kuchni docelowo miałby być jak na fotkach poniżej - fronty szafek z witrynami. Może szafki dać pod sam sufi? Czy to tylko do dużych kuchni? Dzisiaj byłem pomierzyć dokładniej pomieszczenia, ale nie pomierzyłem tak dokładnie jak byś chciała - jutro podjadę zmierzyć wszystkie zakamarki. Może naszkicuję coś odręcznie i zeskanuję - a Ty, czy ktoś inny oceni trzeźwym okiem.
  18. Tak więc załączam szkic oraz jedną fotkę z widokiem na kuchnię - trochę słabo, ale lepszej nie mam. W razie potrzeby zrobię jutro lepsze, dzisiaj za późno do domu wróciłem. Tak jak zaznaczyłem na szkicu mam plan na położenie tylko kilku elementów. Spiżarka - wiadomo, lodówka będzie w tej wnęce, nad nią miałyby być jakieś szafeczki jeszcze. Zlewozmywak 2 komorowy będzie "pod" dużym oknem. Zaznaczyłem tak +/- położenie barku. Tzn. będzie połączony z zaznaczonym filarem, który będzie stanowił konstrukcję barku - filar obecnie jest kwadratowy (24x24), ale jest plan aby przerobić go na okrągły. W barku chciałbym aby była mała płyta (gazowa, indukcyjna - obojętnie) Duża "klasyczna" płyta - nie wiem w jakim miejscu - nic mnie nie ogranicza. Piekarnik i mikrofalówka w jednym ciągu (jedno nad drugim) - miejsce też bez znaczenia. Byle się to gdzieś pomieściło. Generalnie plan jest taki aby docelowo meble było klasyczne coś jak kiedyś były kredensy. Drzwi z szybami (może jakiś witraż), barek ma być z cegły od frontu. Może też w nim jakies szafki, z drzwiczkami po obu stronach, aby np. wyjąć z nich coś od strony jadalni) - ale nie wiem czy to dobry pomysł. Na pewno szafki miałyby być od strony kuchni. Nie wiem także czy dobry pomysł aby barek miał jakby dwupoziomowy blat - od frontu wyżej od kuchni niżej. Właśnie ta ilość pomysłów i nie za dużo miejsca powoduje, że nic przez to nie wiem;-) Stąd moja prośba o pomoc. Nie wiem, może ktoś miałby w ogóle jakąś zwariowaną koncepcję np. z wyspą po środku - ale to raczej z racji małej ilości miejsca odpada. Nie wiem czy szkic jest OK, czy może mam dokładnie wszystko pomierzyć i wtedy wkleić, czy tak jak jest to wystarczy?
  19. Jak miło, z góry dziękuję serdecznie. Generalnie wiem co chcę mieć. Ale gdzie i w jakim miejscu to już gorzej;-) Wiem, że jeśli jakaś firma dostanie zlecenie to wtedy projekt gratis. Jednakże cały dom buduję własnoręcznie (w dodatku jednoosobowo), więc etap wyposażenia kuchni jeszcze daleko przede mną. Każdy stolarz mnie pogoni, jeśli bym mu powiedział, że jak mi projekt przypasuje to za rok, dwa wezmę od niego mebelki;-) Jutro postaram się wrzucić szkic i zaznaczę miejsca gdzie miałby być barek, gdzie jest spiżarnia i gdzie wnęka na lodówkę - tyle wiem. Wrzucić szkice czy załączyć też fotki wnętrza - może coś by pobudziły wyobraźnię.
  20. Witam Nie wiem czy to miejsce na takie pytanie. Poszukuję kogoś, kto zechciałby pomóc mi w zaprojektowaniu kuchni. Powiecie, że najlepiej udać się do stolarza, meblarza, aby wykonać projekt i zamówić meble lub zlecić jakiemuś architektowi. Chciałbym, ale odwieczny problem z kasą doskwiera. Na razie jestem na etapie wykonywania instalacji elektrycznej i w tym miejscu się zatrzymałem. Niby wszystko wiem, ale tak na prawdę nic nie wiem - gdzie co ma być. Stąd pomysł aby jednak wykonać projekt kuchni chociaż taki bardzo roboczy, ale aby mieć jakiś punkt zaczepienia. Wiadomo nic za darmo - mogę w zamian wykonać projekt instalacji elektrycznej lub jakiekolwiek doradztwo z zakresu elektryki, elektroenergetyki. Chciałbym po prostu aby ktoś fachowy okiem doradził co gdzie umiejscowić.
  21. Chyba i tak jednak zastosuje dodatkowo membranę, aby mieć spokojność na przyszłość.
  22. Witam Mam dylemat, które rozwiązania wprost nie znalazłem. Obecnie szykuję się do zakupu dachówki, którą docelowo dach będzie pokryty. Na chwilę obecną dach pokryty jest deskami oraz pokryty papą wierzchniego krycia na podbudowie papierowej (jakaś taka standardowa Izolmatu), dach w takiej formie miał być na kilka lat, jednakże chyba uda mi się na wiosnę pokryć go dachówką. Papa w czasie wielkich ulew przecieka w kilku miejscach (w koszu i gdzieś na połaci), dlatego rozważam przed ułożeniem łat pokryć całość jakąś membraną, aby "doszczelnić" całość. I tutaj pojawia się pytanie jaką zastosować membranę, albo czy w ogóle stosować? Co radzicie?
  23. Mam wycenę z innej firmy - całość nadproży wyjdzie ok. 7500zł brutto. Dla spokoju jeszcze sprawdzę jak to się przełoży na okna z roletami zintegrowanymi z ościeżnicą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...