-
Liczba zawartości
69 -
Rejestracja
O cichy_men
- Urodziny 14.01.1983
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
-
Jestem na etapie
budowa fundamentu
Dane osobowe
-
Miejscowość
okolice Bielska-Białej
-
Województwo
śląskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
cichy_men's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Witam po długiej przerwie. Wiele się działo, ale już mieszkamy w zetce i to z dodatkowym małym człowieczkiem Góra jeszcze nie wykończona ale grunt że na swoim. Kto ciekawy zapraszam na http://z500.pl/plac-budowy/Z211/666/tablica/cegla-do-cegly-bedzie-dom.html?sort=data. Pozdrawiam budujących i już mieszkających.
- 2 192 odpowiedzi
-
To pewnie takie samo pytanie jak: z czego lepiej budować... Każdy ma tam jakieś swoje racje, swoje plusy i swoje minusy (lub jak to niektórzy mówią: plusy dodatnie i plusy ujemne;)) Ja osobiście robiłem tradycyjne czyli cementowo wapienne, przy czym miałem bardzo dobrą ekipę i zastanawiam się czy w niektórych pokojach robić w ogóle gipsówkę, bo zrobili tak gładkie ściany. Od razu piszę - płaciłem 22 zł/m2 - wyszło mi 320m2 - bez ścianek kolankowych oraz bez sufitów we wnęce kuchennej,łazience, przedpokoju i pomieszczeniu gospodarczym. Słyszałem (oczywiście po fakcie) że ekipy "góralskie" biorą około 16zł/m2.
- 2 192 odpowiedzi
-
Jakby kogoś interesowały moje postępy w budowaniu zapraszam na: http://z500.pl/plac-budowy/Z211/666/tablica/cegla-do-cegly-bedzie-dom.html?sort=data Jak znajdę chwilę to postaram się wrzucić też tam informacje o kosztach.
- 2 192 odpowiedzi
-
Co innego jak używa się kotła gazowego. Rozsądniej jest wtedy nie wychładzać podłogówki tylko utrzymywać jej temperaturę. Kocił włącza się wtedy tylko na chwilę aby podnieść temperaturę o te parę stopni, a nie musi jej nagrzewać od początku. Bruno a może masz źle dobrany piec? Za mocny?
- 2 192 odpowiedzi
-
No właśnie raczej kwestia godzin..2-3. Owszem kaloryfery nie są konieczne, ale tak z mojej wiedzy (nie doświadczenia jeszcze) to najlepiej zainwestować wtedy w jakiś dobry sterownik pogodowy żeby ogrzewanie reagowało zanim temperatura już faktycznie spadnie. Dlatego najpierw broniłem się jak mogłem przed podłogówką, ale całą hydraulikę robi mi kolega, który siedzi w tym fachu od kilkunastu lat i mnie przekonał. Stwierdził że podłogówkę jak już się odpala to najczęściej wyłącza się ją na wiosnę. To tak trochę z przesadą powiedział, ale w tych okresach przejściowych np wczesną jesienią to kaloryferem można sobie szybko nagrzać.
- 2 192 odpowiedzi
-
Jak się sprawuje podłogówka to napiszę za rok. Ale jest zasada że do podłogówki to najlepszy piec kondensacyjny, a jak piec kondensacyjny to ewentualne grzejniki o większej mocy/powierzchni, tak żeby nadal grzać w nich niższymi temperaturami, tak żeby był większy zysk z kondensacji. Ja na całym parterze robię podłogówkę mimo że na początku nie chciałem, ale oprócz tego i tak daję dwa mniejsze kaloryfery tak żeby można było sobie szybko "przepalić" np na jesień. Jak wiadomo podłogówka ma większą bezwładność i efekt jej grzania czuć dopiero po kilku godzinach.
- 2 192 odpowiedzi
-
Maro Ty masz rację Przecież faktycznie ja też pamiętam jak mieliśmy w pokoju piec kaflowy w którym się cały czas paliło, a w kuchni też piec na węgiel i oprócz tego że czasem przy dokładaniu wypadł jakiś wąglik i wypalił dziurę w dywanie to było OK. Klej do BK - mnie wyszedł dokładnie 632 zł, miesza się go szybko i łatwo. A betoniarka to też więcej prądu bierze niż mieszadło...Cały problem polega na tym żeby faktycznie trzymać się zalecanej grubości (cienkości:))
- 2 192 odpowiedzi
-
Z czego budować to jest temat rzeka. Każdy powie Ci co innego i tylko zrobi Ci się mętlik w głowie. Ja rozważałem właściwie tylko beton komórkowy lub ceramikę. Zdecydowałem że beton komórkowy, ale dopiero jak pomieszkam trochę to będę mógł coś powiedzieć chociaż w sumie to porównania i tak nie będę miał. Co wiem na pewno to to że nie chciałbym ściany jednowarstwowej. Ze styropianem może trochę więcej roboty ale zawsze to dwie warstwy a bunkra też nie potrzebuje. Okna dachowe to możesz przecież dać w każdej chwili zamontować tym bardziej że góry nie chcesz wykańczać. Z Łazów do Jasienicy masz 100km. Zapraszam na oględziny w jakiś weekend.
- 2 192 odpowiedzi
-
Według mnie jest to możliwe. Ja na stan surowy zamknięty wydałem 11000 zł przy czym wszystko oprócz fundamentów robiła mi firma, beton brałem z gruchy, dachówkę wziąłem cementową ale potrójnie lakierowaną, pod dachówką pełne deskowanie no i powiększyłem dach (bardziej wystaje i jest wysunięty nad wejściem), oprócz tego podniosłem też ściankę kolankową o 2 pustaki. Okna też ciut droższe bo kolorowe z obu stron. Kwota 150000 wydaje się być więc realna, ale z dużym nakładem własnej pracy i szukaniem oszczędności w szczegółach. Pozdrawiam
- 2 192 odpowiedzi
-
Ja jeszcze buduję Tu jest mój plac budowy: http://z500.pl/plac-budowy/Z211/666/tablica/z211-edzia-i-jarek.html A poza tym na forum też jest masa zdjęć, różnych wersji, przeróbek itp
- 2 192 odpowiedzi
-
Ja też zapraszam do Jasienicy k. Bielska...
- 2 192 odpowiedzi
-
...Coś co się nagle zachce mieć, coś co ktoś doradzi że warto by zrobić/zmienić, coś co uznacie że lepiej teraz zrobić porządniej niż za dwa lata poprawiać... samo życie;)
- 2 192 odpowiedzi
-
Ja to od razu się zorientowałem co jest gdzie. Tak się już napatrzyłem na te zdjęcia naszych zetek
- 2 192 odpowiedzi
-
Pod daszkiem, jak się przyjrzysz zdjęciom to go zobaczysz;) na palecie.. Dachówka wczoraj dojechała, jak to zwykle bywa - wyszło drożej niż się spodziewałem :/
- 2 192 odpowiedzi