Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mar.d

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    60
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mar.d

  1. Zrezygnuj z łat, konstrukcję stalową opuść 10cm i między profile wełna. Ja zamiast OSB i GK dałbym 2 warstwy GK. Miedzy płyty a profile paroizolacja. Czy część nad stropem będzie wykorzystana jako mieszkalna, czy będzie to strych?
  2. Jednolita powierzchnie uzyskasz bez problemu na płytach GK, nie trzeba do tego Fermacell . Same Fermacell nie dają gwarancji braku pęknięć, potrzebny jest doświadczony wykonawca. Mam dość spore doświadczenie z Fermacell i mogę powiedzieć że nie jest to materiał łatwy do montażu, jesli ktoś tego wcześniej nie robił może mieć spore problemy. Osobiście wolałbym dać dwie warstwy płyt GK zamiast jednej Fermacell . Pozdrawiam.
  3. mar.d

    sufit podwieszany

    Rób konstrukcje jednopoziomową. Polecam przed ułożeniem izolacji pomiędzy wiązarami pokręcić wieszaki grzybkowe, następnie układasz wełnę pomiędzy wiązary, na grzybki zakładasz profile CD i pomiędzy profile druga warstwa wełny.
  4. mar.d

    sufit podwieszany

    Kolego profile prostopadle do wiązarów co 40cm. Taka konstrukcja spokojnie wytrzyma ciężar wełny i płyt GK.
  5. Witam, w sprawie aranżacji wnętrz jestem całkiem zielony, a na forum jest sporo ludzi którzy się na tym świetnie znają, proszę więc o pomoc. Na wizualizacjach moje wstępne pomysły. Proszę nie sugerować się kolorami i rodzajem szafek, chodzi mi o wstępną koncepcję. Co o tym myślicie? Czy taki układ będzie praktyczny? Pozdrawiam.
  6. Płytę Osb, lub lepiej grubą sklejkę najlepiej zamocować pomiędzy profilami CD za pomocą 2 kawałków UD. Kolego Devilman123 ile miejsca masz na ten sufit podwieszany?
  7. Kolego Salach miałem taki sam problem, wybrałem beton. W moim rejonie(okolice Mielca) szalunki systemowe można dostać gratis z betoniarni z których bierze się beton, transport szalunków z betoniarni i z powrotem trzeba zorganizować samemu. Szalunki (około 100mb) w pięciu chłopa złożyliśmy w 1,5 dnia, po zalaniu fundamenty stały 1 dzień, następnie rozebranie, wyczyszczenie i odwiezienie do betoniarni to 1 dzień roboty. Kilka fotek:
  8. Podwójny stelaż z profili CW 75, 2x wełna mineralna, podwójna okładzina z płyt GKF . Taka ściana ma izolacyjność akustyczna 63 dB oraz klasę odporności ogniowej EI 60.
  9. Witam, pomysł z drewnianymi belkami jest dobry. Możesz również kupić długie druty i podwiesić bezpośrednio do sufitu. Oczywiście nie podwieszaj każdej szyny osobno, daj jedną szynę główną (poprzecznie do szyn nośnych, na wieszakach krzyżowych) i ją podwieś co ok.80-100cm. Pozdrawiam.
  10. Kolego CienkiLolek widziałem strop drewniany który był zamknięty od dołu i od góry folią paroizolacyjna(tak jak Ty sugerujesz). Mieliśmy zlecenie rozebrania części sufitu z GK z powodu "nieprzyjemnych" zapachów w domu. Okazało się ze na większej części stropu wełna była zawilgocona a belki drewniane zagrzybione. Od budowy domu do remontu minęło około 7 lat. Ja też buduje dom z drewnianym stropem i nieużytkowym poddaszem, u mnie patrząc od dołu będzie: 1. 2xGK 12,5 2. folia paroizolacyjna. 3. ruszt z CD60/27 4. 20cm izolacja 5. Belki stropowe 20cm, pomiędzy belkami wełna 6. co 40-50cm w poprzek do belek listwy drewniane 7. płyta OSB. pozdrawiam.
  11. Punktu podziału PEN nie musisz uziemiać, z rozdzielnicy należy wyprowadzić PE i podłączyć do uziemionej GSW uziemiając w ten sposób PE.
  12. Podział PEN musi być przed wyłącznikiem różnicowoprądowym, RCD nie może być montowane w TN-C. PEN od licznika wprowadzasz na listwę PE w rozdzielnicy i tam robisz podział.
  13. Kolego czy masz instalacje TN-C(4 przewody), a maszyna którą chcesz podłączyć 5 przewodów(TN-S), czy odwrotnie?
  14. Dobrze ułożona wełna tworzy ciągła warstwę, nie ma mowy o żadnych mostkach termicznych co 40cm. Mostki na wieszakach stalowych, jaki może być tam mostek termiczny? Moim zdaniem są to wartości niezwykłe małe i całkowicie nieistotne. Pozdrawiam.
  15. Może czas aby Twoi wykonawcy zmienili technologię prac. Najprostsza i najskuteczniejsza technika to: Wieszaki przykręcane do boków krokwi. Wełna miedzy krokwie. Profile. Wełna między profile. Paroizolacja. Płyty GK. Pozdrawiam.
  16. Ja zajmuje się zabudową z GK, mebli nie montuje. Z tego co widziałem firmy które przychodzą po nas montować meble do wieszania szafek stosują wkręty do drewna. Pamiętaj że sklejka (ewentualnie osb) musi być przykręcona do profili a nie tylko wsunięta za płytę GK. Pozdrawiam.
  17. Sklejka 18 lub 20mm, nie pamiętam w tej chwili dokładnie. Są twarde wieszaki do CD, np. http://netgips.pl/pl/p/Element-mocujacy-60-mm-do-profila-CD-6027/176 Pozdrawiam.
  18. Jeżeli dobrze zrozumiałem to chcesz to zrobić z profili CD 60/27? Konstrukcje dobrzy było by wzmocnić mocując szyny do ściany przy pomocy wieszaków ES. Płyta osb może być, robiłem takie wzmocnienia wiele razy z tym ze ja zamiast osb montowałem grubą sklejkę. Pozdrawiam.
  19. W pdf Knaufa przedstawione są różne systemy sufitów podwieszanych, UD nie jest zawsze wymagane. W twoim przypadku najlepiej zrobić tak jak kolega zeusrulez powyżej napisał. Ja sufity podwieszane robię w ten sposób: 1. W rogu pomieszczenia wieszam niwelator laserowy. Zazwyczaj zamiast drutów i wieszaków obrotowych stosuje wieszaki do poddaszy tzw "grzybki". Przykręcam je do lasera, wtedy wszystkie są idealnie wypoziomowane. 2. Do lasera montuje profile UD. 3. Upycham izolacje między dolne pasy wiązara. Można to zrobić później, ale wygodniej jest przed szynami. 4. Następnie profile. 5. Druga warstwa izolacji. 6. Instalacja elektryczna. 7. Paroizolacja, dokładnie poklejona. 8. płyty GK.
  20. Kolego zeusrulez 15m dotyczy długość jednej płaszczyzny z płyt GK. Wiec maksymalnie bez dylatacji można zrobić 15x15 co daje 225m2.
  21. Co dokładnie chcesz wiedzieć? Profile UD30 przykręcasz przez płytę GK do profili CW.. Pozdrawiam.
  22. Ciężko oszacować koszty nie znając zakresu prac. W pierwszej kolejność dom musi obejrzeć projektant który stwierdzi czy to co chcecie zrobić jest technicznie wykonalne. Następnie jakiś wstępny projekt na podstawie którego będzie można określić zakres prac, wtedy można dokonać przybliżonej wyceny kosztów.
  23. Taki remont będzie wymagał projektu, pozwolenia na budowę, kierownika budowy. Koszt tak sporego remontu też nie będzie mały, a i tak nie będziesz w stanie zrobić wszystkiego tak jak byś chciała bo ściany nośne, bo fundamenty i jeszcze wiele innych spraw które mogą wyjść dopiero w trakcie roboty. No i najważniejsze, nie jesteś "na swoim", dzielisz dom z kimś. Dzisiaj wszystko może być super, ale kto wie jak będzie za 10 lat. Moim zdaniem zamiast pakować wcale nie małe pieniądze w remont a w twoim przypadku w poważną rozbudowę, lepiej zastanowić się nad budową nawet niewielkiego ale własnego domku. Pozdrawiam.
  24. Miałem identyczną sytuacje, pleśń musisz potraktować preparatem grzybobójczym przed malowaniem. Ja zrobiłem tak u siebie, nie było żadnych przebarwień, farba ładnie wszystko pokryła. Musisz wiedzieć że jeżeli nie usuniesz przyczyny pojawiania się grzyba, to mimo stosowania środków grzybobójczych za jakiś czas grzyb znów się pokaże. Pozdrawiam.
  25. Jeśli tylko o kilka cm to może sama lampa zasłoni miejsce ciecia, jeżeli nie to siatka +klej. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...