Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kasprzyk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    913
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kasprzyk

  1. A szczelność gazu, analizę spalin jak zrobisz? No i najważniejsze, wystawisz protokół?
  2. Ale autor na tym rysunku także chroni je zwodami pionowymi oraz połączeniem wyrównawczym z SW Być może zadający pytanie tak ma to właśnie zrobione ale o tym nie wspomniał ? Zależy gdzie i na jakich budynkach - oczywiście, ale skoro już istnieje ? Masz na myśli uziemione, ale w jaki sposób "zawsze" ? Chciałeś chyba napisać odwrotnie, jak ktoś jest bardzo bogaty to stać go na naprawy następstw wyładowań atmosferycznych, bo po co zainwestować w ochronę odgromową, taniej zbudować nowy komin czy wymienić całą instalację elektryczną po burzy ... ? to tak z praktyki już piszę Z tym wyższym domem sąsiada i wysokimi drzewami to już trochę pojechałeś, wyładowanie atmosferyczne nie jest do przewidzenia, dam Ci także jeden przykład - blok 4-ro piętrowy z instalacją odgromową, obok niego, dokładnie 3m od narożnika bloku studzienka telekomunikacyjna - jak myślisz, gdzie nastąpiło wyładowanie ? Jak by co nie piszę złośliwe, jestem ciekaw wszystkich rozwiązań, bo temat jest trudny. Pzdr
  3. http://www.inzynierbudownictwa.pl/technika,materialy_i_technologie,artykul,ochrona_odgromowa_i_przepieciowa_instalacji_fotowoltaicznej,7874
  4. Podłączone moduły PV bezpośrednio do instalacji odgromowej to chyba nie najlepszy pomysł, masz jakieś źródła, normy takiego wykonania? http://www.inzynierbudownictwa.pl/technika,materialy_i_technologie,artykul,ochrona_odgromowa_i_przepieciowa_instalacji_fotowoltaicznej,7874
  5. Możliwe, że serwisant, firma stosuje inną politykę i jedynym dokumentem jest właśnie książeczka gwarancyjna, tak też może być właściwie i nie oznacza to, że analiza nie została wykonana. Przy okazji mam pytanie do konsultanta Viessmann, czy nie jest możliwe, żeby algorytm sterujący Lambda pro control na starcie pomijał np. przez pierwsze 10,15 s. czujnik temp. zasilania? Tak, żeby wyeliminować właśnie taktowanie?
  6. Pytałem się już o to wcześniej, ale nie są wyświetlane moje całe wypowiedzi. W każdym razie z uruchomienia kotła powinieneś mieć wystawiony protokół, tam opisane czynności jakie były wykonane. Jedną z najważniejszych oprócz szczelności gazu jest analiza spalin, a także zasysanego powietrza, to jest podstawa do udzielenia gwarancji przez Viessmann-a, posiadasz protokół z uruchomienia czy tylko książeczkę gwarancyjną ?
  7. Sorry ale po zamieszczeniu jakiej kolwiek emot ikonki dosyć że jej nie widać, to jeszcze tekst pisany po niej jest nie widoczny. Nie wiem o co chodzi..
  8. Coś nie tak, nie widać moich całych wpisów Pegaziątko, najgorszy ten za mocny ciąg kominowy przy kondensacie
  9. jaką czarną zaślepkę ? Ciąg kominowy za mocny powiadasz
  10. Ucięło całą wiadomość. Jeżeli jednak nie to, musisz zaprosić serwis do domu, na odległość trudno doradzać, nie raz już na samym wejściu można dużo stwierdzić. Pozdrawiam
  11. Ok, sprawdź czy czujniki są zgodne z opisem w systemie, wyciągnij dolny czujnik, i zobacz czy temperatura wspólnego zasilania ( buforu, sprzęgła) pokaże Tobie temperaturę otoczenia. Później sprawdź czujnik CWU, sprawdź też czy pokazują właściwą temperaturę (zbliżoną do temp. powietrza.) Jeżeli tu jest ok, wyłącz pompę która rozbiera Tobie bufor na podlogówke,( przedtem wychłodź bufor tak do 30 stopni) albo wszelkie inne pompy które pobierają wodę z bufora, zobacz wtedy czy temperatura na dole nadal dąży do 50 stopni.
  12. Jak masz 55stopni na dolnym czujniku, jaką temperaturę pokazuje Tobie czujnik Cwu? Musiałbyś rozrysowac jak to fizycznie wygląda po stronie hydraulicznej i elektrycznej.
  13. Zwróć uwagę na ustawienie 9B, być może ten właśnie parametr dąży do trzymania temp.70 stopni
  14. W informacjach masz wszystkie dane, odnośnie temperatury, pracy pomp itd. Tam powinieneś odczytać temp. czujnika sprzęgła/ bufora. Nie znalazłem jeszcze w instrukcji opcji stałej temperatury dla buforu, wg mnie tu jest problem. W instrukcji str.86 masz współczynnik wpływu pomieszczenia B2: czym wyższa wartość tym kocioł patrzy bardziej na termostat pokojowy, spróbuj to ustawić i zobacz co się zmieni.
  15. Ok, jak odczytujesz wartości temperatur na kotle, ile pokazuje Ci czujnik C.W.U, ile czujnik bufora? Czy czujnik bufora w kotle dokładnie ma taką nazwę, czy nazwany jest jako czujnik sprzęgła lub wspólnego zasilania? Po pracy postaram się zobaczyć do instrukcji, to jest już kocioł z dotykowym wyświetlaczem, czy jeszcze na przyciskach?
  16. Napisałeś wyżej że masz wpięte 2 czuniki do bufora, teraz że jeden ? Mieszczacz z czego masz sterowany ? Niestety ograniczony jestem czasowo, może znajdę czas wieczorem na odpowiedź, pzdr
  17. To już tylko w instr. serwisowej, musisz poszukać w necie, podaj numer kotła jaki masz pod kodem kreskowym
  18. Możliwe, że masz na sztywno ustawioną temperaturę bufora, musisz od tego zacząć.
  19. Jakie masz czujniki podpięte do kotła oprócz C.W.U? Jak masz ustawionego vitotrola, wpływ pomieszczenia, ile procent? Najlepiej rozrysuj połączenia hydrauliczne, rozmieszczenie czujników.
  20. Miejsca w rozdzielnicy nigdy nie za wiele, pamiętaj o prowadzeniu przewodów w odpowiedniej odległości od siebie (nie mieszaj nisko-prądowych (magistrali, lan, czujek z typowymi obwodami 230V) Pomyśl także o skrętkach doprowadzonych pod sufitem w okolicę odbiorników TV - moduły IR - fajna sprawa, zapomnisz jakiś rzeczy, możesz przypisać na szybko funkcję pod różne przyciski pilota. Dla zachowania porządku w rozdzielnicy warto na stałe podłączyć obwody pod zugi - później linką przekierować połączenia. powodzenia i tak jak kolega wyżej pisze - wszystko, każdy docelowy element, każdy zamysł najpierw na papierze, jeżeli będziesz miał sufity podwieszane - najlepsze, najbezpieczniejsze miejsce na prowadzenie wszelkich wiązek przewodów.
  21. Kaizen - najlepsze rozwiązanie - stracone pieniądze w pseudo automatykę domową, zainwestuj w porządną instalację elektryczną, w nowym wymarzonym domku zaznasz spokój, żona i dzieci będą zadowolone, będziesz miał czas dla siebie, dom będzie pod Twoją kontrolą a nie znacznie żyć swoim niekontrolowanym rytmem. Nie piszę tak, żeby coś wyśmiewać, kpić i tak dalej - po prostu dobrze Ci radzę, tak jak napisał już wyżej homelogic, podobnych osób do Ciebie jest multum, na początku słyszymy piękne założenia, cudowne plany, na końcu z 20 -stu pozycji które chcieli zrealizować udało się może 50% z czego połowa działa stabilnie, pozostały wystające niewykorzystane przewody w ścianach, totalny bajzel w rozdzielnicach elektrycznych itd. Odpuść sobie, "gotowce IB" są może i drogie, jednak do pewnych wniosków i rozwiązań te firmy dochodziły latami, wszystko jest proste i łatwe na papierze, na "żywym organizmie" zupełnie inaczej to wygląda.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...